FIS Imatra hiihdot/ U20-MM katsastus/ St1 Cup / U18-Fennovoima Cup

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 15.12.2018-16.12.2018
Kilpailun alkamisajankohta klo 10.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 11.12.18 15:59:59
Kilpailun nimi FIS Imatra hiihdot/ U20-MM katsastus/ St1 Cup / U18-Fennovoima Cup
Kilpailun numero 179
Kilpailupaikka Imatra
Kilpailupaikan osoite Ukonniemi Stadion, Ottelukatu 11
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
FIS-kilpailu,
U18-cup,
St1-cup
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 15.12.2018
Sprintti. Kilpailu on U20 MM-katsastus. Samalla kilpaillaan nuorten cupit (St1 Cup ja U-18 Fennovoima Cup) 18-sarjan hiihtäjät osallistuvat 20-sarjaan.
Sarja Matka
MYL P 1.3 km
NYL P 1.3 km
M20 P 1.3 km
N20 P 1.3 km
Kilpailupäivä 2: Su 16.12.2018
Väliaikalähtö. Kilpailu on U20 MM-katsastus. Samalla kilpaillaan nuorten cupit (St1 Cup ja U-18 Fennovoima Cup)
Sarja Matka
MYL V 10.0 km
NYL V 5.0 km
M12 V 2.5 km
N12 V 2.5 km
M14 V 5.0 km
N14 V 2.5 km
M16 V 5.0 km
N16 V 5.0 km
M18 V 10.0 km
N18 V 5.0 km
M20 V 10.0 km
N20 V 5.0 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Imatran Urheilijat
Seuranumero 10350122
Yhteyshenkilö Kari Ahonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin +358 400 716 386
GSM
Fax
WWW-osoite www.imatranurheilijat.fi
Sähköposti kariolavi.ahonen@gmail.com
Ilmoittautumiset 11.12.2019 klo 15.59 mennessä, www.kilmo.fi, ulkomaiset FIS-lomakkeella osoitteeseen iuhiihtokilmo@gmail.com
Osanottomaksut 30€/kilpailija/matka. Kansalliset juniorisarjat sunnuntaina 20€.
Pankki ja tilinro FI37 1038 3000 3205 70 Nordea Imatra Imatran Urheilijat
TD/TDA Kilpailun TD on Toivo Vahvelainen, Kouvola, p. 0405630391, kristop.vahvelainen@pp.inet.fi
Kilpailun TDA on Montonen Tapio, Mäntyharju, p. 0400753846, tapio.montonen@mantyharju.fi
Kilpailunjohtaja on Kari Ahonen, Imatra, p. 0400716386, kariolaviahonen@gmail.com
Tiedustelut ja lisäinfo kariolavi.ahonen@gmail.com 0400 716 386
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Majoitus www.imatrankylpyla.fi .
Voitelukoppien vuokraus 150€/3pv, kariolavi.ahonen@gmail.com
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M20 1.3 km P 15.12. Antti Ahvenjärvi 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 1.3 km P 15.12. Eero Iso-Tryykäri 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 1.3 km P 15.12. Ilmari Saarinen 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 1.3 km P 15.12. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 1.3 km P 15.12. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M20 1.3 km P 15.12. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
M20 1.3 km P 15.12. Alex Svartsjö 1999 IF Femman
M20 1.3 km P 15.12. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M20 1.3 km P 15.12. Kevin Lindholm 1999 IF Minken
M20 1.3 km P 15.12. Axel Aurén 1999 IF Åsarna
M20 1.3 km P 15.12. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M20 1.3 km P 15.12. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
M20 1.3 km P 15.12. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M20 1.3 km P 15.12. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
M20 1.3 km P 15.12. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 1.3 km P 15.12. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 1.3 km P 15.12. Patrik Siekkinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 1.3 km P 15.12. Tomi Kyrönlahti 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 1.3 km P 15.12. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M20 1.3 km P 15.12. Eerik Nurminen 2000 Kangasalan Kisa
M20 1.3 km P 15.12. Lari Laine 1999 Kankaantaan Kisa
M20 1.3 km P 15.12. Juho Mäki 1999 Karinaisten Kunto
M20 1.3 km P 15.12. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
M20 1.3 km P 15.12. Samuel Koljonen 2001 Keuruun Kisailijat
M20 1.3 km P 15.12. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M20 1.3 km P 15.12. Pyry Mattila 2000 Kouvolan Hiihtoseura
M20 1.3 km P 15.12. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M20 1.3 km P 15.12. Petteri Koivisto 2000 Kuhmo-Ski
M20 1.3 km P 15.12. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
M20 1.3 km P 15.12. Markus Kasanen 2000 Liperin Hiihtoseura
M20 1.3 km P 15.12. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M20 1.3 km P 15.12. Oskari Hökkä 1999 Metsä-Veikot 85
M20 1.3 km P 15.12. Visa Joenperä 1999 Metsä-Veikot 85
M20 1.3 km P 15.12. Alexander Ståhlberg 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M20 1.3 km P 15.12. Anton Damlin 1999 NORRVALLA SKI TEAM
M20 1.3 km P 15.12. Casper Hjerpe 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M20 1.3 km P 15.12. Oliver Rusk 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M20 1.3 km P 15.12. Eero Mannila 2001 Oulun Hiihtoseura
M20 1.3 km P 15.12. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
M20 1.3 km P 15.12. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 1.3 km P 15.12. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 1.3 km P 15.12. Riku Ollikainen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 1.3 km P 15.12. Leo Rantahalvari 1999 Skiteam 105
M20 1.3 km P 15.12. Onni Rantahalvari 1999 Skiteam 105
M20 1.3 km P 15.12. Eetu Kurkikangas 1999 Tammelan Ryske
M20 1.3 km P 15.12. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
M20 1.3 km P 15.12. Santeri Leikas 2001 Teuvan Rivakka
M20 1.3 km P 15.12. Kalle Parantainen 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 1.3 km P 15.12. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 1.3 km P 15.12. Aapo Tilli 2000 Vehkalahden Veikot
M20 1.3 km P 15.12. Olli-Pekka Laitila 2001 Vehkalahden Veikot
M20 1.3 km P 15.12. Väinö Kotro 2000 Vehkalahden Veikot
M20 1.3 km P 15.12. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
M20 1.3 km P 15.12. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 1.3 km P 15.12. Kalle Ijäs 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 1.3 km P 15.12. Roni Hiitelä 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 1.3 km P 15.12. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 1.3 km P 15.12. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL 1.3 km P 15.12. Santtu Nyman 1991 Anjalan Liitto
MYL 1.3 km P 15.12. Frans Vainikka 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 1.3 km P 15.12. Aku Hietaharju 1997 Ilmajoen Kisailijat
MYL 1.3 km P 15.12. Ville Ahonen 1994 Imatran Urheilijat
MYL 1.3 km P 15.12. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 1.3 km P 15.12. Juho Neuvonen 1997 Mikkelin Hiihtäjät
N20 1.3 km P 15.12. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
N20 1.3 km P 15.12. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
N20 1.3 km P 15.12. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N20 1.3 km P 15.12. Vilja Kauranen 2001 Espoon Hiihtoseura
N20 1.3 km P 15.12. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
N20 1.3 km P 15.12. Amanda Nyfors 2000 IF Brahe
N20 1.3 km P 15.12. Linnea Halonen 2000 IF Femman
N20 1.3 km P 15.12. Elin Björk 1999 IK Falken
N20 1.3 km P 15.12. Hanna Ray 2000 IK Falken
N20 1.3 km P 15.12. Sonja Katajamäki 1999 IK Falken
N20 1.3 km P 15.12. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
N20 1.3 km P 15.12. Tuuli Liukkonen 2000 Joutsan Pommi
N20 1.3 km P 15.12. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N20 1.3 km P 15.12. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N20 1.3 km P 15.12. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
N20 1.3 km P 15.12. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N20 1.3 km P 15.12. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
N20 1.3 km P 15.12. Eveliina Toivanen 2000 Karihaaran Visa
N20 1.3 km P 15.12. Jemina Böök 2000 Karihaaran Visa
N20 1.3 km P 15.12. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N20 1.3 km P 15.12. Josefiina Böök 1999 Karihaaran Visa
N20 1.3 km P 15.12. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
N20 1.3 km P 15.12. Siiri Saalo 2000 Keravan Urheilijat
N20 1.3 km P 15.12. Minerva Karppanen 2000 Kiteen Urheilijat
N20 1.3 km P 15.12. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
N20 1.3 km P 15.12. Elisa Mattila 2002 Kouvolan Hiihtoseura
N20 1.3 km P 15.12. Sara Niittyviita 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N20 1.3 km P 15.12. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
N20 1.3 km P 15.12. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N20 1.3 km P 15.12. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N20 1.3 km P 15.12. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 1.3 km P 15.12. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 1.3 km P 15.12. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 1.3 km P 15.12. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
N20 1.3 km P 15.12. Saija Taattola 2000 Nilsiän Nujakka
N20 1.3 km P 15.12. Sandra Jordman 1999 NORRVALLA SKI TEAM
N20 1.3 km P 15.12. Hannah Smart 2002 Paltamon Urheilijat
N20 1.3 km P 15.12. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
N20 1.3 km P 15.12. Iiris Moisio 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 1.3 km P 15.12. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 1.3 km P 15.12. Tiia Kauppinen 1999 Savonlinnan Hiihtoseura
N20 1.3 km P 15.12. Anni-Sofia Ankkuri 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 1.3 km P 15.12. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 1.3 km P 15.12. Annu Pylkkänen 1999 Ski Jyväskylä
N20 1.3 km P 15.12. Marika Aho 2000 Ski Jyväskylä
N20 1.3 km P 15.12. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N20 1.3 km P 15.12. Viivi Varjus 1999 Ski Jyväskylä
N20 1.3 km P 15.12. Amanda Saari 2000 Tampereen Pyrintö
N20 1.3 km P 15.12. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N20 1.3 km P 15.12. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N20 1.3 km P 15.12. Riina Perkiö 1999 Vantaan Hiihtoseura
N20 1.3 km P 15.12. Anne Penttilä 2000 Vehkalahden Veikot
N20 1.3 km P 15.12. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
NYL 1.3 km P 15.12. Anni Ahonen 1997 Imatran Urheilijat
NYL 1.3 km P 15.12. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL 1.3 km P 15.12. Silja Tarvonen 1985 Kangasniemen Kalske
NYL 1.3 km P 15.12. Janette Mäki 1992 Karinaisten Kunto
NYL 1.3 km P 15.12. Marja-Terttu Repo 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 1.3 km P 15.12. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 1.3 km P 15.12. Vilma Jylhä 1996 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL 1.3 km P 15.12. Anita Kirvesniemi 1990 Ski Jyväskylä
NYL 1.3 km P 15.12. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 1.3 km P 15.12. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 1.3 km P 15.12. Mariel Merlii Pulles 1998 Vantaan Hiihtoseura
M12 2.5 km V 16.12. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M12 2.5 km V 16.12. Valtteri Liukkonen 2007 Borgå Akilles
M12 2.5 km V 16.12. Jaakko Jussila 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
M12 2.5 km V 16.12. Matias Ojalainen 2007 Imatran Urheilijat
M12 2.5 km V 16.12. Anton Vainio 2008 Vehkalahden Veikot
M12 2.5 km V 16.12. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M14 5.0 V 16.12. Atte Räikkönen 2006 Imatran Urheilijat
M14 5.0 V 16.12. Kalle Himanka 2005 Kalajoen Junkkarit
M14 5.0 V 16.12. Lauri Mattila 2006 Kouvolan Hiihtoseura
M14 5.0 V 16.12. Rasmus Saarinen 2005 Lahden Hiihtoseura
M14 5.0 V 16.12. Eero Sinkko 2005 Lappeen Riento
M14 5.0 V 16.12. Kasper Lassig 2006 Vantaan Hiihtoseura
M16 5.0 V 16.12. Anton Liukkonen 2003 Borgå Akilles
M16 5.0 V 16.12. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M16 5.0 V 16.12. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M16 5.0 V 16.12. Elias Mäkinen 2003 Kankaantaan Kisa
M16 5.0 V 16.12. Jaakko Salomäki 2004 Keravan Urheilijat
M16 5.0 V 16.12. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5.0 V 16.12. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5.0 V 16.12. Oliver Lassig 2003 Vantaan Hiihtoseura
M16 5.0 V 16.12. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M18 10.0 V 16.12. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M18 10.0 V 16.12. Matias Sippo 2002 Kangasniemen Kalske
M18 10.0 V 16.12. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
M18 10.0 V 16.12. Jasper Saarinen 2002 Lahden Hiihtoseura
M18 10.0 V 16.12. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M18 10.0 V 16.12. Alexander Ståhlberg 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M18 10.0 V 16.12. Casper Hjerpe 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M18 10.0 V 16.12. Oliver Rusk 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M18 10.0 V 16.12. Eero Mannila 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10.0 V 16.12. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
M18 10.0 V 16.12. Erno Ruuskanen 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10.0 V 16.12. Juho Repo 2002 Simpeleen Urheilijat
M18 10.0 V 16.12. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M18 10.0 V 16.12. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M18 10.0 V 16.12. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
M18 10.0 V 16.12. Santeri Leikas 2001 Teuvan Rivakka
M18 10.0 V 16.12. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10.0 V 16.12. Kalle Ijäs 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10.0 V 16.12. Roni Hiitelä 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10.0 V 16.12. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 10.0 V 16.12. Eetu Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M20 10.0 V 16.12. Leevi Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M20 10.0 V 16.12. Antti Ahvenjärvi 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 10.0 V 16.12. Eero Iso-Tryykäri 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 10.0 V 16.12. Ilmari Saarinen 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 10.0 V 16.12. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 10.0 V 16.12. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
M20 10.0 V 16.12. Alex Svartsjö 1999 IF Femman
M20 10.0 V 16.12. Robin Sundsten 1999 IF Femman
M20 10.0 V 16.12. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M20 10.0 V 16.12. Kevin Lindholm 1999 IF Minken
M20 10.0 V 16.12. Axel Aurén 1999 IF Åsarna
M20 10.0 V 16.12. Joonas Sinkkonen 2000 Imatran Urheilijat
M20 10.0 V 16.12. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M20 10.0 V 16.12. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
M20 10.0 V 16.12. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M20 10.0 V 16.12. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
M20 10.0 V 16.12. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 10.0 V 16.12. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 10.0 V 16.12. Patrik Siekkinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 10.0 V 16.12. Tomi Kyrönlahti 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 10.0 V 16.12. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M20 10.0 V 16.12. Eerik Nurminen 2000 Kangasalan Kisa
M20 10.0 V 16.12. Lari Laine 1999 Kankaantaan Kisa
M20 10.0 V 16.12. Juho Mäki 1999 Karinaisten Kunto
M20 10.0 V 16.12. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
M20 10.0 V 16.12. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M20 10.0 V 16.12. Pyry Mattila 2000 Kouvolan Hiihtoseura
M20 10.0 V 16.12. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M20 10.0 V 16.12. Petteri Koivisto 2000 Kuhmo-Ski
M20 10.0 V 16.12. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
M20 10.0 V 16.12. Aapo Saastamoinen 2000 Lieksan Hiihtoseura
M20 10.0 V 16.12. Markus Kasanen 2000 Liperin Hiihtoseura
M20 10.0 V 16.12. Oskari Hökkä 1999 Metsä-Veikot 85
M20 10.0 V 16.12. Visa Joenperä 1999 Metsä-Veikot 85
M20 10.0 V 16.12. Anton Damlin 1999 NORRVALLA SKI TEAM
M20 10.0 V 16.12. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 10.0 V 16.12. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 10.0 V 16.12. Riku Ollikainen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 10.0 V 16.12. Leo Rantahalvari 1999 Skiteam 105
M20 10.0 V 16.12. Onni Rantahalvari 1999 Skiteam 105
M20 10.0 V 16.12. Eetu Kurkikangas 1999 Tammelan Ryske
M20 10.0 V 16.12. Kalle Parantainen 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 10.0 V 16.12. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 10.0 V 16.12. Aapo Tilli 2000 Vehkalahden Veikot
M20 10.0 V 16.12. Olli-Pekka Laitila 2001 Vehkalahden Veikot
M20 10.0 V 16.12. Saku Hakulinen 2000 Vehkalahden Veikot
M20 10.0 V 16.12. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
M20 10.0 V 16.12. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL 10.0 V 16.12. Arttu Nyman 1989 Anjalan Liitto
MYL 10.0 V 16.12. Santtu Nyman 1991 Anjalan Liitto
MYL 10.0 V 16.12. Santeri Erola 1994 Espoon Hiihtoseura
MYL 10.0 V 16.12. Frans Vainikka 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 10.0 V 16.12. Miska Tervala 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 10.0 V 16.12. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 10.0 V 16.12. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL 10.0 V 16.12. Antti Kosonen 1980 Imatran Urheilijat
MYL 10.0 V 16.12. Jarkko Sinkkonen 1992 Imatran Urheilijat
MYL 10.0 V 16.12. Vesa Kallio 1990 Imatran Urheilijat
MYL 10.0 V 16.12. Ville Ahonen 1994 Imatran Urheilijat
MYL 10.0 V 16.12. Eero Hirvonen 1996 Jyväskylän Hiihtoseura
MYL 10.0 V 16.12. Ville Happonen 1995 Kiteen Urheilijat
MYL 10.0 V 16.12. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10.0 V 16.12. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 10.0 V 16.12. Lauri Niemi 1994 Lappeen Riento
MYL 10.0 V 16.12. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 10.0 V 16.12. Jeremias Lipsanen 1995 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10.0 V 16.12. Juho Neuvonen 1997 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10.0 V 16.12. Jussi Tauriainen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10.0 V 16.12. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10.0 V 16.12. Topi Huttunen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10.0 V 16.12. Vili Hämäläinen 1994 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10.0 V 16.12. Antti Honkimaa 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 10.0 V 16.12. Ilkka Herola 1995 Puijon Hiihtoseura
MYL 10.0 V 16.12. Roope Haapakangas 1997 Pyhäjärven Pohti
MYL 10.0 V 16.12. Jari Turtiainen 1997 Savonlinnan Hiihtoseura
MYL 10.0 V 16.12. Niklas Peltoniemi 1993 Teuvan Rivakka
MYL 10.0 V 16.12. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 10.0 V 16.12. Henri Erkkilä 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10.0 V 16.12. Vilho Moilanen 1992 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10.0 V 16.12. Juuso Hämäläinen 1997 Vehkalahden Veikot
N12 2.5 km V 16.12. Anna Kerko 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 2.5 km V 16.12. Venla Räikkönen 2007 Imatran Urheilijat
N12 2.5 km V 16.12. Eveliina Vesterinen 2007 Lappeen Riento
N14 2.5 km V 16.12. Eevi Laatikainen 2006 Imatran Urheilijat
N14 2.5 km V 16.12. Saara Kervinen 2005 Lappeen Riento
N14 2.5 km V 16.12. Ella Repo 2006 Simpeleen Urheilijat
N16 5.0 V 16.12. Melissa Lönnström 2004 Borgå Akilles
N16 5.0 V 16.12. Rosa Niittyviita 2004 Kouvolan Hiihtoseura
N16 5.0 V 16.12. Olivia Halme 2003 Lahden Hiihtoseura
N16 5.0 V 16.12. Nora Kytäjä 2004 Valkeakosken Haka
N16 5.0 V 16.12. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N16 5.0 V 16.12. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
N16 5.0 V 16.12. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N18 5.0 V 16.12. Rebecca Lönnqvist 2001 Borgå Akilles
N18 5.0 V 16.12. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
N18 5.0 V 16.12. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N18 5.0 V 16.12. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
N18 5.0 V 16.12. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N18 5.0 V 16.12. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
N18 5.0 V 16.12. Elisa Mattila 2002 Kouvolan Hiihtoseura
N18 5.0 V 16.12. Sara Niittyviita 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 5.0 V 16.12. Roosa Vantaala 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5.0 V 16.12. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
N18 5.0 V 16.12. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 5.0 V 16.12. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N18 5.0 V 16.12. Veera Kontkanen 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 5.0 V 16.12. Hannah Smart 2002 Paltamon Urheilijat
N18 5.0 V 16.12. Vilma Tuominen 2001 Tampereen Pyrintö
N18 5.0 V 16.12. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N18 5.0 V 16.12. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N18 5.0 V 16.12. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N18 5.0 V 16.12. Roosa Riikola 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
N20 5.0 V 16.12. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
N20 5.0 V 16.12. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
N20 5.0 V 16.12. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N20 5.0 V 16.12. Vilja Kauranen 2001 Espoon Hiihtoseura
N20 5.0 V 16.12. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
N20 5.0 V 16.12. Amanda Nyfors 2000 IF Brahe
N20 5.0 V 16.12. Linnea Halonen 2000 IF Femman
N20 5.0 V 16.12. Elin Björk 1999 IK Falken
N20 5.0 V 16.12. Hanna Ray 2000 IK Falken
N20 5.0 V 16.12. Sonja Katajamäki 1999 IK Falken
N20 5.0 V 16.12. Tuuli Liukkonen 2000 Joutsan Pommi
N20 5.0 V 16.12. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N20 5.0 V 16.12. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N20 5.0 V 16.12. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
N20 5.0 V 16.12. Eveliina Toivanen 2000 Karihaaran Visa
N20 5.0 V 16.12. Jemina Böök 2000 Karihaaran Visa
N20 5.0 V 16.12. Josefiina Böök 1999 Karihaaran Visa
N20 5.0 V 16.12. Siiri Saalo 2000 Keravan Urheilijat
N20 5.0 V 16.12. Minerva Karppanen 2000 Kiteen Urheilijat
N20 5.0 V 16.12. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
N20 5.0 V 16.12. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 5.0 V 16.12. Hanna-Sofia Karhula 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 5.0 V 16.12. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 5.0 V 16.12. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 5.0 V 16.12. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
N20 5.0 V 16.12. Saija Taattola 2000 Nilsiän Nujakka
N20 5.0 V 16.12. Sandra Jordman 1999 NORRVALLA SKI TEAM
N20 5.0 V 16.12. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
N20 5.0 V 16.12. Iiris Moisio 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5.0 V 16.12. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5.0 V 16.12. Tiia Kauppinen 1999 Savonlinnan Hiihtoseura
N20 5.0 V 16.12. Anni-Sofia Ankkuri 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 5.0 V 16.12. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 5.0 V 16.12. Annu Pylkkänen 1999 Ski Jyväskylä
N20 5.0 V 16.12. Marika Aho 2000 Ski Jyväskylä
N20 5.0 V 16.12. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N20 5.0 V 16.12. Viivi Varjus 1999 Ski Jyväskylä
N20 5.0 V 16.12. Amanda Saari 2000 Tampereen Pyrintö
N20 5.0 V 16.12. Riina Perkiö 1999 Vantaan Hiihtoseura
N20 5.0 V 16.12. Anne Penttilä 2000 Vehkalahden Veikot
N20 5.0 V 16.12. Sara Urpalainen 2000 Vehkalahden Veikot
NYL 5.0 V 16.12. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5.0 V 16.12. Anni Ahonen 1997 Imatran Urheilijat
NYL 5.0 V 16.12. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL 5.0 V 16.12. Silja Tarvonen 1985 Kangasniemen Kalske
NYL 5.0 V 16.12. Janette Mäki 1992 Karinaisten Kunto
NYL 5.0 V 16.12. Laura Nurminen 1998 Keravan Urheilijat
NYL 5.0 V 16.12. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 5.0 V 16.12. Marja-Terttu Repo 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 5.0 V 16.12. Rebecca Immonen 1998 Nastolan Naseva
NYL 5.0 V 16.12. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 5.0 V 16.12. Netta Tuhkanen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 5.0 V 16.12. Vilma Jylhä 1996 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL 5.0 V 16.12. Anita Kirvesniemi 1990 Ski Jyväskylä
NYL 5.0 V 16.12. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 5.0 V 16.12. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 5.0 V 16.12. Mariel Merlii Pulles 1998 Vantaan Hiihtoseura