Söderkullan Kisat 2019

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 3.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 30.1.19 22:59:59
Kilpailun nimi Söderkullan Kisat 2019
Kilpailun numero 092
Kilpailupaikka Sipoo, Söderkulla
Kilpailupaikan osoite Amiraalintie, 01150 SÖDERKULLA (SIPOO)
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 03.02.2019
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M40 V 10 km
N40 V 5 km
M50 V 5 km
N50 V 5 km
M60 V 5 km
M70 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura IF Sibbo-Vargarna
Seuranumero 10344510
Yhteyshenkilö Sam Fransman
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 407 8176
GSM
Fax
WWW-osoite http://www.sibbo-vargarna.fi/skid-hiihto/
Sähköposti sam.fransman@gmail.com
Ilmoittautumiset 30.1.2019 klo 23.00 mennessä
Osanottomaksut Alle 16 v 12 eur, muut 20 eur / IF SIBBO VARGARNA t. MR /KILMO
Pankki ja tilinro FI36 4055 6650 0008 73
TD/TDA TD Kent Westerholm
TDA Lars Meyer
Tiedustelut ja lisäinfo Sam Fransman, 050 407 8176
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Söderkullantieltä Amiraalintielle ja heti alas vasemmalle/ vaihtoehto oikealle.
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako 8, 10, 12-vuotiaat (palkitaan kaikki hiihtäjät / alla får pris) 14, 16-vuotiaat (palkitaan 6 parasta / 6 bästa får pris) 18 vuotiaat - > vuotiaat (palkitaan 3 parasta / 3 bästa får pris)
Muuta tietoa http://www.sibbo-vargarna.fi/skid-hiihto/
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 3.2. Kasper Salmi 2009 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km V 3.2. Svante Strömberg 2009 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km V 3.2. Albin Fransman 2009 IF Sibbo-Vargarna
M10 2 km V 3.2. Kevin Hildén 2009 IF Sibbo-Vargarna
M10 2 km V 3.2. Luukas Koivisto 2010 Keravan Urheilijat
M10 2 km V 3.2. Eemeli Taponen 2010 Pakilan Veto
M10 2 km V 3.2. Urho Haverinen 2010 Pakilan Veto
M10 2 km V 3.2. Jonathan Virta 2009 Pargas IF
M10 2 km V 3.2. Elis Köpsi 2009 Rajamäen Kehitys
M10 2 km V 3.2. Eeli Kallio 2010 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 3.2. Einar Vickholm 2007 Borgå Akilles
M12 3 km V 3.2. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M12 3 km V 3.2. Christoffer Höglund 2007 IF Sibbo-Vargarna
M12 3 km V 3.2. Antti Kirves 2008 Keravan Urheilijat
M12 3 km V 3.2. Lauri Saha 2008 Keravan Urheilijat
M12 3 km V 3.2. Elias Eskelinen 2008 Rajamäen Kehitys
M12 3 km V 3.2. Eelis Sahlsten 2007 Vantaan Hiihtoseura
M14 5 km V 3.2. André Salmi 2006 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km V 3.2. Ola Strömberg 2006 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km V 3.2. Atte Virtanen 2006 IF Sibbo-Vargarna
M14 5 km V 3.2. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M14 5 km V 3.2. Benjamin Virta 2006 Pargas IF
M14 5 km V 3.2. Anselmi Eskelinen 2005 Rajamäen Kehitys
M14 5 km V 3.2. Emil Köpsi 2006 Rajamäen Kehitys
M14 5 km V 3.2. Touko Salmikivi 2006 Rajamäen Kehitys
M14 5 km V 3.2. Hannes Sahlsten 2005 Vantaan Hiihtoseura
M16 8 km V 3.2. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M16 8 km V 3.2. Casper Höglund 2003 IF Sibbo-Vargarna
M16 8 km V 3.2. Robin Fransman 2004 IF Sibbo-Vargarna
M16 8 km V 3.2. Robin Hildén 2004 IF Sibbo-Vargarna
M16 8 km V 3.2. Konsta Soikkeli 2004 Kymin Koskenpojat
M16 8 km V 3.2. Aapeli Leppä 2003 Raision Kuula
M16 8 km V 3.2. Leevi Vuorinen 2003 Skiteam 105
M18 10 km V 3.2. Amos Nordman 2002 Borgå Akilles
M18 10 km V 3.2. Benjamin Fransman 2002 IF Sibbo-Vargarna
M18 10 km V 3.2. Simon Lindström 2001 IF Sibbo-Vargarna
M20 10 km V 3.2. Axel Nordman 2000 Borgå Akilles
M20 10 km V 3.2. Joakim Nordström 2000 IF Sibbo-Vargarna
M40 10 km V 3.2. Arvo Luts 1976 Borgå Akilles
M40 10 km V 3.2. Tero Tahvanainen 1977 Hollolan Urheilijat -46
M40 10 km V 3.2. Matti Sipilä 1977 IF Sibbo-Vargarna
M40 10 km V 3.2. Paavo Ranta 1976 Keravan Urheilijat
M40 10 km V 3.2. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M50 5 km V 3.2. Mika Sistonen 1967 Anjalan Liitto
M50 5 km V 3.2. Pauli Ojalainen 1962 Hollolan Nasta
M50 5 km V 3.2. Kari Nurmi 1961 Laukkosken Taimi
M60 5 km V 3.2. Klaus Sjöblom 1955 Lovisa Tor-Loviisan Tor
M70 3 km V 3.2. Eero Heman 1945 Hollolan Nasta
M70 3 km V 3.2. Heikki Peltola 1946 Hollolan Nasta
M70 3 km V 3.2. Eero Moilanen 1946 Kajaanin Hiihtäjät
M70 3 km V 3.2. Veikko Piirainen 1945 Keimolan Kaiku
M70 3 km V 3.2. Urpo Leinonen 1948 Rekolan Raikas
M8 1 km V 3.2. Alfons Karlsson 2012 Borgå Akilles
M8 1 km V 3.2. Kevin Niittyviita 2011 Hollolan Urheilijat -46
M8 1 km V 3.2. Niko Jaakkola 2011 Vehkalahden Veikot
M8 1 km V 3.2. Oiva Kallio 2012 Vehkalahden Veikot
MYL 15 km V 3.2. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 15 km V 3.2. Johan Gustafsson 1982 IF Femman
MYL 15 km V 3.2. Aki Kauppinen 1987 Lahden Hiihtoseura
MYL 15 km V 3.2. Joonas Lotta 1988 Lahden Hiihtoseura
MYL 15 km V 3.2. Jukka Kivelä 1988 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 3.2. Konsta Kajan 1992 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km V 3.2. Ada Strandberg 2009 IF Sibbo-Vargarna
N10 2 km V 3.2. Isabella Less 2010 IF Sibbo-Vargarna
N10 2 km V 3.2. Iida Suihkonen 2010 Rajamäen Kehitys
N10 2 km V 3.2. Oona Jaakkola 2009 Vehkalahden Veikot
N12 3 km V 3.2. Alisa Kiiski 2007 Borgå Akilles
N12 3 km V 3.2. Silja Kuosa 2007 IF Sibbo-Vargarna
N12 3 km V 3.2. Siru Virtanen 2008 IF Sibbo-Vargarna
N12 3 km V 3.2. Jenna Suihkonen 2008 Rajamäen Kehitys
N14 3 km V 3.2. Ellen Jordas 2006 Borgå Akilles
N14 3 km V 3.2. Emelie Hägglund 2005 Borgå Akilles
N14 3 km V 3.2. Elma Hannikainen 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 3.2. Selene Rossi 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 3.2. Gisela-Mei Hakkarainen 2006 IF Sibbo-Vargarna
N14 3 km V 3.2. Iida Piiroinen 2005 IF Sibbo-Vargarna
N14 3 km V 3.2. Aino Risku 2005 Keravan Urheilijat
N16 5 km V 3.2. Ida Suuronen 2004 Borgå Akilles
N16 5 km V 3.2. Melissa Lönnström 2004 Borgå Akilles
N16 5 km V 3.2. Wilma Lax 2004 Borgå Akilles
N16 5 km V 3.2. Hilda Oila 2004 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km V 3.2. Rosa Niittyviita 2004 Hollolan Urheilijat -46
N16 5 km V 3.2. Vellamo Viitanen 2003 Pakilan Veto
N18 5 km V 3.2. Nea Lindén 2002 Lahden Hiihtoseura
N8 1 km V 3.2. Emilia Less 2012 IF Sibbo-Vargarna
N8 1 km V 3.2. Molly Strandberg 2011 IF Sibbo-Vargarna
N8 1 km V 3.2. Kaisa Kirves 2011 Keravan Urheilijat
N8 1 km V 3.2. Meeri Saha 2011 Keravan Urheilijat
N8 1 km V 3.2. Ada Puhakka 2011 Kymin Koskenpojat
N8 1 km V 3.2. Loviisa Haverinen 2012 Pakilan Veto
NYL 5 km V 3.2. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna