FIS Kemin Hiihdot 1.

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 31.3.2018
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 27.3.18 23:59:59
Kilpailun nimi FIS Kemin Hiihdot 1.
Kilpailun numero 164
Kilpailupaikka Keminmaa
Kilpailupaikan osoite Kallinkankaantie 169, 94400 Keminmaa
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
FIS-kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 31.03.2018
Sarja Matka
MYL P 5 km
NYL P 3 km
M8 P 0.5 km
N8 P 0.5 km
M10 P 1 km
N10 P 1 km
M12 P 1.5 km
N12 P 1.5 km
M14 P 3 km
N14 P 2 km
M16 P 3 km
N16 P 3 km
M18 P 5 km
N18 P 3 km
M20 P 5 km
N20 P 3 km
M35 P 5 km
N35 P 3 km
M45 P 3 km
N45 P 2 km
M55 P 3 km
M65 P 2 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Karihaaran Visa
Seuranumero 10348804
Yhteyshenkilö Aarne Suojärvi
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite www.visaskiteam.fi
Sähköposti aarne.suojarvi@hsugroup.fi
Ilmoittautumiset KILMO 27.3. klo 24 mennessä, ulkomaalaiset sähköpostilla 23.3. klo 16 mennessä
Osanottomaksut 16v ja nuoremmat 15€, muut 20€
Pankki ja tilinro Danske Bank FI90 8000 2406 8968 10 Karihaaran Visa
Tiedustelut ja lisäinfo http://www.visaskiteam.fi/64
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus https://www.google.fi/maps/place/Kallinkankaantie+169,+Keminmaa/@65.8208652,24.5273672,14z/data=!4m2!3m1!1s0x45d535969d2f9bd3:0x883f9cc8214bd43a
Majoitus http://www.visaskiteam.fi/69
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa TORNIONLAAKSON HIIHTOCUP:
Tornionjokilaaksossa hiihdetään keväällä pääsiäisen aikaan 4 osakilpailun CUP-kisa.
30.3. FIS Alatornion hiihdot Keminmaa
31.3., 1.4. FIS Kemin hiihdot Keminmaa
2.4. FIS Ainiovaaran hiihdot Ylitornio
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1 km P 31.3. Iisak Perkaus 2009 Alatornion Pirkat
M10 1 km P 31.3. Niila Perkaus 2008 Alatornion Pirkat
M10 1 km P 31.3. Olli Halkola 2009 Alatornion Pirkat
M10 1 km P 31.3. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 1 km P 31.3. Juuso Ylisiurua 2008 Kangasalan Kisa
M10 1 km P 31.3. Elmeri Mäki-Runsas 2008 Karihaaran Visa
M10 1 km P 31.3. Niko Vestenius 2008 Karihaaran Visa
M10 1 km P 31.3. Joel Mäki 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 1 km P 31.3. Lauri Kallio 2009 Kuivaniemen Yritys
M10 1 km P 31.3. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 1 km P 31.3. Akseli Tanninen 2008 Valkeakosken Haka
M10 1 km P 31.3. Atte Huhtanen 2008 Ylivieskan Kuula
M10 1 km P 31.3. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M12 1.5 km P 31.3. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 1.5 km P 31.3. Jani Tytärniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M12 1.5 km P 31.3. Nooa Kaunisto 2007 Karihaaran Visa
M12 1.5 km P 31.3. Veikka Mäki-Runsas 2006 Karihaaran Visa
M12 1.5 km P 31.3. Tuukka Posio 2006 Keminsuun Kisa
M12 1.5 km P 31.3. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M12 1.5 km P 31.3. Arttu Kallio 2007 Kuivaniemen Yritys
M12 1.5 km P 31.3. Onni Kukkonen 2007 Oulun Hiihtoseura
M12 1.5 km P 31.3. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M12 1.5 km P 31.3. Aatu Paaso 2007 Sievin Sisu
M12 1.5 km P 31.3. Elmeri Helander 2007 Valkeakosken Haka
M12 1.5 km P 31.3. Lauri Sakki 2007 Vehkalahden Veikot
M12 1.5 km P 31.3. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M12 1.5 km P 31.3. Konsta Manninen 2006 Ylöjärven Ryhti
M14 3 km P 31.3. Roni-Eemil Norrbacka 2005 Asikkalan Raikas
M14 3 km P 31.3. Jesse Ylimäki 2005 Karihaaran Visa
M14 3 km P 31.3. Johannes Paaso 2005 Karihaaran Visa
M14 3 km P 31.3. Matias Karisaari 2004 Karihaaran Visa
M14 3 km P 31.3. Mikael Koivisto 2004 Keravan Urheilijat
M14 3 km P 31.3. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 3 km P 31.3. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M14 3 km P 31.3. Thomas Saarela 2005 Valkeakosken Haka
M14 3 km P 31.3. Verneri Tanninen 2004 Valkeakosken Haka
M14 3 km P 31.3. Elias Pirneskoski 2005 Vähänkyrön Viesti
M16 3 km P 31.3. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M16 3 km P 31.3. Santeri Mäkelä 2002 Himangan Urheilijat
M16 3 km P 31.3. Valtteri Heinimaa 2002 Kangasalan Kisa
M16 3 km P 31.3. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M16 3 km P 31.3. Marko Kukkonen 2003 Karihaaran Visa
M16 3 km P 31.3. Matias Riipi 2003 Karihaaran Visa
M16 3 km P 31.3. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M16 3 km P 31.3. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 3 km P 31.3. Jussi Rantala 2003 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 3 km P 31.3. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M16 3 km P 31.3. Benjamin Saarela 2002 Valkeakosken Haka
M16 3 km P 31.3. Oskari Tanninen 2002 Valkeakosken Haka
M16 3 km P 31.3. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M18 5 km P 31.3. Aleksi Salmela 2000 Haapajärven Kiilat
M18 5 km P 31.3. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
M18 5 km P 31.3. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M18 5 km P 31.3. Matias Ylisiurua 2001 Kangasalan Kisa
M18 5 km P 31.3. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
M18 5 km P 31.3. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M18 5 km P 31.3. Joonas Leppä 2000 Kuoreveden Kärki
M18 5 km P 31.3. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
M18 5 km P 31.3. Konsta Männistö 2001 Oulaisten Huima
M18 5 km P 31.3. Eero Mannila 2001 Oulun Hiihtoseura
M20 5 km P 31.3. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 5 km P 31.3. Aapo Tauru 1999 Kangasalan Kisa
M20 5 km P 31.3. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
M20 5 km P 31.3. Lauri Mannila 1998 Oulun Hiihtoseura
M20 5 km P 31.3. Petteri Laurén 1998 Oulun Hiihtoseura
M20 5 km P 31.3. Ilmari Kansanaho 1999 Ounasvaaran Hiihtoseura
M20 5 km P 31.3. Kristian Väänänen 1999 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M20 5 km P 31.3. Leo Rantahalvari 1999 Skiteam 105
M20 5 km P 31.3. Onni Rantahalvari 1999 Skiteam 105
M20 5 km P 31.3. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
M20 5 km P 31.3. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
M20 5 km P 31.3. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 5 km P 31.3. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
M35 5 km P 31.3. Hannu Paaso 1976 Sievin Sisu
M35 5 km P 31.3. Heikki Karjaluoto 1977 Ski Jyväskylä
M35 5 km P 31.3. Pertti Pulkkinen 1979 Ski Jyväskylä
M45 3 km P 31.3. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M45 3 km P 31.3. Jari Nieminen 1964 Padasjoen Yritys
M45 3 km P 31.3. Heikki Alakärppä 1965 Ski Jyväskylä
M45 3 km P 31.3. Juha Hänninen 1971 Ski Jyväskylä
M45 3 km P 31.3. Arto Heiskanen 1965 Sonkajärven Pahka
M45 3 km P 31.3. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M55 3 km P 31.3. Jussi Hytönen 1958 Pulkkilan Ponsi
M55 3 km P 31.3. Teemu Väyrynen 1963 Puolangan Ryhti
M55 3 km P 31.3. Pekka Ollikainen 1963 Seinäjoen Hiihtoseura
M65 2 km P 31.3. Eero Okkonen 1950 Kainuun Hiihtoseura
M65 2 km P 31.3. Mauri Miettunen 1942 Karihaaran Visa
M65 2 km P 31.3. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
M8 0.5 km P 31.3. Kevin Niittyviita 2011 Hollolan Urheilijat -46
M8 0.5 km P 31.3. Joona Ylimäki 2010 Karihaaran Visa
M8 0.5 km P 31.3. Jesper Torkell 2010 Keminsuun Kisa
M8 0.5 km P 31.3. Luukas Koivisto 2010 Keravan Urheilijat
M8 0.5 km P 31.3. Lukas Karjaluoto 2010 Ski Jyväskylä
M8 0.5 km P 31.3. Topias Karjaluoto 2012 Ski Jyväskylä
M8 0.5 km P 31.3. Arttu Huhtanen 2010 Ylivieskan Kuula
MYL 5 km P 31.3. Santeri Erola 1994 Espoon Hiihtoseura
MYL 5 km P 31.3. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 5 km P 31.3. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
MYL 5 km P 31.3. Niko Koskela 1990 Ilmajoen Kisailijat
MYL 5 km P 31.3. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 5 km P 31.3. Aatu Mäkelä 1997 Joensuun Kataja
MYL 5 km P 31.3. Jonne Maunu 1996 Keminsuun Kisa
MYL 5 km P 31.3. Max Enbuske 1996 Keminsuun Kisa
MYL 5 km P 31.3. Tero Turunen 1988 Keravan Urheilijat
MYL 5 km P 31.3. Lauri Lepistö 1996 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 5 km P 31.3. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 5 km P 31.3. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 5 km P 31.3. Joona Männistö 1992 Oulaisten Huima
MYL 5 km P 31.3. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 5 km P 31.3. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 5 km P 31.3. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 5 km P 31.3. Niklas Niska 1992 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 5 km P 31.3. Janne Uusitalo 1993 Pihtiputaan Tuisku
MYL 5 km P 31.3. Antti Honkimaa 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 5 km P 31.3. Iiro-Mikko Harju 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 5 km P 31.3. Lasse Paakkonen 1986 Pyhäjärven Pohti
MYL 5 km P 31.3. Lauri Vuorinen 1995 Skiteam 105
MYL 5 km P 31.3. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 5 km P 31.3. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 5 km P 31.3. Topi Kuorelahti 1991 Äänekosken Huima
N10 1 km P 31.3. Enni Kulju 2008 Alatornion Pirkat
N10 1 km P 31.3. Charlotte Knape 2009 Espoon Hiihtoseura
N10 1 km P 31.3. Lotta Rossi 2008 Karihaaran Visa
N10 1 km P 31.3. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N10 1 km P 31.3. Enni Haataja 2008 Limingan Niittomiehet
N10 1 km P 31.3. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N10 1 km P 31.3. Siiri Lindholm 2008 Savonlinnan Hiihtoseura
N10 1 km P 31.3. Venja Pennanen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 1 km P 31.3. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N10 1 km P 31.3. Viivi Manninen 2008 Ylöjärven Ryhti
N12 1.5 km P 31.3. Julia Rantala 2007 Kangasalan Kisa
N12 1.5 km P 31.3. Edith Kilpiäinen 2007 Karihaaran Visa
N12 1.5 km P 31.3. Frida Kilpiäinen 2006 Karihaaran Visa
N12 1.5 km P 31.3. Veera Niskanen 2007 Keminsuun Kisa
N12 1.5 km P 31.3. Reetta Ylivaara 2007 Lapin Veikot
N12 1.5 km P 31.3. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N12 1.5 km P 31.3. Ella-Sofia Kaiponen 2007 Savonlinnan Hiihtoseura
N12 1.5 km P 31.3. Elina Kansanaho 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 1.5 km P 31.3. Ranja Pennanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 1.5 km P 31.3. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N14 2 km P 31.3. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N14 2 km P 31.3. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N14 2 km P 31.3. Hanna Niskanen 2005 Karihaaran Visa
N14 2 km P 31.3. Pinja Holland 2005 Karihaaran Visa
N14 2 km P 31.3. Nea Knuuti 2005 Keminsuun Kisa
N14 2 km P 31.3. Sara Niskanen 2004 Keminsuun Kisa
N14 2 km P 31.3. Rosa Niittyviita 2004 Kouvolan Hiihtoseura
N14 2 km P 31.3. Iina Haataja 2005 Limingan Niittomiehet
N14 2 km P 31.3. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N14 2 km P 31.3. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N14 2 km P 31.3. Iida-Emilia Kaiponen 2004 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 2 km P 31.3. Miina Koivisto 2005 Sievin Sisu
N14 2 km P 31.3. Jaira Pennanen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 2 km P 31.3. Elina Parpala 2005 Simon Kiri
N14 2 km P 31.3. Ella Tammi 2005 Simon Kiri
N14 2 km P 31.3. Veera Tammi 2005 Simon Kiri
N14 2 km P 31.3. Pauliina Pirinen 2004 Ski Jyväskylä
N14 2 km P 31.3. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N14 2 km P 31.3. Birgit Tuomola 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 2 km P 31.3. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 3 km P 31.3. Anna Korpi 2003 Aavasaksan Urheilijat
N16 3 km P 31.3. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N16 3 km P 31.3. Anni Oikarinen 2003 Karihaaran Visa
N16 3 km P 31.3. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N16 3 km P 31.3. Minna Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
N16 3 km P 31.3. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N16 3 km P 31.3. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N16 3 km P 31.3. Mette Ojala 2002 Keminsuun Kisa
N16 3 km P 31.3. Milla Kiviaho 2003 Keminsuun Kisa
N16 3 km P 31.3. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
N16 3 km P 31.3. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N16 3 km P 31.3. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N16 3 km P 31.3. Helmi Kukkonen 2003 Oulun Hiihtoseura
N16 3 km P 31.3. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 3 km P 31.3. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 3 km P 31.3. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N16 3 km P 31.3. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N16 3 km P 31.3. Iina Koskela 2003 TEAM SKIERS
N16 3 km P 31.3. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N16 3 km P 31.3. Vilma Kanerva 2002 Valkeakosken Haka
N16 3 km P 31.3. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N18 3 km P 31.3. Kaisa Salminen 2000 Aavasaksan Urheilijat
N18 3 km P 31.3. Niina Holmström 2001 Iin Hiihtoseura
N18 3 km P 31.3. Henna Hamari 2001 Karihaaran Visa
N18 3 km P 31.3. Jemina Böök 2000 Karihaaran Visa
N18 3 km P 31.3. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N18 3 km P 31.3. Pauliina Paaso 2001 Karihaaran Visa
N18 3 km P 31.3. Kiia Koskinen 2000 Keminsuun Kisa
N18 3 km P 31.3. Sara Niittyviita 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 3 km P 31.3. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N18 3 km P 31.3. Elisa Reijonen 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 3 km P 31.3. Anni Huovinen 2000 Paltamon Urheilijat
N18 3 km P 31.3. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N18 3 km P 31.3. Aino-Maria Linna 2000 TEAM SKIERS
N18 3 km P 31.3. Aliina Vuorela 2001 Ylistaron Kilpa-Veljet
N20 3 km P 31.3. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
N20 3 km P 31.3. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
N20 3 km P 31.3. Josefiina Böök 1999 Karihaaran Visa
N20 3 km P 31.3. Ella-Sofia Metsävainio 1998 Oulun Hiihtoseura
N20 3 km P 31.3. Heidi Vähäkuopus 1999 Oulun Hiihtoseura
N20 3 km P 31.3. Katriina Autti 1999 TEAM SKIERS
N35 3 km P 31.3. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
N35 3 km P 31.3. Nina Andersén 1974 Kuhmo-Ski
N35 3 km P 31.3. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä
N45 2 km P 31.3. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N8 0.5 km P 31.3. Erin Halkola 2011 Alatornion Pirkat
N8 0.5 km P 31.3. Iira-Nella Norrbacka 2011 Asikkalan Raikas
N8 0.5 km P 31.3. Isla-Riina Norrbacka 2012 Asikkalan Raikas
N8 0.5 km P 31.3. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
N8 0.5 km P 31.3. Emma Kaunisto 2011 Karihaaran Visa
N8 0.5 km P 31.3. Minttu Rossi 2010 Karihaaran Visa
N8 0.5 km P 31.3. Peppi Poutanen 2010 Karihaaran Visa
N8 0.5 km P 31.3. Lilli-Lotta Kaiponen 2011 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 0.5 km P 31.3. Lotta Lindholm 2010 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL 3 km P 31.3. Erika Reijonen 1997 Alatornion Pirkat
NYL 3 km P 31.3. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL 3 km P 31.3. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 3 km P 31.3. Essi Heikka 1997 Karihaaran Visa
NYL 3 km P 31.3. Janette Mäki 1992 Karinaisten Kunto
NYL 3 km P 31.3. Heidi Pennanen 1996 Kiuruveden Urheilijat
NYL 3 km P 31.3. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa
NYL 3 km P 31.3. Eevi Sormunen 1996 Maaningan Mahti
NYL 3 km P 31.3. Emilia Myllykoski 1995 Noormarkun Nopsa
NYL 3 km P 31.3. Anna-Kaisa Saari 1995 Oulun Hiihtoseura
NYL 3 km P 31.3. Maria Virpi 1987 Oulun Hiihtoseura
NYL 3 km P 31.3. Johanna Matintalo 1996 Pöytyän Urheilijat
NYL 3 km P 31.3. Senni Vuolle 1996 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 3 km P 31.3. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 3 km P 31.3. Anni Huuha 1994 Tampereen Pyrintö
NYL 3 km P 31.3. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 3 km P 31.3. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
NYL 3 km P 31.3. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima