FIS Rukan kisat

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 1.12.2018-2.12.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 26.11.18 15:59:59
Kilpailun nimi FIS Rukan kisat
Kilpailun numero 024
Kilpailupaikka Kuusamo
Kilpailupaikan osoite Hiihtostadionintie 3, 93830 Rukatunturi
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
FIS-kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 01.12.2018
Sprintti. Sarjat 12 v-70 v (kansallinen kilpailu) yhteislähdöt (sarjoja voidaan yhdistää). Sarjat 18, 20, YL FIS-kilpailu sprintti edellyttävät FIS-lisenssiä.
Sarja Matka
MYL V 1.4 km
NYL V 1.4 km
M12 V 1.4 km
N12 V 1.4 km
M14 V 1.4 km
N14 V 1.4 km
M16 V 1.4 km
N16 V 1.4 km
M18 V 1.4 km
N18 V 1.4 km
M20 V 1.4 km
N20 V 1.4 km
M35 V 1.4 km
N35 V 1.4 km
M45 V 1.4 km
N45 V 1.4 km
M55 V 1.4 km
N55 V 1.4 km
M65 V 1.4 km
M70 V 1.4 km
Kilpailupäivä 2: Su 02.12.2018
Sarjat 12 v- 70 v (kansallinen kilpailu). Sarjat 18, 20, YL FIS-kilpailu ja edellyttävät FIS-lisenssiä.
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 15 km
N18 V 10 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
M35 V 15 km
N35 V 10 km
M45 V 10 km
N45 V 3 km
M55 V 5 km
N55 V 3 km
M65 V 3 km
M70 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kuusamon Erä-Veikot
Seuranumero 10348147
Yhteyshenkilö Jukka Tahkola
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 841 9915
GSM
Fax
WWW-osoite www.kev.fi
Sähköposti kev@kev.fi
Ilmoittautumiset www.kilmo.fi, ma 26.11.2018 klo 16.00 mennessä
Osanottomaksut FIS sarjat 30 €/pv, alle 16 v. 10 €/pv, muut sarjat 20 €/pv/kilpailija
Pankki ja tilinro Kuusamon OP FI65 519407 2004 5868 Kuusamon Erä-Veikot
TD/TDA Eero Sandgren, TD
Pinja Ojanen, TDA
Tiedustelut ja lisäinfo KEV toimisto 040-148 5533, kilpailunjohtaja 040-841 9915
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Rukan Hiihtostadion, Hiihtostadionintie 3, 93830 Rukatunturi
Majoitus Majoitusvaihtoehtoja kerrottu kisasivuilla, www.kev.fi/hiihto-fis-rukan-talvikisat
Palkinnot ja palkintojen jako Sarjojen parhaille sääntöjen mukaan, päivittäin jako kisojen jälkeen.
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M12 1.4 km V 1.12. Erkka Petrelius 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 1.4 km V 1.12. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M12 1.4 km V 1.12. Nico Välimäki 2009 Vammalan Seudun Voima
M16 1.4 km V 1.12. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M16 1.4 km V 1.12. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
M16 1.4 km V 1.12. Joni Nyberg 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 1.4 km V 1.12. Juha Nyberg 2003 Liperin Hiihtoseura
M16 1.4 km V 1.12. Eeli Kujala 2004 Oulun Hiihtoseura
M16 1.4 km V 1.12. Juuso Kinnunen 2004 Oulun Hiihtoseura
M18 1.4 km V 1.12. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M18 1.4 km V 1.12. Lauri Maaninka 2002 Kuusamon Erä-Veikot
M18 1.4 km V 1.12. Veikka Ylilauri 2001 Limingan Niittomiehet
M18 1.4 km V 1.12. Eetu Petrelius 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
M20 1.4 km V 1.12. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M20 1.4 km V 1.12. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
M20 1.4 km V 1.12. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
M20 1.4 km V 1.12. Eppu Honkanen 1999 Liperin Hiihtoseura
M20 1.4 km V 1.12. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 1.4 km V 1.12. Joni Rauhansalo 1999 Valkeakosken Haka
M20 1.4 km V 1.12. Guoqing Zhang 1999 Vuokattisport Club
M20 1.4 km V 1.12. Hadesi Badelihan 1999 Vuokattisport Club
M20 1.4 km V 1.12. Jie Dongzhiduo 2000 Vuokattisport Club
M20 1.4 km V 1.12. Wuerkaixi Kuerbanjiang 2000 Vuokattisport Club
M70 1.4 km V 1.12. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 1.4 km V 1.12. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 1.4 km V 1.12. Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 1.4 km V 1.12. Juuso Haarala 1996 IF Minken
MYL 1.4 km V 1.12. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 1.4 km V 1.12. Jussi Salo 1991 Ilmajoen Kisailijat
MYL 1.4 km V 1.12. Kari Varis 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 1.4 km V 1.12. Vesa Kallio 1990 Imatran Urheilijat
MYL 1.4 km V 1.12. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 1.4 km V 1.12. Matias Tiiro 1993 Jämsänkosken Ilves
MYL 1.4 km V 1.12. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
MYL 1.4 km V 1.12. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 1.4 km V 1.12. Joona Mäkelä 1998 Keuruun Kisailijat
MYL 1.4 km V 1.12. Pauli Mäkelä 1996 Keuruun Kisailijat
MYL 1.4 km V 1.12. Miro Karppanen 1998 Kiteen Urheilijat
MYL 1.4 km V 1.12. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 1.4 km V 1.12. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 1.4 km V 1.12. Jussi Pesonen 1996 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 1.4 km V 1.12. Santeri Aikio 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 1.4 km V 1.12. Matias Lantta 1998 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 1.4 km V 1.12. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 1.4 km V 1.12. Lauri Mannila 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL 1.4 km V 1.12. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 1.4 km V 1.12. Samuli Schroderus 1996 Oulun Hiihtoseura
MYL 1.4 km V 1.12. Jani Sarkkinen 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 1.4 km V 1.12. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 1.4 km V 1.12. Juuso Mäkelä 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 1.4 km V 1.12. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 1.4 km V 1.12. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 1.4 km V 1.12. Antti Häkämies 1986 Posion Pyrintö
MYL 1.4 km V 1.12. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 1.4 km V 1.12. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 1.4 km V 1.12. Heikki Korpela 1990 Pyhäjärven Pohti
MYL 1.4 km V 1.12. Iiro-Mikko Harju 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 1.4 km V 1.12. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 1.4 km V 1.12. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 1.4 km V 1.12. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
MYL 1.4 km V 1.12. Otto Ruusunen 1994 Tampereen Yritys
MYL 1.4 km V 1.12. Juho Mikkonen 1990 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 1.4 km V 1.12. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 1.4 km V 1.12. Meng Wei 1996 Vuokattisport Club
MYL 1.4 km V 1.12. Runzhe Wang 1996 Vuokattisport Club
MYL 1.4 km V 1.12. Yi Zhou 1996 Vuokattisport Club
MYL 1.4 km V 1.12. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N12 1.4 km V 1.12. Anna Kerko 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 1.4 km V 1.12. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N12 1.4 km V 1.12. Klaara Kivistö 2008 Kalajoen Junkkarit
N12 1.4 km V 1.12. Iina Laakkonen 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N12 1.4 km V 1.12. Maisa Runnakko 2010 Kuusamon Erä-Veikot
N12 1.4 km V 1.12. Miia Laakkonen 2010 Kuusamon Erä-Veikot
N12 1.4 km V 1.12. Ulla-Marja Klemetti 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N14 1.4 km V 1.12. Aada Kivistö 2005 Kalajoen Junkkarit
N14 1.4 km V 1.12. Nea Knuuti 2005 Keminsuun Kisa
N14 1.4 km V 1.12. Erika Kujala 2006 Oulun Hiihtoseura
N14 1.4 km V 1.12. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N16 1.4 km V 1.12. Friida Kivistö 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 1.4 km V 1.12. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 1.4 km V 1.12. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N16 1.4 km V 1.12. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N16 1.4 km V 1.12. Iida-Maria Lämsä 2003 Oulun Hiihtoseura
N16 1.4 km V 1.12. Enni Petrelius 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 1.4 km V 1.12. Nina Välimäki 2004 Vammalan Seudun Voima
N18 1.4 km V 1.12. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N18 1.4 km V 1.12. Henna Hamari 2001 Karihaaran Visa
N18 1.4 km V 1.12. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N18 1.4 km V 1.12. Aino Rantala 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 1.4 km V 1.12. Elisa Reijonen 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 1.4 km V 1.12. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 1.4 km V 1.12. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N20 1.4 km V 1.12. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N20 1.4 km V 1.12. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
N20 1.4 km V 1.12. Eveliina Toivanen 2000 Karihaaran Visa
N20 1.4 km V 1.12. Katriina Autti 1999 TEAM SKIERS
N20 1.4 km V 1.12. Jing Yu 1999 Vuokattisport Club
N20 1.4 km V 1.12. Li Lunhui 2000 Vuokattisport Club
N20 1.4 km V 1.12. Shuaiqi Zhu 1999 Vuokattisport Club
NYL 1.4 km V 1.12. Mirka Suutari 1994 Anjalan Liitto
NYL 1.4 km V 1.12. Tuuli Suutari 1997 Anjalan Liitto
NYL 1.4 km V 1.12. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 1.12. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 1.4 km V 1.12. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL 1.4 km V 1.12. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 1.4 km V 1.12. Hennariikka Rahkola 1992 Jämin Jänne
NYL 1.4 km V 1.12. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 1.12. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 1.12. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
NYL 1.4 km V 1.12. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL 1.4 km V 1.12. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 1.4 km V 1.12. Krista Vohlakari 1996 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 1.4 km V 1.12. Alisa Pyrrö 1993 Lahden Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 1.12. Leena Nurmi 1994 Lempäälän Kisa
NYL 1.4 km V 1.12. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 1.12. Anna-Kaisa Saari 1995 Oulun Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 1.12. Maria Paatero 1981 Oulun Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 1.12. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 1.12. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 1.4 km V 1.12. Anni Alakoski 1997 Reisjärven Pilke
NYL 1.4 km V 1.12. Senni Vuolle 1996 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 1.12. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 1.12. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 1.12. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 1.12. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 1.4 km V 1.12. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 1.4 km V 1.12. Lei Li 1994 Vuokattisport Club
NYL 1.4 km V 1.12. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima
M12 2 km V 2.12. Erkka Petrelius 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 2 km V 2.12. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M12 2 km V 2.12. Nico Välimäki 2009 Vammalan Seudun Voima
M14 3 km V 2.12. Janne Kalle Nyberg 2005 Liperin Hiihtoseura
M14 3 km V 2.12. Akseli Pesu 2006 Pirkkalan Hiihtäjät
M16 5 km V 2.12. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M16 5 km V 2.12. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
M16 5 km V 2.12. Joni Nyberg 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 2.12. Juha Nyberg 2003 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 2.12. Eeli Kujala 2004 Oulun Hiihtoseura
M16 5 km V 2.12. Juuso Kinnunen 2004 Oulun Hiihtoseura
M16 5 km V 2.12. Jussi Rantala 2003 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 5 km V 2.12. Santeri Kirjavainen 2003 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 2.12. Antti-Jussi Raappana 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 5 km V 2.12. Santtu Outila 2004 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 15 km V 2.12. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M18 15 km V 2.12. Eetu Petrelius 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
M20 15 km V 2.12. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M20 15 km V 2.12. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
M20 15 km V 2.12. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
M20 15 km V 2.12. Eppu Honkanen 1999 Liperin Hiihtoseura
M20 15 km V 2.12. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 15 km V 2.12. Joni Rauhansalo 1999 Valkeakosken Haka
M20 15 km V 2.12. Kalle Parantainen 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 15 km V 2.12. Guoqing Zhang 1999 Vuokattisport Club
M20 15 km V 2.12. Hadesi Badelihan 1999 Vuokattisport Club
M45 10 km V 2.12. Jani Laine 1974 Kuivasjärven Aura
M45 10 km V 2.12. Marko Törmänen 1971 Oulun Hiihtoseura
M45 10 km V 2.12. Esa Mursu 1971 Posion Pyrintö
M55 5 km V 2.12. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M70 3 km V 2.12. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 2.12. Ville Maunuksela 1989 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km V 2.12. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 15 km V 2.12. Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 15 km V 2.12. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 15 km V 2.12. Juuso Haarala 1996 IF Minken
MYL 15 km V 2.12. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL 15 km V 2.12. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km V 2.12. Jussi Salo 1991 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km V 2.12. Kari Varis 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km V 2.12. Vesa Kallio 1990 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 2.12. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 15 km V 2.12. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 15 km V 2.12. Matias Tiiro 1993 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 2.12. Viljami Kirjavainen 1996 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 2.12. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
MYL 15 km V 2.12. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 15 km V 2.12. Joona Mäkelä 1998 Keuruun Kisailijat
MYL 15 km V 2.12. Pauli Mäkelä 1996 Keuruun Kisailijat
MYL 15 km V 2.12. Miro Karppanen 1998 Kiteen Urheilijat
MYL 15 km V 2.12. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 15 km V 2.12. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 2.12. Jussi Pesonen 1996 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 2.12. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 2.12. Santeri Aikio 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 2.12. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 2.12. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 2.12. Matias Lantta 1998 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 2.12. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 2.12. Lauri Mannila 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 2.12. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 2.12. Samuli Schroderus 1996 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 2.12. Jani Sarkkinen 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 2.12. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 2.12. Juuso Mäkelä 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 2.12. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 2.12. Niklas Niska 1992 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 2.12. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 2.12. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 15 km V 2.12. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 15 km V 2.12. Lauri Gummerus 1996 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km V 2.12. Heikki Korpela 1990 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 2.12. Iiro-Mikko Harju 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 2.12. Markus Järvenpää 1993 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 2.12. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 2.12. Kalle Häkkinen 1995 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 2.12. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 15 km V 2.12. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 15 km V 2.12. Niklas Peltoniemi 1993 Teuvan Rivakka
MYL 15 km V 2.12. Juho Mikkonen 1990 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 2.12. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 2.12. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 2.12. Meng Wei 1996 Vuokattisport Club
MYL 15 km V 2.12. Runzhe Wang 1996 Vuokattisport Club
MYL 15 km V 2.12. Wuerkaixi Kuerbanjiang 2000 Vuokattisport Club
MYL 15 km V 2.12. Yi Zhou 1996 Vuokattisport Club
MYL 15 km V 2.12. Yunpengfei Du 1995 Vuokattisport Club
MYL 15 km V 2.12. Topi Kuorelahti 1991 Äänekosken Huima
MYL 15 km V 2.12. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N12 2 km V 2.12. Anna Kerko 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km V 2.12. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km V 2.12. Klaara Kivistö 2008 Kalajoen Junkkarit
N12 2 km V 2.12. Iina Laakkonen 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N12 2 km V 2.12. Ulla-Marja Klemetti 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N14 3 km V 2.12. Aada Kivistö 2005 Kalajoen Junkkarit
N14 3 km V 2.12. Nea Knuuti 2005 Keminsuun Kisa
N14 3 km V 2.12. Erika Kujala 2006 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 2.12. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N14 3 km V 2.12. Niina Rokolampi 2006 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N16 5 km V 2.12. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N16 5 km V 2.12. Friida Kivistö 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km V 2.12. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km V 2.12. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km V 2.12. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km V 2.12. Iida-Maria Lämsä 2003 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 2.12. Enni Petrelius 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 2.12. Nina Välimäki 2004 Vammalan Seudun Voima
N18 10 km V 2.12. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N18 10 km V 2.12. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N18 10 km V 2.12. Henna Hamari 2001 Karihaaran Visa
N18 10 km V 2.12. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N18 10 km V 2.12. Aino Rantala 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 10 km V 2.12. Elisa Reijonen 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 10 km V 2.12. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N20 10 km V 2.12. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N20 10 km V 2.12. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
N20 10 km V 2.12. Eveliina Toivanen 2000 Karihaaran Visa
N20 10 km V 2.12. Katriina Autti 1999 TEAM SKIERS
N20 10 km V 2.12. Jing Yu 1999 Vuokattisport Club
N20 10 km V 2.12. Li Lunhui 2000 Vuokattisport Club
NYL 10 km V 2.12. Mirka Suutari 1994 Anjalan Liitto
NYL 10 km V 2.12. Tuuli Suutari 1997 Anjalan Liitto
NYL 10 km V 2.12. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km V 2.12. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 10 km V 2.12. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km V 2.12. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 10 km V 2.12. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Joutsan Pommi
NYL 10 km V 2.12. Hennariikka Rahkola 1992 Jämin Jänne
NYL 10 km V 2.12. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 2.12. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 2.12. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
NYL 10 km V 2.12. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL 10 km V 2.12. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 2.12. Eveliina Korva 1998 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 10 km V 2.12. Krista Vohlakari 1996 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 10 km V 2.12. Alisa Pyrrö 1993 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km V 2.12. Leena Nurmi 1994 Lempäälän Kisa
NYL 10 km V 2.12. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 10 km V 2.12. Anna-Kaisa Saari 1995 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 2.12. Maria Paatero 1981 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 2.12. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 2.12. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 10 km V 2.12. Anni Alakoski 1997 Reisjärven Pilke
NYL 10 km V 2.12. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km V 2.12. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km V 2.12. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 10 km V 2.12. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km V 2.12. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km V 2.12. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 10 km V 2.12. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 10 km V 2.12. Lei Li 1994 Vuokattisport Club
NYL 10 km V 2.12. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima