Pargas IF:s nationella / Kansallinen

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.12.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 12.12.18 18:59:59
Kilpailun nimi Pargas IF:s nationella / Kansallinen
Kilpailun numero 039
Kilpailupaikka Pargas / Parainen
Kilpailupaikan osoite Finbyvägen 89, 21600 Pargas
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 16.12.2018
Hiihdetään säilötyllä lumella ja tykkilumella.
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
M55 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Pargas IF
Seuranumero 10345988
Yhteyshenkilö Kent Westerholm
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 744 593
GSM
Fax
WWW-osoite https://pargasifskiteam.idrott.fi/fi/kilpailut/2019/ tai https://pargasifskiteam.idrott.fi/sv/tavlingar/2019/
Sähköposti kent.westerholm@parnet.fi
Ilmoittautumiset Senast 12.12.2018 kl 19:00 via Kilmo / Viimeistään 12.12.2018 klo 19:00 Kilmolla
Osanottomaksut Under 16 år och yngre klasser 15 euro, övriga klasser 20 euro / Alle 16-vuotiaat ja nuoremmat sarjat 15 euroa, muut sarjat 20 euroa
Pankki ja tilinro Ålandsbanken, IBAN: FI69 6601 0001 2152 92, BIC: AABAFI22 Pargas IF
TD/TDA Jens Lindholm, 040 5139166
Tiedustelut ja lisäinfo Bengt Westerlund, 050 5907469
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 16.12. Jonathan Virta 2009 Pargas IF
M10 2 km V 16.12. Thomas Lindeberg 2010 Pargas IF
M10 2 km V 16.12. Niki Sirén 2010 Raision Kuula
M10 2 km V 16.12. Nuutti Ruusunen 2010 Rasti-Lukko
M10 2 km V 16.12. Nico Välimäki 2009 Vammalan Seudun Voima
M12 3 km V 16.12. Axel Enberg 2008 IK Trissan
M12 3 km V 16.12. Unto Kinnari 2007 IK Trissan
M12 3 km V 16.12. Amos Korin 2008 Pargas IF
M12 3 km V 16.12. Anton Lindfors 2008 Pargas IF
M12 3 km V 16.12. Noah Heikius 2007 Pargas IF
M12 3 km V 16.12. Eemeli Varemäki 2008 Perniön Urheilijat
M12 3 km V 16.12. Onni Vuorinen 2008 Perniön Urheilijat
M12 3 km V 16.12. Aleksi Ahlfors 2007 Rasti-Lukko
M12 3 km V 16.12. Tomas Heinonen 2007 Rasti-Lukko
M12 3 km V 16.12. Jesse Sandberg 2007 Österby Sportklubb
M14 5 km V 16.12. Anton Kalmi 2005 IK Trissan
M14 5 km V 16.12. Ted Enberg 2006 IK Trissan
M14 5 km V 16.12. Verneri Lehtinen 2006 Lauttakylän Luja
M14 5 km V 16.12. Lauri Kilpeläinen 2006 Paimion Urheilijat
M14 5 km V 16.12. Benjamin Virta 2006 Pargas IF
M14 5 km V 16.12. Elias Lindroos 2005 Pargas IF
M14 5 km V 16.12. Linus Korin 2006 Pargas IF
M14 5 km V 16.12. Vincent Ducander 2006 Pargas IF
M14 5 km V 16.12. Otso Rokka 2006 Perniön Urheilijat
M14 5 km V 16.12. Juhana Siivonen 2005 Rasti-Lukko
M14 5 km V 16.12. Rasmus Tenkanen 2005 Österby Sportklubb
M16 5 km V 16.12. Christoffer Ingman 2004 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 16.12. Elliot Fjeldkåsa 2004 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 16.12. Lauri Saarinen 2004 Kalannin Vankka
M16 5 km V 16.12. Elmeri Lehtinen 2004 Lauttakylän Luja
M16 5 km V 16.12. Paavo Kilpeläinen 2004 Paimion Urheilijat
M16 5 km V 16.12. Marius Ducander 2004 Pargas IF
M16 5 km V 16.12. Oscar Furu 2003 Pargas IF
M16 5 km V 16.12. Oskari Kalliokoski 2004 Pargas IF
M16 5 km V 16.12. Aapeli Leppä 2003 Raision Kuula
M16 5 km V 16.12. Eetu Takomo 2004 Skiteam 105
M16 5 km V 16.12. Leevi Vuorinen 2003 Skiteam 105
M16 5 km V 16.12. Jonas Selenius 2003 Österby Sportklubb
M16 5 km V 16.12. Tomi Sandberg 2004 Österby Sportklubb
M18 10 km V 16.12. Patrik Ingman 2001 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 16.12. Emil Rosin 2002 Pargas IF
M18 10 km V 16.12. Viktor Johansson 2002 Pargas IF
M18 10 km V 16.12. Akseli Lindgren 2002 Raision Kuula
M20 10 km V 16.12. Erik Ingman 1999 Espoon Hiihtoseura
M45 5 km V 16.12. Bo Johansson 1965 Pargas IF
M45 5 km V 16.12. Kari Kalliokoski 1971 Pargas IF
M45 5 km V 16.12. Marko Takomo 1973 Skiteam 105
M45 5 km V 16.12. Harri Karjalainen 1974 Vantaan Hiihtoseura
M55 5 km V 16.12. Juha Juhanoja 1962 Paimion Urheilijat
M55 5 km V 16.12. Mikael Ramstedt 1960 Pargas IF
M55 5 km V 16.12. Tom Rosenlund 1954 Pargas IF
M8 1 km V 16.12. Adrian Ducander 2011 Pargas IF
M8 1 km V 16.12. Erik Andersson 2011 Pargas IF
MYL 10 km V 16.12. Lassi Juhanoja 1996 Paimion Urheilijat
MYL 10 km V 16.12. Ville Haahti 1989 Paimion Urheilijat
MYL 10 km V 16.12. Jan-Eric Passell 1988 Pargas IF
MYL 10 km V 16.12. Eevert Toivonen 1997 Pirkkalan Hiihtäjät
MYL 10 km V 16.12. Kalle Linnasaari 1997 Raision Kuula
MYL 10 km V 16.12. Ville Tähtinen 1988 Skiteam 105
N10 2 km V 16.12. Isabella Less 2010 IF Sibbo-Vargarna
N10 2 km V 16.12. Nea Enberg 2010 IK Trissan
N10 2 km V 16.12. Emilia Andersson 2009 Pargas IF
N10 2 km V 16.12. Saga Rantanen 2009 Pargas IF
N10 2 km V 16.12. Ylva Heikius 2010 Pargas IF
N10 2 km V 16.12. Greta Aarnio 2009 Perniön Urheilijat
N10 2 km V 16.12. Olga Kauko 2010 Rasti-Lukko
N10 2 km V 16.12. Isabelle Malmberg 2009 Österby Sportklubb
N12 3 km V 16.12. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 16.12. Anni Saarinen 2007 Kalannin Vankka
N12 3 km V 16.12. Cindy Lindeberg 2007 Pargas IF
N12 3 km V 16.12. Julia Laurén 2007 Pargas IF
N12 3 km V 16.12. Rebecca Nyberg 2007 Pargas IF
N12 3 km V 16.12. Theresia Johansson 2008 Pargas IF
N14 3 km V 16.12. Ellen Jordas 2006 Borgå Akilles
N14 3 km V 16.12. Aino Saarinen 2005 Kalannin Vankka
N14 3 km V 16.12. Alisa Lindfors 2006 Pargas IF
N14 3 km V 16.12. Andréa Nyberg 2005 Pargas IF
N14 3 km V 16.12. Emilia Johansson 2005 Pargas IF
N14 3 km V 16.12. Jenna Ylönen 2005 Pargas IF
N14 3 km V 16.12. Matilda Åberg 2005 Pargas IF
N14 3 km V 16.12. Ronja Westerlund 2006 Pargas IF
N14 3 km V 16.12. Edith Ljungqvist 2006 Österby Sportklubb
N14 3 km V 16.12. Rebecca Malmberg 2006 Österby Sportklubb
N14 3 km V 16.12. Selma Lupala 2006 Österby Sportklubb
N14 3 km V 16.12. Therese Äbb 2006 Österby Sportklubb
N16 5 km V 16.12. Sara Laurén 2003 Pargas IF
N16 5 km V 16.12. Ilana Onnela 2003 Skiteam 105
N16 5 km V 16.12. Lotte-Line Ekström 2004 Skiteam 105
N16 5 km V 16.12. Nina Välimäki 2004 Vammalan Seudun Voima
N16 5 km V 16.12. Saimi Lupala 2003 Österby Sportklubb
N18 5 km V 16.12. Anna Rask 2001 Pargas IF
N18 5 km V 16.12. Anni Lindroos 2001 Pargas IF
N18 5 km V 16.12. Wilma Westerlund 2002 Pargas IF
N18 5 km V 16.12. Anni Virta 2002 Valkeakosken Haka
N20 5 km V 16.12. Emma Metzner 1999 Kuusamon Erä-Veikot
N35 5 km V 16.12. Riikka Kalliokoski 1971 Pargas IF
N8 1 km V 16.12. Linn Mattsson 2011 Pargas IF
N8 1 km V 16.12. Elina Varemäki 2011 Perniön Urheilijat
N8 1 km V 16.12. Wilma Aarnio 2011 Perniön Urheilijat
NYL 5 km V 16.12. Emmi Hakomäki 1998 Jämin Jänne
NYL 5 km V 16.12. Heta Jalonen 1991 Jämin Jänne
NYL 5 km V 16.12. Malin Johansson 1979 Pargas IF
NYL 5 km V 16.12. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura