Kronans Nationella

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 24.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta kl.10.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 20.2.18 23:59:59
Kilpailun nimi Kronans Nationella
Kilpailun numero 118
Kilpailupaikka Kronoby
Kilpailupaikan osoite Tössbackavägen 68500 Kronoby
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 24.02.2018
Yhteislähtö sarjoittain.
Sarja Matka
MYL P 30 km
NYL P 15 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 15 km
N18 P 10 km
M20 P 30 km
N20 P 15 km
M35 P 30 km
N35 P 15 km
M45 P 10 km
N45 P 5 km
M55 P 5 km
N55 P 5 km
M65 P 5 km
N65 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura If Åsarna
Seuranumero 103485878
Yhteyshenkilö
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite www.ifasarna.idrott.fi
Sähköposti ifasarna.skiteam@gmail.com
Ilmoittautumiset anmälningar senast tisdag 20.2.2018 kl.24. via kilmo. Efteranmälan senast 22.2 kl.20 med licensnummer på danolavspets@hotmail.com
Osanottomaksut 16 år och yngre 15€, övriga 20€, betalas i samband med anmälan. Efteranmälan dubbelavgift
Pankki ja tilinro OP FI56 5163 4020 0157 76 IF Åsarna
Tiedustelut ja lisäinfo Stefan Storvall tel. 0400 698 436 Dan-Olav Spets tel. 050 5123 726
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Suomen Aikuisurheiluliiton Veteranien SM-kisat(SAUL) samana päivänä alkaa klo. 13.30 lähtien


Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 24.2. Hannes Sundberg 2008 IF Minken
M10 2 km P 24.2. Robin Liljeqvist 2008 IF Minken
M10 2 km P 24.2. Alexander Lindgren 2009 IF Åsarna
M10 2 km P 24.2. Emil Hahtokari 2008 IF Åsarna
M10 2 km P 24.2. Philip Åkerlund 2008 IF Åsarna
M10 2 km P 24.2. William Strandvall 2008 IF Åsarna
M10 2 km P 24.2. Arvid Kock 2008 IK Falken
M10 2 km P 24.2. Tony Ahlvik 2008 IK Falken
M10 2 km P 24.2. Oscar Smeds 2009 Oravais IF
M12 3 km P 24.2. Miro Auvinen 2007 IF Brahe
M12 3 km P 24.2. Eelian Berg 2007 IF Åsarna
M12 3 km P 24.2. Filip Dahlnäs 2007 IF Åsarna
M12 3 km P 24.2. Emil Klemets 2007 IK Falken
M12 3 km P 24.2. Hampus Bergqvist 2007 IK Falken
M12 3 km P 24.2. Isak Gunell 2006 IK Falken
M12 3 km P 24.2. Ville Nybacka 2006 IK Falken
M12 3 km P 24.2. Elias Ehrs 2007 Vörå IF
M14 5 km P 24.2. Mico Sjölund 2005 IF Brahe
M14 5 km P 24.2. Oscar Grannas 2005 IF Brahe
M14 5 km P 24.2. Edvin Brännkärr 2005 IF Åsarna
M14 5 km P 24.2. Kalle Pajala 2005 IF Åsarna
M14 5 km P 24.2. Lucas Hansén 2004 IF Åsarna
M14 5 km P 24.2. Joni Grankull 2005 IK Falken
M14 5 km P 24.2. Ronnie Ahlvik 2005 IK Falken
M14 5 km P 24.2. Oliver Dalhem 2005 Kokkolan Veikot
M14 5 km P 24.2. Hugo Back 2005 Vörå IF
M14 5 km P 24.2. Jakob Ehrs 2004 Vörå IF
M16 5 km P 24.2. Anton Norrbacka 2003 IK Falken
M16 5 km P 24.2. Axel Norrbacka 2002 IK Falken
M16 5 km P 24.2. Jimmy Westerlund 2003 IK Falken
M16 5 km P 24.2. Alexander Ståhlberg 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M16 5 km P 24.2. Jimi Aalto 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M16 5 km P 24.2. Santeri Karppinen 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M16 5 km P 24.2. Jacob Smeds 2003 Oravais IF
M16 5 km P 24.2. Leonard Markén 2003 Oravais IF
M16 5 km P 24.2. Aaron Häggman 2003 Vörå IF
M18 15 km P 24.2. Anton Sjölund 2001 IF Brahe
M18 15 km P 24.2. Daniel Sorvisto 2000 IF Åsarna
M18 15 km P 24.2. Jere Ena 2000 IK Falken
M18 15 km P 24.2. Casper Hjerpe 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M18 15 km P 24.2. Christian Tarvonen 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M18 15 km P 24.2. Viktor Koivuniemi 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M8 1 km P 24.2. Lars Långbacka 2010 IF Brahe
M8 1 km P 24.2. Roni Sjölund 2011 IF Brahe
M8 1 km P 24.2. Elias Sundberg 2010 IF Minken
M8 1 km P 24.2. Nico Ekholm 2011 IF Minken
M8 1 km P 24.2. Wilhelm Åkerman 2010 IF Minken
M8 1 km P 24.2. Cevin Spets 2010 IF Åsarna
M8 1 km P 24.2. Colin Ahlvik 2010 IK Falken
M8 1 km P 24.2. Jakob Klemets 2010 IK Falken
M8 1 km P 24.2. Alex Hermans 2011 Oravais IF
M8 1 km P 24.2. Alexander Österberg 2010 Oravais IF
M8 1 km P 24.2. Theo Österberg 2010 Oravais IF
MYL 30 km P 24.2. Christian Kronberg 1994 IF Minken
MYL 30 km P 24.2. Matias Strandvall 1985 IF Minken
MYL 30 km P 24.2. Patrick Kronberg 1991 IF Minken
MYL 30 km P 24.2. Toni Ketelä 1988 IF Minken
MYL 30 km P 24.2. August Högnabba 1998 IF Åsarna
MYL 30 km P 24.2. Johnny Sjölind 1987 IF Åsarna
MYL 30 km P 24.2. Jonas Skog 1985 IF Åsarna
MYL 30 km P 24.2. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 30 km P 24.2. Henrik Ekstrand 1988 SKI TEAM MÄENPÄÄ
N10 2 km P 24.2. Ebba Miettinen 2008 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km P 24.2. Carina Spets 2009 IF Åsarna
N10 2 km P 24.2. Ellen Biskop 2008 IF Åsarna
N10 2 km P 24.2. Ellen Nyberg 2008 IF Åsarna
N10 2 km P 24.2. Minea Storbacka 2008 IF Åsarna
N10 2 km P 24.2. Ellen Kock 2008 IK Falken
N10 2 km P 24.2. Ester Nybacka 2008 IK Falken
N10 2 km P 24.2. Jessica Westerlund 2009 IK Falken
N10 2 km P 24.2. Matilda Hermans 2009 Oravais IF
N10 2 km P 24.2. Winnie Markén 2008 Oravais IF
N12 3 km P 24.2. Kajsa Ekholm 2007 IF Minken
N12 3 km P 24.2. Alva Svenlin 2007 IF Åsarna
N12 3 km P 24.2. Carolina Spets 2007 IF Åsarna
N12 3 km P 24.2. Sigrid Karlström 2007 IF Åsarna
N12 3 km P 24.2. Vilma Hahtokari 2007 IF Åsarna
N12 3 km P 24.2. Wilma Nyberg 2006 IF Åsarna
N12 3 km P 24.2. Amanda Tarvonen 2007 IK Falken
N12 3 km P 24.2. Evelina Punsar 2006 IK Falken
N12 3 km P 24.2. Wilma Hjerpe 2006 NORRVALLA SKI TEAM
N12 3 km P 24.2. Emilia Österberg 2006 Oravais IF
N12 3 km P 24.2. Linn Österberg 2007 Oravais IF
N14 3 km P 24.2. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N14 3 km P 24.2. Hannah Sjölund 2004 IF Brahe
N14 3 km P 24.2. Maja Söderlund 2005 IF Brahe
N14 3 km P 24.2. Nicolina Berg 2004 IF Åsarna
N14 3 km P 24.2. Lina Nybacka 2005 IK Falken
N14 3 km P 24.2. Anni Peltoniemi 2005 Kokkolan Veikot
N14 3 km P 24.2. Matilda Lillkåla 2004 Kokkolan Veikot
N16 5 km P 24.2. Julia Lönnberg   2002 IF Femman
N16 5 km P 24.2. Ada Brännkärr 2003 IF Åsarna
N16 5 km P 24.2. Janica Hahtokari 2003 IF Åsarna
N16 5 km P 24.2. Matilda Punsar 2003 IK Falken
N16 5 km P 24.2. Evelina Österberg 2003 Oravais IF
N16 5 km P 24.2. Frida Achrén 2003 Oravais IF
N18 10 km P 24.2. Ellen Bäck 2001 IF Åsarna
N18 10 km P 24.2. Hanna Ray 2000 IK Falken
N20 15 km P 24.2. Amanda Strandvall 1999 IF Minken
N20 15 km P 24.2. Emelie Svenlin 1998 IF Åsarna
N20 15 km P 24.2. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
N45 5 km P 24.2. Marjo Ena 1968 IK Falken
N8 1 km P 24.2. Mette Miettinen 2010 Espoon Hiihtoseura
N8 1 km P 24.2. Clara Söderlund 2012 IF Brahe
N8 1 km P 24.2. Ellinor Forsman 2010 IF Minken
N8 1 km P 24.2. Venla Backlund 2010 IF Minken
N8 1 km P 24.2. Ellinor Ollqvist 2010 IF Åsarna
N8 1 km P 24.2. Julia Strandvall 2010 IF Åsarna
N8 1 km P 24.2. Venla Storbacka 2010 IF Åsarna
N8 1 km P 24.2. Daniela Grankull 2010 IK Falken
N8 1 km P 24.2. Elin Gunell 2010 IK Falken
N8 1 km P 24.2. Saga Markén 2010 Oravais IF
NYL 15 km P 24.2. Jennifer Antell 1993 IF Femman
NYL 15 km P 24.2. Jennie Lindvall 1995 IF Åsarna