KP-Cup normaalimatkat ja Keski-Pohjanmaan mestaruuskilpailu KPH

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 17.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta 17.2.2018 klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 13.2.18 20:59:59
Kilpailun nimi KP-Cup normaalimatkat ja Keski-Pohjanmaan mestaruuskilpailu KPH
Kilpailun numero 644
Kilpailupaikka Reisjärvi
Kilpailupaikan osoite Rintalantie 88, 85900 Reisjärvi
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa P
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 17.02.2018
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M13 P 3 km
N13 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M15 P 5 km
N15 P 5 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M40 P 10 km
N40 P 5 km
M45 P 5 km
M50 P 5 km
N50 P 5 km
M55 P 5 km
M60 P 5 km
N60 P 5 km
M65 P 5 km
M70 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Reisjärven Pilke
Seuranumero 10344882
Yhteyshenkilö
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite http://reisjarvenpilkehiihto.sporttisaitti.com/
Sähköposti kimmo.parkkila@live.fi
Ilmoittautumiset 13.2.2018 klo 21.00 mennessä
Osanottomaksut 20 euroa. Alle 16vuotta 15 euroa
Pankki ja tilinro FI5447531020010590 Reisjärven Pilke
Tiedustelut ja lisäinfo Kimmo Parkkila 044 5757368. Reijo Alakoski 0500684939
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 17.2. Aleksi Hannula 2008 Alavieskan Viri
M10 2 km P 17.2. Eetu Ahola 2008 Haapajärven Kiilat
M10 2 km P 17.2. Paavo Kokkoniemi 2009 Haapajärven Kiilat
M10 2 km P 17.2. Oliver Lastikka 2009 Kannuksen Ura
M10 2 km P 17.2. Elias Huhtakangas 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
M10 2 km P 17.2. Jesse Hirvinen 2008 Kokkolan Veikot
M10 2 km P 17.2. Leo Rautio 2009 Nivalan Urheilijat
M10 2 km P 17.2. Atte Huhtanen 2008 Ylivieskan Kuula
M10 2 km P 17.2. Miro Knuutila 2008 Ylivieskan Kuula
M12 3 km P 17.2. Eetu Honkala 2006 Haapajärven Kiilat
M12 3 km P 17.2. Ilmari Kokkoniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M12 3 km P 17.2. Teemu Simoinen 2007 Halsuan Toivo
M12 3 km P 17.2. Oscar Rahja 2006 Kalajoen Junkkarit
M12 3 km P 17.2. Matias Mutka 2006 Kannuksen Ura
M12 3 km P 17.2. Pyry Huhtakangas 2007 Kaustisen Pohjan-Veikot
M12 3 km P 17.2. Tatu Syrjä 2006 Kinnulan Kinuski Team
M12 3 km P 17.2. Joona Hirvinen 2006 Kokkolan Veikot
M12 3 km P 17.2. Juho Porvari 2006 Kokkolan Veikot
M12 3 km P 17.2. Santeri Kallio 2007 Kokkolan Veikot
M12 3 km P 17.2. Jani Tytärniemi 2007 Reisjärven Pilke
M12 3 km P 17.2. Aatu Paaso 2007 Sievin Sisu
M12 3 km P 17.2. Veikka Virkkala 2006 Sievin Sisu
M13 3 km P 17.2. Anton Hannula 2005 Alavieskan Viri
M13 3 km P 17.2. Valtteri Leskelä 2005 Haapajärven Kiilat
M13 3 km P 17.2. Arttu Nikunen 2005 Kalajoen Junkkarit
M13 3 km P 17.2. Kalle Himanka 2005 Kalajoen Junkkarit
M13 3 km P 17.2. Eeli Hautamäki 2005 Kokkolan Veikot
M13 3 km P 17.2. Oliver Dalhem 2005 Kokkolan Veikot
M13 3 km P 17.2. Aapo Heiskanen 2005 Nivalan Urheilijat
M13 3 km P 17.2. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M14 5 km P 17.2. Jirka Oja 2004 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km P 17.2. Rasmus Remesaho 2004 Toholammin Urheilijat
M14 5 km P 17.2. Atte Taipale 2004 Vetelin Urheilijat
M14 5 km P 17.2. Tatu Junno 2004 Ylivieskan Kuula
M15 5 km P 17.2. Jani Simoinen 2003 Halsuan Toivo
M15 5 km P 17.2. Olli Hautamäki 2003 Kokkolan Veikot
M15 5 km P 17.2. Oskari Nissilä 2003 Kokkolan Veikot
M15 5 km P 17.2. Antti Laukkanen 2003 Pyhäjärven Pohti
M15 5 km P 17.2. Roni Kinnunen 2003 Pyhäjärven Pohti
M15 5 km P 17.2. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M16 8 km P 17.2. Jussi Iisakki Raappana 2002 Haapajärven Kiilat
M16 8 km P 17.2. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M16 8 km P 17.2. Santeri Mäkelä 2002 Himangan Urheilijat
M16 8 km P 17.2. Tuukka Marjala 2002 Himangan Urheilijat
M16 8 km P 17.2. Jussi-Matti Rahja 2002 Kalajoen Junkkarit
M16 8 km P 17.2. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
M16 8 km P 17.2. Roope Etelämäki 2002 Toholammin Urheilijat
M16 8 km P 17.2. Miro Jylkkä 2002 Ylivieskan Kuula
M18 10 km P 17.2. Kristian Hakala 2000 Himangan Urheilijat
M18 10 km P 17.2. Eetu Lakanen 2001 Perhon Kiri
M18 10 km P 17.2. Severi Honkonen 2001 Perhon Kiri
M18 10 km P 17.2. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pyhäjärven Pohti
M18 10 km P 17.2. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
M18 10 km P 17.2. Ville Vesaluoma 2001 Sievin Sisu
M20 10 km P 17.2. Elias Valikainen 1998 Kalajoen Junkkarit
M20 10 km P 17.2. Veikka Heinonen 1998 Kokkolan Veikot
M20 10 km P 17.2. Tero Pesonen 1998 Pyhäjärven Pohti
M20 10 km P 17.2. Tuure Pesola 1999 Pyhäjärven Pohti
M35 10 km P 17.2. Marko Paavola 1979 Kannuksen Ura
M35 10 km P 17.2. Veli-Pekka Korpela 1981 Kannuksen Ura
M40 10 km P 17.2. Tero Kokkoniemi 1976 Haapajärven Kiilat
M40 10 km P 17.2. Jarkko Mäkelä 1974 Himangan Urheilijat
M40 10 km P 17.2. Mauno Juola 1973 Kalajoen Junkkarit
M40 10 km P 17.2. Jari Kalliokoski 1974 Vetelin Urheilijat
M40 10 km P 17.2. Kuisma Taipale 1970 Vetelin Urheilijat
M55 5 km P 17.2. Jari Mäkelä 1963 Vetelin Urheilijat
M60 5 km P 17.2. Lauri Jaakola 1957 Alavieskan Viri
M65 5 km P 17.2. Tapio Niemonen 1953 Kannuksen Ura
M70 5 km P 17.2. Pentti Kouvalainen 1941 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 17.2. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km P 17.2. Joona Joensuu 1994 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km P 17.2. Jouni Komu 1990 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km P 17.2. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
MYL 10 km P 17.2. Pauli Mäkelä 1996 Keuruun Kisailijat
MYL 10 km P 17.2. Iiro-Mikko Harju 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 17.2. Jaakko Halonen 1994 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 17.2. Juho Halonen 1988 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 17.2. Miikka Kinnunen 1991 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km P 17.2. Roope Haapakangas 1997 Pyhäjärven Pohti
N10 2 km P 17.2. Iisa Savelainen 2009 Haapajärven Kiilat
N10 2 km P 17.2. Veera Leskelä 2008 Haapajärven Kiilat
N10 2 km P 17.2. Mette Kanala 2009 Halsuan Toivo
N10 2 km P 17.2. Klaara Kivistö 2008 Kalajoen Junkkarit
N10 2 km P 17.2. Aada Paavola 2008 Kannuksen Ura
N10 2 km P 17.2. Jemina Eskola 2009 Kannuksen Ura
N10 2 km P 17.2. Neea Paavola 2008 Kannuksen Ura
N10 2 km P 17.2. Alma Syrjä 2008 Kinnulan Kinuski Team
N10 2 km P 17.2. Emma Parkkila 2009 Reisjärven Pilke
N10 2 km P 17.2. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N10 2 km P 17.2. Laura Eerikäinen 2008 Reisjärven Pilke
N10 2 km P 17.2. Venla Nisula 2009 Reisjärven Pilke
N12 3 km P 17.2. Iiris Savelainen 2007 Haapajärven Kiilat
N12 3 km P 17.2. Vilma Olkkonen 2007 Haapajärven Kiilat
N12 3 km P 17.2. Enni Vihelä 2006 Kalajoen Junkkarit
N12 3 km P 17.2. Iina Lastikka 2006 Kannuksen Ura
N12 3 km P 17.2. Anna Heikkilä 2007 Kokkolan Veikot
N12 3 km P 17.2. Eveliina Keltamäki 2006 Kokkolan Veikot
N12 3 km P 17.2. Lotta Järvinen 2007 Kokkolan Veikot
N12 3 km P 17.2. Oona Kangas 2006 Nivalan Urheilijat
N12 3 km P 17.2. Jasmiina Huuskonen 2006 Reisjärven Pilke
N12 3 km P 17.2. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N13 3 km P 17.2. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N13 3 km P 17.2. Assi Hakala 2005 Himangan Urheilijat
N13 3 km P 17.2. Aada Kivistö 2005 Kalajoen Junkkarit
N13 3 km P 17.2. Sanni Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N13 3 km P 17.2. Oosa Paavola 2005 Kannuksen Ura
N13 3 km P 17.2. Anni Peltoniemi 2005 Kokkolan Veikot
N13 3 km P 17.2. Elsa Haikara 2005 Nivalan Urheilijat
N13 3 km P 17.2. Inka Lakanen 2005 Perhon Kiri
N13 3 km P 17.2. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N13 3 km P 17.2. Miina Koivisto 2005 Sievin Sisu
N13 3 km P 17.2. Sara Kukkola 2005 Sievin Sisu
N14 3 km P 17.2. Jenni Jaatinen 2004 Kalajoen Junkkarit
N14 3 km P 17.2. Matilda Lillkåla 2004 Kokkolan Veikot
N14 3 km P 17.2. Iida Rautio 2004 Nivalan Urheilijat
N14 3 km P 17.2. Eveliina Koistinen 2004 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km P 17.2. Sanni Vanha-Aho 2004 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km P 17.2. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N14 3 km P 17.2. Terhi Junno 2004 Ylivieskan Kuula
N15 5 km P 17.2. Noora Alatalo 2003 Alavieskan Viri
N15 5 km P 17.2. Alisa Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N15 5 km P 17.2. Friida Kivistö 2003 Kalajoen Junkkarit
N15 5 km P 17.2. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N15 5 km P 17.2. Viivi Syrjä 2003 Kinnulan Kinuski Team
N15 5 km P 17.2. Veera Anttila 2003 Perhon Kiri
N15 5 km P 17.2. Ella Virkkala 2003 Sievin Sisu
N15 5 km P 17.2. Jenni Kukkola 2003 Sievin Sisu
N15 5 km P 17.2. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N15 5 km P 17.2. Oona Kiljala 2003 Ylivieskan Kuula
N15 5 km P 17.2. Veera Vähäkangas 2003 Ylivieskan Kuula
N16 5 km P 17.2. Anni Mäkinen 2002 Himangan Urheilijat
N16 5 km P 17.2. Aada Peltola 2002 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km P 17.2. Emma Junno 2002 Ylivieskan Kuula
N18 5 km P 17.2. Petra Alatalo 2001 Alavieskan Viri
N18 5 km P 17.2. Laura Keskitalo 2001 Haapajärven Kiilat
N20 5 km P 17.2. Elina Läspä 1998 Kuusamon Erä-Veikot
N20 5 km P 17.2. Elisa Parkkinen 1998 Pyhäjärven Pohti
N35 5 km P 17.2. Päivi Peltoniemi 1979 Himangan Urheilijat
NYL 5 km P 17.2. Emilia Pulkkinen 1997 Haapajärven Kiilat
NYL 5 km P 17.2. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
NYL 5 km P 17.2. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 5 km P 17.2. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 5 km P 17.2. Johanna Ala-Pöntiö 1991 Himangan Urheilijat
NYL 5 km P 17.2. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
NYL 5 km P 17.2. Marjo Kuosmanen 1994 Pyhäjärven Pohti
NYL 5 km P 17.2. Anni Alakoski 1997 Reisjärven Pilke
NYL 5 km P 17.2. Johanna Niskakoski 1995 Reisjärven Pilke
NYL 5 km P 17.2. Mari Halonen 1992 Reisjärven Pilke