70. Vörå Spelen - Vöyrin kisat

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 12.1.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo 11
Ilmoittautumisen eräpäivä 9.1.19 23:59:59
Kilpailun nimi 70. Vörå Spelen - Vöyrin kisat
Kilpailun numero 072
Kilpailupaikka Vöyri
Kilpailupaikan osoite Hiihtomäentie 16
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 12.01.2019
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 2.5 km
N12 P 2.5 km
M14 P 5 km
N14 P 2.5 km
M16 P 7.5 km
N16 P 5 km
M18 P 7.5 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
M45 P 7.5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Vörå IF
Seuranumero 10342680
Yhteyshenkilö Tor-Leif Häggman
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite www.voraif.fi
Sähköposti tor-leif@vsb.fi
Ilmoittautumiset Viimeistään 9.1.19 klo 24:00 mennessä Kilmoon
Osanottomaksut Alle 16v 15€, muut 20€
Pankki ja tilinro FI93 40550011890304 Vörå IF
Tiedustelut ja lisäinfo Tor-Leif Häggman tor-leif@vsb.fi 0505259921
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 12.1. Rasmus Takala 2009 Härmänseudun Hiihtäjät
M10 2 km P 12.1. Hannes Wägar 2009 IF Femman
M10 2 km P 12.1. Elwin Fröding 2010 IF Fyren
M10 2 km P 12.1. Elias Sundberg 2010 IF Minken
M10 2 km P 12.1. Tobias Cederholm 2010 IF Minken
M10 2 km P 12.1. Wilhelm Åkerman 2010 IF Minken
M10 2 km P 12.1. Cevin Spets 2010 IF Åsarna
M10 2 km P 12.1. Jakob Klemets 2010 IK Falken
M10 2 km P 12.1. Kalle Huhdankoski 2009 Kortesjärven Järvi-Veikot
M10 2 km P 12.1. Aaro Lakso 2009 Laihian Luja
M10 2 km P 12.1. Isak Hertsbacka 2009 Närpes Kraft Skidförening
M10 2 km P 12.1. Alexander Österberg 2010 Oravais IF
M10 2 km P 12.1. Aron Holmström 2009 Oravais IF
M10 2 km P 12.1. Oscar Smeds 2009 Oravais IF
M10 2 km P 12.1. Theo Österberg 2010 Oravais IF
M10 2 km P 12.1. Linus Back 2009 Vörå IF
M12 2.5 km P 12.1. Miro Auvinen 2007 IF Brahe
M12 2.5 km P 12.1. Christoffer Hildén 2008 IF Femman
M12 2.5 km P 12.1. Elias Eriksson 2008 IF Femman
M12 2.5 km P 12.1. Hannes Sundell   2007 IF Femman
M12 2.5 km P 12.1. Filip Fröding 2007 IF Fyren
M12 2.5 km P 12.1. Eddie Wikblom 2007 IF Minken
M12 2.5 km P 12.1. Hannes Sundberg 2008 IF Minken
M12 2.5 km P 12.1. Robin Liljeqvist 2008 IF Minken
M12 2.5 km P 12.1. Sander Wikblom 2008 IF Minken
M12 2.5 km P 12.1. Emil Hahtokari 2008 IF Åsarna
M12 2.5 km P 12.1. Filip Dahlnäs 2007 IF Åsarna
M12 2.5 km P 12.1. Emil Klemets 2007 IK Falken
M12 2.5 km P 12.1. Ivar Sundqvist 2008 IK Falken
M12 2.5 km P 12.1. Santtu Mylläri 2008 Teuvan Rivakka
M12 2.5 km P 12.1. Axel Grön 2008 Vörå IF
M12 2.5 km P 12.1. Elias Ehrs 2007 Vörå IF
M12 2.5 km P 12.1. Iivar Häggman 2007 Vörå IF
M12 2.5 km P 12.1. Walter Källbacka 2008 Vörå IF
M12 2.5 km P 12.1. Juuso Koski 2008 Ylistaron Kilpa-Veljet
M12 2.5 km P 12.1. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M14 5 km P 12.1. Melker Wikblom 2006 IF Brahe
M14 5 km P 12.1. Oscar Grannas 2005 IF Brahe
M14 5 km P 12.1. Isak Finskas   2006 IF Femman
M14 5 km P 12.1. Noah Sjöblom 2006 IF Femman
M14 5 km P 12.1. Edvin Brännkärr 2005 IF Åsarna
M14 5 km P 12.1. Joni Grankull 2005 IK Falken
M14 5 km P 12.1. Jussi Hantula 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
M14 5 km P 12.1. Mika Kärkkäinen 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
M14 5 km P 12.1. Lukas Kuuttinen 2005 Närpes Kraft Skidförening
M14 5 km P 12.1. Viktor Krook 2005 Närpes Kraft Skidförening
M14 5 km P 12.1. William Holmström 2005 Oravais IF
M14 5 km P 12.1. Hampus Berglund 2006 Vörå IF
M14 5 km P 12.1. Hugo Back 2005 Vörå IF
M16 7.5 km P 12.1. Christian Hildén 2003 IF Femman
M16 7.5 km P 12.1. Emil Sundell   2003 IF Femman
M16 7.5 km P 12.1. Lucas Finskas 2003 IF Femman
M16 7.5 km P 12.1. Patrick Tallbäck 2003 IF Femman
M16 7.5 km P 12.1. Lucas Hansén 2004 IF Åsarna
M16 7.5 km P 12.1. Mattis Nordström 2004 Närpes Kraft Skidförening
M16 7.5 km P 12.1. Jacob Smeds 2003 Oravais IF
M16 7.5 km P 12.1. Leonard Markén 2003 Oravais IF
M16 7.5 km P 12.1. William Back 2003 Oravais IF
M16 7.5 km P 12.1. Petrus Genas 2003 Vaasan Hiihtäjät
M16 7.5 km P 12.1. Aaron Häggman 2003 Vörå IF
M16 7.5 km P 12.1. Jakob Ehrs 2004 Vörå IF
M18 7.5 km P 12.1. Anton Sjölund 2001 IF Brahe
M18 7.5 km P 12.1. Christian Tarvonen 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M18 7.5 km P 12.1. Oliver Rusk 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M20 10 km P 12.1. Alex Svartsjö 1999 IF Femman
M20 10 km P 12.1. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M20 10 km P 12.1. Axel Aurén 1999 IF Åsarna
M20 10 km P 12.1. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M20 10 km P 12.1. Anton Damlin 1999 NORRVALLA SKI TEAM
M20 10 km P 12.1. Santeri Leikas 2001 Teuvan Rivakka
M35 10 km P 12.1. Pasi Auvinen 1980 IF Brahe
M35 10 km P 12.1. Jan Grankull 1980 IK Falken
M35 10 km P 12.1. Leif Ena 1979 IK Falken
M35 10 km P 12.1. Christian Grannas 1978 Vörå IF
M35 10 km P 12.1. Mikael Eklund 1978 Vörå IF
M35 10 km P 12.1. Thomas Granholm 1975 Vörå IF
M45 7.5 km P 12.1. Marko Honkala 1970 IF Brahe
M45 7.5 km P 12.1. Patrik Still 1963 IF Brahe
M45 7.5 km P 12.1. Lars Losvik 1965 IF Minken
M45 7.5 km P 12.1. Ulf Nylund 1965 IF Minken
M45 7.5 km P 12.1. Ronny Svartsjö 1968 IF Åsarna
M45 7.5 km P 12.1. Stefan Storvall 1961 IF Åsarna
M45 7.5 km P 12.1. Sören Svenlin 1970 IF Åsarna
M45 7.5 km P 12.1. Erik Holm 1971 IK Falken
M45 7.5 km P 12.1. Sune Lind 1954 IK Falken
M45 7.5 km P 12.1. Tage Ray 1965 IK Falken
M45 7.5 km P 12.1. Ari Orava 1967 Seinäjoen Hiihtoseura
M45 7.5 km P 12.1. Petteri Genas 1967 Vaasan Hiihtäjät
M45 7.5 km P 12.1. Jari Kalliokoski 1974 Vetelin Urheilijat
M45 7.5 km P 12.1. Jan-Erik Nordstedt 1963 Vörå IF
M45 7.5 km P 12.1. Stefan Grannas 1969 Vörå IF
M8 1 km P 12.1. Antti Jussila 2011 Härmänseudun Hiihtäjät
M8 1 km P 12.1. Melwin Wägar 2012 IF Femman
M8 1 km P 12.1. Nico Ekholm 2011 IF Minken
M8 1 km P 12.1. Sigge Ahlfors 2011 IF Minken
M8 1 km P 12.1. Touko Raunio 2011 Kyrön Voima
M8 1 km P 12.1. Alex Lundfors 2011 Malax IF
M8 1 km P 12.1. Casper Granlund 2011 Närpes Kraft Skidförening
M8 1 km P 12.1. Oliver Krook 2011 Närpes Kraft Skidförening
M8 1 km P 12.1. Alex Hermans 2011 Oravais IF
M8 1 km P 12.1. Alf Hartvik 2011 Oravais IF
M8 1 km P 12.1. Melwin Långs 2012 Oravais IF
M8 1 km P 12.1. Theo Norrlin 2011 Oravais IF
MYL 10 km P 12.1. Niklas Sundström 1998 IF Femman
MYL 10 km P 12.1. Benjamin Sundqvist 1998 IF Minken
MYL 10 km P 12.1. Patrick Kronberg 1991 IF Minken
MYL 10 km P 12.1. Toni Ketelä 1988 IF Minken
MYL 10 km P 12.1. Benjamin Holmgren 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL 10 km P 12.1. Johnny Sjölind 1987 IF Åsarna
MYL 10 km P 12.1. Jonas Skog 1985 IF Åsarna
MYL 10 km P 12.1. Robin Oliver Still 1997 IF Åsarna
MYL 10 km P 12.1. Johan Ahlvik 1987 IK Falken
MYL 10 km P 12.1. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km P 12.1. Tuomas Myllykoski 1989 Jämin Jänne
MYL 10 km P 12.1. Jani Keto 1994 Lempäälän Kisa
MYL 10 km P 12.1. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km P 12.1. Christoffer Lindvall 1993 SKI TEAM MÄENPÄÄ
MYL 10 km P 12.1. Veli-Petteri Liedes 1997 Vaasan Hiihtäjät
N10 2 km P 12.1. Viivi Fagerudd 2009 IF Brahe
N10 2 km P 12.1. Tilde Finskas   2009 IF Femman
N10 2 km P 12.1. Emma Vägar 2010 IF Fyren
N10 2 km P 12.1. Ida Karlsson 2010 IF Fyren
N10 2 km P 12.1. Ellinor Forsman 2010 IF Minken
N10 2 km P 12.1. Venla Backlund 2010 IF Minken
N10 2 km P 12.1. Carina Spets 2009 IF Åsarna
N10 2 km P 12.1. Ida Sundqvist 2010 IK Falken
N10 2 km P 12.1. Neea Ruotsalainen 2009 Jurvan Urheilijat
N10 2 km P 12.1. Anni Sippola 2010 Kyrön Voima
N10 2 km P 12.1. Viola Rinnekari 2010 Kyrön Voima
N10 2 km P 12.1. Inez Lundfors 2009 Malax IF
N10 2 km P 12.1. Malva Björndahl 2009 Malax IF
N10 2 km P 12.1. Erika Renvall 2009 Oravais IF
N10 2 km P 12.1. Eveliina Andersson 2009 Oravais IF
N10 2 km P 12.1. Fanny Långs 2009 Oravais IF
N10 2 km P 12.1. Lovisa Öling 2009 Oravais IF
N10 2 km P 12.1. Matilda Hermans 2009 Oravais IF
N10 2 km P 12.1. Saga Markén 2010 Oravais IF
N10 2 km P 12.1. Tilde Jåfs 2009 Oravais IF
N10 2 km P 12.1. Julia Nordman 2010 Sundom IF
N10 2 km P 12.1. Petra Rautiainen 2010 Valkeakosken Haka
N10 2 km P 12.1. Iina Häggman 2010 Vörå IF
N10 2 km P 12.1. Natalie Eklund 2010 Vörå IF
N12 2.5 km P 12.1. Annie Mäenpää 2008 IF Brahe
N12 2.5 km P 12.1. Wilma Grannas 2008 IF Brahe
N12 2.5 km P 12.1. Nathalie Lindström 2007 IF Femman
N12 2.5 km P 12.1. Sanni Korhonen 2008 IF Femman
N12 2.5 km P 12.1. Desiree Sandberg 2007 IF Minken
N12 2.5 km P 12.1. Kajsa Ekholm 2007 IF Minken
N12 2.5 km P 12.1. Linn Bergström 2008 IF Minken
N12 2.5 km P 12.1. Sara Cederholm 2008 IF Minken
N12 2.5 km P 12.1. Alva Svenlin 2007 IF Åsarna
N12 2.5 km P 12.1. Carolina Spets 2007 IF Åsarna
N12 2.5 km P 12.1. Ellen Nyberg 2008 IF Åsarna
N12 2.5 km P 12.1. Vilma Hahtokari 2007 IF Åsarna
N12 2.5 km P 12.1. Fanni Äyrä 2008 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 2.5 km P 12.1. Miia Saari 2007 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 2.5 km P 12.1. Inez Sandberg 2007 Närpes Kraft Skidförening
N12 2.5 km P 12.1. Isabella Enlund 2007 Närpes Kraft Skidförening
N12 2.5 km P 12.1. Matilda Snickars 2008 Närpes Kraft Skidförening
N12 2.5 km P 12.1. Iza Hartvik 2008 Oravais IF
N12 2.5 km P 12.1. Linn Österberg 2007 Oravais IF
N12 2.5 km P 12.1. Stella Norrlin 2008 Oravais IF
N12 2.5 km P 12.1. Tindra Eriksson 2008 Oravais IF
N12 2.5 km P 12.1. Wilma Jåfs 2008 Oravais IF
N12 2.5 km P 12.1. Winnie Markén 2008 Oravais IF
N12 2.5 km P 12.1. Kajsa Back 2007 Vörå IF
N14 2.5 km P 12.1. Maja Söderlund 2005 IF Brahe
N14 2.5 km P 12.1. Emma Korhonen 2005 IF Femman
N14 2.5 km P 12.1. Linda Hyöty 2005 IF Femman
N14 2.5 km P 12.1. Malin Cederholm 2006 IF Minken
N14 2.5 km P 12.1. Wilma Nyberg 2006 IF Åsarna
N14 2.5 km P 12.1. Aida Koivisto 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N14 2.5 km P 12.1. Aino Huhdankoski 2006 Kortesjärven Järvi-Veikot
N14 2.5 km P 12.1. Anniina Nevamäki 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N14 2.5 km P 12.1. Eveliina Syrjälä 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N14 2.5 km P 12.1. Jenifer Sjöstrand 2006 NORRVALLA SKI TEAM
N14 2.5 km P 12.1. Olivia Kumara 2006 NORRVALLA SKI TEAM
N14 2.5 km P 12.1. Wilma Hjerpe 2006 NORRVALLA SKI TEAM
N14 2.5 km P 12.1. Ellinor Halonen 2006 Närpes Kraft Skidförening
N14 2.5 km P 12.1. Johanna Häggkvist 2006 Närpes Kraft Skidförening
N14 2.5 km P 12.1. Mathilda Westermark 2006 Närpes Kraft Skidförening
N14 2.5 km P 12.1. Emilia Österberg 2006 Oravais IF
N14 2.5 km P 12.1. Alina Grön 2005 Vörå IF
N14 2.5 km P 12.1. Emma Backlund 2006 Vörå IF
N14 2.5 km P 12.1. Felicia Granholm 2005 Vörå IF
N14 2.5 km P 12.1. Ida Kastus 2006 Vörå IF
N16 5 km P 12.1. Cajsa Mäenpää 2004 IF Brahe
N16 5 km P 12.1. Hannah Sjölund 2004 IF Brahe
N16 5 km P 12.1. Ellen Kansa 2004 IF Femman
N16 5 km P 12.1. Felicia Lindström 2004 IF Femman
N16 5 km P 12.1. Felicia Krook 2003 Närpes Kraft Skidförening
N16 5 km P 12.1. Frida Häggkvist 2003 Närpes Kraft Skidförening
N16 5 km P 12.1. Julia Enlund 2004 Närpes Kraft Skidförening
N16 5 km P 12.1. Evelina Österberg 2003 Oravais IF
N16 5 km P 12.1. Michelle Nyback 2003 Oravais IF
N16 5 km P 12.1. Linnea Källbacka 2003 Vörå IF
N16 5 km P 12.1. Tindra Jansson 2004 Vörå IF
N18 5 km P 12.1. Chira Gullqvist 2001 Borgå Akilles
N18 5 km P 12.1. Matilda Snellman 2001 IF Brahe
N18 5 km P 12.1. Josephine Sundqvist 2002 IF Femman
N18 5 km P 12.1. Linnea Backman 2002 IF Femman
N18 5 km P 12.1. Tilde Niemelä 2002 IF Femman
N18 5 km P 12.1. Ellen Bäck 2001 IF Åsarna
N18 5 km P 12.1. Tiina Niemi 2002 Kyrön Voima
N20 5 km P 12.1. Alexandra Stark 2000 IF Femman
N20 5 km P 12.1. Erika Storbacka 1999 IF Femman
N20 5 km P 12.1. Linnea Halonen 2000 IF Femman
N20 5 km P 12.1. Amanda Strandvall 1999 IF Minken
N20 5 km P 12.1. Elin Björk 1999 IK Falken
N20 5 km P 12.1. Hanna Ray 2000 IK Falken
N20 5 km P 12.1. Sonja Katajamäki 1999 IK Falken
N20 5 km P 12.1. Sandra Jordman 1999 NORRVALLA SKI TEAM
N20 5 km P 12.1. Anni-Sofia Ankkuri 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km P 12.1. Vera Korkiakangas 2011 Härmänseudun Hiihtäjät
N8 1 km P 12.1. Amanda Grannas 2012 IF Brahe
N8 1 km P 12.1. Clara Söderlund 2012 IF Brahe
N8 1 km P 12.1. Celine Åkerman 2012 IF Minken
N8 1 km P 12.1. Isa Caldén 2011 IF Minken
N8 1 km P 12.1. Ylva Wikblom 2013 IF Minken
N8 1 km P 12.1. Frida Nyberg 2012 IF Åsarna
N8 1 km P 12.1. Heta Harju 2011 Ilmajoen Kisailijat
N8 1 km P 12.1. Elli Äyrä 2011 Kortesjärven Järvi-Veikot
N8 1 km P 12.1. Elsa Sippola 2012 Kyrön Voima
N8 1 km P 12.1. Viivi Niemi 2012 Kyrön Voima
N8 1 km P 12.1. Alva Storthors 2011 Närpes Kraft Skidförening
N8 1 km P 12.1. Melinda Snickars 2012 Närpes Kraft Skidförening
N8 1 km P 12.1. Nova Enlund 2011 Närpes Kraft Skidförening
N8 1 km P 12.1. Hanna Sjöberg 2011 Oravais IF
N8 1 km P 12.1. Ida Ehrs 2011 Vörå IF
N8 1 km P 12.1. Veera Salokangas 2011 Vörå IF
NYL 5 km P 12.1. Anna-Kajsa Lall 1991 IF Femman
NYL 5 km P 12.1. Jennifer Antell 1993 IF Femman
NYL 5 km P 12.1. Andrea Julin 1994 IF Minken
NYL 5 km P 12.1. Hennariikka Rahkola 1992 Jämin Jänne