70. Haukiputaan Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 12.1.2019
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 10.1.19 23:59:59
Kilpailun nimi 70. Haukiputaan Hiihdot
Kilpailun numero 060
Kilpailupaikka Oulu, Virpiniemi
Kilpailupaikan osoite Virpiniementie 525
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 12.01.2019
hiihtotyyli vapaa, väliaikalähdöllä.
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 3 km
M18 V 5 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M40 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 3 km
M50 V 5 km
M55 V 3 km
N55 V 3 km
M60 V 3 km
N60 V 2 km
M65 V 3 km
N65 V 2 km
M70 V 2 km
M75 V 2 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Haukiputaan Heitto
Seuranumero 10351545
Yhteyshenkilö Jarmo Savilaakso
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 324 1058
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.haukiputaanheitto.fi/lajit/hiihto/
Sähköposti jarmo@savilaakso.fi
Ilmoittautumiset Haukiputaan Heitto/hiihto to 10.1.2019 klo 23.59 mennessä
Osanottomaksut 16v ja alle 12€, muut sarjat 20€
Pankki ja tilinro FI68 4600 0010 1993 35 ITELFIHH Haukiputaan Heitto
Tiedustelut ja lisäinfo Haukiputaan Heitto/hiihto
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 12.1. Joona Ylimäki 2010 Karihaaran Visa
M10 2 km V 12.1. Topias Pääkkönen 2009 Kuhmo-Ski
M10 2 km V 12.1. Nooa Karjalainen 2009 Kuusamon Erä-Veikot
M10 2 km V 12.1. Veeti Rahkolin 2009 Limingan Niittomiehet
M10 2 km V 12.1. Arttu Juola 2009 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km V 12.1. Matias Latomaa 2009 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km V 12.1. Riko Mäntyranta 2010 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km V 12.1. Hannes Leinonen 2011 Utajärven Urheilijat
M10 2 km V 12.1. Väinö Kurttila 2009 Utajärven Urheilijat
M12 2 km V 12.1. Arttu Mäntylä 2007 Haapaveden Urheilijat
M12 2 km V 12.1. Nooa Kaunisto 2007 Karihaaran Visa
M12 2 km V 12.1. Iisak Liikavainio 2008 Muonion Kiri
M12 2 km V 12.1. Eetu Juola 2007 Oulun Hiihtoseura
M12 2 km V 12.1. Eino Ryytty 2008 Oulun Hiihtoseura
M12 2 km V 12.1. Onni Kukkonen 2007 Oulun Hiihtoseura
M12 2 km V 12.1. Santeri Eade 2008 Oulun Hiihtoseura
M12 2 km V 12.1. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M12 2 km V 12.1. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M12 2 km V 12.1. Aatu Paaso 2007 Sievin Sisu
M14 3 km V 12.1. Paavo Niemelä 2005 Iin Hiihtoseura
M14 3 km V 12.1. Jesse Ylimäki 2005 Karihaaran Visa
M14 3 km V 12.1. Johannes Paaso 2005 Karihaaran Visa
M14 3 km V 12.1. Tuomas Laurikainen 2005 Karihaaran Visa
M14 3 km V 12.1. Tuukka Posio 2006 Keminsuun Kisa
M14 3 km V 12.1. Joonas Pääkkönen 2006 Kuhmo-Ski
M14 3 km V 12.1. Otto Karjalainen 2005 Kuusamon Erä-Veikot
M14 3 km V 12.1. Aleksi Laukka 2006 Limingan Niittomiehet
M14 3 km V 12.1. Ronni Mäntyranta 2006 Oulun Hiihtoseura
M14 3 km V 12.1. Teemu Honkanen 2006 Oulun Hiihtoseura
M14 3 km V 12.1. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M14 3 km V 12.1. Aapo Kurttila 2005 Utajärven Urheilijat
M16 5 km V 12.1. Matias Karisaari 2004 Karihaaran Visa
M16 5 km V 12.1. Konsta-Elias Similä 2004 Kittilän Urheilijat
M16 5 km V 12.1. Atte Laukka 2003 Limingan Niittomiehet
M16 5 km V 12.1. Miika Ylikulju 2003 Oulaisten Huima
M16 5 km V 12.1. Jesse Mokko 2004 Oulun Hiihtoseura
M16 5 km V 12.1. Lauri Saarela 2003 Oulun Hiihtoseura
M16 5 km V 12.1. Roope Klemola 2004 Oulun Hiihtoseura
M16 5 km V 12.1. Vilho Koivula 2003 Oulun Hiihtoseura
M16 5 km V 12.1. Antti-Jussi Raappana 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 5 km V 12.1. Atte Rahikkala 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 5 km V 12.1. Santtu Outila 2004 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 5 km V 12.1. Konsta Männistö 2001 Oulaisten Huima
M20 10 km V 12.1. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M20 10 km V 12.1. Erkka Kangas 2000 Kuusamon Erä-Veikot
M20 10 km V 12.1. Viljami Vuorre 2000 Oulun Hiihtoseura
M20 10 km V 12.1. Kristian Väänänen 1999 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M20 10 km V 12.1. Eino Koivula 2001 TEAM SKIERS
M35 10 km V 12.1. Petteri Arovainio 1975 Haapajärven Kiilat
M35 10 km V 12.1. Hannu Niemelä 1971 Iin Hiihtoseura
M35 10 km V 12.1. Kauko Heinikoski 1976 Iin Hiihtoseura
M35 10 km V 12.1. Ilkka Kinnunen 1969 Kajaanin Hiihtäjät
M35 10 km V 12.1. Tero Kähtävä 1982 Kalajoen Junkkarit
M35 10 km V 12.1. Jani Laine 1974 Kuivasjärven Aura
M35 10 km V 12.1. Tuomas Liikavainio 1978 Muonion Kiri
M35 10 km V 12.1. Eero Juola 1980 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km V 12.1. Hannu Kirstinä 1979 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km V 12.1. Juho Kämäräinen 1982 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km V 12.1. Marko Törmänen 1971 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km V 12.1. Esa Mursu 1971 Posion Pyrintö
M35 10 km V 12.1. Sauli Kuopus 1983 Pudasjärven Urheilijat
M35 10 km V 12.1. Juha Alm 1969 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M35 10 km V 12.1. Jukka Oikarinen 1981 Suomussalmen Rasti
M40 5 km V 12.1. Jouni Mäkäräinen 1975 Kempeleen Kiri
M40 5 km V 12.1. Juha Latomaa 1979 Oulun Hiihtoseura
M40 5 km V 12.1. Reima Mäntyranta 1978 Oulun Hiihtoseura
M40 5 km V 12.1. Jani Tuovila 1976 Sievin Sisu
M45 5 km V 12.1. Jari Mäntylä 1971 Haapaveden Urheilijat
M45 5 km V 12.1. Mika Tohmola 1970 Muonion Kiri
M45 5 km V 12.1. Antti Henriksson 1974 Oulun Hiihtoseura
M45 5 km V 12.1. Kari Kokko 1970 Utajärven Urheilijat
M50 5 km V 12.1. Markku Ollila 1962 Alatornion Pirkat
M50 5 km V 12.1. Pekka Kukkula 1966 Iin Hiihtoseura
M50 5 km V 12.1. Juha Harju 1968 IK Falken
M50 5 km V 12.1. Simo Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M50 5 km V 12.1. Valto Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M50 5 km V 12.1. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M50 5 km V 12.1. Keijo Pulkkinen 1966 Kempeleen Maratonklubi
M50 5 km V 12.1. Juha Juntunen 1965 Kiuruveden Urheilijat
M50 5 km V 12.1. Pauli Ranta 1963 Muonion Kiri
M50 5 km V 12.1. Juhani Kumpusalo 1958 Nivalan Urheilijat
M50 5 km V 12.1. Ari Pajala 1967 Oulun Hiihtoseura
M50 5 km V 12.1. Kari Ollila 1963 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M50 5 km V 12.1. Mikko Autti 1969 TEAM SKIERS
M50 5 km V 12.1. Tapio Hökkä 1967 Yli-Iin Naseva
M50 5 km V 12.1. Heikki Salminen 1960 Yppärin Urheilijat
M55 3 km V 12.1. Matti Lehtinen 1961 Himangan Roima
M55 3 km V 12.1. Seppo Laukkanen 1964 Iisalmen Visa
M55 3 km V 12.1. Juha Tuulaniemi 1964 Keminsuun Kisa
M55 3 km V 12.1. Heikki Roimas 1961 Kälviän Tarmo
M55 3 km V 12.1. Seppo Piirainen 1963 Saloisten Reipas
M55 3 km V 12.1. Jari Hurtig 1962 Suomussalmen Rasti
M60 3 km V 12.1. Jorma Aalto 1957 Iin Urheilijat
M60 3 km V 12.1. Seppo Pajuniva 1955 Kuusamon Erä-Veikot
M60 3 km V 12.1. Hannu Kaikkonen 1959 Oulun Hiihtoseura
M60 3 km V 12.1. Jussi Hytönen 1958 Pulkkilan Ponsi
M60 3 km V 12.1. Väinö Mäkilä 1958 Saloisten Reipas
M60 3 km V 12.1. Kari Hyttinen 1955 Suomussalmen Rasti
M60 3 km V 12.1. Jouko Karppinen 1958 Utajärven Urheilijat
M65 3 km V 12.1. Erkki Kumpula 1952 Haukiputaan Veikot
M65 3 km V 12.1. Eero Okkonen 1950 Kainuun Hiihtoseura
M65 3 km V 12.1. Keijo Salonen 1951 Kuivasjärven Aura
M65 3 km V 12.1. Timo Kannasvuo 1954 Muonion Kiri
M65 3 km V 12.1. Paavo Oilinki 1953 Utajärven Urheilijat
M70 2 km V 12.1. Mauno Hanhela 1945 Haukiputaan Heitto
M70 2 km V 12.1. Kalevi Heinikoski 1947 Iin Hiihtoseura
M70 2 km V 12.1. Sauli Hujanen 1947 Iisalmen Visa
M70 2 km V 12.1. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M70 2 km V 12.1. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
M70 2 km V 12.1. Kai Saksi 1945 Muonion Kiri
M70 2 km V 12.1. Esko Korhonen 1948 Oulun Kilpa-Veljet
M70 2 km V 12.1. Alpo Pelkonen 1946 Oulunsalon Vasama
M70 2 km V 12.1. Vesa Ranta-Eskola 1946 Saloisten Reipas
M75 2 km V 12.1. Mauri Miettunen 1942 Karihaaran Visa
M75 2 km V 12.1. Jussi Palonen 1943 Viitasaaren Viesti
MYL 10 km V 12.1. Matti Keskitalo 1993 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km V 12.1. Joni Seppä 1980 Inarin Yritys
MYL 10 km V 12.1. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 10 km V 12.1. Matias Tiiro 1993 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 12.1. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
MYL 10 km V 12.1. Jonne Maunu 1996 Keminsuun Kisa
MYL 10 km V 12.1. Max Enbuske 1996 Keminsuun Kisa
MYL 10 km V 12.1. Konsta Puutio 1997 Kokkolan Veikot
MYL 10 km V 12.1. Pekka Pääkkönen 1991 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 12.1. Joona Männistö 1992 Oulaisten Huima
MYL 10 km V 12.1. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 12.1. Petteri Laurén 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 12.1. Samuli Schroderus 1996 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 12.1. Antero Sillanpää 1997 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 12.1. Jani Sarkkinen 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 12.1. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 12.1. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 12.1. Markus Isola 1985 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
N10 2 km V 12.1. Miona Selkälä 2009 Haukiputaan Veikot
N10 2 km V 12.1. Inka Niemelä 2010 Iin Hiihtoseura
N10 2 km V 12.1. Saaga Pesämaa 2009 Iin Hiihtoseura
N10 2 km V 12.1. Elisa Takkunen 2009 Karihaaran Visa
N10 2 km V 12.1. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N10 2 km V 12.1. Minttu Rossi 2010 Karihaaran Visa
N10 2 km V 12.1. Peppi Poutanen 2010 Karihaaran Visa
N10 2 km V 12.1. Eevi Puoskari 2010 Kempeleen Kiri
N10 2 km V 12.1. Sofi Rinta 2010 Laitasaaren Veto
N10 2 km V 12.1. Elena Ryytty 2011 Oulun Hiihtoseura
N10 2 km V 12.1. Inka Ryytty 2009 Oulun Hiihtoseura
N10 2 km V 12.1. Sofia Latomaa 2009 Oulun Hiihtoseura
N10 2 km V 12.1. Emmi Majava 2009 Pudasjärven Urheilijat
N10 2 km V 12.1. Fanni Rantaeskola 2010 Suomussalmen Rasti
N10 2 km V 12.1. Helmi Leinonen 2009 Utajärven Urheilijat
N12 2 km V 12.1. Annalotta Saari 2007 Haukiputaan Veikot
N12 2 km V 12.1. Linnea Selkälä 2007 Haukiputaan Veikot
N12 2 km V 12.1. Maija Leinonen 2007 Haukiputaan Veikot
N12 2 km V 12.1. Matilda Boström 2007 Iin Urheilijat
N12 2 km V 12.1. Saaga Sassi 2007 Iin Urheilijat
N12 2 km V 12.1. Edith Kilpiäinen 2007 Karihaaran Visa
N12 2 km V 12.1. Lotta Rossi 2008 Karihaaran Visa
N12 2 km V 12.1. Veera Niskanen 2007 Keminsuun Kisa
N12 2 km V 12.1. Aliisa Maria Kärkkäinen 2007 Kempeleen Kiri
N12 2 km V 12.1. Lotta Talvensaari 2007 Kiimingin Urheilijat
N12 2 km V 12.1. Maiju Palosaari 2007 Kiimingin Urheilijat
N12 2 km V 12.1. Emilia Hakasalmi 2008 Kuivasjärven Aura
N12 2 km V 12.1. Martta Väisänen 2008 Laitasaaren Veto
N12 2 km V 12.1. Sanni Tyyskä 2007 Oulaisten Huima
N12 2 km V 12.1. Essi Huitsi 2007 Oulun Hiihtoseura
N12 2 km V 12.1. Helmiina Similä 2008 Oulun Hiihtoseura
N12 2 km V 12.1. Netta Hälinen 2007 Ristijärven Pyry
N12 2 km V 12.1. Iita Kimpimäki 2007 Yli-Iin Naseva
N14 3 km V 12.1. Sunna Vihervirta 2005 Inarin Yritys
N14 3 km V 12.1. Frida Kilpiäinen 2006 Karihaaran Visa
N14 3 km V 12.1. Hanna Niskanen 2005 Karihaaran Visa
N14 3 km V 12.1. Nea Knuuti 2005 Keminsuun Kisa
N14 3 km V 12.1. Lania Karim 2006 Kempeleen Kiri
N14 3 km V 12.1. Selma Mäkäräinen 2006 Kempeleen Kiri
N14 3 km V 12.1. Iina Haataja 2005 Limingan Niittomiehet
N14 3 km V 12.1. Nelli-Lotta Karppelin 2006 Limingan Niittomiehet
N14 3 km V 12.1. Emilia Eade 2006 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 12.1. Heta Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 12.1. Hilpi Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 12.1. Seela Salokangas 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 12.1. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N14 3 km V 12.1. Roosa Vuori 2005 Saloisten Salama
N14 3 km V 12.1. Elina Parpala 2005 Simon Kiri
N14 3 km V 12.1. Ella Tammi 2005 Simon Kiri
N14 3 km V 12.1. Veera Tammi 2005 Simon Kiri
N16 3 km V 12.1. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N16 3 km V 12.1. Siiri Juntunen 2004 Kainuun Hiihtoseura
N16 3 km V 12.1. Anni Oikarinen 2003 Karihaaran Visa
N16 3 km V 12.1. Milla Kiviaho 2003 Keminsuun Kisa
N16 3 km V 12.1. Oili Holopainen 2003 Keminsuun Kisa
N16 3 km V 12.1. Sara Niskanen 2004 Keminsuun Kisa
N16 3 km V 12.1. Aino-Kaisa Parkkila 2004 Limingan Niittomiehet
N16 3 km V 12.1. Helmi Kukkonen 2003 Oulun Hiihtoseura
N16 3 km V 12.1. Ida Roponen 2004 Oulun Hiihtoseura
N16 3 km V 12.1. Iida-Maria Lämsä 2003 Oulun Hiihtoseura
N16 3 km V 12.1. Matilda Koivuranta 2003 TEAM SKIERS
N18 5 km V 12.1. Laura Keskitalo 2001 Haapajärven Kiilat
N18 5 km V 12.1. Niina Holmström 2001 Iin Hiihtoseura
N18 5 km V 12.1. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N18 5 km V 12.1. Mette Ojala 2002 Keminsuun Kisa
N18 5 km V 12.1. Ella Pajala 2002 Oulun Hiihtoseura
N18 5 km V 12.1. Seela Peuralahti 2001 Oulun Hiihtoseura
N18 5 km V 12.1. Tiia Jaakola 2002 Oulun Hiihtoseura
N18 5 km V 12.1. Veera Laaksoviita 2001 Suomussalmen Rasti
N20 5 km V 12.1. Kaisa Salminen 2000 Aavasaksan Urheilijat
N20 5 km V 12.1. Laura Tukia 1999 Imatran Urheilijat
N20 5 km V 12.1. Eveliina Toivanen 2000 Karihaaran Visa
N20 5 km V 12.1. Oona-Maria Similä 1999 Kittilän Urheilijat
N20 5 km V 12.1. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
N20 5 km V 12.1. Katriina Autti 1999 TEAM SKIERS
N35 5 km V 12.1. Marika Suni-Kähtävä 1975 Kalajoen Junkkarit
N35 5 km V 12.1. Anu Skog 1978 Kempeleen Pyrintö
N35 5 km V 12.1. Terhi Tuorilainen 1983 Kiuruveden Urheilijat
N35 5 km V 12.1. Anu Junnila 1980 Oulun Hiihtoseura
N35 5 km V 12.1. Niina Jaako 1980 Oulun Hiihtoseura
N35 5 km V 12.1. Sanna Henriksson 1976 Oulun Hiihtoseura
N35 5 km V 12.1. Minna Patanen 1983 Saloisten Salama
N35 5 km V 12.1. Raili Kokko 1976 Utajärven Urheilijat
N45 3 km V 12.1. Niina Mäntyniemi 1974 Kempeleen Pyrintö
N45 3 km V 12.1. Virve Jouhten 1973 Kempeleen Pyrintö
N45 3 km V 12.1. Pirkko Jaakola-Juntunen 1967 Kiuruveden Urheilijat
N45 3 km V 12.1. Tarja Viertorinne 1970 Kiuruveden Urheilijat
N45 3 km V 12.1. Kaisa Ojala 1968 Kuusamon Erä-Veikot
N45 3 km V 12.1. Lilja Buller 1965 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N60 2 km V 12.1. Maija Käkelä 1958 Haukiputaan Veikot
N60 2 km V 12.1. Seija Pieskä 1957 Oulun Kilpa-Veljet
N65 2 km V 12.1. Helli Similä 1952 Alavieskan Viri
N65 2 km V 12.1. Marjut Vuorenmaa 1952 Oulun Kilpa-Veljet
NYL 5 km V 12.1. Mari Maikku 1988 Aavasaksan Urheilijat
NYL 5 km V 12.1. Jonna Niskanen 1997 Karihaaran Visa
NYL 5 km V 12.1. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL 5 km V 12.1. Anna-Kaisa Saari 1995 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 12.1. Iina Lauren 1994 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 12.1. Maria Virpi 1987 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 12.1. Riitta-Liisa Roponen 1978 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 12.1. Mari Patanen 1988 Saloisten Salama
NYL 5 km V 12.1. Anna-Riikka Tyni 1991 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 5 km V 12.1. Saana Ukkonen 1996 TEAM SKIERS
NYL 5 km V 12.1. Tanja Kellokumpu 1995 Tupoksen Tuisku
NYL 5 km V 12.1. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 12.1. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 12.1. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 5 km V 12.1. Sanna Martikkala 1993 Vuokatti Ski Team Kainuu