Piirinmestaruus ja HS-aluemestaruus / Krista Cup-osakilpailu

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 17.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 15.2.18 17:59:59
Kilpailun nimi Piirinmestaruus ja HS-aluemestaruus / Krista Cup-osakilpailu
Kilpailun numero 689
Kilpailupaikka Valkeakoski
Kilpailupaikan osoite Veikko Hakulisentie 100
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa P
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 17.02.2018
Sarjat 7-16 ovat osa Krista Cupia. www.hameenhiihto.fi/kilpailut/kristacupin-saannot/
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M9 P 2 km
N9 P 2 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M11 P 3 km
N11 P 3 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M13 P 3 km
N13 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M15 P 5 km
N15 P 5 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M17 P 10 km
N17 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M40 P 10 km
N40 P 5 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M50 P 5 km
M55 P 5 km
N55 P 5 km
M60 P 5 km
M65 P 5 km
M70 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Valkeakosken Haka
Seuranumero 10342648
Yhteyshenkilö Ahti Vuorinen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 727 8487
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.valkeakoskenhaka.fi/haka-ski/
Sähköposti haka-ski@haka-ski.org
Ilmoittautumiset Kilmo 15.2.2018 klo 18.00 mennessä
Osanottomaksut 8 - 16 vuotiaat 15 euroa, vanhemmat 18 euroa
Pankki ja tilinro Osuuspankki Valkeakoski: IBAN: FI 19 5494 0940 1215 04
Tiedustelut ja lisäinfo Ahti Vuorinen 040 7278487, aveet@pp.inet.fi
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Käytettävät ladut ja niiden kartat tulevat Valkeakosken Hakan sivuille http://www.valkeakoskenhaka.fi/haka-ski/
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 17.2. Olli Seppälä 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km P 17.2. Vilho Peltotalo 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km P 17.2. Niilo Linnamaa 2008 Kangasalan Kisa
M10 2 km P 17.2. Matias Ruissalo 2008 Oriveden Ponnistus
M10 2 km P 17.2. Elias Vähä-Ypyä 2008 Pirkkalan Hiihtäjät
M10 2 km P 17.2. Akseli Tanninen 2008 Valkeakosken Haka
M10 2 km P 17.2. Toivo Mikkola 2008 Viialan Viri
M11 3 km P 17.2. Aapo Närhi 2007 Lempäälän Kisa
M11 3 km P 17.2. Oliver Kaikkonen 2007 Lempäälän Kisa
M11 3 km P 17.2. Eino Kärkimaa 2007 Ylöjärven Ryhti
M11 3 km P 17.2. Erik Lillqvist 2007 Ylöjärven Ryhti
M12 3 km P 17.2. Joel Seppälä 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km P 17.2. Kalle Kulju 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km P 17.2. Antti Urvanta 2006 Lempäälän Kisa
M12 3 km P 17.2. Otso Luodeslampi 2006 Lempäälän Kisa
M12 3 km P 17.2. Akseli Pesu 2006 Pirkkalan Hiihtäjät
M12 3 km P 17.2. Joona Salminen 2006 Tammelan Ryske
M12 3 km P 17.2. Johannes Alarotu 2006 Teiskon Urheilijat
M12 3 km P 17.2. Paavo Mäntyvaara 2006 Teiskon Urheilijat
M12 3 km P 17.2. Joona Koskinen 2006 Viialan Viri
M12 3 km P 17.2. Eemil Koskinen 2006 Ylöjärven Ryhti
M12 3 km P 17.2. Konsta Manninen 2006 Ylöjärven Ryhti
M13 3 km P 17.2. Eetu Mäkelä 2005 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M13 3 km P 17.2. Miika Niemelä 2005 Lempäälän Kisa
M13 3 km P 17.2. Atte Kuusela 2005 Tammelan Ryske
M13 3 km P 17.2. Juho Talvitie 2005 Tampereen Pyrintö
M13 3 km P 17.2. Akseli Pitkänen 2005 Teiskon Urheilijat
M13 3 km P 17.2. Thomas Saarela 2005 Valkeakosken Haka
M13 3 km P 17.2. Eetu Koskinen 2005 Viialan Viri
M13 3 km P 17.2. Luca Salinas Bascur 2005 Viialan Viri
M13 3 km P 17.2. Konsta Uuttera 2005 Ylöjärven Ryhti
M14 5 km P 17.2. Tuomas Lindholm 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 5 km P 17.2. Aatu Seppänen 2004 Kangasalan Kisa
M14 5 km P 17.2. Juho Keskinen 2004 Lempäälän Kisa
M14 5 km P 17.2. Roope Niskanen 2004 Lempäälän Kisa
M14 5 km P 17.2. Aukusti Arvola 2004 Pirkkalan Hiihtäjät
M14 5 km P 17.2. Verneri Vesala 2004 Tammelan Ryske
M14 5 km P 17.2. Onni Tiira 2004 Tampereen Pyrintö
M14 5 km P 17.2. Tomas-Casimir Niemi 2004 Tampereen Yritys
M14 5 km P 17.2. Elmeri Syrjälä 2004 Valkeakosken Haka
M14 5 km P 17.2. Rauli Aho 2004 Valkeakosken Haka
M14 5 km P 17.2. Verneri Tanninen 2004 Valkeakosken Haka
M15 5 km P 17.2. Roope Juntunen 2003 Kangasalan Kisa
M15 5 km P 17.2. Elias Mäkinen 2003 Kankaantaan Kisa
M15 5 km P 17.2. Konsta Mäntyvaara 2003 Kankaantaan Kisa
M15 5 km P 17.2. Tuukka Kupiainen 2003 Kankaantaan Kisa
M15 5 km P 17.2. Atte Urvanta 2003 Lempäälän Kisa
M15 5 km P 17.2. Leevi Lampén 2003 Lempäälän Kisa
M15 5 km P 17.2. Samuli Jalonen 2003 Lempäälän Kisa
M15 5 km P 17.2. Eetu Kärkäinen 2003 Viialan Viri
M16 8 km P 17.2. Matias Lautamäki 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 8 km P 17.2. Taavi Nyström 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 8 km P 17.2. Niko Keskinen 2002 Kangasalan Kisa
M16 8 km P 17.2. Valtteri Heinimaa 2002 Kangasalan Kisa
M16 8 km P 17.2. Samuel Suoniemi 2002 Lempäälän Kisa
M16 8 km P 17.2. Aleksi Hietala 2002 Teiskon Urheilijat
M16 8 km P 17.2. Lauri Hietala 2002 Teiskon Urheilijat
M16 8 km P 17.2. Benjamin Saarela 2002 Valkeakosken Haka
M16 8 km P 17.2. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
M16 8 km P 17.2. Juho Veikkolainen 2002 Valkeakosken Haka
M16 8 km P 17.2. Niilo Syrjälä 2002 Valkeakosken Haka
M16 8 km P 17.2. Oskari Tanninen 2002 Valkeakosken Haka
M16 8 km P 17.2. Tapio Mikkola 2002 Viialan Viri
M16 8 km P 17.2. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M16 8 km P 17.2. Tommi Valkolehto 2002 Ylöjärven Ryhti
M16 8 km P 17.2. Veeti Seppälä 2002 Ylöjärven Ryhti
M17 10 km P 17.2. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M17 10 km P 17.2. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M17 10 km P 17.2. Julius Mäkinen 2001 Kankaantaan Kisa
M17 10 km P 17.2. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
M17 10 km P 17.2. Kalle Ijäs 2001 Ylöjärven Ryhti
M17 10 km P 17.2. Roni Hiitelä 2001 Ylöjärven Ryhti
M17 10 km P 17.2. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
M17 10 km P 17.2. Topias Torvinen 2001 Ylöjärven Ryhti
M17 10 km P 17.2. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km P 17.2. Joonas Leppä 2000 Kuoreveden Kärki
M18 10 km P 17.2. Eetu Tolvanen 2000 Lempäälän Kisa
M18 10 km P 17.2. Micke Jyrkinen 2000 Viialan Viri
M20 10 km P 17.2. Roope Nyström 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M20 10 km P 17.2. Aapo Tauru 1999 Kangasalan Kisa
M20 10 km P 17.2. Olli Niemi 1998 Kangasalan Kisa
M20 10 km P 17.2. Lari Laine 1999 Kankaantaan Kisa
M20 10 km P 17.2. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
M35 10 km P 17.2. Henry Viholainen 1979 Forssan Salama
M40 10 km P 17.2. Kai Samposalo 1978 Kangasalan Kisa
M40 10 km P 17.2. Marko Leppämäki 1971 Ylöjärven Urheilijat
M45 5 km P 17.2. Mika Tahvanainen 1972 Lempäälän Kisa
M50 5 km P 17.2. Jari Valkama 1964 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M50 5 km P 17.2. Mika Leppämäki 1968 Ruoveden Pirkat
M60 5 km P 17.2. Jouko Kaukanen 1955 Virtain Urheilijat
M65 5 km P 17.2. Paavo Vesterinen 1949 Tammelan Ryske
M70 5 km P 17.2. Aimo Viholainen 1946 Forssan Salama
M70 5 km P 17.2. Väinö Pääkkö 1947 Kankaantaan Kisa
M8 1 km P 17.2. Joona Mäkelä 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1 km P 17.2. Juho Seppälä 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1 km P 17.2. Eino Liuha 2010 Kangasalan Kisa
M8 1 km P 17.2. Viljo Linnamaa 2010 Kangasalan Kisa
M8 1 km P 17.2. Aleksi Kivistö 2011 Lempäälän Kisa
M8 1 km P 17.2. Okko Koskinen 2011 Ylöjärven Ryhti
M9 2 km P 17.2. Aatu Haikama 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M9 2 km P 17.2. Lennu Seppänen 2009 Kangasalan Kisa
M9 2 km P 17.2. Rasmus Ijäs 2009 Kangasalan Kisa
M9 2 km P 17.2. Eetu Kinnunen 2009 Kankaantaan Kisa
M9 2 km P 17.2. Milo Äyrämö 2009 Kuoreveden Kärki
M9 2 km P 17.2. Joona Kivistö 2009 Lempäälän Kisa
M9 2 km P 17.2. Eero Siivonen 2009 Pirkkalan Hiihtäjät
M9 2 km P 17.2. Jonne Salminen 2009 Tammelan Ryske
M9 2 km P 17.2. Samu Pentinniemi 2009 Viialan Viri
M9 2 km P 17.2. Kasperi Suhonen 2009 Ylöjärven Ryhti
MYL 10 km P 17.2. Aleksi Leino 1993 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km P 17.2. Henri Kaukanen 1986 Kuoreveden Kärki
MYL 10 km P 17.2. Valtteri Niskanen 1997 Lempäälän Kisa
MYL 10 km P 17.2. Akseli Vuorinen 1995 Valkeakosken Haka
MYL 10 km P 17.2. Ilkka Tuomisto 1984 Ylöjärven Urheilijat
N10 2 km P 17.2. Anna Vähävihu 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km P 17.2. Kaisla Salmia 2008 Lempäälän Kisa
N10 2 km P 17.2. Lotta Pesu 2008 Pirkkalan Hiihtäjät
N10 2 km P 17.2. Aino Koskinen 2008 Ylöjärven Ryhti
N10 2 km P 17.2. Tilta-Maria Liuksiala 2008 Ylöjärven Ryhti
N10 2 km P 17.2. Viivi Manninen 2008 Ylöjärven Ryhti
N11 3 km P 17.2. Hanni Koski 2007 Kangasalan Kisa
N11 3 km P 17.2. Julia Rantala 2007 Kangasalan Kisa
N11 3 km P 17.2. Tuuli Vallittu 2007 Kangasalan Kisa
N11 3 km P 17.2. Emilia Ylilehto 2007 Lempäälän Kisa
N11 3 km P 17.2. Iina Niemelä 2007 Lempäälän Kisa
N11 3 km P 17.2. Lotta Tolvanen 2007 Lempäälän Kisa
N11 3 km P 17.2. Niia Niemelä 2007 Lempäälän Kisa
N11 3 km P 17.2. Vilja Hujanen 2007 Lempäälän Kisa
N11 3 km P 17.2. Ilona Mäkelä 2007 Tampereen Pyrintö
N11 3 km P 17.2. Vilma Pietilä 2007 Valkeakosken Haka
N11 3 km P 17.2. Aino Aarnio 2007 Ylöjärven Ryhti
N11 3 km P 17.2. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N11 3 km P 17.2. Miina Palonen 2007 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km P 17.2. Amanda Saltbacka 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km P 17.2. Matilda Saltbacka 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km P 17.2. Helmi Haavisto 2006 Tampereen Pyrintö
N12 3 km P 17.2. Linnea Salo 2006 Tampereen Pyrintö
N12 3 km P 17.2. Elisabet Kujanpää 2006 Valkeakosken Haka
N12 3 km P 17.2. Erika Pyykkö 2006 Valkeakosken Haka
N12 3 km P 17.2. Annika Rantanen 2006 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km P 17.2. Johanna Naskali 2006 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km P 17.2. Miina Mäki-Korte 2006 Ylöjärven Ryhti
N13 3 km P 17.2. Ella Noora Haapalehto 2005 Lempäälän Kisa
N13 3 km P 17.2. Helmi Hujanen 2005 Lempäälän Kisa
N13 3 km P 17.2. Oona Kaikkonen 2005 Lempäälän Kisa
N13 3 km P 17.2. Annukka Linnainmaa 2005 Valkeakosken Haka
N13 3 km P 17.2. Ada Aarnio 2005 Ylöjärven Ryhti
N13 3 km P 17.2. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N13 3 km P 17.2. Isabella Lillqvist 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 17.2. Inka Haikama 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N14 3 km P 17.2. Riina Alarotu 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N14 3 km P 17.2. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N14 3 km P 17.2. Hetta Niemelä 2004 Lempäälän Kisa
N14 3 km P 17.2. Viveka Kuivalahti 2004 Lempäälän Kisa
N14 3 km P 17.2. Siiri Yijälä 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km P 17.2. Nora Kytäjä 2004 Valkeakosken Haka
N14 3 km P 17.2. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 17.2. Noora Laine 2004 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 17.2. Riia Hiitelä 2004 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 17.2. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
N15 5 km P 17.2. Silja Lamminmäki 2003 Kangasalan Kisa
N15 5 km P 17.2. Venny Lundberg 2003 Tampereen Pyrintö
N15 5 km P 17.2. Viivi Lundberg 2003 Tampereen Pyrintö
N15 5 km P 17.2. Fanny Kukonlehto 2003 Valkeakosken Haka
N15 5 km P 17.2. Katja Linnainmaa 2003 Valkeakosken Haka
N15 5 km P 17.2. Saana Kuusinen 2003 Valkeakosken Haka
N15 5 km P 17.2. Saara Mattila 2003 Valkeakosken Haka
N15 5 km P 17.2. Elsa Torvinen 2003 Ylöjärven Ryhti
N15 5 km P 17.2. Matleena Palonen 2003 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km P 17.2. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
N16 5 km P 17.2. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N16 5 km P 17.2. Aino Vuorinen 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 17.2. Anni Virta 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 17.2. Kerttu Niinimäki 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 17.2. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 17.2. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 17.2. Vilma Kanerva 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 17.2. Anni Laine 2002 Ylöjärven Ryhti
N17 5 km P 17.2. Outi Haikama 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N17 5 km P 17.2. Venla Välläri 2001 Tampereen Pyrintö
N18 5 km P 17.2. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N20 5 km P 17.2. Emmi Hakomäki 1998 Jämin Jänne
N20 5 km P 17.2. Krista Laitinen 1998 Tampereen Pyrintö
N20 5 km P 17.2. Meri Hanska 1998 Tampereen Pyrintö
N20 5 km P 17.2. Juulia Puheloinen 1999 Valkeakosken Haka
N20 5 km P 17.2. Sonja Lahtinen 1999 Valkeakosken Haka
N20 5 km P 17.2. Klaara Leponiemi 1998 Viialan Viri
N35 5 km P 17.2. Elina Honkavuori 1983 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N35 5 km P 17.2. Hanna-Mari Siivonen 1980 Pirkkalan Hiihtäjät
N40 5 km P 17.2. Enni Seppälä 1978 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N8 1 km P 17.2. Maria Tiits 2010 Kangasalan Kisa
N8 1 km P 17.2. Sanni Keskinen 2011 Kangasalan Kisa
N8 1 km P 17.2. Sini Vallittu 2010 Kangasalan Kisa
N8 1 km P 17.2. Aino Väätäinen 2011 Lempäälän Kisa
N8 1 km P 17.2. Lidia Karislahti 2010 Lempäälän Kisa
N8 1 km P 17.2. Anni Siivonen 2011 Pirkkalan Hiihtäjät
N8 1 km P 17.2. Iiris Helenius 2010 Viialan Viri
N8 1 km P 17.2. Kiira Suhonen 2011 Ylöjärven Ryhti
N8 1 km P 17.2. Vilma Pyhtilä 2010 Ylöjärven Ryhti
N8 1 km P 17.2. Petra Rautiainen 2010 Äänekosken Huima
N9 2 km P 17.2. Alma Peltotalo 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N9 2 km P 17.2. Silva Kulju 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N9 2 km P 17.2. Venla Mennala 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N9 2 km P 17.2. Maija Mäntylä 2009 Kangasalan Kisa
N9 2 km P 17.2. Aada Ylilehto 2009 Lempäälän Kisa
N9 2 km P 17.2. Taika Kuusela 2009 Tammelan Ryske
N9 2 km P 17.2. Vanessa Vesala 2009 Tammelan Ryske
N9 2 km P 17.2. Hertta Pitkänen 2009 Teiskon Urheilijat
N9 2 km P 17.2. Hertta Pietilä 2009 Valkeakosken Haka
N9 2 km P 17.2. Nia Kytäjä 2009 Valkeakosken Haka
N9 2 km P 17.2. Iida Kujansuu 2009 Ylöjärven Ryhti
N9 2 km P 17.2. Reea Hiitelä 2009 Ylöjärven Ryhti
NYL 5 km P 17.2. Anna-Stina Hievanen 1994 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km P 17.2. Sanni Lamberg 1997 Kangasalan Kisa
NYL 5 km P 17.2. Sanni Alatalo 1997 Lempäälän Kisa
NYL 5 km P 17.2. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä