Karjalan Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta KLO 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 13.2.19 23:59:59
Kilpailun nimi Karjalan Hiihdot
Kilpailun numero 107
Kilpailupaikka Lappeenranta
Kilpailupaikan osoite HUHTINIEMEN HIIHTOKESKUKSESSA
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 16.02.2019
Kilpailu samalla Etelä-Karjalan piirin mestaruushiihdot
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M40 V 10 km
N40 V 5 km
M45 V 5 km
M50 V 5 km
N50 V 5 km
M60 V 5 km
M70 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Lappeenrannan Hiihtäjät
Seuranumero 10347423
Yhteyshenkilö Osmo Kekoniemi
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 581 8063
GSM
Fax
WWW-osoite www.lappeenrannanhiihtajat.fi
Sähköposti osmo.kekoniemi@gmail.com
Ilmoittautumiset Viimeistään 13.2. klo 24 Kilmossa.
Osanottomaksut Aikuiset 16 €, alle 16 v 12 €
Pankki ja tilinro LH:n tilille Handelsbanken FI8031313001847227 Lappeenrannan Hiihtäjät
Tiedustelut ja lisäinfo Osmo Kekoniemi 050 581 8063, www.lappeenrannanhiihtajat.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa TERVETULOA
LAPPEENRANNAN HIIHTÄJÄT
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M12 3 km V 16.2. Matias Ojalainen 2007 Imatran Urheilijat
M12 3 km V 16.2. Kasperi Rinta-Jaskari 2008 Joutsenon Kullervo
M14 5 km V 16.2. Atte Räikkönen 2006 Imatran Urheilijat
M14 5 km V 16.2. Jami Rinta-Jaskari 2005 Joutsenon Kullervo
M14 5 km V 16.2. Sampo Kaipia 2006 Lappeen Riento
M14 5 km V 16.2. Arto Hotokka 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M14 5 km V 16.2. Ossi Mutikainen 2006 Savonlinnan Hiihtoseura
M16 5 km V 16.2. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M16 5 km V 16.2. Aapo Hotokka 2003 Mikkelin Hiihtäjät
M18 10 km V 16.2. Juho Repo 2002 Simpeleen Urheilijat
M20 10 km V 16.2. Akseli Laatikainen 1999 Imatran Urheilijat
M50 5 km V 16.2. Ari Kitunen 1963 Anjalan Liitto
M50 5 km V 16.2. Pauli Ojalainen 1962 Hollolan Nasta
M50 5 km V 16.2. Aki Petteri Onatsu 1969 Kouvolan Hiihtoseura
M50 5 km V 16.2. Mikko Innanen 1963 Kouvolan Hiihtoseura
M50 5 km V 16.2. Jyrki Kotro 1966 Lappeen Riento
M50 5 km V 16.2. Esko Hänninen 1962 Mikkelin Hiihtäjät
M60 5 km V 16.2. Seppo Väisänen 1949 Pieksämäen Veikot
M60 5 km V 16.2. Juha Ovaska 1957 Ruokolahden Raju
M60 5 km V 16.2. Jouko Räsänen 1951 Siilinjärven Hiihtoseura
M60 5 km V 16.2. Panu Pietikäinen 1959 Vantaan Hiihtoseura
M70 3 km V 16.2. Eero Heman 1945 Hollolan Nasta
M70 3 km V 16.2. Heikki Peltola 1946 Hollolan Nasta
MYL 10 km V 16.2. Jani Heimonen 1986 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.2. Lauri Niemi 1994 Lappeen Riento
MYL 10 km V 16.2. Aleksi Koskela 1998 Sippolan Kunto
N10 2 km V 16.2. Kristiina Rinta-Jaskari 2010 Joutsenon Kullervo
N10 2 km V 16.2. Pauliina Vesterinen 2009 Lappeen Riento
N10 2 km V 16.2. Isla Mähönen 2009 Rantasalmen Urheilijat
N12 3 km V 16.2. Hilma Hyyrynen 2008 Anjalan Liitto
N12 3 km V 16.2. Kiira Karttunen 2008 Imatran Urheilijat
N12 3 km V 16.2. Venla Räikkönen 2007 Imatran Urheilijat
N12 3 km V 16.2. Aada Rauos 2007 Kouvolan Hiihtoseura
N12 3 km V 16.2. Elsa Hakolahti 2007 Lappeen Riento
N12 3 km V 16.2. Eveliina Vesterinen 2007 Lappeen Riento
N12 3 km V 16.2. Venla Lallo 2007 Lappeenrannan Hiihtäjät
N14 3 km V 16.2. Nanna Hyyrynen 2006 Anjalan Liitto
N14 3 km V 16.2. Elina Sainio 2005 Lappeen Riento
N14 3 km V 16.2. Saara Kervinen 2005 Lappeen Riento
N14 3 km V 16.2. Pinja Yläharju 2005 Puumalan Hiihtäjät
N14 3 km V 16.2. Eevi Laatikainen 2006 Savonlinnan Hiihtoseura
N16 5 km V 16.2. Nanna Rauos 2003 Kouvolan Hiihtoseura
N16 5 km V 16.2. Kiia Karttunen 2004 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 5 km V 16.2. Elena Jyrkinen 2002 Imatran Urheilijat
N20 5 km V 16.2. Laura Tukia 1999 Imatran Urheilijat
N50 5 km V 16.2. Mervi Päätalo-Taponen 1968 Imatran Urheilijat
N50 5 km V 16.2. Jaana Valtonen 1963 Juvan Urheilijat
NYL 5 km V 16.2. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL 5 km V 16.2. Elina Hämäläinen 1998 Kymin Koskenpojat
NYL 5 km V 16.2. Sanna Markkanen 1990 Noormarkun Nopsa