Pahkan Nuorisosprint/ EYOF katsastus/ PM katsastus/ U18-Fennovoima Cup/ Pohlois-Savon nuorisocupin eli Iivo cupin osakilpailu

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 12.1.2019
Kilpailun alkamisajankohta 10.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 8.1.19 23:59:59
Kilpailun nimi Pahkan Nuorisosprint/ EYOF katsastus/ PM katsastus/ U18-Fennovoima Cup/ Pohlois-Savon nuorisocupin eli Iivo cupin osakilpailu
Kilpailun numero 063
Kilpailupaikka Sonkajärvi
Kilpailupaikan osoite Sonkakoskentie 205 74300 Sonkajärvi
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
U18-cup
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 12.01.2019
Sarja Matka
M8 P 0.6 km
N8 P 0.6 km
M10 P 1 km
N10 P 1 km
M12 P 1 km
N12 P 1 km
M14 P 1.3 km
N14 P 1.3 km
M16 P 1.5 km
N16 P 1.3 km
M18 P 1.5 km
N18 P 1.3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Sonkajärven Pahka
Seuranumero 10343838
Yhteyshenkilö Eero Heiskanen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 203 622
GSM
Fax
WWW-osoite www.sonkajarvenpahka.sporttisaitti.com
Sähköposti montelontila@meili.fi
Ilmoittautumiset kilmon kautta 08.01.2019 klo 23.59 mennessä
Osanottomaksut alle 16 v 12 e muut 17 e
Pankki ja tilinro Sonkajärven Osuuspankki FI3454350340000839 Sonkajärven Pahka
TD/TDA Td Jari Ikonen Tda Jani Tikkanen
Tiedustelut ja lisäinfo Eero Heiskanen puh 0400203622 tai Mikko Seppä puh 0400965711 tai www.sonkajarvenpahka.sporttisaitti.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus kilpailupaikalle on opastus kilpailupäivänä : Sonkakoskentie 205 74300 Sonkajärvi
Majoitus iisalmen ja lähiseudun majoitusliikkeet
Palkinnot ja palkintojen jako Palkittavien määrä ja palkintojen jaon aikataulu ilmoitetaan myöhemmin
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1 km P 12.1. Antti Tanskanen 2010 Iisalmen Visa
M10 1 km P 12.1. Juha Komu 2009 Iisalmen Visa
M10 1 km P 12.1. Sisu Suvinen 2009 Leppävirran Viri
M10 1 km P 12.1. Daniel Pekonen 2009 Puijon Hiihtoseura
M10 1 km P 12.1. Julius Manninen 2010 Suonenjoen Vasama
M10 1 km P 12.1. Tomi Iivanainen 2009 Suonenjoen Vasama
M12 1 km P 12.1. Elias Angeria 2007 Iisalmen Visa
M12 1 km P 12.1. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M12 1 km P 12.1. Sami Moilanen 2007 Iisalmen Visa
M12 1 km P 12.1. Aapo Ohtonen 2007 Kainuun Hiihtoseura
M12 1 km P 12.1. Karri Korhonen 2008 Kainuun Hiihtoseura
M12 1 km P 12.1. Veikko Korhonen 2011 Kainuun Hiihtoseura
M12 1 km P 12.1. Arttu Ritvanen 2007 Kiuruveden Urheilijat
M12 1 km P 12.1. Joel Mäki 2008 Kiuruveden Urheilijat
M12 1 km P 12.1. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M12 1 km P 12.1. Otto Konttinen 2007 Leppävirran Viri
M12 1 km P 12.1. Aaro Kirjavainen 2008 Puijon Hiihtoseura
M12 1 km P 12.1. Lauri Hollmén 2007 Puijon Hiihtoseura
M12 1 km P 12.1. Eelis Jaroma 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
M12 1 km P 12.1. Jeremias Heikkinen 2008 Sonkajärven Pahka
M12 1 km P 12.1. Miika Huttunen 2007 Sonkajärven Pahka
M12 1 km P 12.1. Tuukka Ovaskainen 2007 Sonkajärven Pahka
M12 1 km P 12.1. Nuutti Kolehmainen 2008 Suonenjoen Vasama
M12 1 km P 12.1. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M12 1 km P 12.1. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M14 1.3 km P 12.1. Pekka Tanskanen 2006 Iisalmen Visa
M14 1.3 km P 12.1. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M14 1.3 km P 12.1. Akseli Kirjavainen 2006 Puijon Hiihtoseura
M14 1.3 km P 12.1. Kaapo Korhonen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
M14 1.3 km P 12.1. Teemu Ovaskainen 2005 Sonkajärven Pahka
M14 1.3 km P 12.1. Oliver Törmäkangas 2006 Sotkamon Jymy
M14 1.3 km P 12.1. Kalle Aalto 2006 Suonenjoen Vasama
M14 1.3 km P 12.1. Kouta Heiskanen 2005 Vieremän Koitto
M16 1.5 km P 12.1. Aleksi Huttunen 2004 Iisalmen Visa
M16 1.5 km P 12.1. Jesse Kettunen 2003 Iisalmen Visa
M16 1.5 km P 12.1. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
M16 1.5 km P 12.1. Marko Kukkonen 2003 Karihaaran Visa
M16 1.5 km P 12.1. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
M16 1.5 km P 12.1. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 1.5 km P 12.1. Nico Hämäläinen 2003 Maaningan Mahti
M16 1.5 km P 12.1. Arttu Heikkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 1.5 km P 12.1. Herman Happonen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 1.5 km P 12.1. Jalmari Bergqvist 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 1.5 km P 12.1. Erno-Kalle Rissanen 2003 Sonkajärven Pahka
M16 1.5 km P 12.1. Mikko Huttunen 2003 Sonkajärven Pahka
M16 1.5 km P 12.1. Topias Törmäkangas 2004 Sotkamon Jymy
M16 1.5 km P 12.1. Elmeri Syrjälä 2004 Valkeakosken Haka
M18 1.5 km P 12.1. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M18 1.5 km P 12.1. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M18 1.5 km P 12.1. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 1.5 km P 12.1. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 1.5 km P 12.1. Matias Lautamäki 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 1.5 km P 12.1. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
M18 1.5 km P 12.1. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
M18 1.5 km P 12.1. Ville Muhonen 2002 Jämsänkosken Ilves
M18 1.5 km P 12.1. Valtteri Heinimaa 2002 Kangasalan Kisa
M18 1.5 km P 12.1. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M18 1.5 km P 12.1. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M18 1.5 km P 12.1. Lauri Aaltonen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M18 1.5 km P 12.1. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 1.5 km P 12.1. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M18 1.5 km P 12.1. Jesse Piiroinen 2001 Liperin Hiihtoseura
M18 1.5 km P 12.1. Paavo Pakarinen 2002 Liperin Hiihtoseura
M18 1.5 km P 12.1. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M18 1.5 km P 12.1. Alexander Ståhlberg 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M18 1.5 km P 12.1. Casper Hjerpe 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M18 1.5 km P 12.1. Eero Mannila 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 1.5 km P 12.1. Niilo Moilanen 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 1.5 km P 12.1. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 1.5 km P 12.1. Severi Honkonen 2001 Perhon Kiri
M18 1.5 km P 12.1. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
M18 1.5 km P 12.1. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pyhäjärven Pohti
M18 1.5 km P 12.1. Samppo Kumpumäki 2002 Pyhäjärven Pohti
M18 1.5 km P 12.1. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
M18 1.5 km P 12.1. Erno Ruuskanen 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 1.5 km P 12.1. Viljami Miettinen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 1.5 km P 12.1. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M18 1.5 km P 12.1. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
M18 1.5 km P 12.1. Benjamin Saarela 2002 Valkeakosken Haka
M18 1.5 km P 12.1. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
M18 1.5 km P 12.1. Niilo Syrjälä 2002 Valkeakosken Haka
M18 1.5 km P 12.1. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
M18 1.5 km P 12.1. Miro Jylkkä 2002 Ylivieskan Kuula
M18 1.5 km P 12.1. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 1.5 km P 12.1. Kalle Ijäs 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 1.5 km P 12.1. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
M8 0.6 km P 12.1. Kevin Niittyviita 2011 Hollolan Urheilijat -46
M8 0.6 km P 12.1. Eino Angeria 2011 Iisalmen Visa
M8 0.6 km P 12.1. Kusti-Emil Juntunen 2011 Puijon Hiihtoseura
M8 0.6 km P 12.1. Onni Ilmari Aalto 2011 Suonenjoen Vasama
M8 0.6 km P 12.1. Taavetti Tossavainen 2012 Äänekosken Huima
N10 1 km P 12.1. Netta Rauhanen 2009 Puijon Hiihtoseura
N10 1 km P 12.1. Aada Korhonen 2010 Rautalammin Urheilijat
N10 1 km P 12.1. Sanni Katainen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 1 km P 12.1. Siiri Kauppinen 2010 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 1 km P 12.1. Taru Ovaskainen 2010 Sonkajärven Pahka
N10 1 km P 12.1. Hilma Heiskanen 2010 Suonenjoen Vasama
N10 1 km P 12.1. Ilona Aalto 2009 Suonenjoen Vasama
N12 1 km P 12.1. Helinä Niskanen 2007 Kuhmo-Ski
N12 1 km P 12.1. Emma Rytkönen 2008 Maaningan Mahti
N12 1 km P 12.1. Noora Savolainen 2008 Maaningan Mahti
N12 1 km P 12.1. Hilla Happonen 2007 Puijon Hiihtoseura
N12 1 km P 12.1. Lotta Rauhanen 2007 Puijon Hiihtoseura
N12 1 km P 12.1. Elsi Katainen 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 1 km P 12.1. Minja Korhonen 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 1 km P 12.1. Moona Kauppinen 2008 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 1 km P 12.1. Jonna Kärnä 2008 Sonkajärven Pahka
N14 1.3 km P 12.1. Inka Toikkanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 1.3 km P 12.1. Minttu Lehtonen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 1.3 km P 12.1. Ranja Pennanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 1.3 km P 12.1. Alisa Kärnä 2006 Sonkajärven Pahka
N16 1.3 km P 12.1. Noora Mäkäräinen 2004 Iisalmen Visa
N16 1.3 km P 12.1. Rosa Niittyviita 2004 Kouvolan Hiihtoseura
N16 1.3 km P 12.1. Hilla Niskanen 2004 Kuhmo-Ski
N16 1.3 km P 12.1. Anni Föhr 2003 Nilsiän Nujakka
N16 1.3 km P 12.1. Tiina Niskanen 2003 Nilsiän Nujakka
N16 1.3 km P 12.1. Jenni Tuovinen 2003 Puijon Hiihtoseura
N16 1.3 km P 12.1. Sanni Korhonen 2004 Rautalammin Urheilijat
N16 1.3 km P 12.1. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 1.3 km P 12.1. Jaira Pennanen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 1.3 km P 12.1. Oona Katainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 1.3 km P 12.1. Ida Niskanen 2004 Sonkajärven Pahka
N16 1.3 km P 12.1. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N18 1.3 km P 12.1. Rebecca Lönnqvist 2001 Borgå Akilles
N18 1.3 km P 12.1. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 1.3 km P 12.1. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N18 1.3 km P 12.1. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N18 1.3 km P 12.1. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N18 1.3 km P 12.1. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
N18 1.3 km P 12.1. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N18 1.3 km P 12.1. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N18 1.3 km P 12.1. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
N18 1.3 km P 12.1. Minna Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
N18 1.3 km P 12.1. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N18 1.3 km P 12.1. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
N18 1.3 km P 12.1. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
N18 1.3 km P 12.1. Heidi Nikkinen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 1.3 km P 12.1. Sara Niittyviita 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 1.3 km P 12.1. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
N18 1.3 km P 12.1. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 1.3 km P 12.1. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N18 1.3 km P 12.1. Sofia Tivinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
N18 1.3 km P 12.1. Aada Föhr 2001 Nilsiän Nujakka
N18 1.3 km P 12.1. Riina Niskanen 2001 Nilsiän Nujakka
N18 1.3 km P 12.1. Elisa Reijonen 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 1.3 km P 12.1. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 1.3 km P 12.1. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N18 1.3 km P 12.1. Hannah Smart 2002 Paltamon Urheilijat
N18 1.3 km P 12.1. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N18 1.3 km P 12.1. Anni Lindroos 2001 Pargas IF
N18 1.3 km P 12.1. Nina Vänskä 2001 Rantasalmen Urheilijat
N18 1.3 km P 12.1. Jenni Takkunen 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
N18 1.3 km P 12.1. Nina Kärnä 2002 Sonkajärven Pahka
N18 1.3 km P 12.1. Sofia Niskanen 2002 Sonkajärven Pahka
N18 1.3 km P 12.1. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N18 1.3 km P 12.1. Aino Vuorinen 2002 Valkeakosken Haka
N18 1.3 km P 12.1. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N18 1.3 km P 12.1. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N18 1.3 km P 12.1. Vilma Kanerva 2002 Valkeakosken Haka
N18 1.3 km P 12.1. Emilia Nissinaho 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
N18 1.3 km P 12.1. Roosa Riikola 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
N8 0.6 km P 12.1. Aino Myllylä 2012 Kiuruveden Urheilijat
N8 0.6 km P 12.1. Anna Siponen 2011 Kiuruveden Urheilijat
N8 0.6 km P 12.1. Emilia Siponen 2012 Kiuruveden Urheilijat
N8 0.6 km P 12.1. Lilja Pekonen 2011 Puijon Hiihtoseura
N8 0.6 km P 12.1. Iina Anni Emilia Toikkanen 2011 Rautalammin Urheilijat
N8 0.6 km P 12.1. Mette Korhonen 2012 Siilinjärven Hiihtoseura
N8 0.6 km P 12.1. Viivi Lehtonen 2011 Siilinjärven Hiihtoseura
N8 0.6 km P 12.1. Selena Törmäkangas 2011 Sotkamon Jymy
N8 0.6 km P 12.1. Selma Vasiljev 2011 Suonenjoen Vasama