Pyhäselän Hiihdot PKH

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 3.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta 12.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 31.1.19 23:59:59
Kilpailun nimi Pyhäselän Hiihdot PKH
Kilpailun numero 629
Kilpailupaikka Joensuu, Hammaslahti
Kilpailupaikan osoite Opettajantie 2, 82200 HAMMASLAHTI
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 03.02.2019
Kilpailu alkaa klo 12.00. Kilpailukeskus on Hammaslahden koulukeskuksessa Pyhäselän koululla (yläkoulu), Opettajantie 2, 82200 Hammaslahti. Radat Hammaslahden valaistulla ladulla.
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
M35 V 15 km
N35 V 10 km
M45 V 10 km
N45 V 5 km
M50 V 10 km
N50 V 5 km
M55 V 5 km
M60 V 5 km
N60 V 5 km
M65 V 5 km
M70 V 5 km
N70 V 5 km
M75 V 5 km
M80 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Pyhäselän Urheilijat
Seuranumero 10345807
Yhteyshenkilö Ari Lyytikäinen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0500 128 342
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.pyhaselanurheilijat.fi/lajit/hiihto/ajankohtaista/
Sähköposti ari.lyytikainen@pp.inet.fi
Ilmoittautumiset KILMOn kautta torstai 31.1.2019 klo 23:59 mennessä.
Osanottomaksut Sarjat 8-16 12,00, muut 15,00
Pankki ja tilinro FI76 4108 0010 9404 20 (Oma Sp) Pyhäselän Urheilijat
Tiedustelut ja lisäinfo http://www.pyhaselanurheilijat.fi/lajit/hiihto/kilpailut/ , Ari Lyytikäinen, ari.lyytikainen@pp.inet.fi, 0500 128342.
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Jälki-ilmoittautumiset sähköpostilla ari.lyytikainen@pp.inet.fi perjantaina 1.2.2019 klo 20:00 mennessä. Palkitsemiset: sarjoissa 8,10 ja 12 palkitaan kaikki maaliin hiihtäneet, muissa kolme parasta.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 3.2. Onni Hurskainen 2009 Joensuun Kataja
M10 2 km V 3.2. Konsta Malinen 2009 Liperin Hiihtoseura
M10 2 km V 3.2. Lauri Laamanen 2010 Pyhäselän Urheilijat
M12 3 km V 3.2. Eeli Häikiö 2007 Joensuun Kataja
M12 3 km V 3.2. Urho Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
M12 3 km V 3.2. Henrik Juntunen 2007 Pyhäselän Urheilijat
M14 5 km V 3.2. Juuso Jormanainen 2005 Ilomantsin Urheilijat
M14 5 km V 3.2. Valtteri Mäkelä 2006 Joensuun Kataja
M14 5 km V 3.2. Aapo Turtiainen 2006 Kerimäen Urheilijat
M14 5 km V 3.2. Iisakki Sorjonen 2006 Kontiolahden Urheilijat
M14 5 km V 3.2. Ossi Mutikainen 2006 Savonlinnan Hiihtoseura
M16 8 km V 3.2. Arttu Turtiainen 2003 Kerimäen Urheilijat
M16 8 km V 3.2. Juuso Varis 2003 Liperin Hiihtoseura
M16 8 km V 3.2. Juuso Miettinen 2004 Pyhäselän Urheilijat
M16 8 km V 3.2. Lassi Valta 2004 Pyhäselän Urheilijat
M18 10 km V 3.2. Ville-Valtteri Karvinen 2002 Kontiolahden Urheilijat
M20 15 km V 3.2. Konsta Vanhanen 2000 Kiteen Urheilijat
M20 15 km V 3.2. Aapo Saastamoinen 2000 Lieksan Hiihtoseura
M35 15 km V 3.2. Juha Jormanainen 1983 Ilomantsin Urheilijat
M35 15 km V 3.2. Timo Riissanen 1979 Liperin Hiihtoseura
M50 10 km V 3.2. Timo Makkonen 1965 Kontiolahden Urheilijat
M50 10 km V 3.2. Jukka Kotiranta 1969 KUNNASNIEMEN KUNTO
M50 10 km V 3.2. Rauno Saastamoinen 1965 Lieksan Hiihtoseura
M55 5 km V 3.2. Markku Kontkanen 1961 Joensuun Hiihtoveikot
M55 5 km V 3.2. Kari Nevalainen 1962 Kontiolahden Urheilijat
M60 5 km V 3.2. Hannu Haaranen 1959 Ilomantsin Urheilijat
M60 5 km V 3.2. Voitto Parikka 1955 Polvijärven Vauhti
M65 5 km V 3.2. Tapani Repo 1954 Joensuun Kataja
M65 5 km V 3.2. Matti Kainulainen 1950 Juuan Jänne
M65 5 km V 3.2. Veikko Kosunen 1951 Kontiolahden Urheilijat
M65 5 km V 3.2. Arttu Tahvanainen 1952 Pyhäselän Urheilijat
M65 5 km V 3.2. Hannu Heinistö 1953 Pyhäselän Urheilijat
M70 5 km V 3.2. Antti Juhani Silvan 1946 Ilomantsin Urheilijat
M70 5 km V 3.2. Yrjö Tuovinen 1947 Juuan Jänne
M70 5 km V 3.2. Lauri Mikkonen 1946 Kontiolahden Urheilijat
M70 5 km V 3.2. Mauri Siimestö 1946 Polvijärven Vauhti
M75 5 km V 3.2. Pekka Kolehmainen 1944 Joensuun Kataja
M75 5 km V 3.2. Yrjö Makkonen 1941 Joensuun Kataja
M75 5 km V 3.2. Paavo Lappalainen 1943 Kontiolahden Urheilijat
M75 5 km V 3.2. Esko Hyvärinen 1944 Polvijärven Vauhti
M8 1 km V 3.2. Oliver Viitanen 2011 Kerimäen Urheilijat
M80 5 km V 3.2. Elmo Nuutinen 1937 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km V 3.2. Ville Laatikainen 1986 Ilomantsin Urheilijat
N10 2 km V 3.2. Saana Martiskainen 2009 Joensuun Kataja
N10 2 km V 3.2. Hanna Emilia Kostamo 2009 Kiteen Urheilijat
N10 2 km V 3.2. Liivia Parkkonen 2009 Kiteen Urheilijat
N10 2 km V 3.2. Venla Vuorikari 2009 Kiteen Urheilijat
N10 2 km V 3.2. Hanne Juntunen 2010 Pyhäselän Urheilijat
N10 2 km V 3.2. Milja Nevalainen 2009 Pyhäselän Urheilijat
N10 2 km V 3.2. Eevi Kaartinen 2009 Tohmajärven Urheilijat
N12 3 km V 3.2. Siiri Martiskainen 2008 Joensuun Kataja
N12 3 km V 3.2. Sira Riissanen 2008 Joensuun Kataja
N12 3 km V 3.2. Peppi Seppänen 2007 Kerimäen Urheilijat
N12 3 km V 3.2. Aino Sorjonen 2007 Kontiolahden Urheilijat
N12 3 km V 3.2. Iida Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
N12 3 km V 3.2. Veera Kinnunen 2008 Liperin Hiihtoseura
N12 3 km V 3.2. Jenny Miettinen 2008 Pyhäselän Urheilijat
N14 3 km V 3.2. Menni Turunen 2006 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km V 3.2. Saga Hurskainen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km V 3.2. Eevi Kettunen 2005 Polvijärven Vauhti
N14 3 km V 3.2. Hertta Juntunen 2005 Pyhäselän Urheilijat
N16 5 km V 3.2. Ida-Josefina Ilvonen 2004 Juuan Jänne
N16 5 km V 3.2. Siiri Luostarinen 2004 Liperin Hiihtoseura
N16 5 km V 3.2. Iida Sallinen 2004 Pyhäselän Urheilijat
N16 5 km V 3.2. Veera Kuronen 2004 Tohmajärven Urheilijat
N18 5 km V 3.2. Noora Juutinen 2001 Ilomantsin Urheilijat
N18 5 km V 3.2. Ella Halonen 2002 Kontiolahden Urheilijat
N20 10 km V 3.2. Minerva Karppanen 2000 Kiteen Urheilijat
N20 10 km V 3.2. Nenna Lukkarinen 2000 Kontiolahden Urheilijat
N35 10 km V 3.2. Jonna Kuronen 1974 Lieksan Hiihtoseura
N45 5 km V 3.2. Maarit Talonen 1972 Joensuun Kataja
N50 5 km V 3.2. Kaija Pyöriäinen 1965 Joensuun Kataja
N50 5 km V 3.2. Tuula Antikainen 1967 Polvijärven Vauhti
N70 5 km V 3.2. Liisa Kämäräinen 1949 Rantasalmen Urheilijat
N8 1 km V 3.2. Lila Riissanen 2011 Joensuun Kataja
N8 1 km V 3.2. Viivi Vuorikari 2013 Kiteen Urheilijat
N8 1 km V 3.2. Minka Nevalainen 2011 Pyhäselän Urheilijat
NYL 10 km V 3.2. Camilla Tuominen 1997 Hollolan Urheilijat -46
NYL 10 km V 3.2. Päivi Piminäinen 1990 Liperin Hiihtoseura
NYL 10 km V 3.2. Riina Sorsa 1997 Ski Jyväskylä