Hämeenlinnan Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 24.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 21.2.18 20:59:59
Kilpailun nimi Hämeenlinnan Hiihdot
Kilpailun numero 116
Kilpailupaikka Hämeenlinna
Kilpailupaikan osoite Poltinahontie 47, Hämeenlinna
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 24.02.2018
Yhteislähdöt
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M55 P 5 km
N55 P 5 km
M65 P 5 km
N65 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Hämeenlinnan Hiihtoseura
Seuranumero 10350782
Yhteyshenkilö Teppo Ahonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.hameenlinnanhiihtoseura.fi
Sähköposti teppo.ahonen@elisanet.fi
Ilmoittautumiset 21.2.2018 klo 21:00 mennessä
Osanottomaksut 16v ja alle 15€, muut 20€
Pankki ja tilinro FI90 5680 0040 0776 00 Hämeenlinnan Hiihtoseura
TD/TDA TD Pekka Lampen, TDA Ville Niemelä
Tiedustelut ja lisäinfo Teppo Ahonen. teppo.ahonen@elisanet.fi
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Ahveniston moottorirata
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Nuorten sarjoissa, 8 - 16 v, palkitaan kuusi parasta. Muissa sarjoissa palkitaan kolme parasta.
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 24.2. Aatu Haikama 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km P 24.2. Olli Seppälä 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km P 24.2. Vilho Peltotalo 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km P 24.2. Olavi Luoto 2008 Mäntsälän Urheilijat
M12 3 km P 24.2. Anton Kemppi 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 24.2. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 24.2. Emil Pukkila 2007 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km P 24.2. Joel Seppälä 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km P 24.2. Kalle Kulju 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km P 24.2. Verneri Lehtinen 2006 Lauttakylän Luja
M12 3 km P 24.2. Väinö Länsiluoto 2007 Pakilan Veto
M12 3 km P 24.2. Valtteri Kinnunen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 24.2. Johannes Alarotu 2006 Teiskon Urheilijat
M12 3 km P 24.2. Konsta Manninen 2006 Ylöjärven Ryhti
M14 5 km P 24.2. Oliver Suhonen 2005 Hollolan Urheilijat -46
M14 5 km P 24.2. Esa Lehtonen 2004 Hyvinkään Hiihtäjät
M14 5 km P 24.2. Eetu Mäkelä 2005 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 5 km P 24.2. Tuomas Lindholm 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 5 km P 24.2. Jaakko Salomäki 2004 Keravan Urheilijat
M14 5 km P 24.2. Mikael Koivisto 2004 Keravan Urheilijat
M14 5 km P 24.2. Sampo Huostila 2004 Lammin Säkiä
M14 5 km P 24.2. Elmeri Lehtinen 2004 Lauttakylän Luja
M14 5 km P 24.2. Juho Länsiluoto 2005 Pakilan Veto
M14 5 km P 24.2. Elias Lindroos 2005 Pargas IF
M14 5 km P 24.2. Oskari Kalliokoski 2004 Pargas IF
M14 5 km P 24.2. Daniel Onnela 2005 Skiteam 105
M14 5 km P 24.2. Onni Tiira 2004 Tampereen Pyrintö
M14 5 km P 24.2. Tomas-Casimir Niemi 2004 Tampereen Yritys
M14 5 km P 24.2. Elmeri Syrjälä 2004 Valkeakosken Haka
M14 5 km P 24.2. Thomas Saarela 2005 Valkeakosken Haka
M14 5 km P 24.2. Konsta Uuttera 2005 Ylöjärven Ryhti
M16 8 km P 24.2. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 8 km P 24.2. Otto Suhonen 2002 Espoon Hiihtoseura
M16 8 km P 24.2. Topias Kemppi 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 8 km P 24.2. Kalle Kokkonen 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 8 km P 24.2. Matias Lautamäki 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 8 km P 24.2. Valtteri Heinimaa 2002 Kangasalan Kisa
M16 8 km P 24.2. Tuomas Ruuskanen 2003 Keravan Urheilijat
M16 8 km P 24.2. Atte Urvanta 2003 Lempäälän Kisa
M16 8 km P 24.2. Emil Rosin 2002 Pargas IF
M16 8 km P 24.2. Jesper Lietzén 2002 Pargas IF
M16 8 km P 24.2. Mikko Vesma 2002 Raision Kuula
M16 8 km P 24.2. Benjamin Saarela 2002 Valkeakosken Haka
M16 8 km P 24.2. Niilo Syrjälä 2002 Valkeakosken Haka
M18 10 km P 24.2. Eero Iso-Tryykäri 2000 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km P 24.2. Ilmari Saarinen 2000 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km P 24.2. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km P 24.2. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km P 24.2. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km P 24.2. Eetu Tolvanen 2000 Lempäälän Kisa
M18 10 km P 24.2. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 10 km P 24.2. Sami Nuuttila 1999 Hollolan Urheilijat -46
M20 10 km P 24.2. Olli Niemi 1998 Kangasalan Kisa
M20 10 km P 24.2. Frans Lindvall 1999 Noormarkun Nopsa
M20 10 km P 24.2. Jere Helminen 1999 Skiteam 105
M35 10 km P 24.2. Henry Viholainen 1979 Forssan Salama
M35 10 km P 24.2. Markus Välimäki 1977 Lempäälän Kisa
M35 10 km P 24.2. Jari Jaakkola 1966 Raision Kuula
M35 10 km P 24.2. Marko Leppämäki 1971 Ylöjärven Urheilijat
M45 5 km P 24.2. Jari Valkama 1964 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M45 5 km P 24.2. Jouni Leinonen 1965 Liperin Hiihtoseura
M45 5 km P 24.2. Kari Kalliokoski 1971 Pargas IF
M55 5 km P 24.2. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M8 1 km P 24.2. Elias Juutila 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1 km P 24.2. Joona Mäkelä 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1 km P 24.2. Juho Seppälä 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1 km P 24.2. Matias Joutvuo 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
MYL 10 km P 24.2. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km P 24.2. Mikko Harju 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km P 24.2. Kalle Linnasaari 1997 Raision Kuula
MYL 10 km P 24.2. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 10 km P 24.2. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
MYL 10 km P 24.2. Teemu Eerola 1998 Tampereen Yritys
MYL 10 km P 24.2. Ilkka Tuomisto 1984 Ylöjärven Urheilijat
N10 2 km P 24.2. Nora Urho 2008 Forssan Salama
N10 2 km P 24.2. Alma Peltotalo 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km P 24.2. Anna Vähävihu 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km P 24.2. Aada Ylilehto 2009 Lempäälän Kisa
N10 2 km P 24.2. Cecilia Lietzén 2009 Pargas IF
N10 2 km P 24.2. Nia Kytäjä 2009 Valkeakosken Haka
N10 2 km P 24.2. Viivi Manninen 2008 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km P 24.2. Amanda Saltbacka 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km P 24.2. Eveliina Hakala 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km P 24.2. Matilda Saltbacka 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km P 24.2. Emilia Ylilehto 2007 Lempäälän Kisa
N12 3 km P 24.2. Lotta Tolvanen 2007 Lempäälän Kisa
N12 3 km P 24.2. Aino Anttila 2006 Nakkilan Vire
N12 3 km P 24.2. Emilia Helmi 2007 Noormarkun Nopsa
N12 3 km P 24.2. Daniela Lietzén 2006 Pargas IF
N12 3 km P 24.2. Erika Pyykkö 2006 Valkeakosken Haka
N12 3 km P 24.2. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 24.2. Hilda Oila 2004 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 24.2. Noora Nummila 2004 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 24.2. Silva Kemppi 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 24.2. Inka Haikama 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N14 3 km P 24.2. Riina Alarotu 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N14 3 km P 24.2. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N14 3 km P 24.2. Ella Noora Haapalehto 2005 Lempäälän Kisa
N14 3 km P 24.2. Hetta Niemelä 2004 Lempäälän Kisa
N14 3 km P 24.2. Oona Kaikkonen 2005 Lempäälän Kisa
N14 3 km P 24.2. Heini Vuori 2005 Nakkilan Vire
N14 3 km P 24.2. Lotta Sjöblom 2005 Nakkilan Vire
N14 3 km P 24.2. Siiri Heikkilä 2004 Nakkilan Vire
N14 3 km P 24.2. Viivi Kinnunen 2004 Ski Jyväskylä
N14 3 km P 24.2. Nora Kytäjä 2004 Valkeakosken Haka
N14 3 km P 24.2. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N14 3 km P 24.2. Pauliina Koivuniemi 2004 Vammalan Seudun Voima
N14 3 km P 24.2. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km P 24.2. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km P 24.2. Sonja Hakala 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N16 5 km P 24.2. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N16 5 km P 24.2. Vera Stenvall 2002 Raision Kuula
N16 5 km P 24.2. Ilana Onnela 2003 Skiteam 105
N16 5 km P 24.2. Aino Vuorinen 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 24.2. Anni Virta 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 24.2. Fanny Kukonlehto 2003 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 24.2. Kerttu Niinimäki 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 24.2. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 24.2. Saana Kuusinen 2003 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 24.2. Vilma Kanerva 2002 Valkeakosken Haka
N18 5 km P 24.2. Rebecca Lönnqvist 2001 Borgå Akilles
N18 5 km P 24.2. Vilja Kauranen 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km P 24.2. Outi Haikama 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N18 5 km P 24.2. Eerika Salomäki 2001 Keravan Urheilijat
N18 5 km P 24.2. Roosa Vantaala 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km P 24.2. Fanni Lindvall 2001 Noormarkun Nopsa
N18 5 km P 24.2. Anna Rask 2001 Pargas IF
N18 5 km P 24.2. Anni Lindroos 2001 Pargas IF
N20 5 km P 24.2. Laura Nurminen 1998 Keravan Urheilijat
N20 5 km P 24.2. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
N20 5 km P 24.2. Meri Hanska 1998 Tampereen Pyrintö
N20 5 km P 24.2. Juulia Puheloinen 1999 Valkeakosken Haka
N20 5 km P 24.2. Sonja Lahtinen 1999 Valkeakosken Haka
N20 5 km P 24.2. Klaara Leponiemi 1998 Viialan Viri
N35 5 km P 24.2. Elina Honkavuori 1983 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N35 5 km P 24.2. Enni Seppälä 1978 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N45 5 km P 24.2. Irene Kantonen 1968 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N45 5 km P 24.2. Riikka Kalliokoski 1971 Pargas IF
N8 1 km P 24.2. Maija Luoto 2012 Mäntsälän Urheilijat
NYL 5 km P 24.2. Anna-Stina Hievanen 1994 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km P 24.2. Terhi Pollari 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km P 24.2. Sanni Lamberg 1997 Kangasalan Kisa
NYL 5 km P 24.2. Mona-Liisa Nousiainen 1983 Kouvolan Hiihtoseura
NYL 5 km P 24.2. Sanni Alatalo 1997 Lempäälän Kisa
NYL 5 km P 24.2. Emilia Myllykoski 1995 Noormarkun Nopsa
NYL 5 km P 24.2. Anne Pitkänen 1996 Punkalaitumen Kunto