FIS Kallen kisat/ Su: EYOF katsastus/ Su: PM katsastus/ Su: U18-Fennovoima Cup

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 12.1.2019-13.1.2019
Kilpailun alkamisajankohta Klo 10 lauantaina ja klo 11 sunnuntaina
Ilmoittautumisen eräpäivä 9.1.19 23:59:59
Kilpailun nimi FIS Kallen kisat/ Su: EYOF katsastus/ Su: PM katsastus/ Su: U18-Fennovoima Cup
Kilpailun numero 061
Kilpailupaikka Lapinlahti
Kilpailupaikan osoite Monarintie 26, 73100 Lapinlahti
Kilpailun luokitus FIS-kilpailu,
U18-cup
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 12.01.2019
Sarja Matka
MYL V 1.4 km
NYL V 1.4 km
M18 V 1.4 km
N18 V 1.4 km
Kilpailupäivä 2: Su 13.01.2019
Su: EYOF katsastus/ Su: PM katsastus/ Su: U18-cup
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Lapinlahden Veto
Seuranumero 10350559
Yhteyshenkilö
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.savogames.fi/kallenkisat/
Sähköposti
Ilmoittautumiset Kilmo 9.1.2019 klo 24 mennessä
Osanottomaksut 30 €, 16-vuotiaat 20 €
Pankki ja tilinro FI4151 5815 2002 3166 Lapinlahden Veto
TD/TDA TD Jarmo Ryytty, 0405648200, jarmoryytty@gmail.com

TDA (la 12.1.2019) Ahti Korhonen, 0505352320 korhonenahti@gmail.com

TDA (su 13.1.2019) Jari Ikonen, 0400861951, jari.ikonen@bayer.com

Kilpailunjohtaja Joni Jääskeläinen, 0407279767, jonijaaske@gmail.comi
Tiedustelut ja lisäinfo Joni Jääskeläinen, 0407279767
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M18 1.4 km V 12.1. Samuel Koljonen 2001 Keuruun Kisailijat
M18 1.4 km V 12.1. Lauri Ström 2002 Ski Jyväskylä
MYL 1.4 km V 12.1. Werneri Pudas 2000 Alavieskan Viri
MYL 1.4 km V 12.1. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
MYL 1.4 km V 12.1. Aatu Mäkelä 1997 Joensuun Kataja
MYL 1.4 km V 12.1. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 1.4 km V 12.1. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 1.4 km V 12.1. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 1.4 km V 12.1. Jani Hämäläinen 1990 Ski Jyväskylä
MYL 1.4 km V 12.1. Janne Stenbäck 1989 Vantaan Hiihtoseura
N18 1.4 km V 12.1. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N18 1.4 km V 12.1. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 1.4 km V 12.1. Emilia Silkkola 2001 Rautalammin Urheilijat
NYL 1.4 km V 12.1. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
NYL 1.4 km V 12.1. Jenni Keränen 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 12.1. Maija Keränen 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 12.1. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
NYL 1.4 km V 12.1. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
NYL 1.4 km V 12.1. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
NYL 1.4 km V 12.1. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 1.4 km V 12.1. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 1.4 km V 12.1. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 1.4 km V 12.1. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 1.4 km V 12.1. Jenna Niskanen 2000 Nilsiän Nujakka
NYL 1.4 km V 12.1. Annina Virtanen 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 12.1. Sanni Oikkonen 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 12.1. Iiris Moisio 1999 Puijon Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 12.1. Johanna Laakkonen 1999 Puijon Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 12.1. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 12.1. Netta Tuhkanen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 1.4 km V 12.1. Tiia Kauppinen 1999 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 12.1. Senni Vuolle 1996 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 12.1. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 12.1. Päivi Roivainen 1989 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 1.4 km V 12.1. Annu Pylkkänen 1999 Ski Jyväskylä
NYL 1.4 km V 12.1. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 1.4 km V 12.1. Marika Aho 2000 Ski Jyväskylä
NYL 1.4 km V 12.1. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
NYL 1.4 km V 12.1. Laura Saastamoinen 1996 Sotkamon Jymy
NYL 1.4 km V 12.1. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 5 km V 13.1. Aleksi Huttunen 2004 Iisalmen Visa
M16 5 km V 13.1. Jesse Kettunen 2003 Iisalmen Visa
M16 5 km V 13.1. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
M16 5 km V 13.1. Hannes Nurminen 2004 Jämsänkosken Ilves
M16 5 km V 13.1. Marko Kukkonen 2003 Karihaaran Visa
M16 5 km V 13.1. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
M16 5 km V 13.1. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 13.1. Nico Hämäläinen 2003 Maaningan Mahti
M16 5 km V 13.1. Arttu Heikkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 13.1. Jalmari Bergqvist 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 13.1. Niilo Mäkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 13.1. Nuutti Mäkinen 2003 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 13.1. Herman Happonen 2004 PUIJON HIIHTOSEURA MÄKIJAOSTO
M16 5 km V 13.1. Valtteri Holopainen 2005 Siilinjärven Hiihtoseura
M16 5 km V 13.1. Mikko Huttunen 2003 Sonkajärven Pahka
M16 5 km V 13.1. Elmeri Syrjälä 2004 Valkeakosken Haka
M18 10 km V 13.1. Ilari Laakso 2002 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 13.1. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 13.1. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M18 10 km V 13.1. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km V 13.1. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km V 13.1. Matias Lautamäki 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km V 13.1. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
M18 10 km V 13.1. Tatu Sutinen 2001 Iisalmen Visa
M18 10 km V 13.1. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 13.1. Ville Muhonen 2002 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 13.1. Valtteri Heinimaa 2002 Kangasalan Kisa
M18 10 km V 13.1. Matias Sippo 2002 Kangasniemen Kalske
M18 10 km V 13.1. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M18 10 km V 13.1. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
M18 10 km V 13.1. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M18 10 km V 13.1. Lauri Aaltonen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M18 10 km V 13.1. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km V 13.1. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km V 13.1. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km V 13.1. Akseli Iivonen 2001 Mikkelin Hiihtäjät
M18 10 km V 13.1. Alexander Ståhlberg 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M18 10 km V 13.1. Casper Hjerpe 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M18 10 km V 13.1. Eero Mannila 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 13.1. Niilo Moilanen 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 13.1. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 13.1. Severi Honkonen 2001 Perhon Kiri
M18 10 km V 13.1. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km V 13.1. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pyhäjärven Pohti
M18 10 km V 13.1. Samppo Kumpumäki 2002 Pyhäjärven Pohti
M18 10 km V 13.1. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
M18 10 km V 13.1. Antti-Jussi Räsänen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km V 13.1. Erno Ruuskanen 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km V 13.1. Viljami Miettinen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km V 13.1. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 13.1. Lauri Ström 2002 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 13.1. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 13.1. Miska Minkkinen 2002 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 10 km V 13.1. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
M18 10 km V 13.1. Benjamin Saarela 2002 Valkeakosken Haka
M18 10 km V 13.1. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
M18 10 km V 13.1. Niilo Syrjälä 2002 Valkeakosken Haka
M18 10 km V 13.1. Olli-Pekka Laitila 2001 Vehkalahden Veikot
M18 10 km V 13.1. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
M18 10 km V 13.1. Miro Jylkkä 2002 Ylivieskan Kuula
M18 10 km V 13.1. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km V 13.1. Kalle Ijäs 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km V 13.1. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 10 km V 13.1. Werneri Pudas 2000 Alavieskan Viri
M20 10 km V 13.1. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M20 10 km V 13.1. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
M20 10 km V 13.1. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 10 km V 13.1. Jaska Lius 2000 Kankaantaan Kisa
M20 10 km V 13.1. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
M20 10 km V 13.1. Pyry Stevander 1999 Keravan Urheilijat
M20 10 km V 13.1. Tuure Pesola 1999 POHTI SKITEAM
M20 10 km V 13.1. Petteri Koivisto 2000 Puijon Hiihtoseura
M20 10 km V 13.1. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
M20 10 km V 13.1. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 10 km V 13.1. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 10 km V 13.1. Santeri Kolehmainen 1999 SOISALON AMPUMAHIIHTÄJÄT
M20 10 km V 13.1. Miro Minkkinen 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 10 km V 13.1. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 10 km V 13.1. Visa Joenperä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 10 km V 13.1. Santtu Panttila 2000 Teuvan Rivakka
MYL 10 km V 13.1. Raul Korolainen 1988 Iisalmen Visa
MYL 10 km V 13.1. Ville Soininen 1993 Iisalmen Visa
MYL 10 km V 13.1. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 10 km V 13.1. Antti Repo 1994 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km V 13.1. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km V 13.1. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 13.1. Kimmo Kymäläinen 1985 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 13.1. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 13.1. Valtteri Niskanen 1997 Lempäälän Kisa
MYL 10 km V 13.1. Jaime Huerta 1982 Leppävirran Urheilijat
MYL 10 km V 13.1. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km V 13.1. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km V 13.1. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 13.1. Jaakko Halonen 1994 POHTI SKITEAM
MYL 10 km V 13.1. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 13.1. Joonas Mäkinen 1990 Sonkajärven Pahka
MYL 10 km V 13.1. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 10 km V 13.1. Janne Stenbäck 1989 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 13.1. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km V 13.1. Sam Findlay 1998 Vuokattisport Club
MYL 10 km V 13.1. Topi Kuorelahti 1991 Äänekosken Huima
N16 5 km V 13.1. Rosa Niittyviita 2004 Hollolan Urheilijat -46
N16 5 km V 13.1. Noora Mäkäräinen 2004 Iisalmen Visa
N16 5 km V 13.1. Iiris Helander 2003 Keuruun Kisailijat
N16 5 km V 13.1. Riina Takapuro 2003 Kontiolahden Urheilijat
N16 5 km V 13.1. Siiri Luostarinen 2004 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km V 13.1. Anni Föhr 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km V 13.1. Eveliina Lindsberg 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km V 13.1. Tiina Niskanen 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km V 13.1. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N16 5 km V 13.1. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km V 13.1. Jaira Pennanen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km V 13.1. Oona Katainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km V 13.1. Ranja Pennanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km V 13.1. Anniina Ström 2004 Ski Jyväskylä
N18 5 km V 13.1. Rebecca Lönnqvist 2001 Borgå Akilles
N18 5 km V 13.1. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km V 13.1. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km V 13.1. Sara Niittyviita 2001 Hollolan Urheilijat -46
N18 5 km V 13.1. Kaisa Keränen 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N18 5 km V 13.1. Iida-Liisa Kuokka 2002 Iisalmen Visa
N18 5 km V 13.1. Julia Laitinen 2001 Iisalmen Visa
N18 5 km V 13.1. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N18 5 km V 13.1. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N18 5 km V 13.1. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
N18 5 km V 13.1. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
N18 5 km V 13.1. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N18 5 km V 13.1. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N18 5 km V 13.1. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
N18 5 km V 13.1. Minna Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
N18 5 km V 13.1. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N18 5 km V 13.1. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
N18 5 km V 13.1. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
N18 5 km V 13.1. Heidi Nikkinen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 5 km V 13.1. Sara Leppäsalmi 2002 Kuoreveden Kärki
N18 5 km V 13.1. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
N18 5 km V 13.1. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km V 13.1. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km V 13.1. Veera Kontkanen 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km V 13.1. Aada Föhr 2001 Nilsiän Nujakka
N18 5 km V 13.1. Riina Niskanen 2001 Nilsiän Nujakka
N18 5 km V 13.1. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 13.1. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 13.1. Johanna Isojärvi 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 13.1. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 13.1. Hannah Smart 2002 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 13.1. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 13.1. Anni Lindroos 2001 Pargas IF
N18 5 km V 13.1. Nina Vänskä 2001 Rantasalmen Urheilijat
N18 5 km V 13.1. Emilia Silkkola 2001 Rautalammin Urheilijat
N18 5 km V 13.1. Sofia Niskanen 2002 Sonkajärven Pahka
N18 5 km V 13.1. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N18 5 km V 13.1. Elisa Reijonen 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N18 5 km V 13.1. Aino Vuorinen 2002 Valkeakosken Haka
N18 5 km V 13.1. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N18 5 km V 13.1. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N18 5 km V 13.1. Vilma Kanerva 2002 Valkeakosken Haka
N18 5 km V 13.1. Emilia Nissinaho 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
N18 5 km V 13.1. Roosa Riikola 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
N20 5 km V 13.1. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
N20 5 km V 13.1. Jenni Keränen 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N20 5 km V 13.1. Maija Keränen 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N20 5 km V 13.1. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N20 5 km V 13.1. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N20 5 km V 13.1. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 5 km V 13.1. Hanna-Sofia Karhula 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 5 km V 13.1. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 5 km V 13.1. Jenna Niskanen 2000 Nilsiän Nujakka
N20 5 km V 13.1. Saija Taattola 2000 Nilsiän Nujakka
N20 5 km V 13.1. Annina Virtanen 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
N20 5 km V 13.1. Sanni Oikkonen 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
N20 5 km V 13.1. Anni Huovinen 2000 Paltamon Urheilijat
N20 5 km V 13.1. Iiris Moisio 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km V 13.1. Johanna Laakkonen 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km V 13.1. Siiri Räsänen 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km V 13.1. Tiia Kauppinen 1999 Savonlinnan Hiihtoseura
N20 5 km V 13.1. Marika Aho 2000 Ski Jyväskylä
N20 5 km V 13.1. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N20 5 km V 13.1. Hilda Kukonlehto 2000 Valkeakosken Haka
N20 5 km V 13.1. Anne Penttilä 2000 Vehkalahden Veikot
NYL 5 km V 13.1. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 5 km V 13.1. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 13.1. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 13.1. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 13.1. Elina Läspä 1998 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 5 km V 13.1. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 13.1. Kati Venäläinen 1975 Noormarkun Nopsa
NYL 5 km V 13.1. Greta Sariola 1995 Puijon Hiihtoseura
NYL 5 km V 13.1. Päivi Roivainen 1989 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km V 13.1. Mari Heiskanen 1996 Sonkajärven Pahka
NYL 5 km V 13.1. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 5 km V 13.1. Tellervo Ranto 1996 TEAM SKIERS
NYL 5 km V 13.1. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima