FIS Taivalkosken hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 19.4.2019-20.4.2019
Kilpailun alkamisajankohta Molempina päivinä kilpailut alkavat klo 11.
Ilmoittautumisen eräpäivä 15.4.19 20:59:59
Kilpailun nimi FIS Taivalkosken hiihdot
Kilpailun numero 165
Kilpailupaikka Taivalkoski
Kilpailupaikan osoite Hiihtokeskuksentie 4, 93400 Taivalkoski
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
FIS-kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Pe 19.04.2019
Koillismaa-Torniolaakso FIS CUP 1/4 19.4.2019 FIS Taivalkosken hiihdot / Taivalkoski 2/4 20.4.2019 FIS Taivalkosken hiihdot / Taivalkoski 3/4 21.4.2019 FIS Visan Hiihdot / Ylitornio 4/4 22.4.2019 FIS 59. Ainiovaaran hiihdot / Ylitornio Cupin parhaat palkitaan Cup-pokaalein. Lisäksi M/N ja N20/M20 voittajat saavat 400 euron stipendit sekä M18/N18 voittajat 200 euron stipendit. Hopeasompaikäisille nämä kisat ovat esikisat vuoden 2020 Hopeasomman finaalikisojen maastossa.
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 3 km
M55 V 5 km
N55 V 3 km
M60 V 3 km
M65 V 3 km
M70 V 3 km
Kilpailupäivä 2: La 20.04.2019
Hopeasompaikäisille esikisat vuoden 2020 Hopeasomman finaalikisojen maastossa
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 1 km
N10 V 1 km
M12 V 1 km
N12 V 1 km
M14 V 2 km
N14 V 2 km
M16 V 3 km
N16 V 3 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 2 km
N45 V 2 km
M55 V 2 km
N55 V 2 km
M60 V 2 km
M65 V 2 km
M70 V 2 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Metsä-Veikot 85
Seuranumero 10344125
Yhteyshenkilö Matti Tyni
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 203 699
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.metsaveikot85.fi
Sähköposti metsaveikot85@gmail.com
Ilmoittautumiset 15.4.2019 klo 21:een mennessä Kilmossa. Lisäksi: pekka.nikula@ylivieska.fi FIS-koodi pakollinen YL ja M/N20
Osanottomaksut FIS-sarjat ja muut: 25 €, 16 v. ja alle sarjat: 15€
Pankki ja tilinro Osallistumismaksut tilille: OP Taivalkoski FI55 5455 0720 0574 12
TD/TDA Juha Torvikoski/Jukka Tahkola
Tiedustelut ja lisäinfo Matti Tyni, 0400-203 699 tai metsaveikot85@gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Kisakeskus on Taivalvaaran hiihtokeskuksessa, Hiihtokeskuksentie 4, 93400 Taivalkoski.
Majoitus vaarasport.fi ; visittaivalkoski.fi; www.syöte.fi
Palkinnot ja palkintojen jako Tarkemmin tulevassa kilpailuohjeessa.
Muuta tietoa Koillismaa-Torniolaakso FIS CUP

1/4 19.4.2019 FIS Taivalkosken hiihdot / Taivalkoski
2/4 20.4.2019 FIS Taivalkosken hiihdot / Taivalkoski
3/4 21.4.2019 FIS Visan Hiihdot / Ylitornio
4/4 22.4.2019 FIS 59. Ainiovaaran hiihdot / Ylitornio

Cupin parhaat palkitaan Cup-pokaalein. Lisäksi M/N ja N20/M20 voittajat saavat 400 euron stipendit sekä M18/N18 voittajat 200 euron stipendit.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 19.4. Juho Kemppainen 2009 Hyrynsalmen Isku
M10 2 km V 19.4. Elwin Fröding 2010 IF Fyren
M10 2 km V 19.4. Veikka Viinisalo 2010 Joensuun Kataja
M10 2 km V 19.4. Jooa Kantanen 2009 Juvan Urheilijat
M10 2 km V 19.4. Joona Ylimäki 2010 Karihaaran Visa
M10 2 km V 19.4. Topias Pääkkönen 2009 Kuhmo-Ski
M10 2 km V 19.4. Milo Äyrämö 2009 Kuoreveden Kärki
M10 2 km V 19.4. Markus Maaninka 2009 Kuusamon Erä-Veikot
M10 2 km V 19.4. Nooa Karjalainen 2009 Kuusamon Erä-Veikot
M10 2 km V 19.4. Matias Tihinen 2009 Laitasaaren Veto
M10 2 km V 19.4. Ohto Järviluoma 2010 Nivalan Urheilijat
M10 2 km V 19.4. Ukko Järviluoma 2009 Nivalan Urheilijat
M10 2 km V 19.4. Marius Pitkänen 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 19.4. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 19.4. Jussi Kalilainen 2009 Pieksämäen Veikot
M10 2 km V 19.4. Arno Meskus 2009 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M12 2 km V 19.4. Aleksi Hannula 2008 Alavieskan Viri
M12 2 km V 19.4. Filip Fröding 2007 IF Fyren
M12 2 km V 19.4. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M12 2 km V 19.4. Elias Ruokostenpohja 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 2 km V 19.4. Paavo Ukkonen 2007 Kangasniemen Kalske
M12 2 km V 19.4. Elmeri Hietala 2007 Kaustisen Pohjan-Veikot
M12 2 km V 19.4. Aleksi Vuorma 2008 Kiimingin Urheilijat
M12 2 km V 19.4. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M12 2 km V 19.4. Matias Maaninka 2007 Kuusamon Erä-Veikot
M12 2 km V 19.4. Onni Kukkonen 2007 Oulun Hiihtoseura
M12 2 km V 19.4. Erkka Petrelius 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 2 km V 19.4. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M12 2 km V 19.4. Aatu Paaso 2007 Sievin Sisu
M12 2 km V 19.4. Valtteri Kinnunen 2007 Ski Jyväskylä
M12 2 km V 19.4. Johannes Kääriö 2008 Sulkavan Urheilijat 41
M12 2 km V 19.4. Elmeri Helander 2007 Valkeakosken Haka
M12 2 km V 19.4. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M12 2 km V 19.4. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M12 2 km V 19.4. Kasper Kuorinki 2007 Äänekosken Huima
M14 3 km V 19.4. Anton Hannula 2005 Alavieskan Viri
M14 3 km V 19.4. Roni-Eemil Norrbacka 2005 Asikkalan Raikas
M14 3 km V 19.4. Jesse Ylimäki 2005 Karihaaran Visa
M14 3 km V 19.4. Johannes Paaso 2005 Karihaaran Visa
M14 3 km V 19.4. Tuukka Posio 2006 Keminsuun Kisa
M14 3 km V 19.4. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M14 3 km V 19.4. Joona Martikainen 2005 Keravan Urheilijat
M14 3 km V 19.4. Niilo Aivelo 2006 Keravan Urheilijat
M14 3 km V 19.4. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M14 3 km V 19.4. Joonas Pääkkönen 2006 Kuhmo-Ski
M14 3 km V 19.4. Otto Karjalainen 2005 Kuusamon Erä-Veikot
M14 3 km V 19.4. Tuukka Viinisalo 2006 Liperin Hiihtoseura
M14 3 km V 19.4. Eemeli Kuiri 2005 Oulun Hiihtoseura
M14 3 km V 19.4. Teemu Honkanen 2006 Oulun Hiihtoseura
M14 3 km V 19.4. Eetu Pulju 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 3 km V 19.4. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M14 3 km V 19.4. Aapo Kurttila 2005 Utajärven Urheilijat
M16 5 km V 19.4. Antti Huttunen 2004 Alavieskan Viri
M16 5 km V 19.4. Niko Säily 2004 Alavieskan Viri
M16 5 km V 19.4. Aleksi Huttunen 2004 Iisalmen Visa
M16 5 km V 19.4. Lauri Saarinen 2004 Kalannin Vankka
M16 5 km V 19.4. Matias Riipi 2003 Karihaaran Visa
M16 5 km V 19.4. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M16 5 km V 19.4. Aappo Mustonen 2003 Kempeleen Kiri
M16 5 km V 19.4. Miko Martikainen 2003 Keravan Urheilijat
M16 5 km V 19.4. Konsta-Elias Similä 2004 Kittilän Urheilijat
M16 5 km V 19.4. Eeli Kujala 2004 Oulun Hiihtoseura
M16 5 km V 19.4. Kalle Loukkaanhuhta 2003 Oulun Hiihtoseura
M16 5 km V 19.4. Antti Harjuhaahto 2004 Saloisten Reipas
M16 5 km V 19.4. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 19.4. Antti-Jussi Raappana 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 5 km V 19.4. Atte Rahikkala 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 5 km V 19.4. Santtu Outila 2004 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 10 km V 19.4. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
M18 10 km V 19.4. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M18 10 km V 19.4. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km V 19.4. Rasmus Ähtävä 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km V 19.4. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km V 19.4. Niilo Moilanen 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 19.4. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 19.4. Eetu Petrelius 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 10 km V 19.4. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pyhäjärven Pohti
M18 10 km V 19.4. Miska Minkkinen 2002 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 10 km V 19.4. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M20 10 km V 19.4. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
M20 10 km V 19.4. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M20 10 km V 19.4. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
M35 10 km V 19.4. Kauko Heinikoski 1976 Iin Hiihtoseura
M35 10 km V 19.4. Joni Seppä 1980 Inarin Yritys
M35 10 km V 19.4. Keijo Pintamo-Kenttälä 1981 Inarin Yritys
M35 10 km V 19.4. Antti-Jussi Pylkkänen 1976 Keravan Urheilijat
M35 10 km V 19.4. Marko Törmänen 1971 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km V 19.4. Markus Kanamäki 1983 Saloisten Salama
M35 10 km V 19.4. Jarmo Kuorinki 1978 Äänekosken Huima
M45 5 km V 19.4. Pekka Kukkula 1966 Iin Hiihtoseura
M45 5 km V 19.4. Jaakko Kallunki 1973 Kuusamon Erä-Veikot
M45 5 km V 19.4. Tommi Hyttinen 1969 Saloisten Salama
M45 5 km V 19.4. Erik Karvonen 1969 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M45 5 km V 19.4. Juha-Pekka Hyttinen 1973 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M45 5 km V 19.4. Petri Kinnunen 1965 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M45 5 km V 19.4. Kari Kokko 1970 Utajärven Urheilijat
M45 5 km V 19.4. Ari Säisä 1972 Vieremän Koitto
M45 5 km V 19.4. Tapio Hökkä 1967 Yli-Iin Naseva
M55 5 km V 19.4. Simo Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M55 5 km V 19.4. Valto Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M55 5 km V 19.4. Seppo Kuhanen 1961 Raision Kuula
M55 5 km V 19.4. Jari Hurtig 1962 Suomussalmen Rasti
M60 3 km V 19.4. Timo Hämäläinen 1959 Kainuun Hiihtoseura
M60 3 km V 19.4. Matti Pesälä 1959 Kortelan Ryhti
M60 3 km V 19.4. Seppo Pajuniva 1955 Kuusamon Erä-Veikot
M60 3 km V 19.4. Kari Hyttinen 1955 Suomussalmen Rasti
M65 3 km V 19.4. Seppo Illikainen 1954 Haukiputaan Heitto
M65 3 km V 19.4. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 3 km V 19.4. Eero Lappalainen 1953 Kuopion Hiihtäjät
M65 3 km V 19.4. Kauno Mourujärvi 1952 Kuopion Hiihtäjät
M65 3 km V 19.4. Paavo Oilinki 1953 Utajärven Urheilijat
M70 3 km V 19.4. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M70 3 km V 19.4. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
M70 3 km V 19.4. Kai Saksi 1945 Muonion Kiri
M8 1 km V 19.4. Aukusti Hannula 2012 Alavieskan Viri
M8 1 km V 19.4. Eino Kinnunen 2011 Kittilän Urheilijat
M8 1 km V 19.4. Miro Maaninka 2011 Kuusamon Erä-Veikot
M8 1 km V 19.4. Sampo Runnakko 2013 Kuusamon Erä-Veikot
M8 1 km V 19.4. Elias Tihinen 2012 Laitasaaren Veto
M8 1 km V 19.4. Taito Kuusela 2011 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M8 1 km V 19.4. Hannes Leinonen 2011 Utajärven Urheilijat
MYL 10 km V 19.4. Juho Friman 1993 Inarin Yritys
MYL 10 km V 19.4. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 10 km V 19.4. Erno Kantanen 1998 Juvan Urheilijat
MYL 10 km V 19.4. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 10 km V 19.4. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 19.4. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 19.4. Petteri Laurén 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 19.4. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 19.4. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 19.4. Iiro-Mikko Harju 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km V 19.4. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km V 19.4. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 19.4. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 19.4. Vilho Moilanen 1992 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km V 19.4. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
N10 2 km V 19.4. Lotta Peltola 2009 Joensuun Kataja
N10 2 km V 19.4. Noora Hukka 2009 Joensuun Kataja
N10 2 km V 19.4. Annika Heikkinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
N10 2 km V 19.4. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N10 2 km V 19.4. Peppi Poutanen 2010 Karihaaran Visa
N10 2 km V 19.4. Ella Pesola 2010 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 2 km V 19.4. Liina-Maija Hietala 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 2 km V 19.4. Martina Auvinen 2010 Kiuruveden Urheilijat
N10 2 km V 19.4. Maisa Runnakko 2010 Kuusamon Erä-Veikot
N10 2 km V 19.4. Miia Laakkonen 2010 Kuusamon Erä-Veikot
N10 2 km V 19.4. Olivia Rantakömi 2010 Lahden Hiihtoseura
N10 2 km V 19.4. Eevi Juka 2010 Laitasaaren Veto
N10 2 km V 19.4. Milja Tihinen 2010 Laitasaaren Veto
N10 2 km V 19.4. Sofi Rinta 2010 Laitasaaren Veto
N10 2 km V 19.4. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N10 2 km V 19.4. Ruusa Väisänen 2009 Ristijärven Pyry
N10 2 km V 19.4. Anni Saksman 2009 Savonlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 19.4. Kerttu Rajala 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km V 19.4. Sanni Katainen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 2 km V 19.4. Venja Pennanen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 2 km V 19.4. Fanni Rantaeskola 2010 Suomussalmen Rasti
N10 2 km V 19.4. Emma Lahtinen 2009 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N10 2 km V 19.4. Ria Meskus 2010 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N10 2 km V 19.4. Saana Rokolampi 2009 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N10 2 km V 19.4. Venla Kivelä 2009 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N10 2 km V 19.4. Helmi Leinonen 2009 Utajärven Urheilijat
N12 2 km V 19.4. Saaga Sassi 2007 Iin Urheilijat
N12 2 km V 19.4. Kiira Karttunen 2008 Imatran Urheilijat
N12 2 km V 19.4. Anni Saarinen 2007 Kalannin Vankka
N12 2 km V 19.4. Edith Kilpiäinen 2007 Karihaaran Visa
N12 2 km V 19.4. Veera Niskanen 2007 Keminsuun Kisa
N12 2 km V 19.4. Maiju Palosaari 2007 Kiimingin Urheilijat
N12 2 km V 19.4. Helinä Niskanen 2007 Kuhmo-Ski
N12 2 km V 19.4. Iina Laakkonen 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N12 2 km V 19.4. Sofia Käsmä 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N12 2 km V 19.4. Sanni Tyyskä 2007 Oulaisten Huima
N12 2 km V 19.4. Laura Ojala 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 2 km V 19.4. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N12 2 km V 19.4. Sini Harjuhaahto 2008 Saloisten Reipas
N12 2 km V 19.4. Maija Rajala 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2 km V 19.4. Elsi Katainen 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 2 km V 19.4. Minja Korhonen 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 2 km V 19.4. Karla Kiiskinen 2007 Sotkamon Jymy
N12 2 km V 19.4. Alina Kyllönen 2008 Tyrnävän Ahmat
N12 2 km V 19.4. Iita Kimpimäki 2007 Yli-Iin Naseva
N12 2 km V 19.4. Aino Aarnio 2007 Ylöjärven Ryhti
N12 2 km V 19.4. Iiris Kuorinki 2007 Äänekosken Huima
N14 3 km V 19.4. Oosa Kantanen 2006 Juvan Urheilijat
N14 3 km V 19.4. Aino Saarinen 2005 Kalannin Vankka
N14 3 km V 19.4. Frida Kilpiäinen 2006 Karihaaran Visa
N14 3 km V 19.4. Hanna Niskanen 2005 Karihaaran Visa
N14 3 km V 19.4. Nea Knuuti 2005 Keminsuun Kisa
N14 3 km V 19.4. Aino Risku 2005 Keravan Urheilijat
N14 3 km V 19.4. Ilona Rantakömi 2006 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 19.4. Iina Haataja 2005 Limingan Niittomiehet
N14 3 km V 19.4. Nelli-Lotta Karppelin 2006 Limingan Niittomiehet
N14 3 km V 19.4. Signe Jakobsson 2006 NORRVALLA SKI TEAM
N14 3 km V 19.4. Erika Kujala 2006 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 19.4. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 19.4. Seela Salokangas 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 19.4. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N14 3 km V 19.4. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km V 19.4. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N14 3 km V 19.4. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N14 3 km V 19.4. Neea Kemppainen 2005 Ristijärven Pyry
N14 3 km V 19.4. Elina Kansanaho 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km V 19.4. Ranja Pennanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km V 19.4. Elina Parpala 2005 Simon Kiri
N14 3 km V 19.4. Ella Tammi 2005 Simon Kiri
N14 3 km V 19.4. Veera Tammi 2005 Simon Kiri
N14 3 km V 19.4. Niina Rokolampi 2006 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N14 3 km V 19.4. Ada Aarnio 2005 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 19.4. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N16 5 km V 19.4. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N16 5 km V 19.4. Kiia Karttunen 2004 Imatran Urheilijat
N16 5 km V 19.4. Siiri Juntunen 2004 Kainuun Hiihtoseura
N16 5 km V 19.4. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km V 19.4. Milla Kiviaho 2003 Keminsuun Kisa
N16 5 km V 19.4. Sara Niskanen 2004 Keminsuun Kisa
N16 5 km V 19.4. Helmi Kukkonen 2003 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 19.4. Enni Petrelius 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 19.4. Viivi Kinnunen 2004 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 19.4. Annamaija Oinas 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N16 5 km V 19.4. Iina Koskela 2003 TEAM SKIERS
N16 5 km V 19.4. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N18 5 km V 19.4. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km V 19.4. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N18 5 km V 19.4. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N18 5 km V 19.4. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N18 5 km V 19.4. Kristiina Rantakömi 2002 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 19.4. Tuuli Järviluoma 2002 Nivalan Urheilijat
N18 5 km V 19.4. Hilla Lehtola 2001 Oulaisten Huima
N18 5 km V 19.4. Salla Tyyskä 2002 Oulaisten Huima
N18 5 km V 19.4. Elisa Reijonen 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 19.4. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N20 5 km V 19.4. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N20 5 km V 19.4. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
N20 5 km V 19.4. Oona-Maria Similä 1999 Kittilän Urheilijat
N35 5 km V 19.4. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
N35 5 km V 19.4. Terhi Tuorilainen 1983 Kiuruveden Urheilijat
N35 5 km V 19.4. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N35 5 km V 19.4. Raili Kokko 1976 Utajärven Urheilijat
N45 3 km V 19.4. Maria Viitahalme 1972 Lielahden Kipinä
N45 3 km V 19.4. Lilja Buller 1965 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N55 3 km V 19.4. Arja Ekdahl 1956 Utajärven Urheilijat
N8 1 km V 19.4. Iira-Nella Norrbacka 2011 Asikkalan Raikas
N8 1 km V 19.4. Isla-Riina Norrbacka 2012 Asikkalan Raikas
N8 1 km V 19.4. Hilla Ruokostenpohja 2011 Jämsänkosken Ilves
N8 1 km V 19.4. Aada Pesola 2012 Kaustisen Pohjan-Veikot
N8 1 km V 19.4. Aino Myllylä 2012 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 19.4. Anna Siponen 2011 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 19.4. Emilia Siponen 2012 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 19.4. Silja Auvinen 2011 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 19.4. Enni Laakkonen 2011 Kuusamon Erä-Veikot
N8 1 km V 19.4. Anni Kalilainen 2011 Pieksämäen Veikot
N8 1 km V 19.4. Eevi Saksman 2011 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1 km V 19.4. Lumi-Kukka Saaranen 2011 Ski Jyväskylä
N8 1 km V 19.4. Ella-Maria Kaikkonen 2012 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 5 km V 19.4. Mari Maikku 1988 Aavasaksan Urheilijat
NYL 5 km V 19.4. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 5 km V 19.4. Heidi Kuuttinen 1998 IF Minken
NYL 5 km V 19.4. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 5 km V 19.4. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL 5 km V 19.4. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 19.4. Iuliia Nifakina 1985 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 5 km V 19.4. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 5 km V 19.4. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 19.4. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 19.4. Mariel Merlii Pulles 1998 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 19.4. Sanna Martikkala 1993 Vuokatti Ski Team Kainuu
M10 1 km V 20.4. Juho Kemppainen 2009 Hyrynsalmen Isku
M10 1 km V 20.4. Elwin Fröding 2010 IF Fyren
M10 1 km V 20.4. Veikka Viinisalo 2010 Joensuun Kataja
M10 1 km V 20.4. Jooa Kantanen 2009 Juvan Urheilijat
M10 1 km V 20.4. Joona Ylimäki 2010 Karihaaran Visa
M10 1 km V 20.4. Konsta Kalliomäki 2009 Kauhajoen Karhu
M10 1 km V 20.4. Topias Pääkkönen 2009 Kuhmo-Ski
M10 1 km V 20.4. Milo Äyrämö 2009 Kuoreveden Kärki
M10 1 km V 20.4. Markus Maaninka 2009 Kuusamon Erä-Veikot
M10 1 km V 20.4. Nooa Karjalainen 2009 Kuusamon Erä-Veikot
M10 1 km V 20.4. Veikka Takkula 2010 Kuusamon Erä-Veikot
M10 1 km V 20.4. Ohto Järviluoma 2010 Nivalan Urheilijat
M10 1 km V 20.4. Ukko Järviluoma 2009 Nivalan Urheilijat
M10 1 km V 20.4. Aleksi Uutinen 2010 Oulun Hiihtoseura
M10 1 km V 20.4. Marius Pitkänen 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 1 km V 20.4. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 1 km V 20.4. Jussi Kalilainen 2009 Pieksämäen Veikot
M10 1 km V 20.4. Arno Meskus 2009 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M12 1 km V 20.4. Aleksi Hannula 2008 Alavieskan Viri
M12 1 km V 20.4. Filip Fröding 2007 IF Fyren
M12 1 km V 20.4. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M12 1 km V 20.4. Elias Ruokostenpohja 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 1 km V 20.4. Elmeri Hietala 2007 Kaustisen Pohjan-Veikot
M12 1 km V 20.4. Aleksi Vuorma 2008 Kiimingin Urheilijat
M12 1 km V 20.4. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M12 1 km V 20.4. Matias Maaninka 2007 Kuusamon Erä-Veikot
M12 1 km V 20.4. Onni Kukkonen 2007 Oulun Hiihtoseura
M12 1 km V 20.4. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M12 1 km V 20.4. Aatu Paaso 2007 Sievin Sisu
M12 1 km V 20.4. Johannes Kääriö 2008 Sulkavan Urheilijat 41
M12 1 km V 20.4. Elmeri Helander 2007 Valkeakosken Haka
M12 1 km V 20.4. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M12 1 km V 20.4. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M12 1 km V 20.4. Kasper Kuorinki 2007 Äänekosken Huima
M14 2 km V 20.4. Anton Hannula 2005 Alavieskan Viri
M14 2 km V 20.4. Roni-Eemil Norrbacka 2005 Asikkalan Raikas
M14 2 km V 20.4. Jesse Ylimäki 2005 Karihaaran Visa
M14 2 km V 20.4. Johannes Paaso 2005 Karihaaran Visa
M14 2 km V 20.4. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M14 2 km V 20.4. Joona Martikainen 2005 Keravan Urheilijat
M14 2 km V 20.4. Niilo Aivelo 2006 Keravan Urheilijat
M14 2 km V 20.4. Tatu Syrjä 2006 Kinnulan Kinuski Team
M14 2 km V 20.4. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M14 2 km V 20.4. Otto Karjalainen 2005 Kuusamon Erä-Veikot
M14 2 km V 20.4. Tuukka Viinisalo 2006 Liperin Hiihtoseura
M14 2 km V 20.4. Eemeli Kuiri 2005 Oulun Hiihtoseura
M14 2 km V 20.4. Eetu Pulju 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 2 km V 20.4. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M14 2 km V 20.4. Aapo Kurttila 2005 Utajärven Urheilijat
M16 3 km V 20.4. Antti Huttunen 2004 Alavieskan Viri
M16 3 km V 20.4. Niko Säily 2004 Alavieskan Viri
M16 3 km V 20.4. Aleksi Huttunen 2004 Iisalmen Visa
M16 3 km V 20.4. Lauri Saarinen 2004 Kalannin Vankka
M16 3 km V 20.4. Matias Riipi 2003 Karihaaran Visa
M16 3 km V 20.4. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M16 3 km V 20.4. Aappo Mustonen 2003 Kempeleen Kiri
M16 3 km V 20.4. Miko Martikainen 2003 Keravan Urheilijat
M16 3 km V 20.4. Konsta-Elias Similä 2004 Kittilän Urheilijat
M16 3 km V 20.4. Eelis Karjalainen 2003 Kuusamon Erä-Veikot
M16 3 km V 20.4. Kalle Loukkaanhuhta 2003 Oulun Hiihtoseura
M16 3 km V 20.4. Antti Harjuhaahto 2004 Saloisten Reipas
M16 3 km V 20.4. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M16 3 km V 20.4. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M16 3 km V 20.4. Antti-Jussi Raappana 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 3 km V 20.4. Atte Rahikkala 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 3 km V 20.4. Santtu Outila 2004 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 3 km V 20.4. Eemeli Eronen 2003 Vantaan Hiihtoseura
M18 10 km V 20.4. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
M18 10 km V 20.4. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M18 10 km V 20.4. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km V 20.4. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km V 20.4. Niilo Moilanen 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 20.4. Miska Minkkinen 2002 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 10 km V 20.4. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M20 10 km V 20.4. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
M20 10 km V 20.4. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M35 10 km V 20.4. Kauko Heinikoski 1976 Iin Hiihtoseura
M35 10 km V 20.4. Keijo Pintamo-Kenttälä 1981 Inarin Yritys
M35 10 km V 20.4. Antti-Jussi Pylkkänen 1976 Keravan Urheilijat
M35 10 km V 20.4. Marko Törmänen 1971 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km V 20.4. Pertti Pulkkinen 1979 Ski Jyväskylä
M35 10 km V 20.4. Timo Kaveri 1979 Yli-Iin Naseva
M35 10 km V 20.4. Jarmo Kuorinki 1978 Äänekosken Huima
M45 2 km V 20.4. Pekka Kukkula 1966 Iin Hiihtoseura
M45 2 km V 20.4. Erik Karvonen 1969 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M45 2 km V 20.4. Juha-Pekka Hyttinen 1973 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M45 2 km V 20.4. Petri Kinnunen 1965 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M45 2 km V 20.4. Ari Säisä 1972 Vieremän Koitto
M55 2 km V 20.4. Simo Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M55 2 km V 20.4. Valto Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M55 2 km V 20.4. Seppo Kuhanen 1961 Raision Kuula
M60 2 km V 20.4. Jorma Aalto 1957 Iin Urheilijat
M60 2 km V 20.4. Matti Pesälä 1959 Kortelan Ryhti
M60 2 km V 20.4. Seppo Pajuniva 1955 Kuusamon Erä-Veikot
M60 2 km V 20.4. Kari Hyttinen 1955 Suomussalmen Rasti
M65 2 km V 20.4. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 2 km V 20.4. Eero Lappalainen 1953 Kuopion Hiihtäjät
M65 2 km V 20.4. Kauno Mourujärvi 1952 Kuopion Hiihtäjät
M65 2 km V 20.4. Paavo Oilinki 1953 Utajärven Urheilijat
M70 2 km V 20.4. Kalevi Heinikoski 1947 Iin Hiihtoseura
M70 2 km V 20.4. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M70 2 km V 20.4. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
M70 2 km V 20.4. Kai Saksi 1945 Muonion Kiri
M8 1 km V 20.4. Aukusti Hannula 2012 Alavieskan Viri
M8 1 km V 20.4. Eino Kinnunen 2011 Kittilän Urheilijat
M8 1 km V 20.4. Miro Maaninka 2011 Kuusamon Erä-Veikot
M8 1 km V 20.4. Hannes Leinonen 2011 Utajärven Urheilijat
MYL 10 km V 20.4. Mari Maikku 1988 Aavasaksan Urheilijat
MYL 10 km V 20.4. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 10 km V 20.4. Erno Kantanen 1998 Juvan Urheilijat
MYL 10 km V 20.4. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 10 km V 20.4. Juha Nurmi 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 20.4. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 20.4. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 20.4. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 20.4. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 20.4. Antti Häkämies 1986 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 20.4. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 20.4. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 20.4. Iiro-Mikko Harju 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km V 20.4. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km V 20.4. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 20.4. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 20.4. Vilho Moilanen 1992 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 20.4. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 1 km V 20.4. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
N10 1 km V 20.4. Lotta Peltola 2009 Joensuun Kataja
N10 1 km V 20.4. Noora Hukka 2009 Joensuun Kataja
N10 1 km V 20.4. Annika Heikkinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
N10 1 km V 20.4. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N10 1 km V 20.4. Peppi Poutanen 2010 Karihaaran Visa
N10 1 km V 20.4. Ella Pesola 2010 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 1 km V 20.4. Liina-Maija Hietala 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 1 km V 20.4. Martina Auvinen 2010 Kiuruveden Urheilijat
N10 1 km V 20.4. Miia Laakkonen 2010 Kuusamon Erä-Veikot
N10 1 km V 20.4. Olivia Rantakömi 2010 Lahden Hiihtoseura
N10 1 km V 20.4. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N10 1 km V 20.4. Ruusa Väisänen 2009 Ristijärven Pyry
N10 1 km V 20.4. Anni Saksman 2009 Savonlinnan Hiihtoseura
N10 1 km V 20.4. Venja Pennanen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 1 km V 20.4. Fanni Rantaeskola 2010 Suomussalmen Rasti
N10 1 km V 20.4. Emma Lahtinen 2009 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N10 1 km V 20.4. Ria Meskus 2010 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N10 1 km V 20.4. Saana Rokolampi 2009 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N10 1 km V 20.4. Venla Kivelä 2009 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N10 1 km V 20.4. Helmi Leinonen 2009 Utajärven Urheilijat
N10 1 km V 20.4. Anni Eronen 2009 Vantaan Hiihtoseura
N12 1 km V 20.4. Anni Saarinen 2007 Kalannin Vankka
N12 1 km V 20.4. Edith Kilpiäinen 2007 Karihaaran Visa
N12 1 km V 20.4. Veera Niskanen 2007 Keminsuun Kisa
N12 1 km V 20.4. Alma Syrjä 2008 Kinnulan Kinuski Team
N12 1 km V 20.4. Helinä Niskanen 2007 Kuhmo-Ski
N12 1 km V 20.4. Iina Laakkonen 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N12 1 km V 20.4. Sofia Käsmä 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N12 1 km V 20.4. Sanni Tyyskä 2007 Oulaisten Huima
N12 1 km V 20.4. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N12 1 km V 20.4. Sini Harjuhaahto 2008 Saloisten Reipas
N12 1 km V 20.4. Minja Korhonen 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 1 km V 20.4. Alina Kyllönen 2008 Tyrnävän Ahmat
N12 1 km V 20.4. Iita Kimpimäki 2007 Yli-Iin Naseva
N12 1 km V 20.4. Aino Aarnio 2007 Ylöjärven Ryhti
N12 1 km V 20.4. Iiris Kuorinki 2007 Äänekosken Huima
N14 2 km V 20.4. Oosa Kantanen 2006 Juvan Urheilijat
N14 2 km V 20.4. Aino Saarinen 2005 Kalannin Vankka
N14 2 km V 20.4. Frida Kilpiäinen 2006 Karihaaran Visa
N14 2 km V 20.4. Hanna Niskanen 2005 Karihaaran Visa
N14 2 km V 20.4. Nea Knuuti 2005 Keminsuun Kisa
N14 2 km V 20.4. Aino Risku 2005 Keravan Urheilijat
N14 2 km V 20.4. Ilona Rantakömi 2006 Lahden Hiihtoseura
N14 2 km V 20.4. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N14 2 km V 20.4. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N14 2 km V 20.4. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N14 2 km V 20.4. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N14 2 km V 20.4. Neea Kemppainen 2005 Ristijärven Pyry
N14 2 km V 20.4. Ranja Pennanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 2 km V 20.4. Elina Parpala 2005 Simon Kiri
N14 2 km V 20.4. Ella Tammi 2005 Simon Kiri
N14 2 km V 20.4. Veera Tammi 2005 Simon Kiri
N14 2 km V 20.4. Niina Rokolampi 2006 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N14 2 km V 20.4. Aino Eronen 2006 Vantaan Hiihtoseura
N14 2 km V 20.4. Ada Aarnio 2005 Ylöjärven Ryhti
N16 3 km V 20.4. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N16 3 km V 20.4. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N16 3 km V 20.4. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N16 3 km V 20.4. Sara Niskanen 2004 Keminsuun Kisa
N16 3 km V 20.4. Viivi Syrjä 2003 Kinnulan Kinuski Team
N16 3 km V 20.4. Hilla Niskanen 2004 Kuhmo-Ski
N16 3 km V 20.4. Helmi Kukkonen 2003 Oulun Hiihtoseura
N16 3 km V 20.4. Annamaija Oinas 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N16 3 km V 20.4. Iina Koskela 2003 TEAM SKIERS
N16 3 km V 20.4. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N18 5 km V 20.4. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km V 20.4. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N18 5 km V 20.4. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N18 5 km V 20.4. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N18 5 km V 20.4. Kristiina Rantakömi 2002 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 20.4. Tuuli Järviluoma 2002 Nivalan Urheilijat
N18 5 km V 20.4. Hilla Lehtola 2001 Oulaisten Huima
N18 5 km V 20.4. Salla Tyyskä 2002 Oulaisten Huima
N18 5 km V 20.4. Elisa Reijonen 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 20.4. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 20.4. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 20.4. Hannah Smart 2002 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 20.4. Heli Harjuhaahto 2002 Saloisten Reipas
N20 5 km V 20.4. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N20 5 km V 20.4. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
N20 5 km V 20.4. Oona-Maria Similä 1999 Kittilän Urheilijat
N35 5 km V 20.4. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
N35 5 km V 20.4. Terhi Tuorilainen 1983 Kiuruveden Urheilijat
N35 5 km V 20.4. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N35 5 km V 20.4. Raili Kokko 1976 Utajärven Urheilijat
N35 5 km V 20.4. Maarit Kaveri 1979 Yli-Iin Naseva
N45 2 km V 20.4. Maria Viitahalme 1972 Lielahden Kipinä
N45 2 km V 20.4. Lilja Buller 1965 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N55 2 km V 20.4. Arja Ekdahl 1956 Utajärven Urheilijat
N8 1 km V 20.4. Iira-Nella Norrbacka 2011 Asikkalan Raikas
N8 1 km V 20.4. Isla-Riina Norrbacka 2012 Asikkalan Raikas
N8 1 km V 20.4. Hilla Ruokostenpohja 2011 Jämsänkosken Ilves
N8 1 km V 20.4. Aada Pesola 2012 Kaustisen Pohjan-Veikot
N8 1 km V 20.4. Aino Myllylä 2012 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 20.4. Anna Siponen 2011 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 20.4. Emilia Siponen 2012 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 20.4. Silja Auvinen 2011 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 20.4. Enni Laakkonen 2011 Kuusamon Erä-Veikot
N8 1 km V 20.4. Fanni Takkula 2013 Kuusamon Erä-Veikot
N8 1 km V 20.4. Anni Kalilainen 2011 Pieksämäen Veikot
N8 1 km V 20.4. Eevi Saksman 2011 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1 km V 20.4. Lumi-Kukka Saaranen 2011 Ski Jyväskylä
NYL 5 km V 20.4. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 5 km V 20.4. Heidi Kuuttinen 1998 IF Minken
NYL 5 km V 20.4. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 5 km V 20.4. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL 5 km V 20.4. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 20.4. Iuliia Nifakina 1985 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 5 km V 20.4. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 5 km V 20.4. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 20.4. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 20.4. Mariel Merlii Pulles 1998 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 20.4. Sanna Martikkala 1993 Vuokatti Ski Team Kainuu