Valkealan Vauhti / Aito Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 26.12.2018
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 19.12.18 23:59:59
Kilpailun nimi Valkealan Vauhti / Aito Hiihdot
Kilpailun numero 042
Kilpailupaikka Valkeala
Kilpailupaikan osoite Toikkalantie 6 45370 Valkeala
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Ke 26.12.2018
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 15 km
N35 V 5 km
M45 V 10 km
N45 V 5 km
M55 V 10 km
M60 V 10 km
M65 V 10 km
M70 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Valkealan Kajo
Seuranumero 10343485
Yhteyshenkilö Veli Koski
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 767 8885
GSM
Fax
WWW-osoite www.valkealankajo.fi
Sähköposti velikoski@hotmail.com
Ilmoittautumiset 19.12.2018 Klo 23.59
Osanottomaksut Alle 16 V 15€ Yli 16 V 20€
Pankki ja tilinro FI46 5750 4640 0049 85 Valkealan Kajo
TD/TDA Toivo Vahvelainen
Tiedustelut ja lisäinfo 0407768149 johnny.hamstrom@gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Kouvolan suunnasta Valkealan ABC kohdalta. Mikkelin suunnasta Toikkalantien risteyksestä.
Majoitus Kouvolan Majoitus liikkeet
Palkinnot ja palkintojen jako 20min viimeisen maaliintulon jälkeen 8-14 V palkitaan 5 parasta
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 26.12. Henrik Ahoniemi 2009 Hyvinkään Hiihtäjät
M10 2 km V 26.12. Alex Skutnabb 2009 IF Sibbo-Vargarna
M10 2 km V 26.12. Elias Tani 2010 Kymin Koskenpojat
M10 2 km V 26.12. Urho Raukola 2010 Kymin Koskenpojat
M10 2 km V 26.12. Seppo Jaakkola 2010 Valkealan Kajo
M10 2 km V 26.12. Viljo Rämä 2009 Valkealan Kajo
M10 2 km V 26.12. Eeli Kallio 2010 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 26.12. Einar Vickholm 2007 Borgå Akilles
M12 3 km V 26.12. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M12 3 km V 26.12. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 26.12. Kasperi Rinta-Jaskari 2008 Joutsenon Kullervo
M12 3 km V 26.12. Olavi Kiiski 2007 Kymin Koskenpojat
M12 3 km V 26.12. Onni Mäiseli 2007 Lahden Hiihtoseura
M12 3 km V 26.12. Veikka Huuskonen 2007 Rantasalmen Urheilijat
M12 3 km V 26.12. Anton Vainio 2008 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 26.12. Lauri Sakki 2007 Vehkalahden Veikot
M14 5 km V 26.12. Tuomas Tonteri 2006 Anjalan Liitto
M14 5 km V 26.12. Valtteri Vuorela 2006 Anjalan Liitto
M14 5 km V 26.12. Noa Lax 2006 Borgå Akilles
M14 5 km V 26.12. Anton Packalén 2005 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km V 26.12. Leevi Passila 2006 Hollolan Urheilijat -46
M14 5 km V 26.12. Atte Räikkönen 2006 Imatran Urheilijat
M14 5 km V 26.12. Jami Rinta-Jaskari 2005 Joutsenon Kullervo
M14 5 km V 26.12. Niilo Aivelo 2006 Keravan Urheilijat
M14 5 km V 26.12. Pyry Selin 2005 Lahden Hiihtoseura
M14 5 km V 26.12. Topi Palviainen 2005 Lahden Hiihtoseura
M14 5 km V 26.12. Janne Kalle Nyberg 2005 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km V 26.12. Ville Huuskonen 2005 Rantasalmen Urheilijat
M14 5 km V 26.12. Onni Vepsäläinen 2005 Vehkalahden Veikot
M16 8 km V 26.12. Topias Zerni 2004 Anjalan Liitto
M16 8 km V 26.12. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M16 8 km V 26.12. Veeti Passila 2004 Hollolan Urheilijat -46
M16 8 km V 26.12. Rasmus Ahoniemi 2003 Hyvinkään Hiihtäjät
M16 8 km V 26.12. Anton Skutnabb 2004 IF Sibbo-Vargarna
M16 8 km V 26.12. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M16 8 km V 26.12. Konsta Soikkeli 2004 Kymin Koskenpojat
M16 8 km V 26.12. Matias Somppi 2004 Lahden Hiihtoseura
M16 8 km V 26.12. Joni Nyberg 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 8 km V 26.12. Juha Nyberg 2003 Liperin Hiihtoseura
M16 8 km V 26.12. Valtteri Huuskonen 2003 Rantasalmen Urheilijat
M16 8 km V 26.12. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M16 8 km V 26.12. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 8 km V 26.12. Benjamin Tasa 2003 Vehkalahden Veikot
M16 8 km V 26.12. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M16 8 km V 26.12. Petrus Tasa 2004 Vehkalahden Veikot
M18 10 km V 26.12. Miika Passila 2002 Hollolan Urheilijat -46
M18 10 km V 26.12. Akseli Virtanen 2002 Kymin Koskenpojat
M18 10 km V 26.12. Tuomas Outinen 2001 Kymin Koskenpojat
M18 10 km V 26.12. Joona Yläharju 2001 Puumalan Hiihtäjät
M20 10 km V 26.12. Markus Suutari 2000 Anjalan Liitto
M20 10 km V 26.12. Axel Nordman 2000 Borgå Akilles
M20 10 km V 26.12. Joakim Nordström 2000 IF Sibbo-Vargarna
M20 10 km V 26.12. Saku Hakulinen 2000 Vehkalahden Veikot
M20 10 km V 26.12. Väinö Kotro 2000 Vehkalahden Veikot
M35 15 km V 26.12. Simo Mänttäri 1983 Sippolan Kunto
M45 10 km V 26.12. Heikki Tonteri 1967 Anjalan Liitto
M45 10 km V 26.12. Mika Tervala 1968 Hollolan Urheilijat -46
M45 10 km V 26.12. Jari Turunen 1966 Juvan Urheilijat
M45 10 km V 26.12. Marko Väisänen 1971 Lahden Hiihtoseura
M45 10 km V 26.12. Mika Somppi 1966 Lahden Hiihtoseura
M45 10 km V 26.12. Toni Hyyryläinen 1975 Pakilan Veto
M45 10 km V 26.12. Jukka-Pekka Huuskonen 1971 Rantasalmen Urheilijat
M45 10 km V 26.12. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M55 10 km V 26.12. Ari Kitunen 1963 Anjalan Liitto
M55 10 km V 26.12. Jan Alden 1963 Borgå Akilles
M55 10 km V 26.12. Pauli Ojalainen 1962 Hollolan Nasta
M55 10 km V 26.12. Heikki Kivikko 1963 Lahden Hiihtoseura
M55 10 km V 26.12. Kari Nurmi 1961 Laukkosken Taimi
M55 10 km V 26.12. Esko Hänninen 1962 Mikkelin Hiihtäjät
M55 10 km V 26.12. Reijo Niemi 1962 Vantaan Hiihtoseura
M60 10 km V 26.12. Arto Purho 1955 Anjalan Liitto
M60 10 km V 26.12. Jarmo Mäkelä 1958 Anjalan Liitto
M60 10 km V 26.12. Veikko Purho 1957 Anjalan Liitto
M60 10 km V 26.12. Klaus Sjöblom 1955 Lovisa Tor-Loviisan Tor
M60 10 km V 26.12. Johnny Hamström 1955 Valkealan Kajo
M65 10 km V 26.12. Paavo Pajunen 1950 Mikkelin Hiihtäjät
M65 10 km V 26.12. Seppo Väisänen 1949 Pieksämäen Veikot
M65 10 km V 26.12. Keijo Kattelus 1954 Vehkalahden Veikot
M70 5 km V 26.12. Eero Heman 1945 Hollolan Nasta
M70 5 km V 26.12. Veikko Piirainen 1945 Keimolan Kaiku
M8 1 km V 26.12. Kevin Niittyviita 2011 Hollolan Urheilijat -46
M8 1 km V 26.12. Tarmo Raukola 2012 Kymin Koskenpojat
M8 1 km V 26.12. Niko Jaakkola 2011 Vehkalahden Veikot
M8 1 km V 26.12. Oiva Kallio 2012 Vehkalahden Veikot
MYL 15 km V 26.12. Arttu Nyman 1989 Anjalan Liitto
MYL 15 km V 26.12. Santtu Nyman 1991 Anjalan Liitto
MYL 15 km V 26.12. Toomas Ristola 1996 Anjalan Liitto
MYL 15 km V 26.12. Miska Tervala 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 15 km V 26.12. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 15 km V 26.12. Jonas Nordström 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL 15 km V 26.12. Wilhelm Stenbacka 1990 IF Sibbo-Vargarna
MYL 15 km V 26.12. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 26.12. Viljami Pätäri 1998 Kymin Koskenpojat
MYL 15 km V 26.12. Jussi Tauriainen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 26.12. Aleksi Koskela 1998 Sippolan Kunto
MYL 15 km V 26.12. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 15 km V 26.12. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 26.12. Juuso Hämäläinen 1997 Vehkalahden Veikot
MYL 15 km V 26.12. Tuomas Kotro 1993 Vehkalahden Veikot
MYL 15 km V 26.12. Jukka Palo 1988 Vihdin Viesti
MYL 15 km V 26.12. Markus Nikander 1997 Vihdin Viesti
N10 2 km V 26.12. Ilona Kiiski 2009 Kymin Koskenpojat
N10 2 km V 26.12. Pihla Paasi 2009 Kymin Koskenpojat
N10 2 km V 26.12. Karoliina Vapalahti 2009 Vehkalahden Veikot
N10 2 km V 26.12. Katariina Tasa 2010 Vehkalahden Veikot
N10 2 km V 26.12. Oona Jaakkola 2009 Vehkalahden Veikot
N12 3 km V 26.12. Aino Koskela 2008 Anjalan Liitto
N12 3 km V 26.12. Hilma Hyyrynen 2008 Anjalan Liitto
N12 3 km V 26.12. Sara Suhonen 2007 Anjalan Liitto
N12 3 km V 26.12. Selma Lindén 2007 Anjalan Liitto
N12 3 km V 26.12. Alisa Kiiski 2007 Borgå Akilles
N12 3 km V 26.12. Anna Kerko 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 26.12. Ava Hämäläinen 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 26.12. Sara Tuurinkoski 2007 Hollolan Nasta
N12 3 km V 26.12. Venla Räikkönen 2007 Imatran Urheilijat
N12 3 km V 26.12. Alma Laukkanen 2008 Kouvolan Hiihtoseura
N12 3 km V 26.12. Nelli Tani 2008 Kymin Koskenpojat
N12 3 km V 26.12. Iida Palviainen 2007 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 26.12. Ronja Turunen 2008 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 26.12. Jemina Turunen 2007 Lappeen Riento
N12 3 km V 26.12. Maria Tasa 2008 Vehkalahden Veikot
N14 3 km V 26.12. Amalia Lindén 2005 Anjalan Liitto
N14 3 km V 26.12. Nanna Hyyrynen 2006 Anjalan Liitto
N14 3 km V 26.12. Ronja Kronvall 2006 Borgå Akilles
N14 3 km V 26.12. Iida Piiroinen 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 26.12. Senni Nurmi 2005 Hollolan Urheilijat -46
N14 3 km V 26.12. Nella Daavitsainen 2006 Keravan Urheilijat
N14 3 km V 26.12. Aliisa Kiiski 2005 Kymin Koskenpojat
N14 3 km V 26.12. Iiris Pousi 2006 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 26.12. Ilona Rantakömi 2006 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 26.12. Veera Väisänen 2005 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 26.12. Venla Metsänvuori 2005 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 26.12. Viia Vuorikoski 2006 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 26.12. Elina Sainio 2005 Lappeen Riento
N14 3 km V 26.12. Jasmin Turunen 2005 Lappeen Riento
N14 3 km V 26.12. Saara Kervinen 2005 Lappeen Riento
N14 3 km V 26.12. Pinja Yläharju 2005 Puumalan Hiihtäjät
N14 3 km V 26.12. Alma Rihula 2006 Valkealan Kajo
N14 3 km V 26.12. Ella Sytelä 2005 Vantaan Hiihtoseura
N14 3 km V 26.12. Katariina Outinen 2005 Vehkalahden Veikot
N16 5 km V 26.12. Ida Suuronen 2004 Borgå Akilles
N16 5 km V 26.12. Noora Daavitsainen 2003 Keravan Urheilijat
N16 5 km V 26.12. Kristina Nikkinen 2004 Kouvolan Hiihtoseura
N16 5 km V 26.12. Nanna Rauos 2003 Kouvolan Hiihtoseura
N16 5 km V 26.12. Rosa Niittyviita 2004 Kouvolan Hiihtoseura
N16 5 km V 26.12. Emilia Pätäri 2004 Kymin Koskenpojat
N16 5 km V 26.12. Anni Hyvärinen 2003 Lahden Hiihtoseura
N16 5 km V 26.12. Lotta Aumakallio 2004 Lappeen Riento
N16 5 km V 26.12. Helmiina Lantta 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N16 5 km V 26.12. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
N18 5 km V 26.12. Liisa Peltonen 2002 Anjalan Liitto
N18 5 km V 26.12. Rebecca Lönnqvist 2001 Borgå Akilles
N18 5 km V 26.12. Sofia Valasti 2001 Borgå Akilles
N18 5 km V 26.12. Ida Tonteri 2001 Hyvinkään Hiihtoseura
N18 5 km V 26.12. Elena Jyrkinen 2002 Imatran Urheilijat
N18 5 km V 26.12. Heidi Nikkinen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 5 km V 26.12. Iida-Mari Takanen 2001 Kymin Koskenpojat
N18 5 km V 26.12. Anniina Jokinen 2002 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 26.12. Ella Levanen 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 26.12. Emmi Kiljunen 2002 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 26.12. Kristiina Rantakömi 2002 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 26.12. Nea Lindén 2002 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 26.12. Vilma Sytelä 2002 Vantaan Hiihtoseura
N18 5 km V 26.12. Siiri Sipari 2001 Vehkalahden Veikot
N18 5 km V 26.12. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N20 5 km V 26.12. Laura Tukia 1999 Imatran Urheilijat
N20 5 km V 26.12. Ella Hyvärinen 1999 Nastolan Naseva
N20 5 km V 26.12. Riina Perkiö 1999 Vantaan Hiihtoseura
N20 5 km V 26.12. Sara Urpalainen 2000 Vehkalahden Veikot
N35 5 km V 26.12. Katja Väisänen 1975 Lahden Hiihtoseura
N45 5 km V 26.12. Jaana Valtonen 1963 Juvan Urheilijat
N45 5 km V 26.12. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N8 1 km V 26.12. Ada Puhakka 2011 Kymin Koskenpojat
N8 1 km V 26.12. Aliisa Tani 2012 Kymin Koskenpojat
NYL 10 km V 26.12. Tuuli Suutari 1997 Anjalan Liitto
NYL 10 km V 26.12. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 10 km V 26.12. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL 10 km V 26.12. Mari Lindström 1988 Imatran Urheilijat
NYL 10 km V 26.12. Heta Jalonen 1991 Jämin Jänne
NYL 10 km V 26.12. Laura Nurminen 1998 Keravan Urheilijat
NYL 10 km V 26.12. Niina Virtanen 1991 Kouvolan Hiihtoseura
NYL 10 km V 26.12. Nea Katajala 1995 Kymin Koskenpojat
NYL 10 km V 26.12. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km V 26.12. Maria Viitahalme 1972 Lielahden Kipinä
NYL 10 km V 26.12. Rebecca Immonen 1998 Nastolan Naseva
NYL 10 km V 26.12. Janita Jäntti 1996 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km V 26.12. Saara Nikander 1994 Vihdin Viesti