Sulo Nurmelan Muistohiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 17.2.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 14.2.18 21:59:59
Kilpailun nimi Sulo Nurmelan Muistohiihdot
Kilpailun numero 111
Kilpailupaikka Hamina
Kilpailupaikan osoite Kiekkokuja 1, 49400 Hamina
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 17.02.2018
Yhteislähtö. Matkat voivat muuttua lumitilanteen mukaan.
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 2 km
N8 V 2 km
M10 V 3 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 5 km
M16 V 7.5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 7.5 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
M35 V 15 km
N35 V 7.5 km
M45 V 10 km
N45 V 5 km
M55 V 7.5 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Vehkalahden Veikot
Seuranumero 10343090
Yhteyshenkilö Arto Tilli
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 804 934
GSM
Fax
WWW-osoite www.vehkalahdenveikot.fi
Sähköposti arto.tilli@gmail.com
Ilmoittautumiset Ilmoittautumiset Kilmon kautta 14.2. klo 22 mennessä
Osanottomaksut 20€ 16v ja nuoremmat 15€
Pankki ja tilinro FI38 5506 0020 0042 79 Vehkalahden Veikot
TD/TDA Vesa Tylli, MiVi
Tiedustelut ja lisäinfo Arto Tilli 0400 804934 ja www.vehkalahdenveikot.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Alle 12 vuotiaiden sarjoissa kaikki palkitaan
Muuta tietoa Kilpailu on samalla Kymenlaakson Hiihdon PM-kisa henkilökohtaisilla matkoilla.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 3 km V 17.2. Visa Siivola 2008 Lappeen Riento
M10 3 km V 17.2. Anton Vainio 2008 Vehkalahden Veikot
M10 3 km V 17.2. Niklas Hirvilahti 2008 Vehkalahden Veikot
M10 3 km V 17.2. Vilho Immonen 2009 Vehkalahden Veikot
M10 3 km V 17.2. Viljami Hyvönen 2009 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 17.2. Johanna Mattila 2006 Kouvolan Hiihtoseura
M12 3 km V 17.2. Olavi Kiiski 2007 Kymin Koskenpojat
M12 3 km V 17.2. Ossi Saarela 2007 Kymin Koskenpojat
M12 3 km V 17.2. Eemeli Hyvönen 2006 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 17.2. Eetu Takanen 2007 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 17.2. Joona Hirvilahti 2006 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 17.2. Lassi Pärtty 2006 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 17.2. Lauri Sakki 2007 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 17.2. Samu Tilli 2006 Vehkalahden Veikot
M14 5 km V 17.2. Topias Zerni 2004 Anjalan Liitto
M14 5 km V 17.2. Konsta Soikkeli 2004 Kymin Koskenpojat
M14 5 km V 17.2. Veeti Hostikka 2004 Kymin Koskenpojat
M14 5 km V 17.2. Onni Vepsäläinen 2005 Vehkalahden Veikot
M14 5 km V 17.2. Petrus Tasa 2004 Vehkalahden Veikot
M16 7.5 km V 17.2. Saku Kivikko 2003 Anjalan Liitto
M16 7.5 km V 17.2. Saku Miettinen 2002 Joutsenon Kullervo
M16 7.5 km V 17.2. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M18 10 km V 17.2. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 17.2. Pyry Mattila 2000 Kouvolan Hiihtoseura
M18 10 km V 17.2. Saku Hakulinen 2000 Vehkalahden Veikot
M35 15 km V 17.2. Simo Mänttäri 1983 Sippolan Kunto
M45 10 km V 17.2. Mika Sistonen 1967 Anjalan Liitto
M45 10 km V 17.2. Harri Miettinen 1966 Joutsenon Kullervo
M55 7.5 km V 17.2. Ari Kitunen 1963 Anjalan Liitto
M55 7.5 km V 17.2. Jarmo Mäkelä 1958 Anjalan Liitto
M55 7.5 km V 17.2. Veikko Purho 1957 Anjalan Liitto
M55 7.5 km V 17.2. Jukka Varrio 1963 Espoon Tapiot
M55 7.5 km V 17.2. Klaus Sjöblom 1955 Lovisa Tor-Loviisan Tor
M55 7.5 km V 17.2. Johnny Hamström 1955 Valkealan Kajo
M55 7.5 km V 17.2. Panu Pietikäinen 1959 Vantaan Hiihtoseura
M55 7.5 km V 17.2. Reijo Niemi 1962 Vantaan Hiihtoseura
M65 5 km V 17.2. Antero Ahtiainen 1944 Kuusankosken Kisa
M8 2 km V 17.2. Elias Tani 2010 Kymin Koskenpojat
M8 2 km V 17.2. Eeli Kallio 2010 Vehkalahden Veikot
M8 2 km V 17.2. Eevert Immonen 2011 Vehkalahden Veikot
M8 2 km V 17.2. Niilo Urpalainen 2010 Vehkalahden Veikot
M8 2 km V 17.2. Niko Jaakkola 2011 Vehkalahden Veikot
MYL 15 km V 17.2. Santtu Nyman 1991 Anjalan Liitto
MYL 15 km V 17.2. Toomas Ristola 1996 Anjalan Liitto
MYL 15 km V 17.2. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 15 km V 17.2. Johan Gustafsson 1982 IF Femman
MYL 15 km V 17.2. Aaro Näätänen 1997 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 17.2. Anssi Kesonen 1986 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 17.2. Jarkko Sinkkonen 1992 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 17.2. Joonas Lotta 1988 Lahden Hiihtoseura
MYL 15 km V 17.2. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
N10 2 km V 17.2. Aino Koskela 2008 Anjalan Liitto
N10 2 km V 17.2. Hilma Hyyrynen 2008 Anjalan Liitto
N10 2 km V 17.2. Elsa Vepsäläinen 2009 Kymin Koskenpojat
N10 2 km V 17.2. Ilona Kiiski 2009 Kymin Koskenpojat
N10 2 km V 17.2. Nelli Tani 2008 Kymin Koskenpojat
N10 2 km V 17.2. Pihla Paasi 2009 Kymin Koskenpojat
N10 2 km V 17.2. Jenna Kolari 2008 Valkealan Kajo
N10 2 km V 17.2. Anni Pärtty 2008 Vehkalahden Veikot
N10 2 km V 17.2. Karoliina Vapalahti 2009 Vehkalahden Veikot
N10 2 km V 17.2. Maria Tasa 2008 Vehkalahden Veikot
N10 2 km V 17.2. Oona Jaakkola 2009 Vehkalahden Veikot
N10 2 km V 17.2. Peppi Paavola 2009 Vehkalahden Veikot
N10 2 km V 17.2. Senni Teikari 2008 Vehkalahden Veikot
N10 2 km V 17.2. Tiitu Takanen 2009 Vehkalahden Veikot
N12 3 km V 17.2. Essi Laapas 2006 Anjalan Liitto
N12 3 km V 17.2. Nanna Hyyrynen 2006 Anjalan Liitto
N12 3 km V 17.2. Sara Suhonen 2007 Anjalan Liitto
N12 3 km V 17.2. Aada Rauos 2007 Kouvolan Hiihtoseura
N12 3 km V 17.2. Liinu Urpalainen 2006 Vehkalahden Veikot
N14 5 km V 17.2. Emilia Pätäri 2004 Kymin Koskenpojat
N14 5 km V 17.2. Elina Sainio 2005 Lappeen Riento
N14 5 km V 17.2. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
N14 5 km V 17.2. Titta Paavola 2005 Vehkalahden Veikot
N16 5 km V 17.2. Elisa Mattila 2002 Kouvolan Hiihtoseura
N16 5 km V 17.2. Nanna Rauos 2003 Kouvolan Hiihtoseura
N18 7.5 km V 17.2. Iida-Mari Takanen 2001 Kymin Koskenpojat
N18 7.5 km V 17.2. Hanna-Sofia Karhula 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N18 7.5 km V 17.2. Kaisa Hellä 2001 Vehkalahden Veikot
N18 7.5 km V 17.2. Sara Urpalainen 2000 Vehkalahden Veikot
N18 7.5 km V 17.2. Siiri Sipari 2001 Vehkalahden Veikot
N20 10 km V 17.2. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
N20 10 km V 17.2. Sanni Pihl 1998 Vehkalahden Veikot
N8 2 km V 17.2. Ada Puhakka 2011 Kymin Koskenpojat
N8 2 km V 17.2. Jonna Kolari 2010 Valkealan Kajo
N8 2 km V 17.2. Emilia Muukka 2010 Vehkalahden Veikot
N8 2 km V 17.2. Katariina Tasa 2010 Vehkalahden Veikot
NYL 10 km V 17.2. Nea Katajala 1995 Kymin Koskenpojat