Tuisku-Hiihdot / K-S HS-Cup

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 11.3.2018
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 7.3.18 21:59:59
Kilpailun nimi Tuisku-Hiihdot / K-S HS-Cup
Kilpailun numero 139
Kilpailupaikka Pihtipudas
Kilpailupaikan osoite Tahkonpolku 11
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 11.03.2018
YHTEISLÄHDÖT SARJOITTAIN.
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 6.5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 3.5 km
N14 V 3.5 km
M16 V 6.5 km
N16 V 3.5 km
M18 V 10 km
N18 V 6.5 km
M40 V 10 km
N40 V 6.5 km
M50 V 6.5 km
M60 V 6.5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Pihtiputaan Tuisku
Seuranumero 10346136
Yhteyshenkilö Martti Kuha
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 646 266
GSM
Fax
WWW-osoite www.pihtiputaantuisku.fi
Sähköposti kello-mara@luukku.com
Ilmoittautumiset www.kilmo.fi 7.3.2018 klo 22.00 mennessä, jälki-ilmoittautumiset, kaksinkertainen osanottomaksu, 9.3. klo 18.00 mennessä
Osanottomaksut 16v ja nuoremmat 15.00 €, muut 20.00 €
Pankki ja tilinro FI3253450820056151 Pihtiputaan Tuisku
TD/TDA TD: Esko Nyman
Tiedustelut ja lisäinfo Martti Kuha 0400 646 266
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus E75 tieltä
Majoitus Hotelli Niemenharju 3 km, Hotelli Pihtipudas 500 m
Palkinnot ja palkintojen jako kahdessa erässä
Muuta tietoa K-S HS-Cup viimeinen osakisa.
Sarjojen 13 ja 15v Cup-sijoitukset poimitaan tuloksista.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 11.3. Emil Ruokostenpohja 2009 Jämsänkosken Ilves
M10 2 km V 11.3. Erkka-Voitto Heinonen 2009 Keuruun Kisailijat
M10 2 km V 11.3. Joel Mäki 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 2 km V 11.3. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 2 km V 11.3. Aleksi Kallio 2008 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 11.3. Miska Hokajärvi 2009 Viitasaaren Viesti
M10 2 km V 11.3. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M10 2 km V 11.3. Aleksi Siekkinen 2008 Äänekosken Huima
M12 2 km V 11.3. Antto-Ville Heinonen 2006 Keuruun Kisailijat
M12 2 km V 11.3. Tatu Syrjä 2006 Kinnulan Kinuski Team
M12 2 km V 11.3. Henri Hiironen 2006 Pihtiputaan Tuisku
M12 2 km V 11.3. Juho Ojala 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
M12 2 km V 11.3. Elias Ruokostenpohja 2007 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 11.3. Juuso Tapanila 2007 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 11.3. Lauri Huhtanen 2007 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 11.3. Patrik Rautiainen 2006 Valkeakosken Haka
M12 2 km V 11.3. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M14 3.5 km V 11.3. Jirka Oja 2004 Kalajoen Junkkarit
M14 3.5 km V 11.3. Aki Pennanen 2004 Kiuruveden Urheilijat
M14 3.5 km V 11.3. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M14 3.5 km V 11.3. Veeti Tikka 2004 Konneveden Urheilijat
M14 3.5 km V 11.3. Kalle Siekkinen 2004 Pihtiputaan Tuisku
M14 3.5 km V 11.3. Joonas Tapanila 2004 Ski Jyväskylä
M14 3.5 km V 11.3. Vilho Stenman 2005 Uuraisten Urheilijat
M16 6.5 km V 11.3. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M16 6.5 km V 11.3. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 6.5 km V 11.3. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 11.3. Aleksi Salmela 2000 Haapajärven Kiilat
M18 10 km V 11.3. Tatu Sutinen 2001 Iisalmen Visa
M18 10 km V 11.3. Konsta Männistö 2001 Oulaisten Huima
M40 10 km V 11.3. Keijo Sivill 1970 Uuraisten Urheilijat
M40 10 km V 11.3. Jari Kalliokoski 1974 Vetelin Urheilijat
M40 10 km V 11.3. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M60 6.5 km V 11.3. Martti Tenhunen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M60 6.5 km V 11.3. Eero Lappalainen 1953 Kuopion Hiihtäjät
M60 6.5 km V 11.3. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M8 1 km V 11.3. Elias Tiisanoja 2011 Keuruun Kisailijat
M8 1 km V 11.3. Oskari Paananen 2010 Pihtiputaan Tuisku
M8 1 km V 11.3. Matias Kallio 2010 Ski Jyväskylä
MYL 10 km V 11.3. Jouni Komu 1990 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km V 11.3. Pekka Pääkkönen 1991 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 11.3. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km V 11.3. Joona Männistö 1992 Oulaisten Huima
MYL 10 km V 11.3. Lauri Varis 1997 Pielaveden Sampo
MYL 10 km V 11.3. Janne Uusitalo 1993 Pihtiputaan Tuisku
MYL 10 km V 11.3. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
N10 2 km V 11.3. Alma Syrjä 2008 Kinnulan Kinuski Team
N10 2 km V 11.3. Emma Rytkönen 2008 Maaningan Mahti
N10 2 km V 11.3. Adeliina Laitinen 2009 Pihtiputaan Tuisku
N10 2 km V 11.3. Anniina Marin 2008 Pihtiputaan Tuisku
N10 2 km V 11.3. Emma Hiironen 2008 Pihtiputaan Tuisku
N10 2 km V 11.3. Sanni Siekkinen 2008 Pihtiputaan Tuisku
N10 2 km V 11.3. Venja Pennanen 2009 Puijon Hiihtoseura
N10 2 km V 11.3. Laura Eerikäinen 2008 Reisjärven Pilke
N10 2 km V 11.3. Olivia Puranen 2008 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 11.3. Martta Stenman 2008 Uuraisten Urheilijat
N12 2 km V 11.3. Karoliina Hirvelä 2006 Jämsänkosken Ilves
N12 2 km V 11.3. Hetaliina Karkiainen 2007 Keuruun Kisailijat
N12 2 km V 11.3. Eerika Siekkinen 2006 Pihtiputaan Tuisku
N12 2 km V 11.3. Ella Paananen 2006 Pihtiputaan Tuisku
N12 2 km V 11.3. Ranja Pennanen 2006 Puijon Hiihtoseura
N12 2 km V 11.3. Helmi Jauhiainen 2007 Reisjärven Pilke
N12 2 km V 11.3. Minja Korhonen 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 2 km V 11.3. Lottaliina Holm 2006 Viitasaaren Viesti
N14 3.5 km V 11.3. Helmi Karkiainen 2005 Keuruun Kisailijat
N14 3.5 km V 11.3. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N14 3.5 km V 11.3. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N16 3.5 km V 11.3. Jennina Salmela 2002 Haapajärven Kiilat
N16 3.5 km V 11.3. Varpu-Sofia Heinonen 2003 Keuruun Kisailijat
N16 3.5 km V 11.3. Viivi Syrjä 2003 Kinnulan Kinuski Team
N16 3.5 km V 11.3. Sara Leppäsalmi 2002 Kuoreveden Kärki
N16 3.5 km V 11.3. Nita Rasi 2003 Pihtiputaan Tuisku
N16 3.5 km V 11.3. Anna Heikkilä 2002 Ski Jyväskylä
N18 6.5 km V 11.3. Emilia Silkkola 2001 Rautalammin Urheilijat
N18 6.5 km V 11.3. Peppiina Holm 2001 Viitasaaren Viesti
N40 6.5 km V 11.3. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
N40 6.5 km V 11.3. Anne Hyytiäinen 1969 Saarijärven Pullistus
N40 6.5 km V 11.3. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N40 6.5 km V 11.3. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
N8 1 km V 11.3. Eerika Siekkinen 2010 Pihtiputaan Tuisku
N8 1 km V 11.3. Hertta Tikka 2010 Pihtiputaan Tuisku
N8 1 km V 11.3. Lilli Eerikäinen 2011 Reisjärven Pilke
N8 1 km V 11.3. Lumi-Kukka Saaranen 2011 Ski Jyväskylä
N8 1 km V 11.3. Petra Rautiainen 2010 Valkeakosken Haka
NYL 6.5 km V 11.3. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 6.5 km V 11.3. Merja Eronen 1991 Joroisten Urheilijat
NYL 6.5 km V 11.3. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Joutsan Pommi
NYL 6.5 km V 11.3. Heidi Pennanen 1996 Kiuruveden Urheilijat
NYL 6.5 km V 11.3. Päivi Roivainen 1989 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 6.5 km V 11.3. Heini Nikander 1988 Vihdin Viesti