Sulo Nurmelan Muistohiihdot samalla Kymenlaakson pm -kisat

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta 12:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 12.2.19 23:59:59
Kilpailun nimi Sulo Nurmelan Muistohiihdot samalla Kymenlaakson pm -kisat
Kilpailun numero 109
Kilpailupaikka Ruissalon liikuntakeskus Hamina
Kilpailupaikan osoite Kiekkokuja 1
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 16.02.2019
Yhteislähdöt
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 10 km
M8 P 2 km
N8 P 2 km
M10 P 3 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 5 km
M16 P 6 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 6 km
M20 P 15 km
N20 P 10 km
M35 P 15 km
N35 P 10 km
M45 P 10 km
N45 P 5 km
M55 P 6 km
M65 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Vehkalahden Veikot
Seuranumero 10343090
Yhteyshenkilö Arto Tilli
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 804 934
GSM
Fax
WWW-osoite www.vehkalahdenveikot.fi
Sähköposti arto.tilli@gmail.com
Ilmoittautumiset Tiistai 12.2. klo 24 mennessä Kilmoa käyttäen
Osanottomaksut 20 euroa. 16-sarja ja nuoremmat 15 euroa.
Pankki ja tilinro Kymenlaakson Osuuspankki FI38 5506 0020 0042 79 Vehkalahden Veikot
TD/TDA Vesa Tylli, MiVi
Tiedustelut ja lisäinfo Arto Tilli 0400 804934
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Kilpailut käydään yhteislähtöinä. Seuraavana päivänä eli sunnuntaina 17.2. kilpailut jatkuvat pm-viesteinä.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 3 km P 16.2. Elias Tani 2010 Kymin Koskenpojat
M10 3 km P 16.2. Urho Raukola 2010 Kymin Koskenpojat
M10 3 km P 16.2. Eeli Kallio 2010 Vehkalahden Veikot
M10 3 km P 16.2. Vilho Immonen 2009 Vehkalahden Veikot
M10 3 km P 16.2. Viljami Hyvönen 2009 Vehkalahden Veikot
M12 3 km P 16.2. Anton Vainio 2008 Vehkalahden Veikot
M12 3 km P 16.2. Lauri Sakki 2007 Vehkalahden Veikot
M14 5 km P 16.2. Valtteri Vuorela 2006 Anjalan Liitto
M14 5 km P 16.2. Lauri Mattila 2006 Kouvolan Hiihtoseura
M14 5 km P 16.2. Eemeli Hyvönen 2006 Vehkalahden Veikot
M16 6 km P 16.2. Saku Kivikko 2003 Anjalan Liitto
M16 6 km P 16.2. Topias Zerni 2004 Anjalan Liitto
M16 6 km P 16.2. Konsta Soikkeli 2004 Kymin Koskenpojat
M16 6 km P 16.2. Benjamin Tasa 2003 Vehkalahden Veikot
M16 6 km P 16.2. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M16 6 km P 16.2. Petrus Tasa 2004 Vehkalahden Veikot
M18 10 km P 16.2. Saku Miettinen 2002 Joutsenon Kullervo
M18 10 km P 16.2. Olli-Pekka Laitila 2001 Vehkalahden Veikot
M20 15 km P 16.2. Pyry Mattila 2000 Kouvolan Hiihtoseura
M20 15 km P 16.2. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
M20 15 km P 16.2. Saku Hakulinen 2000 Vehkalahden Veikot
M35 15 km P 16.2. Ari Mikkelä 1979 Anjalan Liitto
M45 10 km P 16.2. Mika Sistonen 1967 Anjalan Liitto
M65 5 km P 16.2. Paavo Pajunen 1950 Mikkelin Hiihtäjät
M8 2 km P 16.2. Kevin Niittyviita 2011 Hollolan Urheilijat -46
M8 2 km P 16.2. Tarmo Raukola 2012 Kymin Koskenpojat
M8 2 km P 16.2. Elmo Kiiskinen 2011 Lahden Hiihtoseura
M8 2 km P 16.2. Eevert Immonen 2011 Vehkalahden Veikot
M8 2 km P 16.2. Niko Jaakkola 2011 Vehkalahden Veikot
M8 2 km P 16.2. Oiva Kallio 2012 Vehkalahden Veikot
MYL 15 km P 16.2. Arttu Nyman 1989 Anjalan Liitto
MYL 15 km P 16.2. Santtu Nyman 1991 Anjalan Liitto
MYL 15 km P 16.2. Aku Hietaharju 1997 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km P 16.2. Akseli Kuusimaa 1998 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km P 16.2. Juuso Hämäläinen 1997 Vehkalahden Veikot
N10 2 km P 16.2. Pihla Paasi 2009 Kymin Koskenpojat
N10 2 km P 16.2. Emilia Muukka 2010 Vehkalahden Veikot
N10 2 km P 16.2. Karoliina Vapalahti 2009 Vehkalahden Veikot
N10 2 km P 16.2. Katariina Tasa 2010 Vehkalahden Veikot
N10 2 km P 16.2. Oona Jaakkola 2009 Vehkalahden Veikot
N12 3 km P 16.2. Aino Koskela 2008 Anjalan Liitto
N12 3 km P 16.2. Sara Suhonen 2007 Anjalan Liitto
N12 3 km P 16.2. Elisa Nikkinen 2007 Kouvolan Hiihtoseura
N12 3 km P 16.2. Nelli Tani 2008 Kymin Koskenpojat
N12 3 km P 16.2. Maria Tasa 2008 Vehkalahden Veikot
N12 3 km P 16.2. Neea Lanki 2007 Vehkalahden Veikot
N12 3 km P 16.2. Senni Teikari 2008 Vehkalahden Veikot
N14 5 km P 16.2. Essi Laapas 2006 Anjalan Liitto
N16 5 km P 16.2. Kristina Nikkinen 2004 Kouvolan Hiihtoseura
N16 5 km P 16.2. Rosa Niittyviita 2004 Kouvolan Hiihtoseura
N16 5 km P 16.2. Lotta Aumakallio 2004 Lappeen Riento
N16 5 km P 16.2. Helmiina Lantta 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N16 5 km P 16.2. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
N18 6 km P 16.2. Elisa Mattila 2002 Kouvolan Hiihtoseura
N18 6 km P 16.2. Siiri Sipari 2001 Vehkalahden Veikot
N18 6 km P 16.2. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N20 10 km P 16.2. Emma Stertz 2000 Kouvolan Hiihtoseura
N20 10 km P 16.2. Tiia Kauppinen 1999 Savonlinnan Hiihtoseura
N20 10 km P 16.2. Sara Urpalainen 2000 Vehkalahden Veikot
N8 2 km P 16.2. Ada Puhakka 2011 Kymin Koskenpojat
N8 2 km P 16.2. Aliisa Tani 2012 Kymin Koskenpojat
NYL 10 km P 16.2. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km P 16.2. Mari Lindström 1988 Imatran Urheilijat
NYL 10 km P 16.2. Piritta Määttä 1992 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 10 km P 16.2. Nea Katajala 1995 Kymin Koskenpojat