Ikaalisten Nuorisohiihdot/ Krista Cup-osakilpailu

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 10.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 5.2.19 23:59:59
Kilpailun nimi Ikaalisten Nuorisohiihdot/ Krista Cup-osakilpailu
Kilpailun numero 105
Kilpailupaikka Ikaalinen
Kilpailupaikan osoite Palinperäntie 1323 39500 Ikaalinen
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 10.02.2019
Sarjoittain yhteislähtöinä.
Sarja Matka
M8 P 1.5 km
N8 P 1.5 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Ikaalisten Urheilijat
Seuranumero 10350614
Yhteyshenkilö Ari Kilpi
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 312 9119
GSM
Fax
WWW-osoite www.ikaalistenurheilijat.fi
Sähköposti ari.kilpi@tampere.fi
Ilmoittautumiset 5.2.19 klo 23.59 mennessä
Osanottomaksut Alle 16 v 15 €, vanhemmat 20 €
Pankki ja tilinro FI57 5070 0440 0030 97 Ikaalisten Urheilijat
TD/TDA Jorma Entonen
Tiedustelut ja lisäinfo Ari Kilpi 050-3129119, ari.kilpi@tampere.fi, www.ikaalistenurheilijat.fi
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Yhteisesti viimeistään klo 14.00
Muuta tietoa Kilpailu Krista-cupin osakilpailu
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 10.2. Joona Mäkelä 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km P 10.2. Rasmus Ijäs 2009 Kangasalan Kisa
M10 2 km P 10.2. Eetu Kinnunen 2009 Kankaantaan Kisa
M10 2 km P 10.2. Joonas Kolehmainen 2009 Lempäälän Kisa
M10 2 km P 10.2. Elmeri Haapamäki 2009 Parkanon Urheilijat
M10 2 km P 10.2. Eero Siivonen 2009 Pirkkalan Hiihtäjät
M10 2 km P 10.2. Niklas Lehtinen 2009 Rasti-Lukko
M10 2 km P 10.2. Martti Kulmala 2010 Tampereen Pyrintö
M10 2 km P 10.2. Eero Hietala 2009 Teiskon Urheilijat
M10 2 km P 10.2. Antti Tuomisto 2010 Vammalan Seudun Voima
M10 2 km P 10.2. Toivo Koivu 2009 Vammalan Seudun Voima
M10 2 km P 10.2. Visa Lampila 2010 Vammalan Seudun Voima
M10 2 km P 10.2. Väinö Koivu 2010 Vammalan Seudun Voima
M10 2 km P 10.2. Kasperi Suhonen 2009 Ylöjärven Ryhti
M12 3 km P 10.2. Jaakko Jussila 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
M12 3 km P 10.2. Olli Seppälä 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km P 10.2. Vilho Peltotalo 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km P 10.2. Frans Rintamäki 2007 Kankaanpään Urheilijat
M12 3 km P 10.2. Aapeli Karislahti 2008 Lempäälän Kisa
M12 3 km P 10.2. Oula Kuusiluoma 2008 Parkanon Urheilijat
M12 3 km P 10.2. Elias Vähä-Ypyä 2008 Pirkkalan Hiihtäjät
M12 3 km P 10.2. Luukas Lehtinen 2007 Rasti-Lukko
M12 3 km P 10.2. Onni Kinnunen 2008 Valkeakosken Haka
M12 3 km P 10.2. Olavi Tuomisto 2008 Vammalan Seudun Voima
M12 3 km P 10.2. Veeti Liuha 2007 Vammalan Seudun Voima
M12 3 km P 10.2. Veli Lampila 2007 Vammalan Seudun Voima
M12 3 km P 10.2. Eino Kärkimaa 2007 Ylöjärven Ryhti
M12 3 km P 10.2. Erik Lillqvist 2007 Ylöjärven Ryhti
M12 3 km P 10.2. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M14 5 km P 10.2. Eetu Mäkelä 2005 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 5 km P 10.2. Joel Seppälä 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 5 km P 10.2. Kalle Kulju 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 5 km P 10.2. Antti Urvanta 2006 Lempäälän Kisa
M14 5 km P 10.2. Miika Niemelä 2005 Lempäälän Kisa
M14 5 km P 10.2. Otso Luodeslampi 2006 Lempäälän Kisa
M14 5 km P 10.2. Taneli Salminen 2005 Noormarkun Nopsa
M14 5 km P 10.2. Lukas Kuuttinen 2005 Närpes Kraft Skidförening
M14 5 km P 10.2. Eemil Koskinen 2006 Teiskon Urheilijat
M14 5 km P 10.2. Paavo Mäntyvaara 2006 Teiskon Urheilijat
M14 5 km P 10.2. Patrik Rautiainen 2006 Valkeakosken Haka
M14 5 km P 10.2. Eetu Koskinen 2005 Viialan Viri
M14 5 km P 10.2. Joona Koskinen 2006 Viialan Viri
M14 5 km P 10.2. Konsta Uuttera 2005 Ylöjärven Ryhti
M16 5 km P 10.2. Tuomas Lindholm 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 5 km P 10.2. Roope Juntunen 2003 Kangasalan Kisa
M16 5 km P 10.2. Konsta Mäntyvaara 2003 Kankaantaan Kisa
M16 5 km P 10.2. Tuukka Kupiainen 2003 Kankaantaan Kisa
M16 5 km P 10.2. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
M16 5 km P 10.2. Atte Urvanta 2003 Lempäälän Kisa
M16 5 km P 10.2. Juho Keskinen 2004 Lempäälän Kisa
M16 5 km P 10.2. Samuli Jalonen 2003 Lempäälän Kisa
M16 5 km P 10.2. Topias Salminen 2004 Noormarkun Nopsa
M16 5 km P 10.2. Onni Tiira 2004 Tampereen Pyrintö
M16 5 km P 10.2. Sebastian Savolainen 2003 Tampereen Pyrintö
M18 10 km P 10.2. Matias Lautamäki 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km P 10.2. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M18 10 km P 10.2. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km P 10.2. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km P 10.2. Roni Hiitelä 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km P 10.2. Topias Torvinen 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km P 10.2. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 10 km P 10.2. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M20 10 km P 10.2. Juho Mäki 1999 Jämsänkosken Ilves
M8 1.5 km P 10.2. Juho Seppälä 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1.5 km P 10.2. Matias Joutvuo 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1.5 km P 10.2. Okko Koskinen 2011 Lempäälän Kisa
N10 2 km P 10.2. Alma Peltotalo 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km P 10.2. Silva Kulju 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km P 10.2. Venla Mennala 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km P 10.2. Aada Ylilehto 2009 Lempäälän Kisa
N10 2 km P 10.2. Jenny Sköld 2009 Nakkilan Vire
N10 2 km P 10.2. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N10 2 km P 10.2. Petra Rautiainen 2010 Valkeakosken Haka
N10 2 km P 10.2. Sara Karimäki 2009 Vammalan Seudun Voima
N10 2 km P 10.2. Reea Hiitelä 2009 Ylöjärven Ryhti
N10 2 km P 10.2. Vilma Pyhtilä 2010 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km P 10.2. Aino Aarnio 2007 Kangasalan Kisa
N12 3 km P 10.2. Hanni Koski 2007 Kangasalan Kisa
N12 3 km P 10.2. Iiris Ijäs 2007 Kangasalan Kisa
N12 3 km P 10.2. Siiri Laino 2007 Kankaanpään Urheilijat
N12 3 km P 10.2. Aino Koskinen 2008 Lempäälän Kisa
N12 3 km P 10.2. Emilia Ylilehto 2007 Lempäälän Kisa
N12 3 km P 10.2. Iina Niemelä 2007 Lempäälän Kisa
N12 3 km P 10.2. Niia Niemelä 2007 Lempäälän Kisa
N12 3 km P 10.2. Emilia Helmi 2007 Noormarkun Nopsa
N12 3 km P 10.2. Ilona Mäkelä 2007 Tampereen Pyrintö
N12 3 km P 10.2. Kerttu Kulmala 2007 Tampereen Pyrintö
N12 3 km P 10.2. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km P 10.2. Miina Palonen 2007 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km P 10.2. Tilta-Maria Liuksiala 2008 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 10.2. Helmi Haavisto 2006 Tampereen Pyrintö
N14 3 km P 10.2. Linnea Salo 2006 Tampereen Pyrintö
N14 3 km P 10.2. Amanda Saltbacka 2006 Valkeakosken Haka
N14 3 km P 10.2. Matilda Saltbacka 2006 Valkeakosken Haka
N14 3 km P 10.2. Annika Rantanen 2006 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 10.2. Birgit Tuomola 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 10.2. Johanna Naskali 2006 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 10.2. Miina Mäki-Korte 2006 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km P 10.2. Ronja Haavisto 2003 Tampereen Pyrintö
N16 5 km P 10.2. Venny Lundberg 2003 Tampereen Pyrintö
N16 5 km P 10.2. Saara Mattila 2003 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 10.2. Ilona Lampila 2004 Vammalan Seudun Voima
N16 5 km P 10.2. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N16 5 km P 10.2. Elsa Torvinen 2003 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km P 10.2. Matleena Palonen 2003 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km P 10.2. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
N18 5 km P 10.2. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N18 5 km P 10.2. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N8 1.5 km P 10.2. Sanni Keskinen 2011 Kangasalan Kisa
N8 1.5 km P 10.2. Hilda Rintamäki 2011 Kankaanpään Urheilijat
N8 1.5 km P 10.2. Julia Sköld 2011 Nakkilan Vire
N8 1.5 km P 10.2. Aino Siivonen 2013 Pirkkalan Hiihtäjät
N8 1.5 km P 10.2. Anni Siivonen 2011 Pirkkalan Hiihtäjät
N8 1.5 km P 10.2. Kiira Suhonen 2011 Ylöjärven Ryhti