Satakunta Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 24.3.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 20.3.18 21:59:59
Kilpailun nimi Satakunta Hiihdot
Kilpailun numero 156
Kilpailupaikka Jämijärvi
Kilpailupaikan osoite Jämintie 562 38800 Jämijärvi
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 24.03.2018
Satakunta hiihdot on takaa-ajokilpailun 1. osa. 2. osa on Sata-Häme hiihdot 25.3. Ikaalisissa
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M8 P 1.5 km
N8 P 1.5 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M40 P 10 km
N45 P 5 km
M50 P 5 km
M60 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Porin Seudun Hiihtäjät
Seuranumero 10345386
Yhteyshenkilö Arto Anttonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 712 7626
GSM
Fax
WWW-osoite www.porinseudunhiihtajat.fi
Sähköposti arto.anttonen@winnova.fi
Ilmoittautumiset Tiistaina 20.3.2018 klo 22.00. Tajaa-ajo kilpailun 2 osaa (Ikaalinen 25.3.) tule ilmoittaa erikseen
Osanottomaksut 18 v ja vanhemmat sarjat 20 € ja 16 v ja nuor. sarjat 15 €. Molemmat päivät 40 € ja 30 €.
Pankki ja tilinro Op Sata-Pirkka FI57 5070 0440 0030 97 Saaja Ikaalisten Urheilijat
Tiedustelut ja lisäinfo Porin Seudun Hiihtäjät, Arto Anttonen 044 712 7626. Ikaalisten Urh. Ari Kilpi 050 3129119, ari.kilpi@trampere.fi
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 24.3. Jaakko Jussila 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
M10 2 km P 24.3. Lennu Seppänen 2009 Kangasalan Kisa
M10 2 km P 24.3. Niilo Linnamaa 2008 Kangasalan Kisa
M10 2 km P 24.3. Oskari Aaltonen 2009 Laitilan Jyske
M10 2 km P 24.3. Aapeli Karislahti 2008 Lempäälän Kisa
M10 2 km P 24.3. Juho Viitanen 2008 Noormarkun Nopsa
M10 2 km P 24.3. Sakarja Koivisto 2008 Noormarkun Nopsa
M10 2 km P 24.3. Elmeri Haapamäki 2009 Parkanon Urheilijat
M10 2 km P 24.3. Elias Vähä-Ypyä 2008 Pirkkalan Hiihtäjät
M10 2 km P 24.3. Niklas Lehtinen 2009 Rasti-Lukko
M10 2 km P 24.3. Eetu Muhonen 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km P 24.3. Henri Saunaluoma 2006 Kankaanpään Urheilijat
M12 3 km P 24.3. Rami Tuominen 2006 Kankaanpään Urheilijat
M12 3 km P 24.3. Santeri Kallio 2007 Kokkolan Veikot
M12 3 km P 24.3. Antti Urvanta 2006 Lempäälän Kisa
M12 3 km P 24.3. Olli Lindroos 2006 Noormarkun Nopsa
M12 3 km P 24.3. Luukas Lehtinen 2007 Rasti-Lukko
M12 3 km P 24.3. Aatu Muhonen 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km P 24.3. Lari Riippi 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km P 24.3. Eemil Koskinen 2006 Teiskon Urheilijat
M12 3 km P 24.3. Joona Koskinen 2006 Viialan Viri
M12 3 km P 24.3. Eino Kärkimaa 2007 Ylöjärven Ryhti
M14 5 km P 24.3. Joel Lehtinen 2005 Jämin Jänne
M14 5 km P 24.3. Lauri Saarinen 2004 Kalannin Vankka
M14 5 km P 24.3. Aatu Seppänen 2004 Kangasalan Kisa
M14 5 km P 24.3. Taneli Salminen 2005 Noormarkun Nopsa
M14 5 km P 24.3. Topias Salminen 2004 Noormarkun Nopsa
M14 5 km P 24.3. Artur Pahlman 2004 Pargas IF
M14 5 km P 24.3. Eetu Koskinen 2005 Viialan Viri
M14 5 km P 24.3. Konsta Uuttera 2005 Ylöjärven Ryhti
M14 5 km P 24.3. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M16 5 km P 24.3. Heikki Lehtelä 2003 Alajärven Ankkurit
M16 5 km P 24.3. Joni Lehtinen 2003 Jämin Jänne
M16 5 km P 24.3. Samuli Kuusinen 2002 Jämin Jänne
M16 5 km P 24.3. Roope Juntunen 2003 Kangasalan Kisa
M16 5 km P 24.3. Valtteri Heinimaa 2002 Kangasalan Kisa
M16 5 km P 24.3. Elias Mäkinen 2003 Kankaantaan Kisa
M16 5 km P 24.3. Tuukka Kupiainen 2003 Kankaantaan Kisa
M16 5 km P 24.3. Atte Urvanta 2003 Lempäälän Kisa
M16 5 km P 24.3. Salomon Koivisto 2002 Noormarkun Nopsa
M16 5 km P 24.3. Roope Lindroos 2003 Skiteam 105
M16 5 km P 24.3. Juho Veikkolainen 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km P 24.3. Eetu Kärkäinen 2003 Viialan Viri
M18 10 km P 24.3. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km P 24.3. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km P 24.3. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
M18 10 km P 24.3. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M18 10 km P 24.3. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M18 10 km P 24.3. Joonas Leppä 2000 Kuoreveden Kärki
M18 10 km P 24.3. Eetu Tolvanen 2000 Lempäälän Kisa
M18 10 km P 24.3. Micke Jyrkinen 2000 Viialan Viri
M18 10 km P 24.3. Veeti Seppälä 2002 Ylöjärven Ryhti
M20 10 km P 24.3. Aapo Tauru 1999 Kangasalan Kisa
M20 10 km P 24.3. Frans Lindvall 1999 Noormarkun Nopsa
M40 10 km P 24.3. Anssi Reunanen 1964 Forssan Salama
M40 10 km P 24.3. Ilkka Nurminen 1974 Kangasalan Kisa
M40 10 km P 24.3. Toni Hyyryläinen 1975 Pakilan Veto
M40 10 km P 24.3. Jari Jaakkola 1966 Raision Kuula
M40 10 km P 24.3. Sami Nikkilä 1973 Vammalan Seudun Voima
M50 5 km P 24.3. Jouko Lehtelä 1967 Alajärven Ankkurit
M50 5 km P 24.3. Jari Nieminen 1964 Padasjoen Yritys
M50 5 km P 24.3. Mats Pahlman 1966 Pargas IF
M60 5 km P 24.3. Timo Aikasalo 1956 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M60 5 km P 24.3. Rauno Tuomi 1957 Nakkilan Vire
M8 1.5 km P 24.3. Viljo Linnamaa 2010 Kangasalan Kisa
M8 1.5 km P 24.3. Eemeli Hietaoja 2011 Kankaanpään Urheilijat
M8 1.5 km P 24.3. Vesperi Laino 2010 Kankaanpään Urheilijat
M8 1.5 km P 24.3. Okko Koskinen 2011 Lempäälän Kisa
MYL 10 km P 24.3. Rikhard Mäki-Heikkilä 1993 IF Femman
MYL 10 km P 24.3. Aki Järvelä 1990 Iso-Mustajärven Urheilijat
MYL 10 km P 24.3. Tero Linnainmaa 1992 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km P 24.3. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km P 24.3. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL 10 km P 24.3. Juho Sihvola 1986 Tampereen Pyrintö
MYL 10 km P 24.3. Jyri Korhonen 1989 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km P 24.3. Anna Vähävihu 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km P 24.3. Elsa Hietaoja 2009 Kankaanpään Urheilijat
N10 2 km P 24.3. Aino Koskinen 2008 Lempäälän Kisa
N10 2 km P 24.3. Inka Kuusiluoma 2008 Parkanon Urheilijat
N10 2 km P 24.3. Aliisa Riippi 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 3 km P 24.3. Kaisa Koivisto 2006 Kaipolan Vire
N12 3 km P 24.3. Anni Saarinen 2007 Kalannin Vankka
N12 3 km P 24.3. Siiri Laino 2007 Kankaanpään Urheilijat
N12 3 km P 24.3. Emilia Helmi 2007 Noormarkun Nopsa
N12 3 km P 24.3. Olivia Salminen 2006 Porin Seudun Hiihtäjät
N12 3 km P 24.3. Annika Rantanen 2006 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km P 24.3. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km P 24.3. Miina Mäki-Korte 2006 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 24.3. Aino Saarinen 2005 Kalannin Vankka
N14 3 km P 24.3. Selma Pirkola 2005 Kalannin Vankka
N14 3 km P 24.3. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N14 3 km P 24.3. Amanda Yli-Futka 2004 Nakkilan Vire
N14 3 km P 24.3. Aino Manner 2004 Noormarkun Nopsa
N14 3 km P 24.3. Sini Hyörtti 2005 Rasti-Lukko
N14 3 km P 24.3. Pauliina Koivuniemi 2004 Tampereen Pyrintö
N14 3 km P 24.3. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N14 3 km P 24.3. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 24.3. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km P 24.3. Hanna Koivisto 2003 Kaipolan Vire
N16 5 km P 24.3. Kaarina Nurminen 2002 Kangasalan Kisa
N16 5 km P 24.3. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
N16 5 km P 24.3. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N16 5 km P 24.3. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N16 5 km P 24.3. Ada Mäkinen 2003 Noormarkun Nopsa
N16 5 km P 24.3. Lisa-Sofie Fabig 2002 Noormarkun Nopsa
N16 5 km P 24.3. Maria Hyörtti 2002 Rasti-Lukko
N18 5 km P 24.3. Marjaana Jussila 2001 Jämin Jänne
N18 5 km P 24.3. Fanni Lindvall 2001 Noormarkun Nopsa
N20 5 km P 24.3. Heidi Kuuttinen 1998 IF Minken
N20 5 km P 24.3. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
N20 5 km P 24.3. Meri Hanska 1998 Tampereen Pyrintö
N20 5 km P 24.3. Juulia Puheloinen 1999 Valkeakosken Haka
N8 1.5 km P 24.3. Jenny Viitanen 2010 Noormarkun Nopsa
N8 1.5 km P 24.3. Susanne Koivisto 2011 Noormarkun Nopsa
N8 1.5 km P 24.3. Mia Haapavuori 2010 Rasti-Lukko
N8 1.5 km P 24.3. Oona Muhonen 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1.5 km P 24.3. Vilma Pyhtilä 2010 Ylöjärven Ryhti
NYL 5 km P 24.3. Anna-Stina Hievanen 1994 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km P 24.3. Emilia Myllykoski 1995 Noormarkun Nopsa
NYL 5 km P 24.3. Sanni Nokelainen 1995 Noormarkun Nopsa
NYL 5 km P 24.3. Milka Reponen 1991 Skiteam 105