Pohjois-Savon nuorisocupin päätösosakilpailu ja Kuopion kaupungin avoimet mestaruushiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 25.3.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 21.3.18 20:59:59
Kilpailun nimi Pohjois-Savon nuorisocupin päätösosakilpailu ja Kuopion kaupungin avoimet mestaruushiihdot
Kilpailun numero 726
Kilpailupaikka Kuopio
Kilpailupaikan osoite Suurmäentie 85
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 25.03.2018
Kisa hiihdetään Skicrossina, matkat 1-1,5 km
Sarja Matka
MYL V 1.5 km
NYL V 1.5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 1 km
N10 V 1 km
M12 V 1 km
N12 V 1 km
M14 V 1 km
N14 V 1 km
M16 V 1.5 km
N16 V 1.5 km
M18 V 1.5 km
N18 V 1.5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Puijon Hiihtoseura
Seuranumero 10348529
Yhteyshenkilö Kati Happonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite www.puijonhiihtoseura.fi
Sähköposti phshiihto@gmail.com
Ilmoittautumiset Ilmoittautumiset KILMOn kautta 21.03.18 klo 21 mennessä. Jälki-ilmoittautumiset sähköpostilla: tiedottaja@puijonhiihtoseura.fi
Osanottomaksut Osanottomaksut kaikille 15€. Maksut maksettava ilmoittautumisen yhteydessä, jälki-ilmoittautujille kaksinkertainen maksu.
Pankki ja tilinro Kuopion OP FI18 5600 0551 241485 Puijon Hiihtoseura, KÄYTÄ VIITENROA :1083
Tiedustelut ja lisäinfo phshiihto@gmail.com, Kati Happonen 0505419450
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Ski-cross latuun tutustuminen klo 10-10.45. Aika-ajo hiihdetään väliaikalähtönä klo 11.00 alkaen 20 sekunnin välein. Finaalit sarjoittain yhteislähtönä n. 1 tunti aika-ajojen jälkeen. Lisätiedot: www.puijonhiihtoseura.fi
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1 km V 25.3. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M10 1 km V 25.3. Juha Komu 2009 Iisalmen Visa
M10 1 km V 25.3. Emil Ruokostenpohja 2009 Jämsänkosken Ilves
M10 1 km V 25.3. Joel Mäki 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 1 km V 25.3. Sisu Suvinen 2009 Leppävirran Viri
M10 1 km V 25.3. Aaro Kirjavainen 2008 Puijon Hiihtoseura
M10 1 km V 25.3. Daniel Pekonen 2009 Puijon Hiihtoseura
M10 1 km V 25.3. Julius Manninen 2010 Suonenjoen Vasama
M10 1 km V 25.3. Nuutti Kolehmainen 2008 Suonenjoen Vasama
M10 1 km V 25.3. Tomi Iivanainen 2009 Suonenjoen Vasama
M12 1 km V 25.3. Pekka Tanskanen 2006 Iisalmen Visa
M12 1 km V 25.3. Otto Konttinen 2007 Leppävirran Viri
M12 1 km V 25.3. Akseli Kirjavainen 2006 Puijon Hiihtoseura
M12 1 km V 25.3. Eelis Jaroma 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
M12 1 km V 25.3. Juho Ojala 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
M12 1 km V 25.3. Kaapo Korhonen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
M12 1 km V 25.3. Elias Ruokostenpohja 2007 Ski Jyväskylä
M12 1 km V 25.3. Miika Huttunen 2007 Sonkajärven Pahka
M12 1 km V 25.3. Tuukka Ovaskainen 2007 Sonkajärven Pahka
M12 1 km V 25.3. Kalle Aalto 2006 Suonenjoen Vasama
M14 1 km V 25.3. Aleksi Huttunen 2004 Iisalmen Visa
M14 1 km V 25.3. Kouta Heiskanen 2005 Iisalmen Visa
M14 1 km V 25.3. Herman Happonen 2004 Puijon Hiihtoseura
M14 1 km V 25.3. Jalmari Bergqvist 2004 Puijon Hiihtoseura
M14 1 km V 25.3. Teemu Ovaskainen 2005 Sonkajärven Pahka
M16 1.5 km V 25.3. Jesse Kettunen 2003 Iisalmen Visa
M16 1.5 km V 25.3. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
M16 1.5 km V 25.3. Eemil Juntunen 2003 Pohti SkiTeam
M16 1.5 km V 25.3. Erno Ruuskanen 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
M16 1.5 km V 25.3. Tomi Lyytikäinen Salmeron 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
M8 1 km V 25.3. Antti Tanskanen 2010 Iisalmen Visa
MYL 1.5 km V 25.3. Akseli Loikkanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 1.5 km V 25.3. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 1 km V 25.3. Satu Komu 2008 Iisalmen Visa
N10 1 km V 25.3. Essiina Niskanen 2008 Nilsiän Nujakka
N10 1 km V 25.3. Jasmin Puomilahti 2008 Puijon Hiihtoseura
N10 1 km V 25.3. Netta Rauhanen 2009 Puijon Hiihtoseura
N10 1 km V 25.3. Venja Pennanen 2009 Puijon Hiihtoseura
N10 1 km V 25.3. Moona Kauppinen 2008 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 1 km V 25.3. Sanni Katainen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 1 km V 25.3. Sanni Kokkonen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 1 km V 25.3. Jonna Kärnä 2008 Sonkajärven Pahka
N10 1 km V 25.3. Ilona Aalto 2009 Suonenjoen Vasama
N12 1 km V 25.3. Elli Sipponen 2007 Jämsänkosken Ilves
N12 1 km V 25.3. Hilla Happonen 2007 Puijon Hiihtoseura
N12 1 km V 25.3. Lotta Rauhanen 2007 Puijon Hiihtoseura
N12 1 km V 25.3. Ranja Pennanen 2006 Puijon Hiihtoseura
N12 1 km V 25.3. Jenna Siikavirta 2006 Rautalammin Urheilijat
N12 1 km V 25.3. Elli Savolainen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 1 km V 25.3. Elsi Katainen 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 1 km V 25.3. Inka Toikkanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 1 km V 25.3. Minja Korhonen 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 1 km V 25.3. Minttu Lehtonen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 1 km V 25.3. Alisa Kärnä 2006 Sonkajärven Pahka
N12 1 km V 25.3. Helmi Haataja 2007 Suonenjoen Vasama
N12 1 km V 25.3. Hilla Haataja 2007 Suonenjoen Vasama
N14 1 km V 25.3. Noora Mäkäräinen 2004 Iisalmen Visa
N14 1 km V 25.3. Anni Lindsberg 2005 Nilsiän Nujakka
N14 1 km V 25.3. Iina Holopainen 2005 Nilsiän Nujakka
N14 1 km V 25.3. Jaira Pennanen 2004 Puijon Hiihtoseura
N14 1 km V 25.3. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 1 km V 25.3. Ninnu Korhonen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 1 km V 25.3. Oona Katainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 1 km V 25.3. Ida Niskanen 2004 Sonkajärven Pahka
N16 1.5 km V 25.3. Iida-Liisa Kuokka 2002 Iisalmen Visa
N16 1.5 km V 25.3. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N16 1.5 km V 25.3. Janina Teittinen 2002 Leppävirran Viri
N16 1.5 km V 25.3. Anni Föhr 2003 Nilsiän Nujakka
N16 1.5 km V 25.3. Eveliina Lindsberg 2003 Nilsiän Nujakka
N16 1.5 km V 25.3. Tiina Niskanen 2003 Nilsiän Nujakka
N16 1.5 km V 25.3. Aino Loikkanen 2001 Puijon Hiihtoseura
N16 1.5 km V 25.3. Jenni Takkunen 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 1.5 km V 25.3. Nina Kärnä 2002 Sonkajärven Pahka
N16 1.5 km V 25.3. Sofia Niskanen 2002 Sonkajärven Pahka
N18 1.5 km V 25.3. Meiju Eskelinen 2001 Maaningan Mahti
N18 1.5 km V 25.3. Aada Föhr 2001 Nilsiän Nujakka
N18 1.5 km V 25.3. Jenna Niskanen 2000 Nilsiän Nujakka
N18 1.5 km V 25.3. Hannele Rautiainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
N8 1 km V 25.3. Aurora Kirjavainen 2010 Puijon Hiihtoseura
N8 1 km V 25.3. Jade Puomilahti 2010 Puijon Hiihtoseura
N8 1 km V 25.3. Kristiina Salo 2012 Puijon Hiihtoseura
N8 1 km V 25.3. Lilja Pekonen 2011 Puijon Hiihtoseura
N8 1 km V 25.3. Siiri Kauppinen 2010 Siilinjärven Hiihtoseura
N8 1 km V 25.3. Taru Ovaskainen 2010 Sonkajärven Pahka
N8 1 km V 25.3. Hilma Heiskanen 2010 Suonenjoen Vasama
NYL 1.5 km V 25.3. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
NYL 1.5 km V 25.3. Iiris Moisio 1999 Puijon Hiihtoseura
NYL 1.5 km V 25.3. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
NYL 1.5 km V 25.3. Jonna Säisä 1988 Vieremän Koitto
NYL 1.5 km V 25.3. Petra Viirumäki 1996 Visa Ski Team Kemi