Tour de Vuokatti

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 12.4.2019-13.4.2019
Kilpailun alkamisajankohta 12.4. klo 18 ja 13.4. klo 9
Ilmoittautumisen eräpäivä 10.4.19 15:59:59
Kilpailun nimi Tour de Vuokatti
Kilpailun numero 163
Kilpailupaikka Vuokatti
Kilpailupaikan osoite Opistontie 4, 88610 Vuokatti
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Pe 12.04.2019
100m:n spritti perinteisellä pudotuskilpailuna klo 18:00 Vuokatti Sportin hiihtostadionilla
Sarja Matka
MYL P 0.1 km
NYL P 0.1 km
M14 P 0.1 km
N14 P 0.1 km
M16 P 0.1 km
N16 P 0.1 km
M18 P 0.1 km
N18 P 0.1 km
M20 P 0.1 km
N20 P 0.1 km
M45 P 0.1 km
N45 P 0.1 km
Kilpailupäivä 2: La 13.04.2019
Takaa-ajona formulälähdöllä stadionilta Vuokatin vaaralle klo 9
Sarja Matka
MYL V 5 km
NYL V 5 km
M14 V 5 km
N14 V 5 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 5 km
N18 V 5 km
M20 V 5 km
N20 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Vuokattisport Club
Seuranumero 11014959
Yhteyshenkilö Ann-Mary Ähtävä
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 414 8802
GSM
Fax
WWW-osoite https://vuokattisport.fi/tapahtumat/tour-de-vuokatti-12-13-4-2019/
Sähköposti ann-mary.ahtava@vuokattisport.fi
Ilmoittautumiset Kilmon kautta ke 10.4. klo 16 mennessä.
Osanottomaksut 25 euroa/sis. molemmat kisat
Pankki ja tilinro Danske Bank FI54 8000 1979 3815 98
Tiedustelut ja lisäinfo ann-mary.ahtava@vuokattisport.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus https://vuokattisport.fi/tapahtumat/tour-de-vuokatti-12-13-4-2019/
Majoitus myyntipalvelu@vuokattisport.fi
Palkinnot ja palkintojen jako välittömästi kisojen tulosten selvittyä
Muuta tietoa Tour De Vuokatti 12.-13.4.2019 koostuu kahdesta eri kansallisesta maastohiihtokilpailusta. Ensimmäinen käydään perjantaina 12.4. klo 18 iltakisana Vuokatin Urheiluopiston stadionilla matkana 100 m sprintti perinteisellä tyylillä ja toinen osakilpailu järjestetään lauantaina 13.4. klo 9 takaa-ajona vapaalla tyylillä edellisen päivän kisan tuloksien perusteella. Takaa-ajo päättyy laskettelurinteen kautta vaaran huipulle
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M14 0.1 km P 12.4. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M14 0.1 km P 12.4. Akseli Pitkänen 2005 Teiskon Urheilijat
M16 0.1 km P 12.4. Eemil Juntunen 2003 Iisalmen Visa
M16 0.1 km P 12.4. Jirka Oja 2004 Kalajoen Junkkarit
M16 0.1 km P 12.4. Elias Mäkinen 2003 Kankaantaan Kisa
M16 0.1 km P 12.4. Eeli Kujala 2004 Oulun Hiihtoseura
M16 0.1 km P 12.4. Kalle Loukkaanhuhta 2003 Oulun Hiihtoseura
M16 0.1 km P 12.4. Arttu Heikkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 0.1 km P 12.4. Eemi Naumanen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 0.1 km P 12.4. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M16 0.1 km P 12.4. He Jiayu 2003 Vuokattisport Club
M16 0.1 km P 12.4. Xu Xixi 2004 Vuokattisport Club
M16 0.1 km P 12.4. Zeren Gulong 2004 Vuokattisport Club
M18 0.1 km P 12.4. Ike Melnits 2003 IF Sibbo-Vargarna
M18 0.1 km P 12.4. Ville-Valtteri Karvinen 2002 Kontiolahden Urheilijat
M18 0.1 km P 12.4. Samu Hanska 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 0.1 km P 12.4. Perttu Reponen 2002 Liperin Hiihtoseura
M18 0.1 km P 12.4. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M18 0.1 km P 12.4. Oliver Rusk 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M18 0.1 km P 12.4. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 0.1 km P 12.4. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
M18 0.1 km P 12.4. Haiyin Jiang 2002 Vuokattisport Club
M18 0.1 km P 12.4. Li Xu 2001 Vuokattisport Club
M18 0.1 km P 12.4. Liu Yunlong 2002 Vuokattisport Club
M18 0.1 km P 12.4. Tiancheng Gong 2001 Vuokattisport Club
M18 0.1 km P 12.4. Wang Yuda 2001 Vuokattisport Club
M18 0.1 km P 12.4. Yu Wang 2001 Vuokattisport Club
M18 0.1 km P 12.4. Yuanji Hao 2002 Vuokattisport Club
M18 0.1 km P 12.4. Zhengfan Zhang 2001 Vuokattisport Club
M18 0.1 km P 12.4. Ivar Thors 2002 Vörå IF
M20 0.1 km P 12.4. Kevin Lindholm 1999 IF Minken
M20 0.1 km P 12.4. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M20 0.1 km P 12.4. Eerik Nurminen 2000 Kangasalan Kisa
M20 0.1 km P 12.4. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
M20 0.1 km P 12.4. Jaakko Kotajärvi 1999 Oulunsalon Vasama
M20 0.1 km P 12.4. Akezhuoli Tuohetaohan 1999 Vuokattisport Club
M20 0.1 km P 12.4. Bao Yunfei 2000 Vuokattisport Club
M20 0.1 km P 12.4. Chengjun Niu 2000 Vuokattisport Club
M20 0.1 km P 12.4. Haining Mao 1999 Vuokattisport Club
M20 0.1 km P 12.4. Junxin Ye 1999 Vuokattisport Club
M20 0.1 km P 12.4. Qiancheng Li 1999 Vuokattisport Club
M20 0.1 km P 12.4. Zhang Chenwei 1999 Vuokattisport Club
M45 0.1 km P 12.4. Veli Matti Kuronen 1964 Kainuun Hiihtoseura
MYL 0.1 km P 12.4. Samppo Kumpumäki 2002 Pyhäjärven Pohti
MYL 0.1 km P 12.4. Atte Korhonen 1997 Vuokattisport Club
MYL 0.1 km P 12.4. Fuyi Li 1994 Vuokattisport Club
MYL 0.1 km P 12.4. Guoqiang Zhao 1995 Vuokattisport Club
MYL 0.1 km P 12.4. Qifa Chen 1997 Vuokattisport Club
MYL 0.1 km P 12.4. Yang Xiaoyu 1997 Vuokattisport Club
MYL 0.1 km P 12.4. Zhengsong Cao 1997 Vuokattisport Club
MYL 0.1 km P 12.4. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N14 0.1 km P 12.4. Inka Hämäläinen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N16 0.1 km P 12.4. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N16 0.1 km P 12.4. Ansa Hakala 2003 Kontiolahden Urheilijat
N16 0.1 km P 12.4. Riina Takapuro 2003 Kontiolahden Urheilijat
N16 0.1 km P 12.4. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N16 0.1 km P 12.4. Anni Niku 2004 Nivalan Urheilijat
N16 0.1 km P 12.4. Sanni Pirttikoski 2004 Oulun Hiihtoseura
N16 0.1 km P 12.4. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N16 0.1 km P 12.4. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N16 0.1 km P 12.4. Elsa Torvinen 2003 Ylöjärven Ryhti
N16 0.1 km P 12.4. Saimi Lupala 2003 Österby Sportklubb
N18 0.1 km P 12.4. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
N18 0.1 km P 12.4. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
N18 0.1 km P 12.4. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N18 0.1 km P 12.4. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N18 0.1 km P 12.4. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
N18 0.1 km P 12.4. Hannah Smart 2002 Paltamon Urheilijat
N18 0.1 km P 12.4. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N18 0.1 km P 12.4. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N18 0.1 km P 12.4. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N18 0.1 km P 12.4. Du Yiqing 2002 Vuokattisport Club
N18 0.1 km P 12.4. He Yingying 2001 Vuokattisport Club
N18 0.1 km P 12.4. Shuangping Liu 2001 Vuokattisport Club
N18 0.1 km P 12.4. Wu Xiujia 2001 Vuokattisport Club
N18 0.1 km P 12.4. Zhiyue Deng 2001 Vuokattisport Club
N20 0.1 km P 12.4. Cai Luo 1999 Vuokattisport Club
N20 0.1 km P 12.4. Li Ju 1999 Vuokattisport Club
N20 0.1 km P 12.4. Li Xiaojuan 2000 Vuokattisport Club
N20 0.1 km P 12.4. Youqi Jiang 2000 Vuokattisport Club
NYL 0.1 km P 12.4. Nastassia Kinnunen 1985 Kontiolahden Urheilijat
NYL 0.1 km P 12.4. Senni Vuolle 1996 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 0.1 km P 12.4. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 0.1 km P 12.4. Huiqun Lin 1997 Vuokattisport Club
NYL 0.1 km P 12.4. Juan Chang 1997 Vuokattisport Club
NYL 0.1 km P 12.4. Lingya Chen 1997 Vuokattisport Club
NYL 0.1 km P 12.4. Meng Fei 1997 Vuokattisport Club
NYL 0.1 km P 12.4. Siqiong Li 1998 Vuokattisport Club
NYL 0.1 km P 12.4. Xinlin Song 1991 Vuokattisport Club
M14 5 km V 13.4. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M16 5 km V 13.4. Eemil Juntunen 2003 Iisalmen Visa
M16 5 km V 13.4. Jirka Oja 2004 Kalajoen Junkkarit
M16 5 km V 13.4. Eeli Kujala 2004 Oulun Hiihtoseura
M16 5 km V 13.4. Arttu Heikkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 13.4. Eemi Naumanen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 13.4. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M16 5 km V 13.4. He Jiayu 2003 Vuokattisport Club
M16 5 km V 13.4. Xu Xixi 2004 Vuokattisport Club
M16 5 km V 13.4. Zeren Gulong 2004 Vuokattisport Club
M18 5 km V 13.4. Ville-Valtteri Karvinen 2002 Kontiolahden Urheilijat
M18 5 km V 13.4. Perttu Reponen 2002 Liperin Hiihtoseura
M18 5 km V 13.4. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M18 5 km V 13.4. Oliver Rusk 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M18 5 km V 13.4. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 5 km V 13.4. Samppo Kumpumäki 2002 Pyhäjärven Pohti
M18 5 km V 13.4. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
M18 5 km V 13.4. Haiyin Jiang 2002 Vuokattisport Club
M18 5 km V 13.4. Li Xu 2001 Vuokattisport Club
M18 5 km V 13.4. Liu Yunlong 2002 Vuokattisport Club
M18 5 km V 13.4. Tiancheng Gong 2001 Vuokattisport Club
M18 5 km V 13.4. Wang Yuda 2001 Vuokattisport Club
M18 5 km V 13.4. Yu Wang 2001 Vuokattisport Club
M18 5 km V 13.4. Yuanji Hao 2002 Vuokattisport Club
M18 5 km V 13.4. Zhengfan Zhang 2001 Vuokattisport Club
M18 5 km V 13.4. Ivar Thors 2002 Vörå IF
M20 5 km V 13.4. Kevin Lindholm 1999 IF Minken
M20 5 km V 13.4. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
M20 5 km V 13.4. Jaakko Kotajärvi 1999 Oulunsalon Vasama
M20 5 km V 13.4. Akezhuoli Tuohetaohan 1999 Vuokattisport Club
M20 5 km V 13.4. Bao Yunfei 2000 Vuokattisport Club
M20 5 km V 13.4. Chengjun Niu 2000 Vuokattisport Club
M20 5 km V 13.4. Haining Mao 1999 Vuokattisport Club
M20 5 km V 13.4. Junxin Ye 1999 Vuokattisport Club
M20 5 km V 13.4. Qiancheng Li 1999 Vuokattisport Club
M20 5 km V 13.4. Zhang Chenwei 1999 Vuokattisport Club
M45 5 km V 13.4. Veli Matti Kuronen 1964 Kainuun Hiihtoseura
MYL 5 km V 13.4. Kalle Loukkaanhuhta 2003 Oulun Hiihtoseura
MYL 5 km V 13.4. Atte Korhonen 1997 Vuokattisport Club
MYL 5 km V 13.4. Fuyi Li 1994 Vuokattisport Club
MYL 5 km V 13.4. Guoqiang Zhao 1995 Vuokattisport Club
MYL 5 km V 13.4. Qifa Chen 1997 Vuokattisport Club
MYL 5 km V 13.4. Yang Xiaoyu 1997 Vuokattisport Club
MYL 5 km V 13.4. Zhengsong Cao 1997 Vuokattisport Club
MYL 5 km V 13.4. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N14 5 km V 13.4. Inka Hämäläinen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N16 5 km V 13.4. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N16 5 km V 13.4. Ansa Hakala 2003 Kontiolahden Urheilijat
N16 5 km V 13.4. Riina Takapuro 2003 Kontiolahden Urheilijat
N16 5 km V 13.4. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N16 5 km V 13.4. Anni Niku 2004 Nivalan Urheilijat
N16 5 km V 13.4. Sanni Pirttikoski 2004 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 13.4. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N16 5 km V 13.4. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N16 5 km V 13.4. Saimi Lupala 2003 Österby Sportklubb
N18 5 km V 13.4. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
N18 5 km V 13.4. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
N18 5 km V 13.4. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N18 5 km V 13.4. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N18 5 km V 13.4. Hannah Smart 2002 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 13.4. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 13.4. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N18 5 km V 13.4. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N18 5 km V 13.4. Du Yiqing 2002 Vuokattisport Club
N18 5 km V 13.4. He Yingying 2001 Vuokattisport Club
N18 5 km V 13.4. Shuangping Liu 2001 Vuokattisport Club
N18 5 km V 13.4. Wu Xiujia 2001 Vuokattisport Club
N18 5 km V 13.4. Zhiyue Deng 2001 Vuokattisport Club
N20 5 km V 13.4. Cai Luo 1999 Vuokattisport Club
N20 5 km V 13.4. Li Ju 1999 Vuokattisport Club
N20 5 km V 13.4. Li Xiaojuan 2000 Vuokattisport Club
N20 5 km V 13.4. Youqi Jiang 2000 Vuokattisport Club
NYL 5 km V 13.4. Nastassia Kinnunen 1985 Kontiolahden Urheilijat
NYL 5 km V 13.4. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 5 km V 13.4. Huiqun Lin 1997 Vuokattisport Club
NYL 5 km V 13.4. Juan Chang 1997 Vuokattisport Club
NYL 5 km V 13.4. Lingya Chen 1997 Vuokattisport Club
NYL 5 km V 13.4. Meng Fei 1997 Vuokattisport Club
NYL 5 km V 13.4. Siqiong Li 1998 Vuokattisport Club
NYL 5 km V 13.4. Xinlin Song 1991 Vuokattisport Club