Iisalmen Visan hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 3.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo. 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 31.1.19 23:59:59
Kilpailun nimi Iisalmen Visan hiihdot
Kilpailun numero 051
Kilpailupaikka Iisalmi
Kilpailupaikan osoite Uotilanniementie 33 74130 Iisalmi
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 03.02.2019
Järjestäjä pidättää itsellään oikeuden muuttaa hiihdettäviä matkoja olosuhteista johtuvista syistä!
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M40 V 10 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
M55 V 5 km
M60 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Iisalmen Visa
Seuranumero 10350562
Yhteyshenkilö Korhonen Ahti
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0505352320
GSM
Fax
WWW-osoite www.iisalmenvisa.com
Sähköposti korhonenahti@gmail.com
Ilmoittautumiset torstaina 31.1. klo 24 mennessä
Osanottomaksut alle 16v 15 € muut sarjat 20 € kilpailija
Pankki ja tilinro FI44 5068 0640 0889 18 Iisalmen Visa
TD/TDA Jari Heiskanen TD Seppo Ollikainen TDA
Tiedustelut ja lisäinfo Ahti Korhonen 0505352320 sähköposti korhonenahti@gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus 5 tieltä
Majoitus Paikalliset hotellit
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 3.2. Juho Kemppainen 2009 Hyrynsalmen Isku
M10 2 km V 3.2. Antti Tanskanen 2010 Iisalmen Visa
M10 2 km V 3.2. Juha Komu 2009 Iisalmen Visa
M10 2 km V 3.2. Kent Lindholm 2009 Lovisa Tor-Loviisan Tor
M10 2 km V 3.2. Väinö Kurttila 2009 Utajärven Urheilijat
M12 3 km V 3.2. Elias Angeria 2007 Iisalmen Visa
M12 3 km V 3.2. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M12 3 km V 3.2. Joona Arppe 2008 Iisalmen Visa
M12 3 km V 3.2. Sami Moilanen 2007 Iisalmen Visa
M12 3 km V 3.2. Karri Korhonen 2008 Kainuun Hiihtoseura
M12 3 km V 3.2. Arttu Ritvanen 2007 Kiuruveden Urheilijat
M12 3 km V 3.2. Joel Mäki 2008 Kiuruveden Urheilijat
M12 3 km V 3.2. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M12 3 km V 3.2. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M12 3 km V 3.2. Miika Huttunen 2007 Sonkajärven Pahka
M14 5 km V 3.2. Kouta Heiskanen 2005 Iisalmen Visa
M14 5 km V 3.2. Pekka Tanskanen 2006 Iisalmen Visa
M14 5 km V 3.2. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M14 5 km V 3.2. Isac Lindholm 2006 Lovisa Tor-Loviisan Tor
M14 5 km V 3.2. Eero Sorsa 2006 Sotkamon Jymy
M14 5 km V 3.2. Tuukka Tolkkinen 2005 Sotkamon Jymy
M14 5 km V 3.2. Aapo Kurttila 2005 Utajärven Urheilijat
M14 5 km V 3.2. Juho Hyyryläinen 2006 Vaalan Karhu
M16 8 km V 3.2. Aleksi Huttunen 2004 Iisalmen Visa
M16 8 km V 3.2. Jesse Kettunen 2003 Iisalmen Visa
M16 8 km V 3.2. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
M16 8 km V 3.2. Nico Hämäläinen 2003 Maaningan Mahti
M16 8 km V 3.2. Arttu Heikkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 8 km V 3.2. Jalmari Bergqvist 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 8 km V 3.2. Niilo Mäkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 8 km V 3.2. Nuutti Mäkinen 2003 Puijon Hiihtoseura
M16 8 km V 3.2. Santeri Kirjavainen 2003 Puijon Hiihtoseura
M16 8 km V 3.2. Mikko Huttunen 2003 Sonkajärven Pahka
M18 10 km V 3.2. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
M18 10 km V 3.2. Tatu Sutinen 2001 Iisalmen Visa
M18 10 km V 3.2. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km V 3.2. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 3.2. Henri Heikkinen 2002 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km V 3.2. Olli Laitinen 2001 Rautalammin Urheilijat
M18 10 km V 3.2. Antti-Jussi Räsänen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km V 3.2. Erno Ruuskanen 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km V 3.2. Benjamin Saarela 2002 Valkeakosken Haka
M20 10 km V 3.2. Kevin Lindholm 1999 IF Minken
M20 10 km V 3.2. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M20 10 km V 3.2. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 10 km V 3.2. Visa Joenperä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M35 10 km V 3.2. Risto-Pekka Räty 1984 Kiuruveden Urheilijat
M35 10 km V 3.2. Matti Korkalainen 1982 Rautavaaran Raiku
M40 10 km V 3.2. Jari Mannala 1970 Iisalmen Visa
M40 10 km V 3.2. Janne Tuhkalainen 1970 Mikkelin Hiihtäjät
M40 10 km V 3.2. Petri Pieviläinen 1974 Ristijärven Pyry
M40 10 km V 3.2. Jyri-Juhani Hyvärinen 1971 Suonenjoen Vasama
M40 10 km V 3.2. Ari Säisä 1972 Vieremän Koitto
M50 5 km V 3.2. Jukka Puustinen 1965 Kainuun Hiihtoseura
M50 5 km V 3.2. Ilkka Kinnunen 1969 Kajaanin Hiihtäjät
M50 5 km V 3.2. Arto Heiskanen 1965 Sonkajärven Pahka
M50 5 km V 3.2. Urpo Sorsa 1969 Sotkamon Jymy
M50 5 km V 3.2. Matti Roininen 1968 Valtimon Vasama
M55 5 km V 3.2. Seppo Laukkanen 1964 Iisalmen Visa
M55 5 km V 3.2. Veli Matti Kuronen 1964 Kainuun Hiihtoseura
M55 5 km V 3.2. Simo Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M55 5 km V 3.2. Valto Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M55 5 km V 3.2. Esa Savolainen 1964 Karttulan Urheilijat
M60 5 km V 3.2. Sauli Hujanen 1947 Iisalmen Visa
M60 5 km V 3.2. Teijo Niskanen 1957 Kiuruveden Urheilijat
M60 5 km V 3.2. Pauli Halonen 1952 Säyneisen Salpa
M8 1 km V 3.2. Eino Angeria 2011 Iisalmen Visa
M8 1 km V 3.2. Veikko Korhonen 2011 Kainuun Hiihtoseura
MYL 15 km V 3.2. Harri Parkkinen 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 3.2. Hannu Henrik Lappi 1983 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 15 km V 3.2. Juho Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km V 3.2. Juho Rönkkö 1995 Vieremän Koitto
N10 2 km V 3.2. Annika Heikkinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
N10 2 km V 3.2. Inka Kuningas 2009 KEITELEEN NUJU
N10 2 km V 3.2. Venla Siekkinen 2009 KEITELEEN NUJU
N10 2 km V 3.2. Sara Rönkä 2009 Kiuruveden Urheilijat
N10 2 km V 3.2. Netta Rauhanen 2009 Puijon Hiihtoseura
N10 2 km V 3.2. Siiri Kauppinen 2010 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 3 km V 3.2. Satu Komu 2008 Iisalmen Visa
N12 3 km V 3.2. Anna Ritvanen 2008 Kiuruveden Urheilijat
N12 3 km V 3.2. Laura Rönkä 2007 Kiuruveden Urheilijat
N12 3 km V 3.2. Lotta Rauhanen 2007 Puijon Hiihtoseura
N12 3 km V 3.2. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N12 3 km V 3.2. Moona Kauppinen 2008 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 3 km V 3.2. Riitta-Liisa Dahl 2008 Sonkajärven Pahka
N12 3 km V 3.2. Karla Kiiskinen 2007 Sotkamon Jymy
N14 3 km V 3.2. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N14 3 km V 3.2. Elina Kansanaho 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km V 3.2. Ranja Pennanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km V 3.2. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N16 5 km V 3.2. Noora Mäkäräinen 2004 Iisalmen Visa
N16 5 km V 3.2. Liisa Gretschel 2003 Kainuun Hiihtoseura
N16 5 km V 3.2. Anni Föhr 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km V 3.2. Tiina Niskanen 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km V 3.2. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N16 5 km V 3.2. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km V 3.2. Jaira Pennanen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km V 3.2. Siiri Yijälä 2004 Ski Jyväskylä
N18 5 km V 3.2. Julia Laitinen 2001 Iisalmen Visa
N18 5 km V 3.2. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N18 5 km V 3.2. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N18 5 km V 3.2. Aada Föhr 2001 Nilsiän Nujakka
N18 5 km V 3.2. Riina Niskanen 2001 Nilsiän Nujakka
N18 5 km V 3.2. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 3.2. Hannah Smart 2002 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 3.2. Aino Loikkanen 2001 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km V 3.2. Jenna Niskanen 2000 Nilsiän Nujakka
N20 5 km V 3.2. Anni Huovinen 2000 Paltamon Urheilijat
N20 5 km V 3.2. Hannele Rautiainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
N20 5 km V 3.2. Maarit Heiskanen 1999 Sonkajärven Pahka
N45 5 km V 3.2. Johanna Lindholm 1973 Lovisa Tor-Loviisan Tor
N45 5 km V 3.2. Sirpa Pääkkönen 1957 Sotkamon Jymy
N8 1 km V 3.2. Aino Myllylä 2012 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 3.2. Anna Siponen 2011 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 3.2. Emilia Siponen 2012 Kiuruveden Urheilijat
NYL 10 km V 3.2. Anni Angeria 1981 Iisalmen Visa
NYL 10 km V 3.2. Ruut Vähämetsä 1988 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 3.2. Elisa Parkkinen 1998 Pyhäjärven Pohti
NYL 10 km V 3.2. Tiina Moilanen 1979 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km V 3.2. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 10 km V 3.2. Janita Jäntti 1996 Vantaan Hiihtoseura