Suomen Cup

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 27.10.2018-28.10.2018
Kilpailun alkamisajankohta la 27.10. klo 10.00, su 28.10. klo 10.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 19.10.18 23:59:59
Kilpailun nimi Suomen Cup
Kilpailun numero 015
Kilpailupaikka Vuokatti
Kilpailupaikan osoite Opistontie 4, 88610 Vuokatti (Vuokatin Urheiluopisto)
Kilpailun luokitus Suomen Cup
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 27.10.2018
Sarja Matka
MYL V sprintti
NYL V sprintti
Kilpailupäivä 2: Su 28.10.2018
Sarja Matka
MYL P viesti 3x6 km
NYL P viesti 3x4 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Sotkamon Jymy
Seuranumero 10343867
Yhteyshenkilö
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.hiihtoliitto.fi/suomen-cup/
Sähköposti
Ilmoittautumiset Kilmo-ilmoittautumisjärjestelmän kautta pe 19.10. klo 24 mennessä.
Osanottomaksut 27.10. Henkilökohtainen kilpailu 30€ / kilpailija 28.10. Viesti 60€ / joukkue
Pankki ja tilinro Sotkamon Osuuspankki: FI57 5436 0920 0200 24 (Sotkamon Jymy)
TD/TDA TD: Antti Leppävuori
TDA: Jarmo Ryytty
Tuomarineuvoston jäsen, sprintti: Irina Terentjeva
Tiedustelut ja lisäinfo Marita Kaipainen, marita.kaipainen@windowslive.com, 050-5707778
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Sokos Hotel Vuokatilta, Kidekuja 2, 88610 Vuokatti
Majoitus Vuokatin Urheiluopisto, Sokos Hotel Vuokatti
Palkinnot ja palkintojen jako Stadionilla, ilmoitetaan myöhemmin kilpailuohjeissa
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
MYL sprintti V 27.10. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Santeri Erola 1994 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Ville Maunuksela 1989 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Juho Salmela 1998 Haapajärven Kiilat
MYL sprintti V 27.10. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
MYL sprintti V 27.10. Miska Tervala 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL sprintti V 27.10. Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL sprintti V 27.10. Niklas Sundström 1998 IF Femman
MYL sprintti V 27.10. Benjamin Sundqvist 1998 IF Minken
MYL sprintti V 27.10. Christian Kronberg 1994 IF Minken
MYL sprintti V 27.10. Juuso Haarala 1996 IF Minken
MYL sprintti V 27.10. Kasper Lönnbäck 1997 IF Minken
MYL sprintti V 27.10. Jussi Salo 1991 Ilmajoen Kisailijat
MYL sprintti V 27.10. Kari Varis 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL sprintti V 27.10. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 27.10. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 27.10. Tomi Mikkonen 1993 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 27.10. Vesa Kallio 1990 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 27.10. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL sprintti V 27.10. Aatu Mäkelä 1997 Joensuun Kataja
MYL sprintti V 27.10. Ilari Nissinen 1996 Joensuun Kataja
MYL sprintti V 27.10. Antti Ojansivu 1993 Jämin Jänne
MYL sprintti V 27.10. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
MYL sprintti V 27.10. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL sprintti V 27.10. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti V 27.10. Juho Muhonen 1996 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti V 27.10. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti V 27.10. Matias Tiiro 1993 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti V 27.10. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti V 27.10. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
MYL sprintti V 27.10. Eerik Nurminen 2000 Kangasalan Kisa
MYL sprintti V 27.10. Jaska Lius 2000 Kankaantaan Kisa
MYL sprintti V 27.10. Lari Laine 1999 Kankaantaan Kisa
MYL sprintti V 27.10. Aapo Erkkilä 1997 Karihaaran Visa
MYL sprintti V 27.10. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
MYL sprintti V 27.10. Juho Mäki 1999 Karinaisten Kunto
MYL sprintti V 27.10. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL sprintti V 27.10. Otto Invenius 2000 Keravan Urheilijat
MYL sprintti V 27.10. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
MYL sprintti V 27.10. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Lauri Aaltonen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
MYL sprintti V 27.10. Petteri Koivisto 2000 Kuhmo-Ski
MYL sprintti V 27.10. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL sprintti V 27.10. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Onni-Kalle Lahdelma 2000 Lahden Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Jeremias Lipsanen 1995 Mikkelin Hiihtäjät
MYL sprintti V 27.10. Matias Lantta 1998 Mikkelin Hiihtäjät
MYL sprintti V 27.10. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Eero Mannila 2001 Oulun Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Lauri Mannila 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Niilo Moilanen 2001 Oulun Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Samuli Schroderus 1996 Oulun Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Jani Sarkkinen 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Juuso Mäkelä 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Antti Häkämies 1986 Posion Pyrintö
MYL sprintti V 27.10. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL sprintti V 27.10. Lauri Gummerus 1996 Puijon Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Perttu Hyvärinen 1991 Puijon Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Heikki Korpela 1990 Pyhäjärven Pohti
MYL sprintti V 27.10. Iiro-Mikko Harju 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL sprintti V 27.10. Joel Ikonen 1994 Pyhäjärven Pohti
MYL sprintti V 27.10. Miikka Kinnunen 1991 Pyhäjärven Pohti
MYL sprintti V 27.10. Tero Pesonen 1998 Pyhäjärven Pohti
MYL sprintti V 27.10. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL sprintti V 27.10. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Riku Ollikainen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Ilmo Räisänen 1989 Ski Jyväskylä
MYL sprintti V 27.10. Jani Hämäläinen 1990 Ski Jyväskylä
MYL sprintti V 27.10. Mikko Marjamaa 1993 Ski Jyväskylä
MYL sprintti V 27.10. Ari Luusua 1988 SKI TEAM MÄENPÄÄ
MYL sprintti V 27.10. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
MYL sprintti V 27.10. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL sprintti V 27.10. Lauri Vuorinen 1995 Skiteam 105
MYL sprintti V 27.10. Leo Rantahalvari 1999 Skiteam 105
MYL sprintti V 27.10. Onni Rantahalvari 1999 Skiteam 105
MYL sprintti V 27.10. Tuukka Invenius 1997 Skiteam 105
MYL sprintti V 27.10. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
MYL sprintti V 27.10. Eero Kukkonen 1996 TEAM SKIERS
MYL sprintti V 27.10. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Kalle Parantainen 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Teemu Sillantaus 1997 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Vilho Moilanen 1992 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 27.10. Tuomas Kotro 1993 Vehkalahden Veikot
MYL sprintti V 27.10. Vesa Raussi 1996 Vihdin Viesti
MYL sprintti V 27.10. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL sprintti V 27.10. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL sprintti V 27.10. Alihaer Hayibieke 2000 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 27.10. Guoqing Zhang 1999 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 27.10. Hadesi Badelihan 1999 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 27.10. Haiyang Qin 1997 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 27.10. Huxita Buerlibaike 1998 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 27.10. Jiajun Zhang 1998 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 27.10. Meng Wei 1996 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 27.10. Runzhe Wang 1996 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 27.10. Wuerkaixi Kuerbanjiang 2000 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 27.10. Xiaoqiang Bai 1998 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 27.10. Yi Zhou 1996 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 27.10. Yunpengfei Du 1995 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 27.10. Kalle Ijäs 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL sprintti V 27.10. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
NYL sprintti V 27.10. Mari Eder 1987 Enon Kisa-Pojat
NYL sprintti V 27.10. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Anna-Kajsa Lall 1991 IF Femman
NYL sprintti V 27.10. Jennifer Antell 1993 IF Femman
NYL sprintti V 27.10. Linnea Henriksson 1998 IF Femman
NYL sprintti V 27.10. Andrea Julin 1994 IF Minken
NYL sprintti V 27.10. Sonja Katajamäki 1999 IK Falken
NYL sprintti V 27.10. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
NYL sprintti V 27.10. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL sprintti V 27.10. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL sprintti V 27.10. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL sprintti V 27.10. Hanna Varjus 1994 Imatran Urheilijat
NYL sprintti V 27.10. Mari Lindström 1988 Imatran Urheilijat
NYL sprintti V 27.10. Merja Eronen 1991 Joroisten Urheilijat
NYL sprintti V 27.10. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Joutsan Pommi
NYL sprintti V 27.10. Hennariikka Rahkola 1992 Jämin Jänne
NYL sprintti V 27.10. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Silja Tarvonen 1985 Kangasniemen Kalske
NYL sprintti V 27.10. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
NYL sprintti V 27.10. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
NYL sprintti V 27.10. Jemina Böök 2000 Karihaaran Visa
NYL sprintti V 27.10. Josefiina Böök 1999 Karihaaran Visa
NYL sprintti V 27.10. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL sprintti V 27.10. Johanna Pykäläinen 1996 Kontiolahden Urheilijat
NYL sprintti V 27.10. Nastassia Kinnunen 1985 Kontiolahden Urheilijat
NYL sprintti V 27.10. Emma Stertz 2000 Kouvolan Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Heidi Nikkinen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Nea Katajala 1995 Kymin Koskenpojat
NYL sprintti V 27.10. Alisa Pyrrö 1993 Lahden Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Marja-Terttu Repo 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
NYL sprintti V 27.10. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL sprintti V 27.10. Leena Nurmi 1994 Lempäälän Kisa
NYL sprintti V 27.10. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa
NYL sprintti V 27.10. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL sprintti V 27.10. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL sprintti V 27.10. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL sprintti V 27.10. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
NYL sprintti V 27.10. Sanni Nokelainen 1995 Noormarkun Nopsa
NYL sprintti V 27.10. Maria Virpi 1987 Oulun Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Pia Vähäkuopus 1996 Oulun Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Riitta-Liisa Roponen 1978 Oulun Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
NYL sprintti V 27.10. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
NYL sprintti V 27.10. Anni Alakoski 1997 Reisjärven Pilke
NYL sprintti V 27.10. Johanna Niskakoski 1995 Reisjärven Pilke
NYL sprintti V 27.10. Tiia Kauppinen 1999 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Vilma Jylhä 1996 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Noora Kupari 1999 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Senni Vuolle 1996 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Päivi Roivainen 1989 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL sprintti V 27.10. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL sprintti V 27.10. Aino-Maria Linna 2000 TEAM SKIERS
NYL sprintti V 27.10. Katriina Autti 1999 TEAM SKIERS
NYL sprintti V 27.10. Maria Hiivala 1997 TEAM SKIERS
NYL sprintti V 27.10. Miia Säilynoja 1994 TEAM SKIERS
NYL sprintti V 27.10. Roosa Juuska 1996 TEAM SKIERS
NYL sprintti V 27.10. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Riina Perkiö 1999 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 27.10. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL sprintti V 27.10. Katri Lylynperä 1994 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL sprintti V 27.10. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL sprintti V 27.10. Jiaxin Meng 2001 Vuokattisport Club
NYL sprintti V 27.10. Lei Li 1994 Vuokattisport Club
NYL sprintti V 27.10. Li Lunhui 2000 Vuokattisport Club
NYL sprintti V 27.10. Qiang Yao 2000 Vuokattisport Club
NYL sprintti V 27.10. Saifeiya Aibaidula 2001 Vuokattisport Club
NYL sprintti V 27.10. Shuaiqi Zhu 1999 Vuokattisport Club
NYL sprintti V 27.10. Yang Lianhong 2002 Vuokattisport Club
NYL sprintti V 27.10. Yang Song 1999 Vuokattisport Club
NYL sprintti V 27.10. Yingying Wang 1999 Vuokattisport Club