Valkealammen tykkilumihiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 9.12.2018
Kilpailun alkamisajankohta Klo.12.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 6.12.18 15:59:59
Kilpailun nimi Valkealammen tykkilumihiihdot
Kilpailun numero 033
Kilpailupaikka Lehtimäki / Alajärvi
Kilpailupaikan osoite Valkealammentie 197 63510 Lehtimäki / Alajärvi
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 09.12.2018
Varastossa lunta 5000kuutiota.
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 1 km
N10 V 1 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 10 km
N45 V 5 km
M50 V 10 km
N50 V 5 km
M60 V 5 km
M65 V 5 km
N70 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Lehtimäen Jyske
Seuranumero 10347591
Yhteyshenkilö Pentti Ahopelto
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 771 187
GSM
Fax
WWW-osoite www.lehtimaenjyske.sporttisaitti.com
Sähköposti Pentti.ahopelto1@luukku.com
Ilmoittautumiset 6.12.2018 klo.16.00 mennessä
Osanottomaksut Nuoret alle 16v 15€ ja muut kilpailijat 20€
Pankki ja tilinro Lehtimäen Osuuspankki FI81 5224 0120 0141 38 Lehtimäen Jyske
TD/TDA Janne Muhonen
Tiedustelut ja lisäinfo www.lehtimaenjyske.sporttisaitti.com web cam ym.
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Lehtimäki-Kuortane tieltä 697
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Kilpailukeskusen iso päärakennus 150m eteenpäin kisapaikasta
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1 km V 9.12. Ossi Kallio 2010 Alavuden Urheilijat
M10 1 km V 9.12. Arvi Riutta 2009 Härmänseudun Hiihtäjät
M10 1 km V 9.12. Jaakko Puumila 2010 Jalasjärven Jalas
M10 1 km V 9.12. Juho Puumila 2010 Jalasjärven Jalas
M10 1 km V 9.12. Konsta Kalliomäki 2009 Kauhajoen Karhu
M10 1 km V 9.12. Erkka-Voitto Heinonen 2009 Keuruun Kisailijat
M10 1 km V 9.12. Oscar Smeds 2009 Oravais IF
M10 1 km V 9.12. Kasper Ekonoja 2010 Ski Jyväskylä
M10 1 km V 9.12. Ilmari Saari 2009 Ähtärin Urheilijat
M10 1 km V 9.12. Matias Haavisto 2009 Ähtärin Urheilijat
M12 2 km V 9.12. Jaakko Jussila 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
M12 2 km V 9.12. Hannes Bengs 2008 Närpes Kraft Skidförening
M12 2 km V 9.12. Johan Yrjans 2008 Närpes Kraft Skidförening
M12 2 km V 9.12. Eetu Muhonen 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 2 km V 9.12. Kaleva Tyystjärvi 2007 Vähänkyrön Viesti
M12 2 km V 9.12. Niilo Keskinen 2008 Vähänkyrön Viesti
M12 2 km V 9.12. Iivar Häggman 2007 Vörå IF
M12 2 km V 9.12. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M12 2 km V 9.12. Eeli Ylä-Rautio 2007 Ähtärin Urheilijat
M12 2 km V 9.12. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M12 2 km V 9.12. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M14 3 km V 9.12. Antto-Ville Heinonen 2006 Keuruun Kisailijat
M14 3 km V 9.12. Jussi Hantula 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
M14 3 km V 9.12. Mika Kärkkäinen 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
M14 3 km V 9.12. Lukas Kuuttinen 2005 Närpes Kraft Skidförening
M14 3 km V 9.12. Viktor Krook 2005 Närpes Kraft Skidförening
M14 3 km V 9.12. William Rönn 2005 Närpes Kraft Skidförening
M14 3 km V 9.12. Aleksi Hauhia 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 3 km V 9.12. Arno Hautaniemi 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 3 km V 9.12. Lari Riippi 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 3 km V 9.12. Patrik Rautiainen 2006 Valkeakosken Haka
M14 3 km V 9.12. Elias Pirneskoski 2005 Vähänkyrön Viesti
M14 3 km V 9.12. Topias Koskinen 2006 Ähtärin Urheilijat
M16 5 km V 9.12. Heikki Lehtelä 2003 Alajärven Ankkurit
M16 5 km V 9.12. Saku Jaakkola 2004 Isojoen Urheilijat
M16 5 km V 9.12. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
M16 5 km V 9.12. Jacob Smeds 2003 Oravais IF
M16 5 km V 9.12. Leonard Markén 2003 Oravais IF
M16 5 km V 9.12. Joonas Nelimarkka 2003 Seinäjoen Hiihtoseura
M16 5 km V 9.12. Matias Nevala 2003 Seinäjoen Hiihtoseura
M16 5 km V 9.12. Roope Lindroos 2003 Skiteam 105
M16 5 km V 9.12. Atte Taipale 2004 Vetelin Urheilijat
M16 5 km V 9.12. Eetu Keskinen 2003 Vähänkyrön Viesti
M16 5 km V 9.12. Aaron Häggman 2003 Vörå IF
M16 5 km V 9.12. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M18 10 km V 9.12. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M18 10 km V 9.12. Ville Muhonen 2002 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 9.12. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
M18 10 km V 9.12. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
M18 10 km V 9.12. Santeri Leikas 2001 Teuvan Rivakka
M20 10 km V 9.12. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M20 10 km V 9.12. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
M20 10 km V 9.12. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M20 10 km V 9.12. Saku Kalliomäki 2000 Kauhajoen Karhu
M20 10 km V 9.12. Joonas Leppä 2000 Kuoreveden Kärki
M20 10 km V 9.12. Sameli Joronen 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
M20 10 km V 9.12. Juho Hämäläinen 2000 Ski Jyväskylä
M20 10 km V 9.12. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
M35 10 km V 9.12. Pasi Auvinen 1980 IF Brahe
M35 10 km V 9.12. Miikka Raivio 1976 Virtain Urheilijat
M45 10 km V 9.12. Arto Hakala 1970 Lempäälän Kisa
M45 10 km V 9.12. Petri Kurunmäki 1970 Seinäjoen Hiihtoseura
M45 10 km V 9.12. Juha Hänninen 1971 Ski Jyväskylä
M45 10 km V 9.12. Kuisma Taipale 1970 Vetelin Urheilijat
M50 10 km V 9.12. Arto Kytölä 1961 Alajärven Ankkurit
M50 10 km V 9.12. Timo Vetämäjärvi 1966 Alavuden Urheilijat
M50 10 km V 9.12. Stefan Storvall 1961 IF Åsarna
M50 10 km V 9.12. Tommy Haglund 1968 IF Åsarna
M50 10 km V 9.12. Jari Mäkelä 1963 Vetelin Urheilijat
M50 10 km V 9.12. Jouko Vaali 1964 Virtain Urheilijat
M50 10 km V 9.12. Markku Mäkelä 1966 Virtain Urheilijat
M60 5 km V 9.12. Leo Ukkonen 1956 Tampereen Pyrintö
M60 5 km V 9.12. Aaro Aaltonen 1956 Virtain Urheilijat
M65 5 km V 9.12. Sune Lind 1954 IK Falken
M65 5 km V 9.12. Väinö Pääkkö 1947 Kankaantaan Kisa
M65 5 km V 9.12. Juhani Välimäki 1951 Karstulan Kiva
M65 5 km V 9.12. Martti Tenhunen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 5 km V 9.12. Mikko Kinnunen 1951 Vetelin Urheilijat
M8 1 km V 9.12. Lenni Riutta 2012 Härmänseudun Hiihtäjät
M8 1 km V 9.12. Elias Tiisanoja 2011 Keuruun Kisailijat
M8 1 km V 9.12. Touko Raunio 2011 Kyrön Voima
M8 1 km V 9.12. Oliver Krook 2011 Närpes Kraft Skidförening
M8 1 km V 9.12. Walter Sandberg 2011 Närpes Kraft Skidförening
M8 1 km V 9.12. Alex Hermans 2011 Oravais IF
MYL 10 km V 9.12. Christian Kronberg 1994 IF Minken
MYL 10 km V 9.12. Patrick Kronberg 1991 IF Minken
MYL 10 km V 9.12. Eric Storvall 1989 IF Åsarna
MYL 10 km V 9.12. Hugo Karlström 1994 IF Åsarna
MYL 10 km V 9.12. Viljam Knif 1990 IF Åsarna
MYL 10 km V 9.12. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 9.12. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 9.12. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km V 9.12. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
N10 1 km V 9.12. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
N10 1 km V 9.12. Ella Pesola 2010 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 1 km V 9.12. Matilda Hermans 2009 Oravais IF
N10 1 km V 9.12. Saga Markén 2010 Oravais IF
N10 1 km V 9.12. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N10 1 km V 9.12. Julia Viinonen 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 1 km V 9.12. Kerttu Rajala 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 1 km V 9.12. Sara Viinonen 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 1 km V 9.12. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N10 1 km V 9.12. Petra Rautiainen 2010 Valkeakosken Haka
N10 1 km V 9.12. Iina Häggman 2010 Vörå IF
N10 1 km V 9.12. Alisa Koskinen 2010 Ähtärin Urheilijat
N10 1 km V 9.12. Miida Viinikka 2010 Ähtärin Urheilijat
N10 1 km V 9.12. Reetta Hautala 2010 Ähtärin Urheilijat
N12 2 km V 9.12. Hetaliina Karkiainen 2007 Keuruun Kisailijat
N12 2 km V 9.12. Miia Saari 2007 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 2 km V 9.12. Inez Sandberg 2007 Närpes Kraft Skidförening
N12 2 km V 9.12. Isabella Enlund 2007 Närpes Kraft Skidförening
N12 2 km V 9.12. Matilda Snickars 2008 Närpes Kraft Skidförening
N12 2 km V 9.12. Winnie Markén 2008 Oravais IF
N12 2 km V 9.12. Aliisa Riippi 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2 km V 9.12. Maija Rajala 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2 km V 9.12. Minttu Meriläinen 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2 km V 9.12. Venla Viinonen 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2 km V 9.12. Minttu Saari 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 2 km V 9.12. Siiri Hautala 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 2 km V 9.12. Viola Jokiaho 2008 Ähtärin Urheilijat
N14 3 km V 9.12. Emma Korhonen 2005 IF Femman
N14 3 km V 9.12. Ellinor Halonen 2006 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km V 9.12. Johanna Häggkvist 2006 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km V 9.12. Nea Luhtasaari 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 9.12. Sirja Tyystjärvi 2005 Vähänkyrön Viesti
N14 3 km V 9.12. Felicia Granholm 2005 Vörå IF
N16 5 km V 9.12. Lilja Lehtelä 2004 Alajärven Ankkurit
N16 5 km V 9.12. Felicia Krook 2003 Närpes Kraft Skidförening
N16 5 km V 9.12. Frida Häggkvist 2003 Närpes Kraft Skidförening
N16 5 km V 9.12. Julia Enlund 2004 Närpes Kraft Skidförening
N16 5 km V 9.12. Iina Koskela 2003 TEAM SKIERS
N16 5 km V 9.12. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N18 5 km V 9.12. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N18 5 km V 9.12. Anni Rinta-Keturi 2001 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 5 km V 9.12. Mari Seppälä 1999 Haapajärven Kiilat
N20 5 km V 9.12. Amanda Nyfors 2000 IF Brahe
N20 5 km V 9.12. Elin Björk 1999 IK Falken
N20 5 km V 9.12. Hanna Ray 2000 IK Falken
N20 5 km V 9.12. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N20 5 km V 9.12. Anni-Sofia Ankkuri 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 5 km V 9.12. Nella Keskinen 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 5 km V 9.12. Noora Kupari 1999 Seinäjoen Hiihtoseura
N45 5 km V 9.12. Maria Viitahalme 1972 Lielahden Kipinä
N8 1 km V 9.12. Melinda Snickars 2012 Närpes Kraft Skidförening
N8 1 km V 9.12. Nova Enlund 2011 Närpes Kraft Skidförening
N8 1 km V 9.12. Oona Muhonen 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 5 km V 9.12. Annika Sjöström 1988 IF Åsarna
NYL 5 km V 9.12. Sini Alusniemi 1981 Ikaalisten Urheilijat
NYL 5 km V 9.12. Tiia-Maria Talvitie 1994 Jalasjärven Jalas
NYL 5 km V 9.12. Emmi Hakomäki 1998 Jämin Jänne
NYL 5 km V 9.12. Heta Jalonen 1991 Jämin Jänne
NYL 5 km V 9.12. Petra Viirumäki 1996 Karihaaran Visa
NYL 5 km V 9.12. Sanna-Mari Purola 1997 Karihaaran Visa
NYL 5 km V 9.12. Sofia Joronen 1998 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 5 km V 9.12. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km V 9.12. Sanna Pusa 1994 Ski Jyväskylä
NYL 5 km V 9.12. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 5 km V 9.12. Sonja Harjuntausta 1997 Tampereen Pyrintö
NYL 5 km V 9.12. Heidi Lindfors 1987 Vaasan Hiihtäjät
NYL 5 km V 9.12. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 9.12. Jasmi Joensuu 1996 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 9.12. Marie Sippus 1986 Vörå IF