Kaikulan hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 12.1.2019
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 9.1.19 17:59:59
Kilpailun nimi Kaikulan hiihdot
Kilpailun numero 177
Kilpailupaikka Forssa
Kilpailupaikan osoite Vieremäntie 53, 30100 Forssa
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 12.01.2019
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M35 V 10 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 5 km
M60 V 5 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Forssan Salama
Seuranumero 10351338
Yhteyshenkilö Ilkka Bister
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin +358 400 353 327
GSM
Fax
WWW-osoite www.forssansalama.fi
Sähköposti forssansalama@surffi.net , ilkka.bister@upm.com
Ilmoittautumiset 9.1.2019 klo 18.00 mennessä
Osanottomaksut 20,- euroa, alle 16 v 15,- euroa, 9.1.2019 mennessä.
Pankki ja tilinro FI88 5025 0220 0001 11 Forssan Salama
TD/TDA Paavo Vesterinen
Tiedustelut ja lisäinfo Ilkka Bister gsm 0400 353 327, Jorma Lehtimäki gsm 0440472303
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Valtatie 10, Jyvätien liittymästä
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Palkinnot jaetaan 2-3 osassa sarjakohtaisten tulosten valmistuttua.
Muuta tietoa Varapaikka Tammelan liikuntakeskus. Osoite: Kyöpelintie 20 Tammela.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 12.1. Vilho Syrjälä 2010 Forssan Salama
M10 2 km V 12.1. Elias Juutila 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km V 12.1. Joona Mäkelä 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km V 12.1. Lennu Seppänen 2009 Kangasalan Kisa
M10 2 km V 12.1. Lassi Ekström 2010 Muonion Kiri
M10 2 km V 12.1. Elis Köpsi 2009 Rajamäen Kehitys
M10 2 km V 12.1. Eino Korpela 2010 Tammelan Ryske
M12 3 km V 12.1. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 12.1. Vilho Peltotalo 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km V 12.1. Juuso Ylisiurua 2008 Kangasalan Kisa
M12 3 km V 12.1. Eero Haikola 2008 Pakilan Veto
M14 5 km V 12.1. Anton Packalén 2005 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km V 12.1. Eetu Mäkelä 2005 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 5 km V 12.1. Pyry Selin 2005 Lahden Hiihtoseura
M14 5 km V 12.1. Eevert Haikola 2005 Pakilan Veto
M14 5 km V 12.1. Juho Länsiluoto 2005 Pakilan Veto
M14 5 km V 12.1. Emil Köpsi 2006 Rajamäen Kehitys
M14 5 km V 12.1. Daniel Onnela 2005 Skiteam 105
M14 5 km V 12.1. Jussi Ankelo 2005 Skiteam 105
M14 5 km V 12.1. Akseli Pitkänen 2005 Teiskon Urheilijat
M14 5 km V 12.1. Paavo Mäntyvaara 2006 Teiskon Urheilijat
M14 5 km V 12.1. Thomas Saarela 2005 Valkeakosken Haka
M14 5 km V 12.1. Eemil Koskinen 2006 Ylöjärven Ryhti
M16 5 km V 12.1. Akseli Ojala 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 12.1. Elliot Fjeldkåsa 2004 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 12.1. Tuomas Lindholm 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 5 km V 12.1. Aatu Seppänen 2004 Kangasalan Kisa
M16 5 km V 12.1. Konsta Mäntyvaara 2003 Kankaantaan Kisa
M16 5 km V 12.1. Tuukka Kupiainen 2003 Kankaantaan Kisa
M16 5 km V 12.1. Oskari Kalliokoski 2004 Pargas IF
M16 5 km V 12.1. Aukusti Arvola 2004 Pirkkalan Hiihtäjät
M16 5 km V 12.1. Santeri Kirjavainen 2003 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 12.1. Aapeli Leppä 2003 Raision Kuula
M16 5 km V 12.1. Eetu Takomo 2004 Skiteam 105
M16 5 km V 12.1. Onni Tiira 2004 Tampereen Pyrintö
M16 5 km V 12.1. Sebastian Savolainen 2003 Tampereen Pyrintö
M16 5 km V 12.1. Tomas-Casimir Niemi 2004 Tampereen Yritys
M16 5 km V 12.1. Rauli Aho 2004 Valkeakosken Haka
M18 10 km V 12.1. Taavi Nyström 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km V 12.1. Matias Ylisiurua 2001 Kangasalan Kisa
M18 10 km V 12.1. Samu Hanska 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km V 12.1. Juho Veikkolainen 2002 Valkeakosken Haka
M18 10 km V 12.1. Oskari Aumo 2002 Valkeakosken Haka
M18 10 km V 12.1. Roni Hiitelä 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km V 12.1. Veeti Seppälä 2002 Ylöjärven Ryhti
M35 10 km V 12.1. Jani Koiranen 1979 Hollolan Urheilijat -46
M35 10 km V 12.1. Johan Gustafsson 1982 IF Femman
M35 10 km V 12.1. Markus Välimäki 1977 Lempäälän Kisa
M35 10 km V 12.1. Jouko Vaali 1964 Virtain Urheilijat
M35 10 km V 12.1. Lasse Lehtisyrjä 1983 Ylöjärven Urheilijat
M35 10 km V 12.1. Marko Leppämäki 1971 Ylöjärven Urheilijat
M45 5 km V 12.1. Kari Kalliokoski 1971 Pargas IF
M45 5 km V 12.1. Jani Köpsi 1974 Rajamäen Kehitys
M45 5 km V 12.1. Marko Takomo 1973 Skiteam 105
M45 5 km V 12.1. Tapio Rautell 1971 Vihdin Viesti
M50 5 km V 12.1. Mika Kilpeläinen 1968 Loimaan Jankko
M50 5 km V 12.1. Rauno Jokinen 1966 Pakilan Veto
M50 5 km V 12.1. Heikki Sorvoja 1969 Pöytyän Urheilijat
M50 5 km V 12.1. Seppo Kauppinen 1968 Pöytyän Urheilijat
M50 5 km V 12.1. Ari Niittymäki 1965 Skiteam 105
M50 5 km V 12.1. Matti Pääkkönen 1965 Skiteam 105
M55 5 km V 12.1. Jari Valkama 1964 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M55 5 km V 12.1. Rauno Kokkonen 1964 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M55 5 km V 12.1. Jari Maunuksela 1962 Urjalan Urheilijat
M60 5 km V 12.1. Rauno Tuomi 1957 Nakkilan Vire
M60 5 km V 12.1. Pekka Siiskonen 1959 Tampereen Pyrintö
M65 5 km V 12.1. Sakari Matikainen 1949 Espoon Tapiot
M65 5 km V 12.1. Juhani Soininen 1953 Hyvinkään Hiihtoseura
M65 5 km V 12.1. Rauni Eklund 1954 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M65 5 km V 12.1. Väinö Pääkkö 1947 Kankaantaan Kisa
M65 5 km V 12.1. Veikko Piirainen 1945 Keimolan Kaiku
M65 5 km V 12.1. Hannu Hellsten 1953 Lahden Kaleva
M65 5 km V 12.1. Jarmo Kopra 1954 Valkeakosken Haka
M8 1 km V 12.1. Axel Koiranen 2011 Lahden Hiihtoseura
M8 1 km V 12.1. Okko Koskinen 2011 Ylöjärven Ryhti
MYL 10 km V 12.1. Juho Salmela 1998 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km V 12.1. Roope Nyström 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
MYL 10 km V 12.1. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 10 km V 12.1. Jussi Salo 1991 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 12.1. Aki Kauppinen 1987 Lahden Hiihtoseura
MYL 10 km V 12.1. Onni-Kalle Lahdelma 2000 Lahden Hiihtoseura
MYL 10 km V 12.1. Eero Lapila 1998 Liedon Luja
MYL 10 km V 12.1. Juuso Kivilähde 1996 Noormarkun Nopsa
MYL 10 km V 12.1. Ville Tähtinen 1988 Skiteam 105
MYL 10 km V 12.1. Jukka Kivelä 1988 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km V 12.1. Alma Peltotalo 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 12.1. Venla Mennala 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 12.1. Nia Kytäjä 2009 Valkeakosken Haka
N10 2 km V 12.1. Iiris Helenius 2010 Viialan Viri
N10 2 km V 12.1. Reea Hiitelä 2009 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km V 12.1. Anna Kerko 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Alina Syrjälä 2008 Forssan Salama
N12 3 km V 12.1. Sara Tuurinkoski 2007 Hollolan Nasta
N12 3 km V 12.1. Aino Tonteri 2008 Hyvinkään Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Saana-Mari Ekström 2007 Muonion Kiri
N12 3 km V 12.1. Aino Aarnio 2007 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km V 12.1. Aino Koskinen 2008 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 12.1. Elma Hannikainen 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 12.1. Silva Kemppi 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 12.1. Ella Noora Haapalehto 2005 Lempäälän Kisa
N14 3 km V 12.1. Elice Helenius 2005 Viialan Viri
N14 3 km V 12.1. Ada Aarnio 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 12.1. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 12.1. Anni Heinonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km V 12.1. Emilia Miettinen 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N16 5 km V 12.1. Olivia Kalliokoski 2003 Pargas IF
N16 5 km V 12.1. Ilana Onnela 2003 Skiteam 105
N16 5 km V 12.1. Lotte-Line Ekström 2004 Skiteam 105
N16 5 km V 12.1. Ronja Haavisto 2003 Tampereen Pyrintö
N16 5 km V 12.1. Nora Kytäjä 2004 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 12.1. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N16 5 km V 12.1. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 12.1. Noora Laine 2004 Ylöjärven Ryhti
N18 5 km V 12.1. Ida Tonteri 2001 Hyvinkään Hiihtoseura
N18 5 km V 12.1. Fanni Lehtinen 2002 Skiteam 105
N18 5 km V 12.1. Vilma Tuominen 2001 Tampereen Pyrintö
N18 5 km V 12.1. Anni Virta 2002 Valkeakosken Haka
N18 5 km V 12.1. Anni Laine 2002 Ylöjärven Ryhti
N45 5 km V 12.1. Riikka Kalliokoski 1971 Pargas IF
NYL 5 km V 12.1. Anna-Stina Hievanen 1994 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km V 12.1. Elina Honkavuori 1983 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km V 12.1. Hilma Ahonen 2000 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km V 12.1. Emmi Hakomäki 1998 Jämin Jänne
NYL 5 km V 12.1. Heta Jalonen 1991 Jämin Jänne
NYL 5 km V 12.1. Jonna Juntunen 1995 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 12.1. Alisa Pyrrö 1993 Lahden Hiihtoseura
NYL 5 km V 12.1. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 5 km V 12.1. Katariina Hämäläinen 1991 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 5 km V 12.1. Milka Reponen 1991 Skiteam 105
NYL 5 km V 12.1. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 12.1. Noora Koskelainen 2000 Vantaan Hiihtoseura