Ounasvaaran Hiihtoseuran Ensilumen Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 8.12.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 4.12.18 19:59:59
Kilpailun nimi Ounasvaaran Hiihtoseuran Ensilumen Hiihdot
Kilpailun numero 032
Kilpailupaikka Rovaniemi
Kilpailupaikan osoite Ounasvaaran hiihtostadion, Taljatie 2, 96600 Rovaniemi
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 08.12.2018
Väliaikalähtökilpailu
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M10 V 1 km
N10 V 1 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 10 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 5 km
M65 V 5 km
N65 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Ounasvaaran Hiihtoseura
Seuranumero 10345085
Yhteyshenkilö Ilkka Ruotsala
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 698 844
GSM
Fax
WWW-osoite oh.fi
Sähköposti ilkka.ruotsala@mhy.fi
Ilmoittautumiset www.kilmo.fi, ti 4.12 klo 20.00 mennessä
Osanottomaksut alle 16 v. 15€ ja muut sarjat 20€/kilpailija
Pankki ja tilinro OP FI44 5642 0320 0338 33 Viitenumero 7773 Ounasvaaaran Hiihtoseura
Tiedustelut ja lisäinfo www.oh.fi, kilpailunjohtaja 040 7374916
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Palkinnot jaetaan kaikille sarjoille kilpailun päätyttyä. Kaikki 10v ja 12v sarjalaiset palkitaan.
Muuta tietoa Voitelukoppeja hintaan 60€/päivä voi varata Mika Reijonen 050 3669909
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1 km V 8.12. Eero Holmberg 2010 Espoon Hiihtoseura
M10 1 km V 8.12. Olli Jantunen 2012 Espoon Hiihtoseura
M10 1 km V 8.12. Patrik Johansson 2010 Espoon Hiihtoseura
M10 1 km V 8.12. Samuel Iloheimo 2010 Espoon Hiihtoseura
M10 1 km V 8.12. Joona Ylimäki 2010 Karihaaran Visa
M10 1 km V 8.12. Konsta Muotka 2009 Muonion Kiri
M10 1 km V 8.12. Lauri Tapio 2010 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 1 km V 8.12. Olli Mäyrä 2010 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 1 km V 8.12. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 2 km V 8.12. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M12 2 km V 8.12. Anton Kemppi 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 2 km V 8.12. Hugo Hindsberg 2008 Espoon Hiihtoseura
M12 2 km V 8.12. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M12 2 km V 8.12. Nathan Hakala 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 2 km V 8.12. Verneri Virtanen 2008 Espoon Hiihtoseura
M12 2 km V 8.12. Iisak Liikavainio 2008 Muonion Kiri
M12 2 km V 8.12. Veikka Muotka 2007 Muonion Kiri
M12 2 km V 8.12. Aleksi Pirkonen 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 2 km V 8.12. Eelis Keränen 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 2 km V 8.12. Erkka Petrelius 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 2 km V 8.12. Ivan Kharlanov 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 2 km V 8.12. Joel Tapio 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 2 km V 8.12. Okko Selin 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 2 km V 8.12. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M12 2 km V 8.12. Elmeri Helander 2007 Valkeakosken Haka
M14 5 km V 8.12. Jesse Ylimäki 2005 Karihaaran Visa
M14 5 km V 8.12. Joel Niska 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 5 km V 8.12. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M16 5 km V 8.12. Akseli Ojala 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 8.12. Elias Hannula 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 8.12. Jussi Raasakka 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 8.12. Leevi Tarjanne 2004 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 8.12. Topias Kemppi 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 8.12. Akseli Björkstedt 2003 Inarin Yritys
M16 5 km V 8.12. Matias Riipi 2003 Inarin Yritys
M16 5 km V 8.12. Jussi Rantala 2003 Karihaaran Visa
M16 5 km V 8.12. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M16 5 km V 8.12. Miika Muotka 2004 Muonion Kiri
M18 10 km V 8.12. Samuli Peltola 2001 Keuruun Kisailijat
M18 10 km V 8.12. Matias Maijala 2001 Lapin Veikot
M18 10 km V 8.12. Alexander Ståhlberg 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M18 10 km V 8.12. Casper Hjerpe 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M18 10 km V 8.12. Oliver Rusk 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M18 10 km V 8.12. Eetu Petrelius 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
M20 10 km V 8.12. Eetu Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M20 10 km V 8.12. Leevi Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M20 10 km V 8.12. Anton Damlin 1999 NORRVALLA SKI TEAM
M20 10 km V 8.12. Kristian Väänänen 1999 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M20 10 km V 8.12. Jonni Mukkala 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
M20 10 km V 8.12. Väinö Kotro 2000 Vehkalahden Veikot
M35 10 km V 8.12. Keijo Pintamo-Kenttälä 1981 Inarin Yritys
M35 10 km V 8.12. Tuomas Liikavainio 1978 Muonion Kiri
M45 10 km V 8.12. Juha Alm 1969 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M45 10 km V 8.12. Erik Karvonen 1969 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M55 5 km V 8.12. Pauli Ranta 1963 Muonion Kiri
M55 5 km V 8.12. Kari Ollila 1963 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M55 5 km V 8.12. Velu Kallunki 1956 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M65 5 km V 8.12. Mauno Hanhela 1945 Haukiputaan Heitto
M65 5 km V 8.12. Markku Jauhojärvi 1950 Kaukosen Revontulet
M65 5 km V 8.12. Kai Saksi 1945 Muonion Kiri
M65 5 km V 8.12. Jouni Roivainen 1948 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 10 km V 8.12. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km V 8.12. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 10 km V 8.12. Janne Häkkinen 1984 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 8.12. Tero Linnainmaa 1992 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 8.12. Joona Mäkelä 1998 Keuruun Kisailijat
MYL 10 km V 8.12. Pauli Mäkelä 1996 Keuruun Kisailijat
MYL 10 km V 8.12. Misa Tuomala 1994 Muuramen Urheilijat
MYL 10 km V 8.12. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 8.12. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 8.12. Niklas Niska 1992 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 8.12. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 8.12. Lassi Juhanoja 1996 Paimion Urheilijat
MYL 10 km V 8.12. Jyri Uusitalo 1994 Pellon Ponsi
MYL 10 km V 8.12. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 8.12. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 8.12. Viljo Juntunen 1983 Ristijärven Pyry
MYL 10 km V 8.12. Markus Isola 1985 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 10 km V 8.12. Kalle Häkkinen 1995 Ski Jyväskylä
MYL 10 km V 8.12. Matias Tiiro 1993 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 10 km V 8.12. Riku Hakala 1997 Toholammin Urheilijat
MYL 10 km V 8.12. Tuomas Kotro 1993 Vehkalahden Veikot
N10 1 km V 8.12. Anni Jantunen 2009 Espoon Hiihtoseura
N10 1 km V 8.12. Mette Miettinen 2010 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km V 8.12. Ava Hämäläinen 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km V 8.12. Ebba Miettinen 2008 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km V 8.12. Ella Pulkkinen 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km V 8.12. Jonna Leikos 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km V 8.12. Saara Holmberg 2008 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km V 8.12. Sara Heininen 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km V 8.12. Siiri Sumanen 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 2 km V 8.12. Asta Jarva 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 2 km V 8.12. Lumia Nurmela 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 8.12. Alina Virtanen 2006 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 8.12. Aura Hakala 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 8.12. Emmi Nieminen 2006 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 8.12. Karita Zahkna 2006 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 8.12. Sunna Vihervirta 2005 Inarin Yritys
N14 3 km V 8.12. Signe Jakobsson 2006 NORRVALLA SKI TEAM
N14 3 km V 8.12. Wilma Hjerpe 2006 NORRVALLA SKI TEAM
N14 3 km V 8.12. Anni Tapio 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 8.12. Heta Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 8.12. Hilpi Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 8.12. Silja Saarenpää 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 8.12. Veera Jarva 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 8.12. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N16 5 km V 8.12. Anni Oikarinen 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km V 8.12. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km V 8.12. Seliina Manninen 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 8.12. Saara Mattila 2003 Valkeakosken Haka
N18 5 km V 8.12. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km V 8.12. Henna Hamari 2001 Karihaaran Visa
N18 5 km V 8.12. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N18 5 km V 8.12. Aino Rantala 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 8.12. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 8.12. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 8.12. Ulla-Maija Peltomaa 2002 Skiteam 105
N18 5 km V 8.12. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N18 5 km V 8.12. Vilma Tuominen 2001 Tampereen Pyrintö
N20 5 km V 8.12. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
N20 5 km V 8.12. Eveliina Toivanen 2000 Karihaaran Visa
N20 5 km V 8.12. Sandra Jordman 1999 NORRVALLA SKI TEAM
N20 5 km V 8.12. Katriina Autti 1999 TEAM SKIERS
NYL 5 km V 8.12. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Joutsan Pommi
NYL 5 km V 8.12. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL 5 km V 8.12. Marjut Turunen 1992 Lieksan Hiihtoseura
NYL 5 km V 8.12. Johanka Simkova 1993 Pellon Ponsi
NYL 5 km V 8.12. Sonja Mörsky 1991 Ski Jyväskylä
NYL 5 km V 8.12. Milka Reponen 1991 Skiteam 105
NYL 5 km V 8.12. Salla Koskela 1992 Tammelan Ryske
NYL 5 km V 8.12. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura