Kangasalan Kisan Hiihdot/ Krista Cup-osakilpailu

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 9.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 6.2.19 23:59:59
Kilpailun nimi Kangasalan Kisan Hiihdot/ Krista Cup-osakilpailu
Kilpailun numero 097
Kilpailupaikka Kangasala
Kilpailupaikan osoite Kyötikkälän urheilukeskus, Lätsä-Pekantie 21, 36200 Kangasala
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 09.02.2019
Opastus Navigaattori: Lätsä-Pekantie 2, 36220 Kangasala Palkintojen jaot useammassa erässä kilpailun etenemisen mukaan.
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 3 km
M65 V 5 km
N65 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kangasalan Kisa
Seuranumero 10349298
Yhteyshenkilö Henna Nurminen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 515 0449
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.hiihto.kangasalankisa.fi/
Sähköposti hiihto.kangasalankisa@gmail.com
Ilmoittautumiset Ke 6.2.2019 klo 23:59
Osanottomaksut Yli 16 v 20 eur, 16 v ja alle 15 eur
Pankki ja tilinro FI80 4510 7520 0385 89 Kangasalan Kisa
TD/TDA TD Heidi Haapalehto, Lempäälän Kisa

TDA Tanja Heinimaa, Kangasalan Kisa

Kilpailunjohtaja Harri Linnamaa

Kilpailusihteeri Henna Nurminen
Tiedustelut ja lisäinfo hiihto.kangasalankisa(at)gmail.com
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Lätsä-Pekantie 21, Kangasala
Majoitus Hotelli Apila, Kangasala, http://www.kuntoutumiskeskusapila.fi/apila-hotelli.html
Palkinnot ja palkintojen jako Useammassa erässä
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 9.2. Joona Mäkelä 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km V 9.2. Emil Ruokostenpohja 2009 Jämsänkosken Ilves
M10 2 km V 9.2. Eino Liuha 2010 Kangasalan Kisa
M10 2 km V 9.2. Konsta Koski 2010 Kangasalan Kisa
M10 2 km V 9.2. Lennu Seppänen 2009 Kangasalan Kisa
M10 2 km V 9.2. Viljo Linnamaa 2010 Kangasalan Kisa
M10 2 km V 9.2. Eetu Kinnunen 2009 Kankaantaan Kisa
M10 2 km V 9.2. Joona Kivistö 2009 Lempäälän Kisa
M10 2 km V 9.2. Eero Siivonen 2009 Pirkkalan Hiihtäjät
M10 2 km V 9.2. Henrik Ahoniemi 2009 Rajamäen Kehitys
M10 2 km V 9.2. Niklas Lehtinen 2009 Rasti-Lukko
M10 2 km V 9.2. Martti Kulmala 2010 Tampereen Pyrintö
M10 2 km V 9.2. Nico Välimäki 2009 Vammalan Seudun Voima
M10 2 km V 9.2. Visa Lampila 2010 Vammalan Seudun Voima
M10 2 km V 9.2. Kasperi Suhonen 2009 Ylöjärven Ryhti
M12 3 km V 9.2. Emil Pukkila 2007 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km V 9.2. Vilho Peltotalo 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km V 9.2. Juuso Ylisiurua 2008 Kangasalan Kisa
M12 3 km V 9.2. Niilo Linnamaa 2008 Kangasalan Kisa
M12 3 km V 9.2. Aapeli Karislahti 2008 Lempäälän Kisa
M12 3 km V 9.2. Oliver Kaikkonen 2007 Lempäälän Kisa
M12 3 km V 9.2. Elias Vähä-Ypyä 2008 Pirkkalan Hiihtäjät
M12 3 km V 9.2. Luukas Lehtinen 2007 Rasti-Lukko
M12 3 km V 9.2. Elias Ruokostenpohja 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 9.2. Onni Kinnunen 2008 Valkeakosken Haka
M12 3 km V 9.2. Veeti Liuha 2007 Vammalan Seudun Voima
M12 3 km V 9.2. Veli Lampila 2007 Vammalan Seudun Voima
M12 3 km V 9.2. Eino Kärkimaa 2007 Ylöjärven Ryhti
M12 3 km V 9.2. Erik Lillqvist 2007 Ylöjärven Ryhti
M12 3 km V 9.2. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M12 3 km V 9.2. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M14 5 km V 9.2. Aksu Vuorensyrjä 2005 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 5 km V 9.2. Eetu Mäkelä 2005 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 5 km V 9.2. Antti Urvanta 2006 Lempäälän Kisa
M14 5 km V 9.2. Otso Luodeslampi 2006 Lempäälän Kisa
M14 5 km V 9.2. Akseli Pesu 2006 Pirkkalan Hiihtäjät
M14 5 km V 9.2. Patrik Rautiainen 2006 Ski Jyväskylä
M14 5 km V 9.2. Eemil Koskinen 2006 Teiskon Urheilijat
M14 5 km V 9.2. Johannes Alarotu 2006 Teiskon Urheilijat
M14 5 km V 9.2. Paavo Mäntyvaara 2006 Teiskon Urheilijat
M14 5 km V 9.2. Eetu Koskinen 2005 Viialan Viri
M14 5 km V 9.2. Joona Koskinen 2006 Viialan Viri
M14 5 km V 9.2. Konsta Uuttera 2005 Ylöjärven Ryhti
M16 8 km V 9.2. Tuomas Lindholm 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 8 km V 9.2. Aatu Seppänen 2004 Kangasalan Kisa
M16 8 km V 9.2. Roope Juntunen 2003 Kangasalan Kisa
M16 8 km V 9.2. Konsta Mäntyvaara 2003 Kankaantaan Kisa
M16 8 km V 9.2. Tuukka Kupiainen 2003 Kankaantaan Kisa
M16 8 km V 9.2. Atte Urvanta 2003 Lempäälän Kisa
M16 8 km V 9.2. Juho Keskinen 2004 Lempäälän Kisa
M16 8 km V 9.2. Samuli Jalonen 2003 Lempäälän Kisa
M16 8 km V 9.2. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M16 8 km V 9.2. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 8 km V 9.2. Roope Lindroos 2003 Skiteam 105
M16 8 km V 9.2. Onni Tiira 2004 Tampereen Pyrintö
M16 8 km V 9.2. Sebastian Savolainen 2003 Tampereen Pyrintö
M16 8 km V 9.2. Tomas-Casimir Niemi 2004 Tampereen Yritys
M16 8 km V 9.2. Rasmus Ahoniemi 2003 Vantaan Hiihtoseura
M16 8 km V 9.2. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M18 10 km V 9.2. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km V 9.2. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km V 9.2. Matias Lautamäki 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km V 9.2. Matias Ylisiurua 2001 Kangasalan Kisa
M18 10 km V 9.2. Niko Keskinen 2002 Kangasalan Kisa
M18 10 km V 9.2. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 9.2. Lauri Ström 2002 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 9.2. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 9.2. Valtteri Heinimaa 2002 Tampereen Yritys
M18 10 km V 9.2. Juho Veikkolainen 2002 Valkeakosken Haka
M18 10 km V 9.2. Tommi Valkolehto 2002 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km V 9.2. Topias Torvinen 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km V 9.2. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km V 9.2. Veeti Seppälä 2002 Ylöjärven Ryhti
M20 10 km V 9.2. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 10 km V 9.2. Eetu Tolvanen 2000 Lempäälän Kisa
M20 10 km V 9.2. Eetu Kurkikangas 1999 Tammelan Ryske
M35 10 km V 9.2. Esa Seppä 1979 Lempäälän Kisa
M35 10 km V 9.2. Pertti Pulkkinen 1979 Ski Jyväskylä
M35 10 km V 9.2. Sami Nikkilä 1973 Vammalan Seudun Voima
M35 10 km V 9.2. Lasse Lehtisyrjä 1983 Ylöjärven Urheilijat
M45 5 km V 9.2. Arto Hakala 1970 Lempäälän Kisa
M45 5 km V 9.2. Esa Hynynen 1969 Ski Jyväskylä
M45 5 km V 9.2. Ari Niittymäki 1965 Skiteam 105
M55 5 km V 9.2. Rauno Kokkonen 1964 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M55 5 km V 9.2. Antti Ojala 1955 Tampereen Pyrintö
M55 5 km V 9.2. Leo Ukkonen 1956 Tampereen Pyrintö
M55 5 km V 9.2. Pekka Siiskonen 1959 Tampereen Pyrintö
M55 5 km V 9.2. Pertti Tapani Östman 1958 Tampereen Yritys
M55 5 km V 9.2. Hannu Laine 1960 Vammalan Seudun Voima
M55 5 km V 9.2. Jouko Kaukanen 1955 Virtain Urheilijat
M55 5 km V 9.2. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M65 5 km V 9.2. Rauni Eklund 1954 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M65 5 km V 9.2. Väinö Pääkkö 1947 Kankaantaan Kisa
M65 5 km V 9.2. Harri Mäkelä 1948 Vammalan Seudun Voima
M8 1 km V 9.2. Matias Joutvuo 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1 km V 9.2. Aleksi Kivistö 2011 Lempäälän Kisa
M8 1 km V 9.2. Okko Koskinen 2011 Lempäälän Kisa
M8 1 km V 9.2. Taavetti Tossavainen 2012 Äänekosken Huima
MYL 10 km V 9.2. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 10 km V 9.2. Johan Gustafsson 1982 IF Femman
MYL 10 km V 9.2. Jussi Salo 1991 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 9.2. Aki Järvelä 1990 Iso-Mustajärven Urheilijat
MYL 10 km V 9.2. Jussi Haikka 1979 Kangasalan Kisa
MYL 10 km V 9.2. Olli Niemi 1998 Kangasalan Kisa
MYL 10 km V 9.2. Joonas Lotta 1988 Lahden Hiihtoseura
MYL 10 km V 9.2. Valtteri Niskanen 1997 Lempäälän Kisa
MYL 10 km V 9.2. Santeri Virta 1993 Parkanon Urheilijat
MYL 10 km V 9.2. Juho Sihvola 1986 Tampereen Pyrintö
MYL 10 km V 9.2. Jyri Korhonen 1989 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km V 9.2. Alma Peltotalo 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 9.2. Venla Mennala 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 9.2. Fanni Jokela 2009 Kaipolan Vire
N10 2 km V 9.2. Maija Mäntylä 2009 Kangasalan Kisa
N10 2 km V 9.2. Sini Vallittu 2010 Kangasalan Kisa
N10 2 km V 9.2. Aada Ylilehto 2009 Lempäälän Kisa
N10 2 km V 9.2. Ronja Viitanen 2009 Oriveden Ponnistus
N10 2 km V 9.2. Petra Rautiainen 2010 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 9.2. Hertta Pitkänen 2009 Teiskon Urheilijat
N10 2 km V 9.2. Maija Häkli 2010 Teiskon Urheilijat
N10 2 km V 9.2. Iiris Helenius 2010 Viialan Viri
N10 2 km V 9.2. Reea Hiitelä 2009 Ylöjärven Ryhti
N10 2 km V 9.2. Vilma Pyhtilä 2010 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km V 9.2. Minttu Salonen 2007 Kaipolan Vire
N12 3 km V 9.2. Aino Aarnio 2007 Kangasalan Kisa
N12 3 km V 9.2. Hanni Koski 2007 Kangasalan Kisa
N12 3 km V 9.2. Tuuli Vallittu 2007 Kangasalan Kisa
N12 3 km V 9.2. Aino Koskinen 2008 Lempäälän Kisa
N12 3 km V 9.2. Emilia Ylilehto 2007 Lempäälän Kisa
N12 3 km V 9.2. Lotta Tolvanen 2007 Lempäälän Kisa
N12 3 km V 9.2. Ilona Mäkelä 2007 Tampereen Pyrintö
N12 3 km V 9.2. Kerttu Kulmala 2007 Tampereen Pyrintö
N12 3 km V 9.2. Miina Palonen 2007 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 9.2. Elma Hannikainen 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 9.2. Karoliina Hirvelä 2006 Jämsänkosken Ilves
N14 3 km V 9.2. Kaisa Koivisto 2006 Kaipolan Vire
N14 3 km V 9.2. Lotta Salonen 2005 Kaipolan Vire
N14 3 km V 9.2. Ada Aarnio 2005 Kangasalan Kisa
N14 3 km V 9.2. Ilona Verho 2005 Kangasalan Kisa
N14 3 km V 9.2. Ella Noora Haapalehto 2005 Lempäälän Kisa
N14 3 km V 9.2. Oona Kaikkonen 2005 Lempäälän Kisa
N14 3 km V 9.2. Elli Harju 2006 Tampereen Pyrintö
N14 3 km V 9.2. Emma Kallio 2006 Tampereen Pyrintö
N14 3 km V 9.2. Helmi Haavisto 2006 Tampereen Pyrintö
N14 3 km V 9.2. Linnea Salo 2006 Tampereen Pyrintö
N14 3 km V 9.2. Amanda Saltbacka 2006 Valkeakosken Haka
N14 3 km V 9.2. Matilda Saltbacka 2006 Valkeakosken Haka
N14 3 km V 9.2. Elice Helenius 2005 Viialan Viri
N14 3 km V 9.2. Annika Rantanen 2006 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 9.2. Birgit Tuomola 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 9.2. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 9.2. Isabella Lillqvist 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 9.2. Miina Mäki-Korte 2006 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 9.2. Riina Alarotu 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N16 5 km V 9.2. Hanna Koivisto 2003 Kaipolan Vire
N16 5 km V 9.2. Silja Lamminmäki 2003 Kangasalan Kisa
N16 5 km V 9.2. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N16 5 km V 9.2. Viveka Kuivalahti 2004 Lempäälän Kisa
N16 5 km V 9.2. Anniina Ström 2004 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 9.2. Ronja Haavisto 2003 Tampereen Pyrintö
N16 5 km V 9.2. Venny Lundberg 2003 Tampereen Pyrintö
N16 5 km V 9.2. Saana Kuusinen 2003 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 9.2. Saara Mattila 2003 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 9.2. Ilona Lampila 2004 Vammalan Seudun Voima
N16 5 km V 9.2. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N16 5 km V 9.2. Nina Välimäki 2004 Vammalan Seudun Voima
N16 5 km V 9.2. Elsa Torvinen 2003 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 9.2. Matleena Palonen 2003 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 9.2. Noora Laine 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 9.2. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 9.2. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N18 5 km V 9.2. Elena Konstari 2002 Kaipolan Vire
N18 5 km V 9.2. Peppi Salonen 2002 Kaipolan Vire
N18 5 km V 9.2. Kaarina Nurminen 2002 Kangasalan Kisa
N18 5 km V 9.2. Nina Hernesaho 2001 Kangasalan Kisa
N18 5 km V 9.2. Mimosa Nevala 2002 Kankaanpään Urheilijat
N18 5 km V 9.2. Anni Laine 2002 Ylöjärven Ryhti
N20 5 km V 9.2. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N20 5 km V 9.2. Amanda Saari 2000 Tampereen Pyrintö
N20 5 km V 9.2. Sonja Lahtinen 1999 Valkeakosken Haka
N35 5 km V 9.2. Hanna-Mari Siivonen 1980 Pirkkalan Hiihtäjät
N45 5 km V 9.2. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N55 3 km V 9.2. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
N55 3 km V 9.2. Aino Berg 1956 Tampereen Yritys
N55 3 km V 9.2. Jaana Kuittinen 1962 Tampereen Yritys
N8 1 km V 9.2. Sanni Keskinen 2011 Kangasalan Kisa
N8 1 km V 9.2. Anni Siivonen 2011 Pirkkalan Hiihtäjät
N8 1 km V 9.2. Hilla Ruokostenpohja 2011 Ski Jyväskylä
N8 1 km V 9.2. Kiira Suhonen 2011 Ylöjärven Ryhti
NYL 5 km V 9.2. Anna-Stina Hievanen 1994 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km V 9.2. Emmi Hakomäki 1998 Jämin Jänne
NYL 5 km V 9.2. Heta Jalonen 1991 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 9.2. Elisa Parkkinen 1998 Pyhäjärven Pohti
NYL 5 km V 9.2. Krista Laitinen 1998 Tampereen Pyrintö