XLVIII Jämin Kisat / Lähitapiola HS-cup 4/5 (Satakunta)

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 10.3.2018-11.3.2018
Kilpailun alkamisajankohta klo 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 6.3.18 20:59:59
Kilpailun nimi XLVIII Jämin Kisat / Lähitapiola HS-cup 4/5 (Satakunta)
Kilpailun numero 138
Kilpailupaikka Jämijärvi
Kilpailupaikan osoite Jämintie 655
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 10.03.2018
Yhteislähtökilpailu! Molempien päivien kisat ovat toisistaan erillisiä kilpailuja.
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 3 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M45 P 5 km
M55 P 5 km
Kilpailupäivä 2: Su 11.03.2018
Lähitapiola HS-cup 4/5 (Satakunta). Väliaikalähtökilpailu! Molempien päivien kisat ovat toisistaan erillisiä kilpailuja.
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 3 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 P 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
M55 V 5 km
M13 V 5 km
N13 V 3 km
M15 V 5 km
N15 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Jämin Jänne
Seuranumero 10349641
Yhteyshenkilö Asko Uurasjärvi
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 372 8789
GSM
Fax
WWW-osoite jaminjanne.fi
Sähköposti asko.uurasjarvi@jaminjanne.fi
Ilmoittautumiset 6.3. klo 21:00
Osanottomaksut 16v ja alle 15€, yli 16v 20€
Pankki ja tilinro FI 1947221020007404 Jämin Jänne
Tiedustelut ja lisäinfo asko uurasjärvi 044 372 8789 asko.uurasjarvi@jaminjanne.fi
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus jami.fi
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 10.3. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km P 10.3. Niilo Linnamaa 2008 Kangasalan Kisa
M10 2 km P 10.3. Rasmus Ijäs 2009 Kangasalan Kisa
M10 2 km P 10.3. Leevi Pein 2009 Kankaanpään Urheilijat
M10 2 km P 10.3. Joona Kivistö 2009 Lempäälän Kisa
M10 2 km P 10.3. Sakarja Koivisto 2008 Noormarkun Nopsa
M10 2 km P 10.3. Eemeli Varemäki 2008 Perniön Urheilijat
M10 2 km P 10.3. Eero Siivonen 2009 Pirkkalan Hiihtäjät
M10 2 km P 10.3. Elias Vähä-Ypyä 2008 Pirkkalan Hiihtäjät
M10 2 km P 10.3. Viljami Launonen 2008 Skiteam 105
M10 2 km P 10.3. Santtu Mylläri 2008 Teuvan Rivakka
M10 2 km P 10.3. Olavi Tuomisto 2008 Vammalan Seudun Voima
M12 3 km P 10.3. Miika Raitinpää 2007 Jämin Jänne
M12 3 km P 10.3. Frans Rintamäki 2007 Kankaanpään Urheilijat
M12 3 km P 10.3. Henri Saunaluoma 2006 Kankaanpään Urheilijat
M12 3 km P 10.3. Rami Tuominen 2006 Kankaanpään Urheilijat
M12 3 km P 10.3. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M12 3 km P 10.3. Antti Urvanta 2006 Lempäälän Kisa
M12 3 km P 10.3. Olli Lindroos 2006 Noormarkun Nopsa
M12 3 km P 10.3. Akseli Pesu 2006 Pirkkalan Hiihtäjät
M12 3 km P 10.3. Luukas Lehtinen 2007 Rasti-Lukko
M12 3 km P 10.3. Johannes Alarotu 2006 Teiskon Urheilijat
M12 3 km P 10.3. Joona Koskinen 2006 Viialan Viri
M14 5 km P 10.3. Jere Raitinpää 2004 Jämin Jänne
M14 5 km P 10.3. Taneli Salminen 2005 Noormarkun Nopsa
M14 5 km P 10.3. Topias Salminen 2004 Noormarkun Nopsa
M14 5 km P 10.3. Juhana Siivonen 2005 Rasti-Lukko
M14 5 km P 10.3. Elias Lehtonen 2004 Ulvilan Ura
M14 5 km P 10.3. Eetu Koskinen 2005 Viialan Viri
M16 5 km P 10.3. Eetu Kärkäinen 2003 Viialan Viri
M18 10 km P 10.3. Micke Jyrkinen 2000 Viialan Viri
M20 10 km P 10.3. Juho Mäki 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 10 km P 10.3. Atte Nokka 1998 Pöytyän Urheilijat
M45 5 km P 10.3. Jarkko Mäki 1971 Karinaisten Kunto
M55 5 km P 10.3. Harri Mäkelä 1948 Vammalan Seudun Voima
M8 1 km P 10.3. Wilhelm Jakobsson 2010 IF Minken
M8 1 km P 10.3. Viljo Linnamaa 2010 Kangasalan Kisa
M8 1 km P 10.3. Eemeli Hietaoja 2011 Kankaanpään Urheilijat
M8 1 km P 10.3. Juho Kuuskoski 2011 Kankaanpään Urheilijat
M8 1 km P 10.3. Vesperi Laino 2010 Kankaanpään Urheilijat
M8 1 km P 10.3. Aleksi Kivistö 2011 Lempäälän Kisa
M8 1 km P 10.3. Olli Tenho 2010 Noormarkun Nopsa
M8 1 km P 10.3. Antti Tuomisto 2010 Vammalan Seudun Voima
MYL 10 km P 10.3. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 10 km P 10.3. Johan Gustafsson 1982 IF Femman
MYL 10 km P 10.3. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km P 10.3. Aku Nikander 1990 Jämin Jänne
MYL 10 km P 10.3. Antti Ojansivu 1993 Jämin Jänne
MYL 10 km P 10.3. Aleksi Leino 1993 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km P 10.3. Otto Ruusunen 1994 Tampereen Yritys
MYL 10 km P 10.3. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
N10 2 km P 10.3. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km P 10.3. Elsa Hietaoja 2009 Kankaanpään Urheilijat
N10 2 km P 10.3. Liina Laine 2008 Lauttakylän Luja
N10 2 km P 10.3. Kerttu Anttila 2008 Nakkilan Vire
N10 2 km P 10.3. Lotta Pesu 2008 Pirkkalan Hiihtäjät
N12 3 km P 10.3. Iiris Ijäs 2007 Kangasalan Kisa
N12 3 km P 10.3. Siiri Laino 2007 Kankaanpään Urheilijat
N12 3 km P 10.3. Aino Anttila 2006 Nakkilan Vire
N12 3 km P 10.3. Anna Stenroos 2006 Nakkilan Vire
N12 3 km P 10.3. Emilia Helmi 2007 Noormarkun Nopsa
N12 3 km P 10.3. Hilla Tenho 2007 Noormarkun Nopsa
N12 3 km P 10.3. Signe Jakobsson 2006 Norrvalla Ski Team
N12 3 km P 10.3. Venla Lehtonen 2006 Ulvilan Ura
N12 3 km P 10.3. Miina Mäki-Korte 2006 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 10.3. Siiri Pein 2005 Kankaanpään Urheilijat
N14 3 km P 10.3. Emmi Patrikainen 2005 Nakkilan Vire
N14 3 km P 10.3. Aino Manner 2004 Noormarkun Nopsa
N14 3 km P 10.3. Pauliina Koivuniemi 2004 Tampereen Pyrintö
N14 3 km P 10.3. Aava Häyrynen 2005 Viialan Viri
N16 3 km P 10.3. Ada Mäkinen 2003 Noormarkun Nopsa
N16 3 km P 10.3. Lisa-Sofie Fabig 2002 Noormarkun Nopsa
N35 5 km P 10.3. Hanna-Mari Siivonen 1980 Pirkkalan Hiihtäjät
N8 1 km P 10.3. Ellinor Forsman 2010 IF Minken
N8 1 km P 10.3. Noora Raitinpää 2010 Jämin Jänne
N8 1 km P 10.3. Milja Anttila 2011 Nakkilan Vire
N8 1 km P 10.3. Susanne Koivisto 2011 Noormarkun Nopsa
N8 1 km P 10.3. Elina Varemäki 2011 Perniön Urheilijat
N8 1 km P 10.3. Anni Siivonen 2011 Pirkkalan Hiihtäjät
N8 1 km P 10.3. Alisa Launonen 2010 Skiteam 105
N8 1 km P 10.3. Aurora Lehtonen 2010 Ulvilan Ura
NYL 5 km P 10.3. Jennifer Antell 1993 IF Femman
NYL 5 km P 10.3. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Joutsan Pommi
NYL 5 km P 10.3. Janette Mäki 1992 Karinaisten Kunto
NYL 5 km P 10.3. Heta Jalonen 1991 Lempäälän Kisa
NYL 5 km P 10.3. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
M10 2 km V 11.3. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km V 11.3. Niilo Linnamaa 2008 Kangasalan Kisa
M10 2 km V 11.3. Leevi Pein 2009 Kankaanpään Urheilijat
M10 2 km V 11.3. Aapeli Karislahti 2008 Lempäälän Kisa
M10 2 km V 11.3. Luka Hohtari 2009 Nakkilan Vire
M10 2 km V 11.3. Sakarja Koivisto 2008 Noormarkun Nopsa
M10 2 km V 11.3. Johan Yrjans 2008 Närpes Kraft Skidförening
M10 2 km V 11.3. Eemeli Varemäki 2008 Perniön Urheilijat
M10 2 km V 11.3. Eero Siivonen 2009 Pirkkalan Hiihtäjät
M10 2 km V 11.3. Viljami Launonen 2008 Skiteam 105
M10 2 km V 11.3. Nico Välimäki 2009 Vammalan Seudun Voima
M10 2 km V 11.3. Olavi Tuomisto 2008 Vammalan Seudun Voima
M10 2 km V 11.3. Ilmari Saari 2009 Ähtärin Urheilijat
M12 3 km V 11.3. Teemu Lehtilä 2006 Alastaron Urheilijat
M12 3 km V 11.3. Miika Raitinpää 2007 Jämin Jänne
M12 3 km V 11.3. Frans Rintamäki 2007 Kankaanpään Urheilijat
M12 3 km V 11.3. Henri Saunaluoma 2006 Kankaanpään Urheilijat
M12 3 km V 11.3. Rami Tuominen 2006 Kankaanpään Urheilijat
M12 3 km V 11.3. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M12 3 km V 11.3. Leo Fabig 2006 Noormarkun Nopsa
M12 3 km V 11.3. Olli Lindroos 2006 Noormarkun Nopsa
M12 3 km V 11.3. Akseli Pesu 2006 Pirkkalan Hiihtäjät
M12 3 km V 11.3. Veli Lampila 2007 Vammalan Seudun Voima
M13 5 km V 11.3. Joel Lehtinen 2005 Jämin Jänne
M13 5 km V 11.3. Tami Pohjonen 2005 Parkanon Urheilijat
M13 5 km V 11.3. Juhana Siivonen 2005 Rasti-Lukko
M14 5 km V 11.3. Jere Raitinpää 2004 Jämin Jänne
M14 5 km V 11.3. Tuukka Soikkeli 2004 Parkanon Urheilijat
M14 5 km V 11.3. Miro Honkaniemi 2004 Rasti-Lukko
M15 5 km V 11.3. Joni Lehtinen 2003 Jämin Jänne
M15 5 km V 11.3. Roope Lindroos 2003 Skiteam 105
M15 5 km V 11.3. Eetu Kärkäinen 2003 Viialan Viri
M16 5 km V 11.3. Samuli Kuusinen 2002 Jämin Jänne
M16 5 km V 11.3. Eemil Salonen 2002 Kuoreveden Kärki
M16 5 km V 11.3. Salomon Koivisto 2002 Noormarkun Nopsa
M18 10 km V 11.3. Micke Jyrkinen 2000 Viialan Viri
M35 10 km P 11.3. Samuli Syrjänen 1978 Espoon Hiihtoseura
M35 10 km P 11.3. Lasse Lehtisyrjä 1983 Ylöjärven Urheilijat
M45 5 km V 11.3. Jarkko Mäki 1971 Karinaisten Kunto
M45 5 km V 11.3. Arto Hakala 1970 Lempäälän Kisa
M55 5 km V 11.3. Harri Mäkelä 1948 Vammalan Seudun Voima
M8 1 km V 11.3. Wilhelm Jakobsson 2010 IF Minken
M8 1 km V 11.3. Konsta Koski 2010 Kangasalan Kisa
M8 1 km V 11.3. Viljo Linnamaa 2010 Kangasalan Kisa
M8 1 km V 11.3. Eemeli Hietaoja 2011 Kankaanpään Urheilijat
M8 1 km V 11.3. Juho Kuuskoski 2011 Kankaanpään Urheilijat
M8 1 km V 11.3. Vesperi Laino 2010 Kankaanpään Urheilijat
M8 1 km V 11.3. Olli Tenho 2010 Noormarkun Nopsa
M8 1 km V 11.3. Nuutti Ruusunen 2010 Rasti-Lukko
M8 1 km V 11.3. Antti Tuomisto 2010 Vammalan Seudun Voima
M8 1 km V 11.3. Visa Lampila 2010 Vammalan Seudun Voima
MYL 10 km V 11.3. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 10 km V 11.3. Johan Gustafsson 1982 IF Femman
MYL 10 km V 11.3. Aku Nikander 1990 Jämin Jänne
MYL 10 km V 11.3. Antti Ojansivu 1993 Jämin Jänne
MYL 10 km V 11.3. Mikko Loukkaanhuhta 1995 Jämin Jänne
MYL 10 km V 11.3. Aleksi Leino 1993 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 11.3. Atte Nokka 1998 Pöytyän Urheilijat
MYL 10 km V 11.3. Tommi Reponen 1992 Skiteam 105
MYL 10 km V 11.3. Ville Tähtinen 1988 Skiteam 105
MYL 10 km V 11.3. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 10 km V 11.3. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 10 km V 11.3. Aki Heinonen 1986 Viialan Viri
N10 2 km V 11.3. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km V 11.3. Liina Laine 2008 Lauttakylän Luja
N10 2 km V 11.3. Helmi Äärelä 2009 Nakkilan Vire
N10 2 km V 11.3. Kerttu Anttila 2008 Nakkilan Vire
N10 2 km V 11.3. Lotta Pesu 2008 Pirkkalan Hiihtäjät
N10 2 km V 11.3. Minttu Saari 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 3 km V 11.3. Hanni Koski 2007 Kangasalan Kisa
N12 3 km V 11.3. Siiri Laino 2007 Kankaanpään Urheilijat
N12 3 km V 11.3. Aino Anttila 2006 Nakkilan Vire
N12 3 km V 11.3. Anna Stenroos 2006 Nakkilan Vire
N12 3 km V 11.3. Fanni Heikkilä 2006 Nakkilan Vire
N12 3 km V 11.3. Maija Vuori 2007 Nakkilan Vire
N12 3 km V 11.3. Emilia Helmi 2007 Noormarkun Nopsa
N12 3 km V 11.3. Hilla Tenho 2007 Noormarkun Nopsa
N12 3 km V 11.3. Signe Jakobsson 2006 Norrvalla Ski Team
N12 3 km V 11.3. Vilja Hujanen 2007 Viialan Viri
N12 3 km V 11.3. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km V 11.3. Miina Mäki-Korte 2006 Ylöjärven Ryhti
N13 3 km V 11.3. Emmi Patrikainen 2005 Nakkilan Vire
N13 3 km V 11.3. Heini Vuori 2005 Nakkilan Vire
N13 3 km V 11.3. Lotta Sjöblom 2005 Nakkilan Vire
N14 3 km V 11.3. Siiri Pein 2005 Kankaanpään Urheilijat
N14 3 km V 11.3. Amanda Yli-Futka 2004 Nakkilan Vire
N14 3 km V 11.3. Siiri Heikkilä 2004 Nakkilan Vire
N14 3 km V 11.3. Aino Manner 2004 Noormarkun Nopsa
N14 3 km V 11.3. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N14 3 km V 11.3. Nina Välimäki 2004 Vammalan Seudun Voima
N15 3 km V 11.3. Ada Mäkinen 2003 Noormarkun Nopsa
N16 3 km V 11.3. Nora Riitaoja 2002 Jämin Jänne
N16 3 km V 11.3. Mimosa Nevala 2002 Kankaanpään Urheilijat
N16 3 km V 11.3. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N16 3 km V 11.3. Lisa-Sofie Fabig 2002 Noormarkun Nopsa
N16 3 km V 11.3. Vilma Pesu 2003 Pirkkalan Hiihtäjät
N20 5 km V 11.3. Riina Hanhiniemi 1999 Noormarkun Nopsa
N35 5 km V 11.3. Hanna-Mari Siivonen 1980 Pirkkalan Hiihtäjät
N8 1 km V 11.3. Noora Raitinpää 2010 Jämin Jänne
N8 1 km V 11.3. Lidia Karislahti 2010 Lempäälän Kisa
N8 1 km V 11.3. Milja Anttila 2011 Nakkilan Vire
N8 1 km V 11.3. Susanne Koivisto 2011 Noormarkun Nopsa
N8 1 km V 11.3. Elina Varemäki 2011 Perniön Urheilijat
N8 1 km V 11.3. Anni Siivonen 2011 Pirkkalan Hiihtäjät
N8 1 km V 11.3. Olga Kauko 2010 Rasti-Lukko
N8 1 km V 11.3. Alisa Launonen 2010 Skiteam 105
N8 1 km V 11.3. Aina Kuusisto 2010 Vammalan Seudun Voima
N8 1 km V 11.3. Alisa Koskinen 2010 Ähtärin Urheilijat
NYL 5 km V 11.3. Anna-Kajsa Lall 1991 IF Femman
NYL 5 km V 11.3. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 5 km V 11.3. Paula Korpi 1993 IF Åsarna
NYL 5 km V 11.3. Janette Mäki 1992 Karinaisten Kunto
NYL 5 km V 11.3. Heta Jalonen 1991 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 11.3. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 11.3. Marie Sippus 1986 Vörå IF