Katajan Suklaahiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 15.12.2018-16.12.2018
Kilpailun alkamisajankohta KLO 11
Ilmoittautumisen eräpäivä 13.12.18 23:59:59
Kilpailun nimi Katajan Suklaahiihdot
Kilpailun numero 671
Kilpailupaikka Liperin Pärnävaara tai Joensuun Laulurinne lumitilanteen mukaan
Kilpailupaikan osoite Pärnävaarantie 32, 80400 Ylämylly
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa P
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 15.12.2018
Joulun lähestyessä hiihdetään piirikunnaliset kilpailut suklaapalkinnoilla. Kilpailuissa väliaikalähdöt.
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M6 P 0.5 km
N6 P 0.5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M40 P 10 km
N40 P 5 km
M50 P 5 km
N50 P 5 km
M60 P 5 km
N60 P 5 km
M70 P 5 km
Kilpailupäivä 2: Su 16.12.2018
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M6 V 0.5 km
N6 V 0.5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M40 V 10 km
N40 V 5 km
M50 V 5 km
N50 V 5 km
M60 V 5 km
N60 V 5 km
M70 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Joensuun Kataja
Seuranumero 10350203
Yhteyshenkilö Ilari Nissinen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0440 102 396
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.hiihtokataja.fi/
Sähköposti ilari.nissinen@hotmail.com
Ilmoittautumiset Kilmon kautta 13.12 mennessä klo 24 mennessä
Osanottomaksut Alle 16v 10€, muut 12€
Pankki ja tilinro FI06 5770 0540 0160 00 Joensuun Kataja
Tiedustelut ja lisäinfo Ilari Nissinen 0440102396 tai hiihtokataja.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Tervetuloa kisamaan!
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 15.12. Toivo Parkkinen 2009 Joensuun Kataja
M10 2 km P 15.12. Veikka Viinisalo 2010 Joensuun Kataja
M10 2 km P 15.12. Lauri Laamanen 2010 Pyhäselän Urheilijat
M12 3 km P 15.12. Aleksi Kojo 2008 Joensuun Kataja
M12 3 km P 15.12. Henri-Mikael Kaari 2007 Joensuun Kataja
M12 3 km P 15.12. Jarkko Pulkkinen 2007 Joensuun Kataja
M12 3 km P 15.12. Urho Huttunen 2007 Joensuun Kataja
M12 3 km P 15.12. Urho Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
M12 3 km P 15.12. Saku Reijonen 2008 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km P 15.12. Valtteri Mäkelä 2006 Joensuun Kataja
M14 5 km P 15.12. Viktor Liljeqvist 2006 Joensuun Kataja
M16 5 km P 15.12. Luukas Mäkelä 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km P 15.12. Lassi Valta 2004 Pyhäselän Urheilijat
M40 10 km P 15.12. Vesa Kemppainen 1970 Kontiolahden Urheilijat
M50 5 km P 15.12. Markku Kontkanen 1961 Joensuun Hiihtoveikot
M50 5 km P 15.12. Kari Nevalainen 1962 Kontiolahden Urheilijat
M50 5 km P 15.12. Timo Makkonen 1965 Kontiolahden Urheilijat
M50 5 km P 15.12. Jarmo Kinnunen 1962 KUNNASNIEMEN KUNTO
M50 5 km P 15.12. Jukka Kotiranta 1969 KUNNASNIEMEN KUNTO
M6 0.5 km P 15.12. Johannes Könttä 2012 Liperin Hiihtoseura
M6 0.5 km P 15.12. Eero Laamanen 2013 Pyhäselän Urheilijat
M60 5 km P 15.12. Tapani Repo 1954 Joensuun Kataja
M60 5 km P 15.12. Voitto Parikka 1955 Polvijärven Vauhti
M60 5 km P 15.12. Eero Jalkanen 1955 Pyhäselän Urheilijat
M70 5 km P 15.12. Antti Juhani Silvan 1946 Ilomantsin Urheilijat
M70 5 km P 15.12. Yrjö Tuovinen 1947 Juuan Jänne
M70 5 km P 15.12. Lauri Mikkonen 1946 Kontiolahden Urheilijat
M70 5 km P 15.12. Paavo Lappalainen 1943 Kontiolahden Urheilijat
M70 5 km P 15.12. Esko Hyvärinen 1944 Polvijärven Vauhti
M8 1 km P 15.12. Aatos Kolmonen 2012 Joensuun Kataja
M8 1 km P 15.12. Anton Kojo 2011 Joensuun Kataja
MYL 10 km P 15.12. Ahti Toivanen 1990 Joensuun Kataja
MYL 10 km P 15.12. Ilari Nissinen 1996 Joensuun Kataja
MYL 10 km P 15.12. Johannes Leppänen 1992 Joensuun Kataja
MYL 10 km P 15.12. Petteri Nissinen 1991 Joensuun Kataja
MYL 10 km P 15.12. Tuomas Jeskanen 1997 Joensuun Kataja
MYL 10 km P 15.12. Tuukka Gröhn 1996 Joensuun Kataja
MYL 10 km P 15.12. Anssi Hakulinen 1996 Kiteen Urheilijat
MYL 10 km P 15.12. Onni Luostarinen 1999 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km P 15.12. Lauri Vaahto 1997 Pakilan Veto
N10 2 km P 15.12. Aino Kolmonen 2010 Joensuun Kataja
N10 2 km P 15.12. Heta Huttunen 2010 Joensuun Kataja
N10 2 km P 15.12. Lotta Peltola 2009 Joensuun Kataja
N10 2 km P 15.12. Noora Hukka 2009 Joensuun Kataja
N10 2 km P 15.12. Saana Martiskainen 2009 Joensuun Kataja
N10 2 km P 15.12. Sofi Reijonen 2010 Liperin Hiihtoseura
N10 2 km P 15.12. Venla Pyykkö 2009 Liperin Hiihtoseura
N12 3 km P 15.12. Mandi Mäkinen 2007 Joensuun Kataja
N12 3 km P 15.12. Siiri Martiskainen 2008 Joensuun Kataja
N12 3 km P 15.12. Sira Riissanen 2008 Joensuun Kataja
N12 3 km P 15.12. Iida Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
N14 3 km P 15.12. Alina Tikka 2005 Joensuun Kataja
N14 3 km P 15.12. Eevi Kettunen 2005 Polvijärven Vauhti
N14 3 km P 15.12. Krista Karttunen 2005 Polvijärven Vauhti
N14 3 km P 15.12. Sesilia Jolkkonen 2005 Polvijärven Vauhti
N16 5 km P 15.12. Siiri Luostarinen 2004 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km P 15.12. Veera Kuronen 2004 Tohmajärven Urheilijat
N40 5 km P 15.12. Maarit Talonen 1972 Joensuun Kataja
N40 5 km P 15.12. Jonna Kuronen 1974 Lieksan Hiihtoseura
N50 5 km P 15.12. Kaija Pyöriäinen 1965 Joensuun Kataja
N50 5 km P 15.12. Tuula Antikainen 1967 Polvijärven Vauhti
N8 1 km P 15.12. Hilma Parkkinen 2011 Joensuun Kataja
N8 1 km P 15.12. Lila Riissanen 2011 Joensuun Kataja
N8 1 km P 15.12. Milja Pyykkö 2011 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km P 15.12. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km P 15.12. Moona-Susanna Havula 1999 Pyhäselän Urheilijat
M10 2 km V 16.12. Juho Kemppainen 2009 Hyrynsalmen Isku
M10 2 km V 16.12. Toivo Parkkinen 2009 Joensuun Kataja
M10 2 km V 16.12. Veikka Viinisalo 2010 Joensuun Kataja
M10 2 km V 16.12. Topias Pääkkönen 2009 Kuhmo-Ski
M10 2 km V 16.12. Simo Härkönen 2010 Polvijärven Vauhti
M10 2 km V 16.12. Lauri Laamanen 2010 Pyhäselän Urheilijat
M12 3 km V 16.12. Henri-Mikael Kaari 2007 Joensuun Kataja
M12 3 km V 16.12. Urho Huttunen 2007 Joensuun Kataja
M12 3 km V 16.12. Urho Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
M14 5 km V 16.12. Valtteri Mäkelä 2006 Joensuun Kataja
M14 5 km V 16.12. Joonas Pääkkönen 2006 Kuhmo-Ski
M16 5 km V 16.12. Lassi Valta 2004 Pyhäselän Urheilijat
M50 5 km V 16.12. Kari Nevalainen 1962 Kontiolahden Urheilijat
M50 5 km V 16.12. Jukka Kotiranta 1969 KUNNASNIEMEN KUNTO
M60 5 km V 16.12. Veikko Kosunen 1951 Kontiolahden Urheilijat
M60 5 km V 16.12. Eero Jalkanen 1955 Pyhäselän Urheilijat
M70 5 km V 16.12. Antti Juhani Silvan 1946 Ilomantsin Urheilijat
M70 5 km V 16.12. Yrjö Tuovinen 1947 Juuan Jänne
M70 5 km V 16.12. Paavo Lappalainen 1943 Kontiolahden Urheilijat
M70 5 km V 16.12. Esko Hyvärinen 1944 Polvijärven Vauhti
MYL 10 km V 16.12. Johannes Leppänen 1992 Joensuun Kataja
MYL 10 km V 16.12. Petteri Nissinen 1991 Joensuun Kataja
MYL 10 km V 16.12. Tuukka Gröhn 1996 Joensuun Kataja
MYL 10 km V 16.12. Tero Linnainmaa 1992 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 16.12. Miika Kuronen 1981 Lieksan Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.12. Misa Tuomala 1994 Muuramen Urheilijat
N10 2 km V 16.12. Noora Hukka 2009 Joensuun Kataja
N10 2 km V 16.12. Saana Martiskainen 2009 Joensuun Kataja
N10 2 km V 16.12. Hanne Juntunen 2010 Pyhäselän Urheilijat
N12 3 km V 16.12. Siiri Martiskainen 2008 Joensuun Kataja
N12 3 km V 16.12. Iida Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
N12 3 km V 16.12. Jenny Miettinen 2008 Pyhäselän Urheilijat
N14 3 km V 16.12. Alina Tikka 2005 Joensuun Kataja
N16 5 km V 16.12. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N16 5 km V 16.12. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N40 5 km V 16.12. Maarit Talonen 1972 Joensuun Kataja
N40 5 km V 16.12. Jonna Kuronen 1974 Lieksan Hiihtoseura
N50 5 km V 16.12. Kaija Pyöriäinen 1965 Joensuun Kataja
N50 5 km V 16.12. Tuula Antikainen 1967 Polvijärven Vauhti
N8 1 km V 16.12. Hilma Parkkinen 2011 Joensuun Kataja