Timanttiset Ryske-hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 13.1.2019
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 9.1.19 19:59:59
Kilpailun nimi Timanttiset Ryske-hiihdot
Kilpailun numero 066
Kilpailupaikka Tammela
Kilpailupaikan osoite Kyöpelintie 20
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 13.01.2019
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M40 P 10 km
M45 P 10 km
N45 P 5 km
M50 P 10 km
M55 P 10 km
N55 P 5 km
M60 P 10 km
M65 P 10 km
N65 P 5 km
M70 P 5 km
M75 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Tammelan Ryske
Seuranumero 10344992
Yhteyshenkilö Paavo Vesterinen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 342 7626
GSM
Fax
WWW-osoite www.tammelanryske.fi
Sähköposti paavo.vesterinen@surffi.net
Ilmoittautumiset Kilmo 9.1.2018 klo 20.00 mennessä
Osanottomaksut 20,- euroa alle 16 vuotiaat 1,-5 euroa
Pankki ja tilinro FI72 5025 1640 0002 77 Tammelan Ryske
TD/TDA Ilkka Bister Forssan Salama
Tiedustelut ja lisäinfo paavo.vesterinen@surffi.net, teemusal@gmail.com
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Tammelan keskusta Tammelantien ja Kyöpelintien risteys
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako palkintojen jako kahdessa erässä. Timanttiset palkinnot
Muuta tietoa lähtölistat ja kilpailuohjeet Tammelan Ryskeen kotisivuilla viimeistään pe 11.1 Myös matkat tarkentuvat kilpailu-ohjeissa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 13.1. Vilho Syrjälä 2010 Forssan Salama
M10 2 km P 13.1. Henrik Ahoniemi 2009 Hyvinkään Hiihtäjät
M10 2 km P 13.1. Joona Mäkelä 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km P 13.1. Eetu Kinnunen 2009 Kankaantaan Kisa
M10 2 km P 13.1. Tuure Kulju 2010 Pöytyän Urheilijat
M10 2 km P 13.1. Niklas Lehtinen 2009 Rasti-Lukko
M12 3 km P 13.1. Olli Seppälä 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km P 13.1. Eemeli Varemäki 2008 Perniön Urheilijat
M12 3 km P 13.1. Eevert Salonen 2007 Pöytyän Urheilijat
M12 3 km P 13.1. Veikka Kulju 2008 Pöytyän Urheilijat
M12 3 km P 13.1. Luukas Lehtinen 2007 Rasti-Lukko
M12 3 km P 13.1. Eino Kärkimaa 2007 Ylöjärven Ryhti
M14 5 km P 13.1. Aksu Vuorensyrjä 2005 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 5 km P 13.1. Eetu Mäkelä 2005 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 5 km P 13.1. Joel Seppälä 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 5 km P 13.1. Antti Urvanta 2006 Lempäälän Kisa
M14 5 km P 13.1. Akseli Pitkänen 2005 Teiskon Urheilijat
M14 5 km P 13.1. Paavo Mäntyvaara 2006 Teiskon Urheilijat
M14 5 km P 13.1. Thomas Saarela 2005 Valkeakosken Haka
M14 5 km P 13.1. Eetu Koskinen 2005 Viialan Viri
M14 5 km P 13.1. Joona Koskinen 2006 Viialan Viri
M16 5 km P 13.1. Rasmus Ahoniemi 2003 Hyvinkään Hiihtäjät
M16 5 km P 13.1. Tuomas Lindholm 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 5 km P 13.1. Lauri Saarinen 2004 Kalannin Vankka
M16 5 km P 13.1. Roope Juntunen 2003 Kangasalan Kisa
M16 5 km P 13.1. Konsta Mäntyvaara 2003 Kankaantaan Kisa
M16 5 km P 13.1. Tuukka Kupiainen 2003 Kankaantaan Kisa
M16 5 km P 13.1. Santeri Kirjavainen 2003 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km P 13.1. Eemeli Laukkanen 2004 Pöytyän Urheilijat
M16 5 km P 13.1. Aapeli Leppä 2003 Raision Kuula
M16 5 km P 13.1. Eetu Takomo 2004 Skiteam 105
M16 5 km P 13.1. Rauli Aho 2004 Valkeakosken Haka
M16 5 km P 13.1. Eetu Kärkäinen 2003 Viialan Viri
M18 10 km P 13.1. Taavi Nyström 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km P 13.1. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M18 10 km P 13.1. Alex Virtala 2002 Pargas IF
M18 10 km P 13.1. Emil Rosin 2002 Pargas IF
M18 10 km P 13.1. Viktor Johansson 2002 Pargas IF
M18 10 km P 13.1. Akseli Lindgren 2002 Raision Kuula
M18 10 km P 13.1. Juho Veikkolainen 2002 Valkeakosken Haka
M18 10 km P 13.1. Oskari Aumo 2002 Valkeakosken Haka
M18 10 km P 13.1. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km P 13.1. Roni Hiitelä 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km P 13.1. Topias Torvinen 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 10 km P 13.1. Roope Nyström 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M20 10 km P 13.1. Lari Laine 1999 Kankaantaan Kisa
M20 10 km P 13.1. Joni Rauhansalo 1999 Valkeakosken Haka
M35 10 km P 13.1. Ilkka Heinonen 1982 Pargas IF
M35 10 km P 13.1. Ville Mäkelä 1984 Tampereen Pyrintö
M40 10 km P 13.1. Niilo Ruotsalainen 1979 Pyhäjärven Pohti
M40 10 km P 13.1. Henri Saapunki 1976 Vantaan Hiihtoseura
M40 10 km P 13.1. Jan Kiljunen 1974 Vantaan Hiihtoseura
M40 10 km P 13.1. Santeri Ryhänen 1977 Vantaan Hiihtoseura
M45 10 km P 13.1. Ilkka Nurminen 1974 Kangasalan Kisa
M45 10 km P 13.1. Jarkko Hiltunen 1972 Liedon Luja
M45 10 km P 13.1. Tönu Illaru 1971 Vihdin Viesti
M50 10 km P 13.1. Ari-Pekka Lassila 1969 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M50 10 km P 13.1. Juha-Matti Valkama 1967 Nurmijärven Hiihtoseura
M50 10 km P 13.1. Matti Pääkkönen 1965 Skiteam 105
M55 10 km P 13.1. Mika Keronen 1963 Anjalan Liitto
M55 10 km P 13.1. Osmo Jahkola 1960 Espoon Hiihtoseura
M55 10 km P 13.1. Petri Heinonen 1961 Espoon Hiihtoseura
M55 10 km P 13.1. Anssi Reunanen 1964 Forssan Salama
M55 10 km P 13.1. Pauli Ojalainen 1962 Hollolan Nasta
M55 10 km P 13.1. Seppo Vinkanharju 1964 Hyvinkään Hiihtäjät
M55 10 km P 13.1. Jari Nieminen 1964 Padasjoen Yritys
M60 10 km P 13.1. Veikko Hietaoja 1959 Kankaanpään Urheilijat
M60 10 km P 13.1. Veli Pekka Vänni 1957 Kankaanpään Urheilijat
M60 10 km P 13.1. Matti Luotio 1955 Keuruun Kisailijat
M60 10 km P 13.1. Rauno Tuomi 1957 Nakkilan Vire
M60 10 km P 13.1. Antti Ojala 1955 Tampereen Pyrintö
M60 10 km P 13.1. Leo Ukkonen 1956 Tampereen Pyrintö
M60 10 km P 13.1. Jouko Kaukanen 1955 Virtain Urheilijat
M60 10 km P 13.1. Rainer Hakamäki 1956 Virtain Urheilijat
M60 10 km P 13.1. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M65 10 km P 13.1. Kari Ahonen 1951 Hollolan Urheilijat -46
M65 10 km P 13.1. Jarmo Kopra 1954 Valkeakosken Haka
M65 10 km P 13.1. Harri Mäkelä 1948 Vammalan Seudun Voima
M70 5 km P 13.1. Kurt Dannholm 1945 Espoon Hiihtoseura
M70 5 km P 13.1. Eero Heman 1945 Hollolan Nasta
M70 5 km P 13.1. Heikki Peltola 1946 Hollolan Nasta
M70 5 km P 13.1. Tapio Kullervo Ikäheimonen 1945 Hyvinkään Hiihtoseura
M70 5 km P 13.1. Eero Moilanen 1946 Kajaanin Hiihtäjät
M70 5 km P 13.1. Väinö Pääkkö 1947 Kankaantaan Kisa
M70 5 km P 13.1. Veikko Piirainen 1945 Keimolan Kaiku
M70 5 km P 13.1. Erkki Kilpinen 1948 Lahden Hiihtoseura
M70 5 km P 13.1. Urpo Leinonen 1948 Rekolan Raikas
M70 5 km P 13.1. Yrjö Teräväinen 1948 Someron Esa
M75 5 km P 13.1. Alpo Virtanen 1941 Hyvinkään Hiihtoseura
M75 5 km P 13.1. Tapio Wallenius 1938 Hyvinkään Hiihtoseura
M75 5 km P 13.1. Pekka Forss 1943 Kankaantaan Kisa
M75 5 km P 13.1. Matti Juhani Huuhka 1944 Nastolan Naseva
M75 5 km P 13.1. Reijo Kauppila 1942 Tampereen Pyrintö
M8 1 km P 13.1. Juho Seppälä 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1 km P 13.1. Matias Joutvuo 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1 km P 13.1. Elias Heinonen 2011 Pargas IF
M8 1 km P 13.1. Okko Koskinen 2011 Ylöjärven Ryhti
MYL 10 km P 13.1. Viljami Kirjavainen 1996 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km P 13.1. Olli Niemi 1998 Kangasalan Kisa
MYL 10 km P 13.1. Eero Lapila 1998 Liedon Luja
MYL 10 km P 13.1. Kalle Linnasaari 1997 Raision Kuula
MYL 10 km P 13.1. Otso Kuokka 1990 Raision Kuula
MYL 10 km P 13.1. Miika Ruokonen 1990 Ski Jyväskylä
MYL 10 km P 13.1. Matti Piha 1992 Skiteam 105
MYL 10 km P 13.1. Juha-Matti Mikkolainen 1987 Valkeakosken Haka
N10 2 km P 13.1. Jatta Haltsonen 2009 Pöytyän Urheilijat
N10 2 km P 13.1. Linda Hemling 2009 Pöytyän Urheilijat
N10 2 km P 13.1. Nia Kytäjä 2009 Valkeakosken Haka
N10 2 km P 13.1. Iiris Helenius 2010 Viialan Viri
N10 2 km P 13.1. Reea Hiitelä 2009 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km P 13.1. Alina Syrjälä 2008 Forssan Salama
N12 3 km P 13.1. Anni Saarinen 2007 Kalannin Vankka
N12 3 km P 13.1. Kerttu Anttila 2008 Nakkilan Vire
N12 3 km P 13.1. Rebecka Backholm 2007 Pargas IF
N12 3 km P 13.1. Elma Uusipaikka 2008 Pöytyän Urheilijat
N12 3 km P 13.1. Aino Koskinen 2008 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km P 13.1. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 13.1. Aino Saarinen 2005 Kalannin Vankka
N14 3 km P 13.1. Selma Pirkola 2005 Kalannin Vankka
N14 3 km P 13.1. Jenny Nisu 2005 Lauttakylän Luja
N14 3 km P 13.1. Ella Noora Haapalehto 2005 Lempäälän Kisa
N14 3 km P 13.1. Ada Jokinen 2005 Liedon Luja
N14 3 km P 13.1. Anna Stenroos 2006 Nakkilan Vire
N14 3 km P 13.1. Emmi Patrikainen 2005 Nakkilan Vire
N14 3 km P 13.1. Heini Vuori 2005 Nakkilan Vire
N14 3 km P 13.1. Lotta Sjöblom 2005 Nakkilan Vire
N14 3 km P 13.1. Emmi Virtala 2005 Pargas IF
N14 3 km P 13.1. Emma Anna Elina Kallio 2006 Tampereen Pyrintö
N14 3 km P 13.1. Annukka Linnainmaa 2005 Valkeakosken Haka
N14 3 km P 13.1. Aava Häyrynen 2005 Viialan Viri
N14 3 km P 13.1. Elice Helenius 2005 Viialan Viri
N16 5 km P 13.1. Anni Heinonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km P 13.1. Riina Alarotu 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N16 5 km P 13.1. Elisa Pirilä 2004 Kalannin Vankka
N16 5 km P 13.1. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N16 5 km P 13.1. Hetta Niemelä 2004 Lempäälän Kisa
N16 5 km P 13.1. Amanda Yli-Futka 2004 Nakkilan Vire
N16 5 km P 13.1. Siiri Heikkilä 2004 Nakkilan Vire
N16 5 km P 13.1. Sara Laurén 2003 Pargas IF
N16 5 km P 13.1. Aino Uusipaikka 2004 Pöytyän Urheilijat
N16 5 km P 13.1. Venny Lundberg 2003 Tampereen Pyrintö
N16 5 km P 13.1. Viivi Lundberg 2003 Tampereen Pyrintö
N16 5 km P 13.1. Katja Linnainmaa 2003 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 13.1. Nora Kytäjä 2004 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 13.1. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N18 5 km P 13.1. Aino Huttunen 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km P 13.1. Nea Lindén 2002 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km P 13.1. Hanna Nisu 2001 Lauttakylän Luja
N18 5 km P 13.1. Lisa-Sofie Fabig 2002 Noormarkun Nopsa
N18 5 km P 13.1. Fanni Lehtinen 2002 Skiteam 105
N18 5 km P 13.1. Anni Virta 2002 Valkeakosken Haka
N18 5 km P 13.1. Kerttu Niinimäki 2002 Valkeakosken Haka
N18 5 km P 13.1. Anni Laine 2002 Ylöjärven Ryhti
N20 5 km P 13.1. Hilma Ahonen 2000 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N20 5 km P 13.1. Jenny Virtala 2000 Pargas IF
N20 5 km P 13.1. Sonja Lahtinen 1999 Valkeakosken Haka
N35 5 km P 13.1. Elina Honkavuori 1983 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N35 5 km P 13.1. Anna-Liisa Häkkinen 1976 Punkalaitumen Kunto
N55 5 km P 13.1. Merja Teräväinen 1955 Someron Esa
N55 5 km P 13.1. Aino Berg 1956 Tampereen Yritys
N55 5 km P 13.1. Jaana Kuittinen 1962 Tampereen Yritys
N65 5 km P 13.1. Sinikka Salo 1947 Tampereen Pyrintö
N8 1 km P 13.1. Anni Kinnunen 2012 Kankaantaan Kisa
N8 1 km P 13.1. Milja Anttila 2011 Nakkilan Vire
N8 1 km P 13.1. Elina Varemäki 2011 Perniön Urheilijat
N8 1 km P 13.1. Mette Häkkinen 2012 Punkalaitumen Kunto
N8 1 km P 13.1. Lotta Hemling 2012 Pöytyän Urheilijat
N8 1 km P 13.1. Martta Uusipaikka 2011 Pöytyän Urheilijat
NYL 5 km P 13.1. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
NYL 5 km P 13.1. Sirkka Ehrnrooth 1956 Espoon Hiihtoseura
NYL 5 km P 13.1. Anna-Stina Hievanen 1994 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km P 13.1. Katariina Hämäläinen 1991 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 5 km P 13.1. Sanni Nokelainen 1995 Noormarkun Nopsa
NYL 5 km P 13.1. Elisa Parkkinen 1998 Pyhäjärven Pohti
NYL 5 km P 13.1. Emmi Rajala 1997 Tampereen Pyrintö