Österbyloppet

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 12.1.2019
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 10.1.19 20:59:59
Kilpailun nimi Österbyloppet
Kilpailun numero 178
Kilpailupaikka Tammisaari
Kilpailupaikan osoite Västerby Skidcentrum/Hiihtokeskus, Ekenäs/Tammisaari (Västerbyn Frisbeegolfrata)
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 12.01.2019
Kan ändra beroende på snöläget. Voi muuttua riippuen lumitilanteesta.
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M40 P 10 km
N40 P 5 km
M50 P 5 km
N50 P 5 km
M60 P 5 km
N60 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Österby Sportklubb
Seuranumero 10343663
Yhteyshenkilö Henrik Malmberg
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 521 8455
GSM
Fax
WWW-osoite www.osterbysportklubb.idrott.fi
Sähköposti henrik.malmberg78@gmail.com
Ilmoittautumiset Anmälningstid, senast 10.1.2019 kl. 21.00 via Kilmo. Ei jälki-ilmoittautumisia.
Osanottomaksut Deltagaravgift, 16 år eller yngre, 10€ - övriga, 15€.
Pankki ja tilinro IBAN: FI23 4170 0010 0556 36 Österby Sportklubb
TD/TDA TD, Kent Westerholm
Assisterande TD, Niklas Westerlund
Tävlingsledare, Henrik Malmberg
Tävlingssekreterare, Owe Backman
Banmästare, Stig Österholm.
Tiedustelut ja lisäinfo Tilläggsuppgifter/Lisätiedot: Tävlingsledare Henrik Malmberg 050-5218455, henrik.malmberg78@gmail.com
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako 8-14 år, pokaler till 3 bästa per klass, medalj till de följande / 8-14 v, pokaalit 3:lle ensimmäiselle per sarja, mitali seuraaville. Övriga klasser, ÖSK-limpa till 3 bästa / Muut luokat, ÖSK-limppu 3:lle ensimmäiselle per sarja
Muuta tietoa Bansträckningar / Radat
Tävlingarna skidas på följande banor/Kisat hiihdetään seuraavilla radoilla:
0.8 km, 2.1 km
1 km (0.8 km)
2 km (2.1 km)
3 km (2.1+0.8 km = 2.9 km)
5 km (2.1+2.1+0.8 = 5.0 km)
8 km (2.1+2.1+2.1+2.1 = 8.4 km)
10 km (2.1+2.1+2.1+2.1+2.1 = 10.5 km)
15 km (2.1+2.1+2.1+2.1+2.1+2.1+2.1 km = 14.7 km)
Kan ändra beroende på snöläget.
Voi muuttua riippuen lumitilanteesta.
(sträckans mätta längd i parentesen/matkan mitattu pituus suluissa)

Tidtabell / Aikataulu
- Lagledarträff / Joukkuejohtajakokouskl 10:00
- Tävlingarna börjar / Kisat alkaa kl 11:00
- Prisutdelning, ca 30 min efter sista målgång / Palkintojenjako n 30 min viimeisen mallitulon jälkeen

Anmälning / Ilmoittautumiset
Anmälningstid, senast 10.1.2019 kl.21.00 via Kilmo.
Deltagaravgift, 16 år eller yngre, 10€ - övriga, 15€. Betalas via Maksurengas. Om föreningen inte hör till Maksurengas så betalas avgiften till konto, IBAN: FI45 4170 0010 0556 28. Ej efter anmälningar.

Ilmoittautuminen tulee tehdä www.kilmo.fi kautta viimeistään 10.1.2019 klo.21.00.
Ilmoittautumismaksu, 16 v tai nuorempi, 10€, muut 15€. Maksetaan Maksurenkaan kautta. Mikäli seura ei kuulu Maksurenkaaseen maksetaan tilille, IBAN: FI45 4170 0010 0556 28. Ei jälki-ilmoittautumisia.

Priser / Palkinnot
8-14 år, pokaler till 3 bästa per klass, medalj till de följande / 8-14 v, pokaalit 3:lle ensimmäiselle per sarja, mitali seuraaville.
Övriga klasser, ÖSK-limpa till 3 bästa / Muut luokat, ÖSK-limppu 3:lle ensimmäiselle per sarja


Organisation / Organisaatio
TD, Kent Westerholm
Assisterande TD, Niklas Westerlund
Tävlingsledare, Henrik Malmberg
Tävlingssekreterare, Owe Backman
Banmästare, Stig Österholm.

Tilläggsuppgifter/Lisätiedot: Tävlingsledare Henrik Malmberg 050-5218455, henrik.malmberg78@gmail.com


Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 12.1. Kevin Hildén 2009 IF Sibbo-Vargarna
M10 2 km P 12.1. Erik Boije Af Gennäs 2010 IK Trissan
M10 2 km P 12.1. Jonathan Virta 2009 Pargas IF
M10 2 km P 12.1. Thomas Lindeberg 2010 Pargas IF
M10 2 km P 12.1. Filip Romero 2010 Österby Sportklubb
M10 2 km P 12.1. Ron Nyman 2010 Österby Sportklubb
M12 3 km P 12.1. Valtteri Liukkonen 2007 Borgå Akilles
M12 3 km P 12.1. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 12.1. Christoffer Höglund 2007 IF Sibbo-Vargarna
M12 3 km P 12.1. Axel Enberg 2008 IK Trissan
M12 3 km P 12.1. Unto Kinnari 2007 IK Trissan
M12 3 km P 12.1. Erik Lillandt 2008 Ingå IF
M12 3 km P 12.1. Amos Korin 2008 Pargas IF
M12 3 km P 12.1. Eemeli Varemäki 2008 Perniön Urheilijat
M12 3 km P 12.1. Jesse Sandberg 2007 Österby Sportklubb
M12 3 km P 12.1. Tomas Ekbom 2008 Österby Sportklubb
M14 5 km P 12.1. Jouka Aaltonen 2006 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km P 12.1. Anton Kalmi 2005 IK Trissan
M14 5 km P 12.1. Max Öhman 2006 IK Trissan
M14 5 km P 12.1. Ted Enberg 2006 IK Trissan
M14 5 km P 12.1. Simon Nylund 2005 Ingå IF
M14 5 km P 12.1. Benjamin Virta 2006 Pargas IF
M14 5 km P 12.1. Linus Korin 2006 Pargas IF
M14 5 km P 12.1. Vincent Ducander 2006 Pargas IF
M14 5 km P 12.1. Johan Ekbom 2006 Österby Sportklubb
M14 5 km P 12.1. Rasmus Tenkanen 2005 Österby Sportklubb
M16 8 km P 12.1. Anton Liukkonen 2003 Borgå Akilles
M16 8 km P 12.1. Christoffer Ingman 2004 Espoon Hiihtoseura
M16 8 km P 12.1. Elias Hannula 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 8 km P 12.1. Casper Höglund 2003 IF Sibbo-Vargarna
M16 8 km P 12.1. Artur Pahlman 2004 Pargas IF
M16 8 km P 12.1. Marius Ducander 2004 Pargas IF
M16 8 km P 12.1. Oscar Furu 2003 Pargas IF
M16 8 km P 12.1. Leevi Vuorinen 2003 Skiteam 105
M16 8 km P 12.1. Tomi Sandberg 2004 Österby Sportklubb
M18 10 km P 12.1. Patrik Ingman 2001 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km P 12.1. Emil Rosin 2002 Pargas IF
M18 10 km P 12.1. Viktor Johansson 2002 Pargas IF
M18 10 km P 12.1. Akseli Lindgren 2002 Raision Kuula
M18 10 km P 12.1. Cedrik Sandell 2001 Österby Sportklubb
M40 10 km P 12.1. Sam Fransman 1976 IF Sibbo-Vargarna
M40 10 km P 12.1. André Nylund 1975 Ingå IF
M40 10 km P 12.1. Jari Jaakkola 1966 Raision Kuula
M40 10 km P 12.1. Jan Kiljunen 1974 Vantaan Hiihtoseura
M40 10 km P 12.1. Santeri Ryhänen 1977 Vantaan Hiihtoseura
M40 10 km P 12.1. Tero Uusitalo 1970 Vantaan Hiihtoseura
M40 10 km P 12.1. Niklas Andersson 1978 Österby Sportklubb
M50 5 km P 12.1. Mika Keronen 1963 Anjalan Liitto
M50 5 km P 12.1. Mika Rytkönen 1966 Espoon Hiihtoseura
M50 5 km P 12.1. Petri Heinonen 1961 Espoon Hiihtoseura
M50 5 km P 12.1. Bo Johansson 1965 Pargas IF
M60 5 km P 12.1. Yrjö Teräväinen 1948 Someron Esa
M8 1 km P 12.1. Anton Lillandt 2011 Ingå IF
M8 1 km P 12.1. Adrian Ducander 2011 Pargas IF
M8 1 km P 12.1. Noah Granvik 2011 Pargas IF
M8 1 km P 12.1. Anton Nyman 2012 Österby Sportklubb
M8 1 km P 12.1. Julian Romero 2012 Österby Sportklubb
M8 1 km P 12.1. Miika Nyholm 2012 Österby Sportklubb
MYL 15 km P 12.1. Tommi Lavonen 1981 Anjalan Liitto
MYL 15 km P 12.1. Eetu Liukkonen 2000 Borgå Akilles
MYL 15 km P 12.1. Leevi Liukkonen 2000 Borgå Akilles
MYL 15 km P 12.1. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km P 12.1. Benjamin Tulonen 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL 15 km P 12.1. Jonas Nordström 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL 15 km P 12.1. Wilhelm Stenbacka 1990 IF Sibbo-Vargarna
MYL 15 km P 12.1. Mikael Lähteenmäki 1989 Laitilan Jyske
MYL 15 km P 12.1. Jan-Eric Passell 1988 Pargas IF
MYL 15 km P 12.1. Antti Honkimaa 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km P 12.1. Elias Järventaus 1999 Ski Jyväskylä
MYL 15 km P 12.1. Markus Nikander 1997 Vihdin Viesti
N10 2 km P 12.1. Nea Enberg 2010 IK Trissan
N10 2 km P 12.1. Cecilia Lietzén 2009 Pargas IF
N10 2 km P 12.1. Greta Aarnio 2009 Perniön Urheilijat
N10 2 km P 12.1. Isabelle Malmberg 2009 Österby Sportklubb
N10 2 km P 12.1. Maija Nyholm 2009 Österby Sportklubb
N12 3 km P 12.1. Ava Hämäläinen 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km P 12.1. Cindy Lindeberg 2007 Pargas IF
N12 3 km P 12.1. Rebecca Nyberg 2007 Pargas IF
N12 3 km P 12.1. Rebecka Backholm 2007 Pargas IF
N12 3 km P 12.1. Theresia Johansson 2008 Pargas IF
N12 3 km P 12.1. Julia Augustsson 2007 Österby Sportklubb
N12 3 km P 12.1. Peppi Purhonen 2007 Österby Sportklubb
N14 3 km P 12.1. Selene Rossi 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km P 12.1. Andréa Nyberg 2005 Pargas IF
N14 3 km P 12.1. Emilia Johansson 2005 Pargas IF
N14 3 km P 12.1. Jenna Ylönen 2005 Pargas IF
N14 3 km P 12.1. Ronja Westerlund 2006 Pargas IF
N14 3 km P 12.1. Edith Ljungqvist 2006 Österby Sportklubb
N14 3 km P 12.1. Jill Friberg 2006 Österby Sportklubb
N14 3 km P 12.1. Rebecca Malmberg 2006 Österby Sportklubb
N14 3 km P 12.1. Therese Äbb 2006 Österby Sportklubb
N16 5 km P 12.1. Hilda Oila 2004 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km P 12.1. Pinja Aaltonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km P 12.1. Sara Laurén 2003 Pargas IF
N16 5 km P 12.1. Cilia Sandell 2004 Österby Sportklubb
N16 5 km P 12.1. Elin Ljungqvist 2004 Österby Sportklubb
N16 5 km P 12.1. Siri Lindroos 2004 Österby Sportklubb
N18 5 km P 12.1. Eerika Salomäki 2001 Keravan Urheilijat
N18 5 km P 12.1. Anna Rask 2001 Pargas IF
N18 5 km P 12.1. Wilma Westerlund 2002 Pargas IF
N40 5 km P 12.1. Malin Johansson 1979 Pargas IF
N60 5 km P 12.1. Merja Teräväinen 1955 Someron Esa
N8 1 km P 12.1. Elina Varemäki 2011 Perniön Urheilijat
N8 1 km P 12.1. Wilma Aarnio 2011 Perniön Urheilijat
NYL 5 km P 12.1. Mari Lindström 1988 Imatran Urheilijat
NYL 5 km P 12.1. Emma Metzner 1999 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 5 km P 12.1. Jonna Rask 1995 Pargas IF
NYL 5 km P 12.1. Heini Nikander 1988 Vihdin Viesti
NYL 5 km P 12.1. Saara Nikander 1994 Vihdin Viesti