Keski-Pohjanmaan pm- sprintti, KP-Cup

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 12.1.2019
Kilpailun alkamisajankohta 10.30
Ilmoittautumisen eräpäivä 9.1.19 19:59:59
Kilpailun nimi Keski-Pohjanmaan pm- sprintti, KP-Cup
Kilpailun numero 641
Kilpailupaikka Kaustinen
Kilpailupaikan osoite Urheilutie 10
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa P
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 12.01.2019
Sarja Matka
MYL P 1.2 km
NYL P 1.2 km
M10 P 0.6 km
N10 P 0.6 km
M12 P 0.6 km
N12 P 0.6 km
M13 P 0.8 km
N13 P 0.8 km
M14 P 0.8 km
N14 P 0.8 km
M15 P 0.8 km
N15 P 0.8 km
M16 P 0.8 km
N16 P 0.8 km
M18 P 1.2 km
N18 P 1.2 km
M20 P 1.2 km
N20 P 1.2 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kaustisen Pohjan-Veikot
Seuranumero 10348244
Yhteyshenkilö Kaustinen Tanja
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 522 8977
GSM
Fax
WWW-osoite http://veikot.kaustinen.fi
Sähköposti veikot@kaustinen.fi
Ilmoittautumiset 9.1.2019 klo 20.00 mennessä
Osanottomaksut 20 euroa kilpailija, alle 16- vuotiaat 15 euroa
Pankki ja tilinro FI66 4912 2040 002300 ja FI98 5124 0410 0000 38 Kaustisen Pohjan-Veikot
Tiedustelut ja lisäinfo Tiedustelut: Kaustisen Pohjan-Veikot, Petri Känsälä 044-213 9406, lähtöajat ja tulokset Kaustisen Pohjan-Veikkojen nettisivuilla http:\\veikot.kaustinen.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa palkintojen jako ilmoitetaan kuulutuksella. Opastus kisapaikalle 13 tieltä
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 0.6 km P 12.1. Aapo Ahola 2010 Haapajärven Kiilat
M10 0.6 km P 12.1. Paavo Kokkoniemi 2009 Haapajärven Kiilat
M10 0.6 km P 12.1. Joonatan Jaatinen 2010 Kalajoen Junkkarit
M10 0.6 km P 12.1. Oliver Lastikka 2009 Kannuksen Ura
M10 0.6 km P 12.1. Armas Höglund 2010 Kaustisen Pohjan-Veikot
M10 0.6 km P 12.1. Elias Huhtakangas 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
M10 0.6 km P 12.1. Leo Rautio 2009 Nivalan Urheilijat
M10 0.6 km P 12.1. Ukko Järviluoma 2009 Nivalan Urheilijat
M10 0.6 km P 12.1. Arttu Huhtanen 2010 Ylivieskan Kuula
M12 0.6 km P 12.1. Eetu Ahola 2008 Haapajärven Kiilat
M12 0.6 km P 12.1. Ilmari Kokkoniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M12 0.6 km P 12.1. Jani Tytärniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M12 0.6 km P 12.1. Teemu Simoinen 2007 Halsuan Toivo
M12 0.6 km P 12.1. Elmeri Hietala 2007 Kaustisen Pohjan-Veikot
M12 0.6 km P 12.1. Pyry Huhtakangas 2007 Kaustisen Pohjan-Veikot
M12 0.6 km P 12.1. Henri Junkkila 2007 Kokkolan Veikot
M12 0.6 km P 12.1. Jesse Hirvinen 2008 Kokkolan Veikot
M12 0.6 km P 12.1. Santeri Kallio 2007 Kokkolan Veikot
M12 0.6 km P 12.1. Onni Heiskanen 2008 Nivalan Urheilijat
M12 0.6 km P 12.1. Lauri Niininen 2007 Vetelin Urheilijat
M12 0.6 km P 12.1. Atte Huhtanen 2008 Ylivieskan Kuula
M12 0.6 km P 12.1. Miro Knuutila 2008 Ylivieskan Kuula
M13 0.8 km P 12.1. Oscar Rahja 2006 Kalajoen Junkkarit
M13 0.8 km P 12.1. Tuukka Törnvall 2006 Kalajoen Junkkarit
M13 0.8 km P 12.1. Matias Mutka 2006 Kannuksen Ura
M13 0.8 km P 12.1. Sisu Peltoniemi 2006 Kaustisen Pohjan-Veikot
M13 0.8 km P 12.1. Tatu Syrjä 2006 Kinnulan Kinuski Team
M13 0.8 km P 12.1. Joona Hirvinen 2006 Kokkolan Veikot
M13 0.8 km P 12.1. Juho Porvari 2006 Kokkolan Veikot
M13 0.8 km P 12.1. Veikka Virkkala 2006 Sievin Sisu
M14 0.8 km P 12.1. Anton Hannula 2005 Alavieskan Viri
M14 0.8 km P 12.1. Valtteri Leskelä 2005 Haapajärven Kiilat
M14 0.8 km P 12.1. Arttu Nikunen 2005 Kalajoen Junkkarit
M14 0.8 km P 12.1. Kalle Himanka 2005 Kalajoen Junkkarit
M14 0.8 km P 12.1. Eeli Hautamäki 2005 Kokkolan Veikot
M14 0.8 km P 12.1. Oliver Dalhem 2005 Kokkolan Veikot
M14 0.8 km P 12.1. Aapo Heiskanen 2005 Nivalan Urheilijat
M15 0.8 km P 12.1. Jirka Oja 2004 Kalajoen Junkkarit
M15 0.8 km P 12.1. Rasmus Remesaho 2004 Toholammin Urheilijat
M16 0.8 km P 12.1. Jani Simoinen 2003 Halsuan Toivo
M16 0.8 km P 12.1. Oskari Nissilä 2003 Kokkolan Veikot
M16 0.8 km P 12.1. Antti Laukkanen 2003 Pyhäjärven Pohti
M16 0.8 km P 12.1. Roni Kinnunen 2003 Pyhäjärven Pohti
M16 0.8 km P 12.1. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M16 0.8 km P 12.1. Jimi Leppälä 2003 Ylivieskan Kuula
M18 1.2 km P 12.1. Jussi Iisakki Raappana 2002 Haapajärven Kiilat
M18 1.2 km P 12.1. Santeri Mäkelä 2002 Himangan Urheilijat
M18 1.2 km P 12.1. Jussi-Matti Rahja 2002 Kalajoen Junkkarit
M18 1.2 km P 12.1. Eetu Lakanen 2001 Perhon Kiri
M18 1.2 km P 12.1. Mitri Lerssi 2001 Pyhäjärven Pohti
M18 1.2 km P 12.1. Ville Vesaluoma 2001 Sievin Sisu
M20 1.2 km P 12.1. Aleksi Huhtakangas 2000 Alavieskan Viri
M20 1.2 km P 12.1. Aleksi Salmela 2000 Haapajärven Kiilat
M20 1.2 km P 12.1. Kristian Hakala 2000 Himangan Urheilijat
M20 1.2 km P 12.1. Tuomas Törnvall 2000 Kalajoen Junkkarit
M20 1.2 km P 12.1. Saku Hautalahti 2000 Nivalan Urheilijat
MYL 1.2 km P 12.1. Jouni Komu 1990 Haapajärven Kiilat
MYL 1.2 km P 12.1. August Högnabba 1998 IF Åsarna
MYL 1.2 km P 12.1. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 1.2 km P 12.1. Lasse Paavola 1983 Kaustisen Pohjan-Veikot
MYL 1.2 km P 12.1. Veikka Heinonen 1998 Kokkolan Veikot
MYL 1.2 km P 12.1. Riku Hakala 1997 Toholammin Urheilijat
MYL 1.2 km P 12.1. Henri Lassila 1987 Vetelin Urheilijat
N10 0.6 km P 12.1. Iisa Savelainen 2009 Haapajärven Kiilat
N10 0.6 km P 12.1. Mette Kanala 2009 Halsuan Toivo
N10 0.6 km P 12.1. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
N10 0.6 km P 12.1. Jemina Eskola 2009 Kannuksen Ura
N10 0.6 km P 12.1. Ella Pesola 2010 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 0.6 km P 12.1. Iida Paavola 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 0.6 km P 12.1. Liina-Maija Hietala 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 0.6 km P 12.1. Neea Hanhikoski 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 0.6 km P 12.1. Olivia Känsäkangas 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 0.6 km P 12.1. Rebekka Känsälä 2010 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 0.6 km P 12.1. Lyyli Niinikoski 2009 Kokkolan Veikot
N10 0.6 km P 12.1. Mona Vertanen 2010 Kokkolan Veikot
N10 0.6 km P 12.1. Sanni Suomu 2009 Kokkolan Veikot
N10 0.6 km P 12.1. Emma Parkkila 2009 Reisjärven Pilke
N10 0.6 km P 12.1. Venla Nisula 2009 Reisjärven Pilke
N12 0.6 km P 12.1. Iiris Savelainen 2007 Haapajärven Kiilat
N12 0.6 km P 12.1. Veera Leskelä 2008 Haapajärven Kiilat
N12 0.6 km P 12.1. Aida Rajala 2008 Kalajoen Junkkarit
N12 0.6 km P 12.1. Klaara Kivistö 2008 Kalajoen Junkkarit
N12 0.6 km P 12.1. Lotta Oja 2007 Kalajoen Junkkarit
N12 0.6 km P 12.1. Kerttu Känsälä 2007 Kaustisen Pohjan-Veikot
N12 0.6 km P 12.1. Alma Syrjä 2008 Kinnulan Kinuski Team
N12 0.6 km P 12.1. Anna Heikkilä 2007 Kokkolan Veikot
N12 0.6 km P 12.1. Lotta Järvinen 2007 Kokkolan Veikot
N12 0.6 km P 12.1. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N12 0.6 km P 12.1. Viivi-Leena Kari 2007 Vetelin Urheilijat
N13 0.8 km P 12.1. Iina Lastikka 2006 Kannuksen Ura
N13 0.8 km P 12.1. Eveliina Keltamäki 2006 Kokkolan Veikot
N13 0.8 km P 12.1. Jasmiina Huuskonen 2006 Reisjärven Pilke
N13 0.8 km P 12.1. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N14 0.8 km P 12.1. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N14 0.8 km P 12.1. Assi Hakala 2005 Himangan Urheilijat
N14 0.8 km P 12.1. Aada Kivistö 2005 Kalajoen Junkkarit
N14 0.8 km P 12.1. Sanni Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N14 0.8 km P 12.1. Anni Peltoniemi 2005 Kokkolan Veikot
N14 0.8 km P 12.1. Elsa Haikara 2005 Nivalan Urheilijat
N14 0.8 km P 12.1. Signe Jakobsson 2006 NORRVALLA SKI TEAM
N14 0.8 km P 12.1. Inka Lakanen 2005 Perhon Kiri
N14 0.8 km P 12.1. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N14 0.8 km P 12.1. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N14 0.8 km P 12.1. Miina Koivisto 2005 Sievin Sisu
N14 0.8 km P 12.1. Sara Kukkola 2005 Sievin Sisu
N15 0.8 km P 12.1. Jenni Jaatinen 2004 Kalajoen Junkkarit
N15 0.8 km P 12.1. Matilda Lillkåla 2004 Kokkolan Veikot
N15 0.8 km P 12.1. Iida Rautio 2004 Nivalan Urheilijat
N15 0.8 km P 12.1. Liinu Tiainen 2004 Nivalan Urheilijat
N15 0.8 km P 12.1. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N16 0.8 km P 12.1. Alisa Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 0.8 km P 12.1. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 0.8 km P 12.1. Viivi Syrjä 2003 Kinnulan Kinuski Team
N16 0.8 km P 12.1. Jenni Kukkola 2003 Sievin Sisu
N16 0.8 km P 12.1. Iina Koskela 2003 TEAM SKIERS
N16 0.8 km P 12.1. Oona Kiljala 2003 Ylivieskan Kuula
N16 0.8 km P 12.1. Veera Vähäkangas 2003 Ylivieskan Kuula
N18 1.2 km P 12.1. Anni Mäkinen 2002 Himangan Urheilijat
N18 1.2 km P 12.1. Tuuli Järviluoma 2002 Nivalan Urheilijat
NYL 1.2 km P 12.1. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 1.2 km P 12.1. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 1.2 km P 12.1. Johanna Niskakoski 1995 Reisjärven Pilke
NYL 1.2 km P 12.1. Liisa Välikangas 1998 Reisjärven Pilke