Kv Kainuun Talvikisat 2018

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 8.12.2018
Kilpailun alkamisajankohta 12.30
Ilmoittautumisen eräpäivä 4.12.18 17:59:59
Kilpailun nimi Kv Kainuun Talvikisat 2018
Kilpailun numero 028
Kilpailupaikka Vuokatti
Kilpailupaikan osoite Opistontie Vuokatti, ampumaradan maasto
Kilpailun luokitus Kv-kilpailu,
Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 08.12.2018
Yhteislähtö sarjoittain. Matkat päivitetty!
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 9 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 2 km
N12 P 2 km
M14 P 4 km
N14 P 4 km
M16 P 6 km
N16 P 4 km
M18 P 9 km
N18 P 6 km
M20 P 15 km
N20 P 9 km
M35 P 15 km
N35 P 9 km
M45 P 6 km
N45 P 4 km
M55 P 6 km
M65 P 4 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kainuun Hiihtoseura
Seuranumero 10349777
Yhteyshenkilö Jarmo Juntunen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 2027
GSM
Fax
WWW-osoite www.khs.kajaani.net
Sähköposti jarmo.juntunen@kajaani.fi
Ilmoittautumiset 4.12.2018 klo 18.00 mennessä
Osanottomaksut alle 16 v 20 €, muut 25 €, sisältää kilpailupäivän latumaksun
Pankki ja tilinro Kainuun OP FI45 5760 0320 0197 88 Kainuun Hiihtoseura
TD/TDA Antti Jokela
Tiedustelut ja lisäinfo www.kainuunhiihtoseura.net, Olli Ohtonen 050 407 7501
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Matkat päivitetty!
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 8.12. Juho Kemppainen 2009 Hyrynsalmen Isku
M10 2 km P 8.12. Hannes Wägar 2009 IF Femman
M10 2 km P 8.12. Elias Sundberg 2010 IF Minken
M10 2 km P 8.12. Niilo Jäppinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
M10 2 km P 8.12. Veikko Korhonen 2011 Kainuun Hiihtoseura
M10 2 km P 8.12. Topias Pääkkönen 2009 Kuhmo-Ski
M10 2 km P 8.12. Väinö Kurttila 2009 Utajärven Urheilijat
M12 2 km P 8.12. Miro Auvinen 2007 IF Brahe
M12 2 km P 8.12. Hannes Sundell   2007 IF Femman
M12 2 km P 8.12. Hannes Sundberg 2008 IF Minken
M12 2 km P 8.12. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M12 2 km P 8.12. Aapo Ohtonen 2007 Kainuun Hiihtoseura
M12 2 km P 8.12. Karri Korhonen 2008 Kainuun Hiihtoseura
M12 2 km P 8.12. Urho Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
M12 2 km P 8.12. Aatos Hämäläinen 2008 Pakilan Veto
M12 2 km P 8.12. Väinö Haara 2007 Pakilan Veto
M12 2 km P 8.12. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M12 2 km P 8.12. Oskari Hakkarainen 2007 Sotkamon Jymy
M14 4 km P 8.12. Isak Finskas   2006 IF Femman
M14 4 km P 8.12. Noah Sjöblom 2006 IF Femman
M14 4 km P 8.12. Artturi Tölli 2006 Kainuun Hiihtoseura
M14 4 km P 8.12. Anssi Mustonen 2005 Koiviston Kipinä
M14 4 km P 8.12. Joonas Pääkkönen 2006 Kuhmo-Ski
M14 4 km P 8.12. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M14 4 km P 8.12. Eevert Haikola 2005 Pakilan Veto
M14 4 km P 8.12. Eino Haara 2005 Pakilan Veto
M14 4 km P 8.12. Juho Länsiluoto 2005 Pakilan Veto
M14 4 km P 8.12. Teemu Weck 2006 Pakilan Veto
M14 4 km P 8.12. Vilho Törnblom 2006 Pakilan Veto
M14 4 km P 8.12. Atte Pelkonen 2006 Sotkamon Jymy
M14 4 km P 8.12. Eero Sorsa 2006 Sotkamon Jymy
M14 4 km P 8.12. Akseli Pitkänen 2005 Teiskon Urheilijat
M14 4 km P 8.12. Johannes Alarotu 2006 Teiskon Urheilijat
M14 4 km P 8.12. Aapo Kurttila 2005 Utajärven Urheilijat
M14 4 km P 8.12. Thomas Saarela 2005 Valkeakosken Haka
M16 6 km P 8.12. Christian Hildén 2003 IF Femman
M16 6 km P 8.12. Emil Sundell   2003 IF Femman
M16 6 km P 8.12. Lucas Finskas 2003 IF Femman
M16 6 km P 8.12. Patrick Tallbäck 2003 IF Femman
M16 6 km P 8.12. Aleksi Huttunen 2004 Iisalmen Visa
M16 6 km P 8.12. Jesse Kettunen 2003 Iisalmen Visa
M16 6 km P 8.12. Luukas Mäkelä 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 6 km P 8.12. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 6 km P 8.12. Markus Matilainen 2003 Pakilan Veto
M16 6 km P 8.12. Nuutti Jääskeläinen 2004 Pakilan Veto
M16 6 km P 8.12. Tommi Weck 2003 Pakilan Veto
M16 6 km P 8.12. Santeri Kirjavainen 2003 Puijon Hiihtoseura
M16 6 km P 8.12. Topias Törmäkangas 2004 Sotkamon Jymy
M16 6 km P 8.12. Petrus Genas 2003 Vaasan Hiihtäjät
M16 6 km P 8.12. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M18 9 km P 8.12. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M18 9 km P 8.12. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
M18 9 km P 8.12. Tatu Sutinen 2001 Iisalmen Visa
M18 9 km P 8.12. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
M18 9 km P 8.12. Ville-Valtteri Karvinen 2002 Kontiolahden Urheilijat
M18 9 km P 8.12. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 9 km P 8.12. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M18 9 km P 8.12. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M18 9 km P 8.12. Eero Mannila 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 9 km P 8.12. Kalle Ijäs 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 9 km P 8.12. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 9 km P 8.12. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
M18 9 km P 8.12. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pyhäjärven Pohti
M18 9 km P 8.12. Samppo Kumpumäki 2002 Pyhäjärven Pohti
M18 9 km P 8.12. Benjamin Saarela 2002 Valkeakosken Haka
M18 9 km P 8.12. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
M18 9 km P 8.12. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
M18 9 km P 8.12. Chen Ye 2001 Vuokattisport Club
M18 9 km P 8.12. Kangshuai Wang 2002 Vuokattisport Club
M18 9 km P 8.12. Tiancheng Gong 2001 Vuokattisport Club
M18 9 km P 8.12. Xiangxin Meng 2002 Vuokattisport Club
M18 9 km P 8.12. Yu Wang 2001 Vuokattisport Club
M18 9 km P 8.12. Zehang Ning 2002 Vuokattisport Club
M18 9 km P 8.12. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 15 km P 8.12. Werneri Pudas 2000 Alavieskan Viri
M20 15 km P 8.12. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 15 km P 8.12. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
M20 15 km P 8.12. Alex Svartsjö 1999 IF Femman
M20 15 km P 8.12. Robin Sundsten 1999 IF Femman
M20 15 km P 8.12. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km P 8.12. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M20 15 km P 8.12. Eerik Nurminen 2000 Kangasalan Kisa
M20 15 km P 8.12. Lari Laine 1999 Kankaantaan Kisa
M20 15 km P 8.12. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
M20 15 km P 8.12. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
M20 15 km P 8.12. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M20 15 km P 8.12. Viljami Vuorre 2000 Oulun Hiihtoseura
M20 15 km P 8.12. Tuure Pesola 1999 POHTI SKITEAM
M20 15 km P 8.12. Petteri Koivisto 2000 Puijon Hiihtoseura
M20 15 km P 8.12. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
M20 15 km P 8.12. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 15 km P 8.12. Riku Ollikainen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 15 km P 8.12. Leo Rantahalvari 1999 Skiteam 105
M20 15 km P 8.12. Onni Rantahalvari 1999 Skiteam 105
M20 15 km P 8.12. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 15 km P 8.12. Visa Joenperä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 15 km P 8.12. Tuomas Ranto 1999 TEAM SKIERS
M20 15 km P 8.12. Aapo Tilli 2000 Vehkalahden Veikot
M20 15 km P 8.12. Guoqing Zhang 1999 Vuokattisport Club
M20 15 km P 8.12. Hadesi Badelihan 1999 Vuokattisport Club
M20 15 km P 8.12. Hayibieke Alihaer 2000 Vuokattisport Club
M20 15 km P 8.12. Jie Dongzhiduo 2000 Vuokattisport Club
M20 15 km P 8.12. Junxin Ye 1999 Vuokattisport Club
M20 15 km P 8.12. Kaichen Shang 1999 Vuokattisport Club
M20 15 km P 8.12. Lei Zhao 2000 Vuokattisport Club
M20 15 km P 8.12. Menglong Xing 2000 Vuokattisport Club
M20 15 km P 8.12. Tamile Tamile 2000 Vuokattisport Club
M20 15 km P 8.12. Weixu Liu 1999 Vuokattisport Club
M20 15 km P 8.12. Wenfu Yang 2000 Vuokattisport Club
M20 15 km P 8.12. Wuerkaixi Kuerbanjiang 2000 Vuokattisport Club
M20 15 km P 8.12. Zeyu Li 2000 Vuokattisport Club
M20 15 km P 8.12. Ravinder Kohtaniemi 2000 Ykspihlajan Reima
M35 15 km P 8.12. Janne Salo 1977 Perniön Urheilijat
M35 15 km P 8.12. Samuli Nevanperä 1984 Saloisten Salama
M45 6 km P 8.12. Mika Tervala 1968 Hollolan Urheilijat -46
M45 6 km P 8.12. Urpo Sorsa 1969 Sotkamon Jymy
M45 6 km P 8.12. Matti Roininen 1968 Valtimon Vasama
M45 6 km P 8.12. Ismo Parkkonen 1966 Virtain Urheilijat
M55 6 km P 8.12. Matti Lehtinen 1961 Himangan Roima
M55 6 km P 8.12. Jorma Kuronen 1957 Kainuun Hiihtoseura
M55 6 km P 8.12. Timo Hämäläinen 1959 Kainuun Hiihtoseura
M55 6 km P 8.12. Voitto Parikka 1955 Polvijärven Vauhti
M65 4 km P 8.12. Sauli Hujanen 1947 Iisalmen Visa
M65 4 km P 8.12. Eero Okkonen 1950 Kainuun Hiihtoseura
M65 4 km P 8.12. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
MYL 15 km P 8.12. Miska Tervala 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 15 km P 8.12. August Högnabba 1998 IF Åsarna
MYL 15 km P 8.12. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 15 km P 8.12. Santeri Erola 1994 Imatran Urheilijat
MYL 15 km P 8.12. Viljami Kirjavainen 1996 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km P 8.12. Miro Karppanen 1998 Kiteen Urheilijat
MYL 15 km P 8.12. Pekka Pääkkönen 1991 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km P 8.12. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km P 8.12. Lauri Mannila 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km P 8.12. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km P 8.12. Iiro-Mikko Harju 1995 POHTI SKITEAM
MYL 15 km P 8.12. Jaakko Halonen 1994 POHTI SKITEAM
MYL 15 km P 8.12. Juho Halonen 1988 POHTI SKITEAM
MYL 15 km P 8.12. Miikka Kinnunen 1991 POHTI SKITEAM
MYL 15 km P 8.12. Lauri Gummerus 1996 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km P 8.12. Tero Pesonen 1998 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km P 8.12. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 8.12. Jukka Palo 1988 Vihdin Viesti
MYL 15 km P 8.12. Kalle Rytkönen 1988 Vihdin Viesti
MYL 15 km P 8.12. Vesa Raussi 1996 Vihdin Viesti
MYL 15 km P 8.12. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km P 8.12. Buerlibaike Huxita 1998 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 8.12. Haiyang Qin 1997 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 8.12. Jiajun Zhang 1998 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 8.12. Meng Wei 1996 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 8.12. Runzhe Wang 1996 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 8.12. Sam Findlay 1998 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 8.12. Shiwohen Yeersen 1990 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 8.12. Wuhantu Wuhantu 1998 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 8.12. Xiaoqiang Bai 1998 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 8.12. Yang Ding 1998 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 8.12. Yi Zhou 1996 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 8.12. Yunpengfei Du 1995 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 8.12. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N10 2 km P 8.12. Sofi Reijonen 2010 Liperin Hiihtoseura
N10 2 km P 8.12. Anu Weck 2010 Pakilan Veto
N10 2 km P 8.12. Fanni Rantaeskola 2010 Suomussalmen Rasti
N12 2 km P 8.12. Nathalie Lindström 2007 IF Femman
N12 2 km P 8.12. Sira Riissanen 2008 Joensuun Kataja
N12 2 km P 8.12. Iida Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
N12 2 km P 8.12. Venla Virkkala 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 2 km P 8.12. Anni Laakso 2007 Pakilan Veto
N12 2 km P 8.12. Senni Rautiainen 2008 Sotkamon Jymy
N12 2 km P 8.12. Angelina Kuusijärvi 2008 Vihdin Viesti
N14 4 km P 8.12. Linda Hyöty 2005 IF Femman
N14 4 km P 8.12. Essi Tölli 2005 Kainuun Hiihtoseura
N14 4 km P 8.12. Ella Noora Haapalehto 2005 Lempäälän Kisa
N14 4 km P 8.12. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N14 4 km P 8.12. Eevi Kettunen 2005 Polvijärven Vauhti
N14 4 km P 8.12. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N14 4 km P 8.12. Phoebe Kuusijärvi 2005 Vihdin Viesti
N16 4 km P 8.12. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N16 4 km P 8.12. Felicia Lindström 2004 IF Femman
N16 4 km P 8.12. Anni Föhr 2003 Nilsiän Nujakka
N16 4 km P 8.12. Tiina Niskanen 2003 Nilsiän Nujakka
N16 4 km P 8.12. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N16 4 km P 8.12. Ida Niskanen 2004 Sonkajärven Pahka
N16 4 km P 8.12. Fanny Kukonlehto 2003 Valkeakosken Haka
N16 4 km P 8.12. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N16 4 km P 8.12. Li Jianuo 2003 Vuokattisport Club
N16 4 km P 8.12. Ruoxuan Liu 2004 Vuokattisport Club
N18 6 km P 8.12. Linnea Backman 2002 IF Femman
N18 6 km P 8.12. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N18 6 km P 8.12. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N18 6 km P 8.12. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
N18 6 km P 8.12. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
N18 6 km P 8.12. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
N18 6 km P 8.12. Veera Pääkkönen 2002 Kuhmo-Ski
N18 6 km P 8.12. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 6 km P 8.12. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N18 6 km P 8.12. Sofia Tivinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
N18 6 km P 8.12. Aada Föhr 2001 Nilsiän Nujakka
N18 6 km P 8.12. Roosa Riikola 2001 Oulun Hiihtoseura
N18 6 km P 8.12. Hannah Smart 2002 Paltamon Urheilijat
N18 6 km P 8.12. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N18 6 km P 8.12. Sofia Niskanen 2002 Sonkajärven Pahka
N18 6 km P 8.12. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N18 6 km P 8.12. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N18 6 km P 8.12. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N18 6 km P 8.12. Jingyi Lu 2001 Vuokattisport Club
N18 6 km P 8.12. Junqiu Yue 2002 Vuokattisport Club
N18 6 km P 8.12. Shengdi Song 2001 Vuokattisport Club
N18 6 km P 8.12. Xiaoxia Wei 2002 Vuokattisport Club
N18 6 km P 8.12. Yue Zhang 2001 Vuokattisport Club
N18 6 km P 8.12. Yujia Liu 2001 Vuokattisport Club
N18 6 km P 8.12. Zitong Shang 2002 Vuokattisport Club
N20 9 km P 8.12. Erika Storbacka 1999 IF Femman
N20 9 km P 8.12. Linnea Halonen 2000 IF Femman
N20 9 km P 8.12. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
N20 9 km P 8.12. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N20 9 km P 8.12. Minerva Karppanen 2000 Kiteen Urheilijat
N20 9 km P 8.12. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
N20 9 km P 8.12. Jenna Niskanen 2000 Nilsiän Nujakka
N20 9 km P 8.12. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
N20 9 km P 8.12. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 9 km P 8.12. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 9 km P 8.12. Annu Pylkkänen 1999 Ski Jyväskylä
N20 9 km P 8.12. Maarit Heiskanen 1999 Sonkajärven Pahka
N20 9 km P 8.12. Susanna Juhola 2000 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N20 9 km P 8.12. Aino-Maria Linna 2000 TEAM SKIERS
N20 9 km P 8.12. Hilda Kukonlehto 2000 Valkeakosken Haka
N20 9 km P 8.12. Anne Penttilä 2000 Vehkalahden Veikot
N20 9 km P 8.12. Cai Luo 1999 Vuokattisport Club
N20 9 km P 8.12. Chen Zhang 2000 Vuokattisport Club
N20 9 km P 8.12. Jing Yu 1999 Vuokattisport Club
N20 9 km P 8.12. Li Lunhui 2000 Vuokattisport Club
N20 9 km P 8.12. Meng Zhao 1999 Vuokattisport Club
N20 9 km P 8.12. Qiang Yao 2000 Vuokattisport Club
N20 9 km P 8.12. Ran Qi 1999 Vuokattisport Club
N20 9 km P 8.12. Shuaiqi Zhu 1999 Vuokattisport Club
N20 9 km P 8.12. Yang Song 1999 Vuokattisport Club
N20 9 km P 8.12. Yingying Wang 1999 Vuokattisport Club
N20 9 km P 8.12. Youqi Jiang 2000 Vuokattisport Club
N20 9 km P 8.12. Zhe Liu 1999 Vuokattisport Club
N35 9 km P 8.12. Jonna Kuronen 1974 Lieksan Hiihtoseura
N45 4 km P 8.12. Tuula Antikainen 1967 Polvijärven Vauhti
N45 4 km P 8.12. Kaija Korhonen 1965 Sotkamon Jymy
NYL 9 km P 8.12. Linnea Henriksson 1998 IF Femman
NYL 9 km P 8.12. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
NYL 9 km P 8.12. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa
NYL 9 km P 8.12. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 9 km P 8.12. Anna-Kaisa Saari 1995 Oulun Hiihtoseura
NYL 9 km P 8.12. Päivi Roivainen 1989 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 9 km P 8.12. Mari Heiskanen 1996 Sonkajärven Pahka
NYL 9 km P 8.12. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 9 km P 8.12. Heli Heiskanen 1981 TEAM SKIERS
NYL 9 km P 8.12. Roosa Juuska 1996 TEAM SKIERS
NYL 9 km P 8.12. Huiqun Lin 1997 Vuokattisport Club
NYL 9 km P 8.12. Juan Chang 1997 Vuokattisport Club
NYL 9 km P 8.12. Lei Li 1994 Vuokattisport Club
NYL 9 km P 8.12. Lingya Chen 1997 Vuokattisport Club
NYL 9 km P 8.12. Lu Luo 1995 Vuokattisport Club