Rullahiihdon SM-kilpailut

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 4.8.2018-5.8.2018
Kilpailun alkamisajankohta 10:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 31.7.18 15:59:59
Kilpailun nimi Rullahiihdon SM-kilpailut
Kilpailun numero 009
Kilpailupaikka Imatra
Kilpailupaikan osoite Ottelukatu 11, 55420 Imatra
Kilpailun luokitus SM-kilpailu,
Rullahiihtokilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 04.08.2018
Sarja Matka
MYL V SM sprintti
NYL V SM sprintti
M14 V sprintti
N14 V sprintti
M16 V sprintti
N16 V sprintti
M18 V sprintti
N18 V sprintti
Kilpailupäivä 2: Su 05.08.2018
Yhteislähtö. Lähtöjärjestys FIS-pisteiden mukaan. MYL/NYL SM-arvo.
Sarja Matka
MYL V SM 30 km
NYL V SM 20 km
M14 V 9.3 km
N14 V 6.2 km
M16 V 15.5 km
N16 V 9.3 km
M18 V 24.8 km
N18 V 15.5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Imatran Urheilijat
Seuranumero 10350122
Yhteyshenkilö Kari Ahonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite www.imatranurheilijat.fi
Sähköposti
Ilmoittautumiset Ti 31.7.2018 klo 16:00 mennessä. Ilmoita sidetyyppi Kilmossa Fis kentässä Fis-koodin jälkeen (Salomon/Rottefella)
Osanottomaksut M/N YL 30€/matka ja juniorisarjat 20€/matka
Pankki ja tilinro FI37 1038 3000 3205 70 Imatran Urheilijat
Tiedustelut ja lisäinfo Kari Ahonen 0400 716386 / kariolavi.ahonen@gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Lammassaarentieltä. Seuratkaa Ukonniemen Opasteita VT:6:lta
Majoitus www.imatrankylpyla.fi ja muut lähialueen hotellit
Palkinnot ja palkintojen jako SM kilpailut: Mitalit + 1. 250€, 2. 150€ ja 3. 75€. Juniorisarjat: Hyvät tavarapalkinnot sääntöjen mukaiselle määrälle
Muuta tietoa Sunnuntain yhteislähtöjen lähtöjärjestys määräytyy FIS-pisteiden perusteella.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M14 sprintti V 4.8. Oliver Suhonen 2005 Hollolan Urheilijat -46
M14 sprintti V 4.8. Atte Räikkönen 2006 Imatran Urheilijat
M14 sprintti V 4.8. Markus Myyry 2004 Kontiolahden Urheilijat
M14 sprintti V 4.8. Rasmus Saarinen 2005 Lahden Hiihtoseura
M16 sprintti V 4.8. Anton Skutnabb 2004 IF Sibbo-Vargarna
M16 sprintti V 4.8. Ike Melnits 2003 IF Sibbo-Vargarna
M16 sprintti V 4.8. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M16 sprintti V 4.8. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 sprintti V 4.8. Leevi Vuorinen 2003 Skiteam 105
M18 sprintti V 4.8. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M18 sprintti V 4.8. Jasper Saarinen 2002 Lahden Hiihtoseura
MYL SM sprintti V 4.8. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL SM sprintti V 4.8. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL SM sprintti V 4.8. Ville Maunuksela 1989 Espoon Hiihtoseura
MYL SM sprintti V 4.8. Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL SM sprintti V 4.8. Tomi Mikkonen 1993 Imatran Urheilijat
MYL SM sprintti V 4.8. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
MYL SM sprintti V 4.8. Lauri Lepistö 1996 Kouvolan Hiihtoseura
MYL SM sprintti V 4.8. Lauri Vuorinen 1995 Skiteam 105
MYL SM sprintti V 4.8. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL SM sprintti V 4.8. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL SM sprintti V 4.8. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL SM sprintti V 4.8. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
N14 sprintti V 4.8. Iida Piiroinen 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 sprintti V 4.8. Gisela-Mei Hakkarainen 2006 IF Sibbo-Vargarna
N14 sprintti V 4.8. Eevi Laatikainen 2006 Imatran Urheilijat
N14 sprintti V 4.8. Tuuli Hjelt 2005 Mäntsälän Urheilijat
N14 sprintti V 4.8. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N16 sprintti V 4.8. Kiia Karttunen 2004 Imatran Urheilijat
NYL SM sprintti V 4.8. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL SM sprintti V 4.8. Hanna Varjus 1994 Imatran Urheilijat
NYL SM sprintti V 4.8. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL SM sprintti V 4.8. Nastassia Kinnunen 1985 Kontiolahden Urheilijat
NYL SM sprintti V 4.8. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL SM sprintti V 4.8. Johanna Matintalo 1996 Pöytyän Urheilijat
NYL SM sprintti V 4.8. Senni Vuolle 1996 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL SM sprintti V 4.8. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL SM sprintti V 4.8. Annemari Kiekara 1977 Ski Jyväskylä
M14 9.3 km V 5.8. Oliver Suhonen 2005 Hollolan Urheilijat -46
M14 9.3 km V 5.8. Atte Räikkönen 2006 Imatran Urheilijat
M14 9.3 km V 5.8. Markus Myyry 2004 Kontiolahden Urheilijat
M14 9.3 km V 5.8. Rasmus Saarinen 2005 Lahden Hiihtoseura
M16 15.5 km V 5.8. Anton Skutnabb 2004 IF Sibbo-Vargarna
M16 15.5 km V 5.8. Ike Melnits 2003 IF Sibbo-Vargarna
M16 15.5 km V 5.8. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M16 15.5 km V 5.8. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 15.5 km V 5.8. Leevi Vuorinen 2003 Skiteam 105
M18 24.8 km V 5.8. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M18 24.8 km V 5.8. Jasper Saarinen 2002 Lahden Hiihtoseura
MYL SM 30 V 5.8. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL SM 30 V 5.8. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL SM 30 V 5.8. Ville Maunuksela 1989 Espoon Hiihtoseura
MYL SM 30 V 5.8. Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL SM 30 V 5.8. Tomi Mikkonen 1993 Imatran Urheilijat
MYL SM 30 V 5.8. Lauri Lepistö 1996 Kouvolan Hiihtoseura
MYL SM 30 V 5.8. Lauri Vuorinen 1995 Skiteam 105
MYL SM 30 V 5.8. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL SM 30 V 5.8. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL SM 30 V 5.8. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL SM 30 V 5.8. Vilho Moilanen 1992 Vantaan Hiihtoseura
MYL SM 30 V 5.8. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
N14 6.2 km V 5.8. Iida Piiroinen 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 6.2 km V 5.8. Gisela-Mei Hakkarainen 2006 IF Sibbo-Vargarna
N14 6.2 km V 5.8. Eevi Laatikainen 2006 Imatran Urheilijat
N14 6.2 km V 5.8. Tuuli Hjelt 2005 Mäntsälän Urheilijat
N14 6.2 km V 5.8. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N16 9.3 km V 5.8. Kiia Karttunen 2004 Imatran Urheilijat
N18 15.5 km V 5.8. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
NYL SM 20 V 5.8. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL SM 20 V 5.8. Hanna Varjus 1994 Imatran Urheilijat
NYL SM 20 V 5.8. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL SM 20 V 5.8. Nastassia Kinnunen 1985 Kontiolahden Urheilijat
NYL SM 20 V 5.8. Johanna Matintalo 1996 Pöytyän Urheilijat
NYL SM 20 V 5.8. Senni Vuolle 1996 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL SM 20 V 5.8. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL SM 20 V 5.8. Annemari Kiekara 1977 Ski Jyväskylä