Ski Jyväskylä ensilumen hiihdot/ Para Hiihto Cup

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 8.12.2018
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 4.12.18 23:59:59
Kilpailun nimi Ski Jyväskylä ensilumen hiihdot/ Para Hiihto Cup
Kilpailun numero 031
Kilpailupaikka Jyväskylä
Kilpailupaikan osoite Laajavuori, Laajavuorentie 15
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 08.12.2018
Para hiihtocup 1. osakilpailu sarjat (K, N, LV pysty ja kelkka, E): 2km M/N 20 ja Nyl ja M/N50 4km Myl Lisätiedot: Nina Peltonen 050 400 1532 nina.peltonen@vammaisurheilu.fi
Sarja Matka
MYL P 12 km
MYL P Para B 4 km
MYL P Para E 4 km
MYL P Para K 4 km
MYL P Para LV 4 km
MYL P Para LV KELKKA 4 km
NYL P 6 km
NYL P Para LV 2 km
NYL P Para B 2 km
NYL P Para E 2 km
NYL P Para K 2 km
NYL P Para LV KELKKA 2 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 4.5 km
N14 P 3 km
M16 P 6 km
N16 P 4.5 km
M18 P 9 km
N18 P 6 km
M20 P 9 km
M20 P Para LV 2 km
M20 P Para B 2 km
M20 P Para E 2 km
M20 P Para K 2 km
M20 P Para LV KELKKA 2 km
N20 P 6 km
N20 P Para LV 2 km
N20 P Para B 2 km
N20 P Para E 2 km
N20 P Para K 2 km
N20 P Para LV KELKKA 2 km
M35 P 9 km
N35 P 6 km
M40 P 9 km
N40 P 6 km
M45 P 9 km
N45 P 6 km
M50 P 9 km
M50 P Para LV 2 km
M50 P Para B 2 km
M50 P Para E 2 km
M50 P Para K 2 km
M50 P Para LV KELKKA 2 km
N50 P 6 km
N50 P Para LV 2 km
N50 P Para B 2 km
N50 P Para E 2 km
N50 P Para K 2 km
N50 P Para LV KELKKA 2 km
M55 P 6 km
N55 P 6 km
M60 P 6 km
N60 P 6 km
M65 P 6 km
N65 P 6 km
M70 P 4.5 km
N70 P 4.5 km
M75 P 4.5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Ski Jyväskylä
Seuranumero 10350452
Yhteyshenkilö Sami Hilden
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 045 137 2014
GSM
Fax
WWW-osoite www.skijyvaskyla.fi
Sähköposti skijyvaskyla@gmail.com
Ilmoittautumiset 4.12.2018 klo 24 mennessä Kilmoon, myös parahiihtäjät ilmoittautuvat seuransa ilmoittajalle
Osanottomaksut Alle 16v sarjat 15€. 18v ja sitä vanhempien sarjat 20€
Pankki ja tilinro K-S OP FI92 5290 9520 0105 61 Ski Jyväskylä
Tiedustelut ja lisäinfo Kilpailun johtaja Sami Hilden 0451372014. Para hiihtocup Nina Peltonen 0504001532
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 8.12. Emil Ruokostenpohja 2009 Jämsänkosken Ilves
M10 2 km P 8.12. Erkka-Voitto Heinonen 2009 Keuruun Kisailijat
M10 2 km P 8.12. Jussi Kalilainen 2009 Pieksämäen Veikot
M10 2 km P 8.12. Sampo Heinonen 2010 Pieksämäen Veikot
M10 2 km P 8.12. Herkko Heikkinen 2010 Ski Jyväskylä
M10 2 km P 8.12. Kasper Ekonoja 2010 Ski Jyväskylä
M10 2 km P 8.12. Lukas Karjaluoto 2010 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 8.12. Aapo Kuronen 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km P 8.12. Elias Ruokostenpohja 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km P 8.12. Jesse Ravolainen 2008 Kangasniemen Kalske
M12 3 km P 8.12. Onni Mäiseli 2007 Lahden Hiihtoseura
M12 3 km P 8.12. Aleksi Kallio 2008 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 8.12. Juuso Tapanila 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 8.12. Konsta Salminen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 8.12. Lauri Huhtanen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 8.12. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M12 3 km P 8.12. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M14 4.5 km P 8.12. Antto-Ville Heinonen 2006 Keuruun Kisailijat
M14 4.5 km P 8.12. Mika Kärkkäinen 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
M14 4.5 km P 8.12. Sakari Sulkula 2005 Muuramen Urheilijat
M14 4.5 km P 8.12. Miska Männynsalo 2005 Pieksämäen Veikot
M14 4.5 km P 8.12. Johannes Anttila 2005 Ski Jyväskylä
M16 6 km P 8.12. Aarni Ronkainen 2003 Jämsänkosken Ilves
M16 6 km P 8.12. Veeti Tikka 2004 Konneveden Urheilijat
M16 6 km P 8.12. Arttu Heikkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 6 km P 8.12. Niilo Mäkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 6 km P 8.12. Nuutti Mäkinen 2003 Puijon Hiihtoseura
M16 6 km P 8.12. Frans Böhm 2003 Ski Jyväskylä
M16 6 km P 8.12. Ilari Virtanen 2003 Ski Jyväskylä
M16 6 km P 8.12. Joonas Tapanila 2004 Ski Jyväskylä
M16 6 km P 8.12. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M16 6 km P 8.12. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 6 km P 8.12. Pyry Heinonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 6 km P 8.12. Roope Lindroos 2003 Skiteam 105
M16 6 km P 8.12. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M18 9 km P 8.12. Matias Sippo 2002 Kangasniemen Kalske
M18 9 km P 8.12. Eemil Salonen 2002 Kuoreveden Kärki
M18 9 km P 8.12. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M18 9 km P 8.12. Lauri Ström 2002 Ski Jyväskylä
M18 9 km P 8.12. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M18 9 km P 8.12. Santeri Leikas 2001 Teuvan Rivakka
M20 9 km P 8.12. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 9 km P 8.12. Patrik Siekkinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 9 km P 8.12. Tomi Kyrönlahti 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 9 km P 8.12. Joonas Leppä 2000 Kuoreveden Kärki
M20 9 km P 8.12. Juho Hämäläinen 2000 Ski Jyväskylä
M20 Para K 2 P 8.12. Aleksi Sipponen 2004 Jämsänkosken Ilves
M40 9 km P 8.12. Heikki Karjaluoto 1977 Ski Jyväskylä
M45 9 km P 8.12. Juha Hänninen 1971 Ski Jyväskylä
M45 9 km P 8.12. Pertti Huotari 1969 Ski Jyväskylä
M45 9 km P 8.12. Timo Salminen 1969 Ski Jyväskylä
M50 9 km P 8.12. Jari Hokkanen 1966 Joutsan Pommi
M50 9 km P 8.12. Timo Makkonen 1965 Kontiolahden Urheilijat
M50 9 km P 8.12. Jarkko Kauppinen 1967 Ski Jyväskylä
M50 9 km P 8.12. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M50 Para LV KELKKA 2 P 8.12. Erkki Ojala 1947 Joensuun Hiihtoveikot
M55 6 km P 8.12. Mika Keronen 1963 Anjalan Liitto
M55 6 km P 8.12. Markku Kontkanen 1961 Joensuun Hiihtoveikot
M60 6 km P 8.12. Heikki Peltonen 1957 Joutsan Pommi
M60 6 km P 8.12. Heikki Ruokonen 1955 Vehkalahden Veikot
M65 6 km P 8.12. Juhani Välimäki 1951 Karstulan Kiva
M65 6 km P 8.12. Leino Nisula 1951 Virtain Urheilijat
M70 4.5 km P 8.12. Seppo Laaksonen 1949 Virtain Urheilijat
M8 1 km P 8.12. Topias Karjaluoto 2012 Ski Jyväskylä
M8 1 km P 8.12. Taavetti Tossavainen 2012 Äänekosken Huima
MYL 12 km P 8.12. Niko Koskela 1990 Ilmajoen Kisailijat
MYL 12 km P 8.12. Tuomas Myllykoski 1989 Jämin Jänne
MYL 12 km P 8.12. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 12 km P 8.12. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 12 km P 8.12. Anton Sulkula 1995 Muuramen Urheilijat
MYL 12 km P 8.12. Ilari Sulkula 1994 Muuramen Urheilijat
MYL 12 km P 8.12. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 12 km P 8.12. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL 12 km P 8.12. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 12 km P 8.12. Jani Hämäläinen 1990 Ski Jyväskylä
MYL 12 km P 8.12. Miika Ruokonen 1990 Ski Jyväskylä
MYL 12 km P 8.12. Mikko Marjamaa 1993 Ski Jyväskylä
MYL 12 km P 8.12. Olli Tyrväinen 1993 Ski Jyväskylä
MYL 12 km P 8.12. Toni Huuskonen 1989 Ski Jyväskylä
MYL 12 km P 8.12. Joonas Mäkinen 1990 Sonkajärven Pahka
MYL 12 km P 8.12. Juho Sihvola 1986 Tampereen Pyrintö
MYL 12 km P 8.12. Teemu Sillantaus 1997 Vantaan Hiihtoseura
MYL Para B 4 P 8.12. Inkki Inola 1999 SKITEAM KUUSA
MYL Para K 4 P 8.12. Teemu Toiviainen 1980 Imatran Urheilijat
MYL Para K 4 P 8.12. Mika Nyberg 1998 Ski Jyväskylä
MYL Para K 4 P 8.12. Ville Mäntynen 1994 Tampereen Pyrintö
N10 2 km P 8.12. Noora Hukka 2009 Joensuun Kataja
N10 2 km P 8.12. Iida Lavia 2010 Joutsan Pommi
N10 2 km P 8.12. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N10 2 km P 8.12. Venla Salminen 2009 Ski Jyväskylä
N10 2 km P 8.12. Petra Rautiainen 2010 Valkeakosken Haka
N12 3 km P 8.12. Jenna Ravolainen 2007 Kangasniemen Kalske
N12 3 km P 8.12. Olivia Puranen 2008 Ski Jyväskylä
N12 3 km P 8.12. Aino Aarnio 2007 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 8.12. Elli Lavia 2006 Joutsan Pommi
N14 3 km P 8.12. Melia Palsinajärvi 2005 Kaipolan Vire
N14 3 km P 8.12. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N14 3 km P 8.12. Ada Aarnio 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 8.12. Minja Minkkinen 2005 Äänekosken Huima
N16 4.5 km P 8.12. Elviira Peltonen 2003 Jämsänkosken Ilves
N16 4.5 km P 8.12. Varpu-Sofia Heinonen 2003 Keuruun Kisailijat
N16 4.5 km P 8.12. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N16 4.5 km P 8.12. Anniina Ström 2004 Ski Jyväskylä
N16 4.5 km P 8.12. Sanni Räisänen 2003 Ski Jyväskylä
N16 4.5 km P 8.12. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N16 4.5 km P 8.12. Siiri Yijälä 2004 Ski Jyväskylä
N18 6 km P 8.12. Sara Leppäsalmi 2002 Kuoreveden Kärki
N18 6 km P 8.12. Tessa Jormakka 2001 Ski Jyväskylä
N20 6 km P 8.12. Tuuli Liukkonen 2000 Joutsan Pommi
N20 6 km P 8.12. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N20 6 km P 8.12. Marika Aho 2000 Ski Jyväskylä
N20 6 km P 8.12. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N20 Para K 2 P 8.12. Silvia Quintero Kovanen 2002 Pakilan Veto
N45 6 km P 8.12. Anne Hyytiäinen 1969 Saarijärven Pullistus
N50 6 km P 8.12. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N50 Para K 2 P 8.12. Sari Haatainen 1969 Kangasniemen Kalske
N55 6 km P 8.12. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
N60 6 km P 8.12. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
N8 1 km P 8.12. Hilla Ruokostenpohja 2011 Jämsänkosken Ilves
N8 1 km P 8.12. Anni Kalilainen 2011 Pieksämäen Veikot
NYL 6 km P 8.12. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 6 km P 8.12. Krista Vohlakari 1996 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 6 km P 8.12. Anita Kirvesniemi 1990 Ski Jyväskylä
NYL 6 km P 8.12. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 6 km P 8.12. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 6 km P 8.12. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä
NYL 6 km P 8.12. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 6 km P 8.12. Anni Ala-Mettälä 1986 Tampereen Pyrintö
NYL Para K 2 P 8.12. Anni Aalto 1989 Ikurin Vire