Kaamoshiihdot EPH

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 22.12.2018
Kilpailun alkamisajankohta 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 20.12.18 17:59:59
Kilpailun nimi Kaamoshiihdot EPH
Kilpailun numero 604
Kilpailupaikka Seinäjoki
Kilpailupaikan osoite Jouppilanvuorentie 87, ampumahiihtostadion / ensilumenlatu
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 22.12.2018
Kilpailupaikkana Jouppilanvuorentie 87, ampumahiihtostadion / ensilumenlatu
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M9 V 1 km
N9 V 1 km
M10 V 1 km
N10 V 1 km
M11 V 2 km
N11 V 2 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 3 km
M18 V 5 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M40 V 5 km
N40 V 3 km
M50 V 5 km
M60 V 5 km
M70 V 4 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Seinäjoen Hiihtoseura
Seuranumero 10344390
Yhteyshenkilö Maria Meriläinen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 732 803
GSM
Fax
WWW-osoite www.seinajoenhiihtoseura.fi
Sähköposti maria.merilainen@netikka.fi
Ilmoittautumiset to 20.12.2017 klo 18:00 mennessä KILMOon. Aiemmat ilmot voimassa.
Osanottomaksut Alle 16v 12€, muut 16€
Pankki ja tilinro FI11 5419 0120 1139 01 Seinäjoen Hiihtoseura
Tiedustelut ja lisäinfo Teemu Majasaari, teema@icloud.com, 0400 761 503
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Ilmoittautumisiin liittyvät tiedustelut: jaakko.rajala@nic.fi
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1 km V 22.12. Arvi Riutta 2009 Härmänseudun Hiihtäjät
M10 1 km V 22.12. Rasmus Takala 2009 Härmänseudun Hiihtäjät
M10 1 km V 22.12. Hannes Wägar 2009 IF Femman
M10 1 km V 22.12. Johannes Orhanen 2009 Ilmajoen Kisailijat
M10 1 km V 22.12. Isak Hertsbacka 2009 Närpes Kraft Skidförening
M10 1 km V 22.12. Elmeri Haapamäki 2009 Parkanon Urheilijat
M10 1 km V 22.12. Onni Fränti 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 1 km V 22.12. Veikka Mukkala 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 1 km V 22.12. Nico Välimäki 2009 Vammalan Seudun Voima
M10 1 km V 22.12. Ilmari Saari 2009 Ähtärin Urheilijat
M10 1 km V 22.12. Matias Haavisto 2009 Ähtärin Urheilijat
M11 2 km V 22.12. Jaakko Jussila 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
M11 2 km V 22.12. Sander Wikblom 2008 IF Minken
M11 2 km V 22.12. Johannes Syrjälä 2008 Kortesjärven Järvi-Veikot
M11 2 km V 22.12. Oula Kuusiluoma 2008 Parkanon Urheilijat
M11 2 km V 22.12. Eetu Muhonen 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
M11 2 km V 22.12. Santtu Mylläri 2008 Teuvan Rivakka
M11 2 km V 22.12. Niilo Keskinen 2008 Vähänkyrön Viesti
M11 2 km V 22.12. Rasmus Hemminki 2008 Vähänkyrön Viesti
M11 2 km V 22.12. Juuso Koski 2008 Ylistaron Kilpa-Veljet
M12 2 km V 22.12. Miro Auvinen 2007 IF Brahe
M12 2 km V 22.12. Otto Niemelä 2007 Kauhajoen Karhu
M12 2 km V 22.12. Aatu Ylimäki 2007 Lapuan Virkiä
M12 2 km V 22.12. Tomas Heinonen 2007 Rasti-Lukko
M12 2 km V 22.12. Luukas Näsi 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 2 km V 22.12. Matias Hietamäki 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 2 km V 22.12. Iivar Häggman 2007 Vörå IF
M14 3 km V 22.12. Melker Wikblom 2006 IF Brahe
M14 3 km V 22.12. Filip Stark 2005 IF Femman
M14 3 km V 22.12. Samuel Kiviharju 2006 Ilmajoen Kisailijat
M14 3 km V 22.12. Jussi Hantula 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
M14 3 km V 22.12. Mika Kärkkäinen 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
M14 3 km V 22.12. Lukas Kuuttinen 2005 Närpes Kraft Skidförening
M14 3 km V 22.12. Viktor Krook 2005 Närpes Kraft Skidförening
M14 3 km V 22.12. Aatu Muhonen 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 3 km V 22.12. Aleksi Hauhia 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 3 km V 22.12. Arno Hautaniemi 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 3 km V 22.12. Lari Riippi 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 3 km V 22.12. Ville Lemberg 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 3 km V 22.12. Roope Hemminki 2006 Vähänkyrön Viesti
M14 3 km V 22.12. Hampus Berglund 2006 Vörå IF
M14 3 km V 22.12. Topias Koskinen 2006 Ähtärin Urheilijat
M14 3 km V 22.12. Patrik Rautiainen 2006 Äänekosken Huima
M16 5 km V 22.12. Jaakko Salomäki 2004 Keravan Urheilijat
M16 5 km V 22.12. Jacob Smeds 2003 Oravais IF
M16 5 km V 22.12. Joonas Nelimarkka 2003 Seinäjoen Hiihtoseura
M16 5 km V 22.12. Roope Lindroos 2003 Skiteam 105
M16 5 km V 22.12. Sebastian Savolainen 2003 Tampereen Pyrintö
M16 5 km V 22.12. Aaron Häggman 2003 Vörå IF
M16 5 km V 22.12. Jakob Ehrs 2004 Vörå IF
M16 5 km V 22.12. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M18 5 km V 22.12. Veeti Haapa-Aho 2001 Alajärven Ankkurit
M18 5 km V 22.12. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
M18 5 km V 22.12. Eetu Lakanen 2001 Perhon Kiri
M18 5 km V 22.12. Severi Honkonen 2001 Perhon Kiri
M18 5 km V 22.12. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
M18 5 km V 22.12. Roni Hiitelä 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 10 km V 22.12. Robin Sundsten 1999 IF Femman
M20 10 km V 22.12. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
M20 10 km V 22.12. Lari Laine 1999 Kankaantaan Kisa
M20 10 km V 22.12. Juho Kauhajärvi 2000 Kauhajoen Karhu
M20 10 km V 22.12. Joonas Leppä 2000 Kuoreveden Kärki
M20 10 km V 22.12. Frans Lindvall 1999 Noormarkun Nopsa
M20 10 km V 22.12. Sameli Joronen 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
M20 10 km V 22.12. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
M40 5 km V 22.12. Marko Honkala 1970 IF Brahe
M40 5 km V 22.12. Sören Svenlin 1970 IF Åsarna
M40 5 km V 22.12. Jukka Hemminki 1974 Seinäjoen Hiihtoseura
M40 5 km V 22.12. Petri Kurunmäki 1970 Seinäjoen Hiihtoseura
M40 5 km V 22.12. Tero Uusitalo 1970 Vantaan Hiihtoseura
M40 5 km V 22.12. Kuisma Taipale 1970 Vetelin Urheilijat
M40 5 km V 22.12. Jouko Vaali 1964 Virtain Urheilijat
M40 5 km V 22.12. Markku Mäkelä 1966 Virtain Urheilijat
M40 5 km V 22.12. Miikka Raivio 1976 Virtain Urheilijat
M40 5 km V 22.12. Per-Anders Forsman 1975 Vörå IF
M40 5 km V 22.12. Marko Leppämäki 1971 Ylöjärven Urheilijat
M50 5 km V 22.12. Ari Orava 1967 Seinäjoen Hiihtoseura
M50 5 km V 22.12. Harri Ala-Lahti 1961 Seinäjoen Hiihtoseura
M50 5 km V 22.12. Ari Niittymäki 1965 Skiteam 105
M50 5 km V 22.12. Hannu Laine 1960 Vammalan Seudun Voima
M50 5 km V 22.12. Jari Mäkelä 1963 Vetelin Urheilijat
M50 5 km V 22.12. Stefan Grannas 1969 Vörå IF
M60 5 km V 22.12. Sune Lind 1954 IK Falken
M60 5 km V 22.12. Leo Ukkonen 1956 Tampereen Pyrintö
M60 5 km V 22.12. Aaro Aaltonen 1956 Virtain Urheilijat
M60 5 km V 22.12. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M70 4 km V 22.12. Sakari Matikainen 1949 Espoon Tapiot
M70 4 km V 22.12. Väinö Pääkkö 1947 Kankaantaan Kisa
M70 4 km V 22.12. Sauli Honkala 1949 Pietarsaaren Hiihtäjät
M70 4 km V 22.12. Harri Mäkelä 1948 Vammalan Seudun Voima
M70 4 km V 22.12. Seppo Laaksonen 1949 Virtain Urheilijat
M8 1 km V 22.12. Lenni Riutta 2012 Härmänseudun Hiihtäjät
M8 1 km V 22.12. Nico Ekholm 2011 IF Minken
M8 1 km V 22.12. Kaarlo Orhanen 2011 Ilmajoen Kisailijat
M8 1 km V 22.12. Oliver Krook 2011 Närpes Kraft Skidförening
M8 1 km V 22.12. Walter Sandberg 2011 Närpes Kraft Skidförening
M8 1 km V 22.12. Eelis Tuominiemi 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
M8 1 km V 22.12. Peetu Mukkala 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
M8 1 km V 22.12. Rasmus Näsi 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
M8 1 km V 22.12. Severi Sievi-Korte 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
M9 1 km V 22.12. Ossi Kallio 2010 Alavuden Urheilijat
M9 1 km V 22.12. Wilhelm Jakobsson 2010 IF Minken
M9 1 km V 22.12. Jaakko Puumila 2010 Jalasjärven Jalas
M9 1 km V 22.12. Juho Puumila 2010 Jalasjärven Jalas
M9 1 km V 22.12. Onni Isomäki 2010 Kortesjärven Järvi-Veikot
M9 1 km V 22.12. Alexander Österberg 2010 Oravais IF
M9 1 km V 22.12. Lukas Heinonen 2010 Rasti-Lukko
M9 1 km V 22.12. Joona Meriläinen 2010 Seinäjoen Hiihtoseura
M9 1 km V 22.12. Juho Ylimäki 2010 Seinäjoen Hiihtoseura
M9 1 km V 22.12. Mikael Sillanpää 2010 Seinäjoen Hiihtoseura
MYL 10 km V 22.12. Pasi Auvinen 1980 IF Brahe
MYL 10 km V 22.12. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 10 km V 22.12. Patrick Kronberg 1991 IF Minken
MYL 10 km V 22.12. August Högnabba 1998 IF Åsarna
MYL 10 km V 22.12. Eric Storvall 1989 IF Åsarna
MYL 10 km V 22.12. Hugo Karlström 1994 IF Åsarna
MYL 10 km V 22.12. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 10 km V 22.12. Robin Oliver Still 1997 IF Åsarna
MYL 10 km V 22.12. Stefan Storvall 1961 IF Åsarna
MYL 10 km V 22.12. Tommy Haglund 1968 IF Åsarna
MYL 10 km V 22.12. Viljam Knif 1990 IF Åsarna
MYL 10 km V 22.12. Aku Hietaharju 1997 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 22.12. Niko Koskela 1990 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 22.12. Mikko Harju 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 22.12. Joona Mäkelä 1998 Keuruun Kisailijat
MYL 10 km V 22.12. Pauli Mäkelä 1996 Keuruun Kisailijat
MYL 10 km V 22.12. Jani Keto 1994 Lempäälän Kisa
MYL 10 km V 22.12. Santeri Virta 1993 Parkanon Urheilijat
MYL 10 km V 22.12. Juho Lakanen 1998 Perhon Kiri
MYL 10 km V 22.12. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km V 22.12. Kalle Häkkinen 1995 Ski Jyväskylä
MYL 10 km V 22.12. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 10 km V 22.12. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 10 km V 22.12. Valtteri Markkila 1997 Vaasan Hiihtäjät
N10 1 km V 22.12. Lea Snickars 2009 Närpes Kraft Skidförening
N10 1 km V 22.12. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N10 1 km V 22.12. Anni Hietamäki 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 1 km V 22.12. Hilja Kurunmäki 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 1 km V 22.12. Jasmiina Nelimarkka 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 1 km V 22.12. Julia Viinonen 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 1 km V 22.12. Kerttu Rajala 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 1 km V 22.12. Sanni Koivula 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 1 km V 22.12. Sara Viinonen 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 1 km V 22.12. Reea Hiitelä 2009 Ylöjärven Ryhti
N11 2 km V 22.12. Fanni Äyrä 2008 Kortesjärven Järvi-Veikot
N11 2 km V 22.12. Inka Kuusiluoma 2008 Parkanon Urheilijat
N11 2 km V 22.12. Aliisa Riippi 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N11 2 km V 22.12. Minttu Meriläinen 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N11 2 km V 22.12. Viola Kurunmäki 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N11 2 km V 22.12. Minttu Saari 2008 Ähtärin Urheilijat
N11 2 km V 22.12. Viola Jokiaho 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 2 km V 22.12. Nathalie Lindström 2007 IF Femman
N12 2 km V 22.12. Kajsa Ekholm 2007 IF Minken
N12 2 km V 22.12. Alva Svenlin 2007 IF Åsarna
N12 2 km V 22.12. Maija Isomäki 2007 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 2 km V 22.12. Miia Saari 2007 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 2 km V 22.12. Emilia Helmi 2007 Noormarkun Nopsa
N12 2 km V 22.12. Fanny Lindqvist 2007 Närpes Kraft Skidförening
N12 2 km V 22.12. Inez Sandberg 2007 Närpes Kraft Skidförening
N12 2 km V 22.12. Isabella Enlund 2007 Närpes Kraft Skidförening
N12 2 km V 22.12. Maija Rajala 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2 km V 22.12. Venla Viinonen 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 22.12. Sanni Hoskari 2006 Alavuden Urheilijat
N14 3 km V 22.12. Eeva Antikainen 2006 Ilmajoen Kisailijat
N14 3 km V 22.12. Inka Harju 2006 Ilmajoen Kisailijat
N14 3 km V 22.12. Eveliina Syrjälä 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N14 3 km V 22.12. Jenifer Sjöstrand 2006 NORRVALLA SKI TEAM
N14 3 km V 22.12. Signe Jakobsson 2006 NORRVALLA SKI TEAM
N14 3 km V 22.12. Wilma Hjerpe 2006 NORRVALLA SKI TEAM
N14 3 km V 22.12. Ellinor Halonen 2006 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km V 22.12. Mathilda Westermark 2006 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km V 22.12. Emilia Österberg 2006 Oravais IF
N14 3 km V 22.12. Inka Lakanen 2005 Perhon Kiri
N14 3 km V 22.12. Helmina Nylund 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 22.12. Minea Näsi 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 22.12. Nea Luhtasaari 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 22.12. Sini Hietamäki 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 22.12. Venla Koivula 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 22.12. Venla Väisänen 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 22.12. Oona Saarimäki 2006 Ähtärin Urheilijat
N16 3 km V 22.12. Felicia Lindström 2004 IF Femman
N16 3 km V 22.12. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
N16 3 km V 22.12. Felicia Krook 2003 Närpes Kraft Skidförening
N16 3 km V 22.12. Julia Enlund 2004 Närpes Kraft Skidförening
N16 3 km V 22.12. Evelina Österberg 2003 Oravais IF
N16 3 km V 22.12. Nina Välimäki 2004 Vammalan Seudun Voima
N16 3 km V 22.12. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N16 3 km V 22.12. Tindra Jansson 2004 Vörå IF
N18 5 km V 22.12. Maria Hoskari 2002 Alavuden Urheilijat
N18 5 km V 22.12. Linnea Backman 2002 IF Femman
N18 5 km V 22.12. Tilde Niemelä 2002 IF Femman
N18 5 km V 22.12. Ellen Bäck 2001 IF Åsarna
N18 5 km V 22.12. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N18 5 km V 22.12. Eerika Salomäki 2001 Keravan Urheilijat
N18 5 km V 22.12. Fanni Lindvall 2001 Noormarkun Nopsa
N18 5 km V 22.12. Lisa-Sofie Fabig 2002 Noormarkun Nopsa
N18 5 km V 22.12. Anni Lindroos 2001 Pargas IF
N18 5 km V 22.12. Anna Ruokola 2001 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 5 km V 22.12. Alexandra Stark 2000 IF Femman
N20 5 km V 22.12. Tuuli Liukkonen 2000 Joutsan Pommi
N20 5 km V 22.12. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N20 5 km V 22.12. Sandra Jordman 1999 NORRVALLA SKI TEAM
N20 5 km V 22.12. Anni-Sofia Ankkuri 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 5 km V 22.12. Nella Keskinen 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 5 km V 22.12. Noora Kupari 1999 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 5 km V 22.12. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N40 3 km V 22.12. Ann-Louise Nyback 1969 IF Minken
N40 3 km V 22.12. Sirpa Harju 1976 Ilmajoen Kisailijat
N8 1 km V 22.12. Vera Korkiakangas 2011 Härmänseudun Hiihtäjät
N8 1 km V 22.12. Heta Harju 2011 Ilmajoen Kisailijat
N8 1 km V 22.12. Elli Äyrä 2011 Kortesjärven Järvi-Veikot
N8 1 km V 22.12. Iida Ylimäki 2011 Lapuan Virkiä
N8 1 km V 22.12. Alva Storthors 2011 Närpes Kraft Skidförening
N8 1 km V 22.12. Maja Snickars 2012 Närpes Kraft Skidförening
N8 1 km V 22.12. Nova Enlund 2011 Närpes Kraft Skidförening
N8 1 km V 22.12. Aada-Emilia Ankkuri 2012 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km V 22.12. Oona Muhonen 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km V 22.12. Outi Hietamäki 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km V 22.12. Sofia Koski 2011 Ylistaron Kilpa-Veljet
N9 1 km V 22.12. Ellinor Forsman 2010 IF Minken
N9 1 km V 22.12. Anni Sippola 2010 Kyrön Voima
N9 1 km V 22.12. Heidi Rahe 2010 Seinäjoen Hiihtoseura
N9 1 km V 22.12. Lilja Metsäranta 2010 Seinäjoen Hiihtoseura
N9 1 km V 22.12. Sara Vakkila 2010 Seinäjoen Hiihtoseura
N9 1 km V 22.12. Katri Uusitalo 2010 Teuvan Rivakka
N9 1 km V 22.12. Netta Saarela 2010 Teuvan Rivakka
N9 1 km V 22.12. Iina Häggman 2010 Vörå IF
N9 1 km V 22.12. Natalie Eklund 2010 Vörå IF
N9 1 km V 22.12. Alisa Koskinen 2010 Ähtärin Urheilijat
N9 1 km V 22.12. Miida Viinikka 2010 Ähtärin Urheilijat
N9 1 km V 22.12. Petra Rautiainen 2010 Äänekosken Huima
NYL 5 km V 22.12. Anna-Kajsa Lall 1991 IF Femman
NYL 5 km V 22.12. Jennifer Antell 1993 IF Femman
NYL 5 km V 22.12. Heidi Kuuttinen 1998 IF Minken
NYL 5 km V 22.12. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL 5 km V 22.12. Emelie Svenlin 1998 IF Åsarna
NYL 5 km V 22.12. Jennie Lindvall 1995 IF Åsarna
NYL 5 km V 22.12. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 5 km V 22.12. Petra Viirumäki 1996 Järviseudun Hiihtoseura
NYL 5 km V 22.12. Annukka Siltakorpi 1983 Kurikan Ryhti
NYL 5 km V 22.12. Emilia Myllykoski 1995 Noormarkun Nopsa
NYL 5 km V 22.12. Sanni Nokelainen 1995 Noormarkun Nopsa
NYL 5 km V 22.12. Jasmi Joensuu 1996 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 5 km V 22.12. Lotta Tuominen 1984 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 5 km V 22.12. Senni Vuolle 1996 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 5 km V 22.12. Heidi Lindfors 1987 Vaasan Hiihtäjät
NYL 5 km V 22.12. Marie Sippus 1986 Vörå IF