Limingan Kansalliset

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.3.2019
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 12.3.19 23:59:59
Kilpailun nimi Limingan Kansalliset
Kilpailun numero 141
Kilpailupaikka Liminka
Kilpailupaikan osoite Monttutie 4, 91900 Liminka
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 16.03.2019
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
M35 V 15 km
N35 V 5 km
M45 V 10 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 3 km
M65 V 3 km
N65 V 3 km
M70 V 3 km
N70 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Limingan Niittomiehet
Seuranumero 10352201
Yhteyshenkilö Anne Haataja
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 716 4690
GSM
Fax
WWW-osoite www.liminganniittomiehet.sporttisaitti.com
Sähköposti Anne.k.haataja@gmail.com
Ilmoittautumiset 12.3.2019 klo 23.59
Osanottomaksut 16v ja nuoremmat 13e, muut 17e. Jälki-ilmoittatutumiset tuplamaksu.
Pankki ja tilinro FI09 523308 20016366 Limingan Niittomiehet
Tiedustelut ja lisäinfo Anne Haataja, 040-7164690
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako 12-vuotiaat ja nuoremmat palkitaan kaikki, 14-16-vuotiaat 5 parasta, muut sarjat 3 parasta.
Muuta tietoa NYL ja MYL kiertopalkinnot
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 16.3. Iiro Niemikorpi 2010 Limingan Niittomiehet
M10 2 km V 16.3. Ilpo Paakkolanvaara 2010 Limingan Niittomiehet
M10 2 km V 16.3. Veeti Rahkolin 2009 Limingan Niittomiehet
M10 2 km V 16.3. Tuomas Yliniitty 2009 Oulaisten Taru
M10 2 km V 16.3. Aleksi Uutinen 2010 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km V 16.3. Arttu Juola 2009 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km V 16.3. Riko Mäntyranta 2010 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km V 16.3. Topi Kitinprami 2010 Saloisten Reipas
M10 2 km V 16.3. Arttu Huhtanen 2010 Ylivieskan Kuula
M12 3 km V 16.3. Arttu Mäntylä 2007 Haapaveden Urheilijat
M12 3 km V 16.3. Kalle Paakkolanvaara 2008 Limingan Niittomiehet
M12 3 km V 16.3. Sami Siltala 2008 Oulaisten Taru
M12 3 km V 16.3. Eetu Juola 2007 Oulun Hiihtoseura
M12 3 km V 16.3. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M12 3 km V 16.3. Atte Huhtanen 2008 Ylivieskan Kuula
M14 5 km V 16.3. Tuukka Törnvall 2006 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km V 16.3. Juho Hyyryläinen 2006 Vaalan Karhu
M16 5 km V 16.3. Aappo Mustonen 2003 Kempeleen Kiri
M16 5 km V 16.3. Vilho Koivula 2003 Oulun Hiihtoseura
M16 5 km V 16.3. Sakari Ukkola 2003 Saloisten Reipas
M18 10 km V 16.3. Tuukka Marjala 2002 Himangan Urheilijat
M18 10 km V 16.3. Eero Mannila 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 16.3. Eino Koivula 2001 TEAM SKIERS
M20 15 km V 16.3. Werneri Pudas 2000 Alavieskan Viri
M20 15 km V 16.3. Kristian Hakala 2000 Himangan Urheilijat
M20 15 km V 16.3. Riku Koirikivi 1999 Kiuruveden Urheilijat
M20 15 km V 16.3. Jaakko Kotajärvi 1999 Oulunsalon Vasama
M35 15 km V 16.3. Kai Takkunen 1981 Alavieskan Viri
M35 15 km V 16.3. Jani Laine 1974 Kuivasjärven Aura
M35 15 km V 16.3. Eero Juola 1980 Oulun Hiihtoseura
M35 15 km V 16.3. Hannu Kirstinä 1979 Oulun Hiihtoseura
M35 15 km V 16.3. Markus Kanamäki 1983 Saloisten Salama
M45 10 km V 16.3. Simo Törnvall 1968 Kalajoen Junkkarit
M45 10 km V 16.3. Tommi Hyttinen 1969 Saloisten Salama
M45 10 km V 16.3. Kari Kokko 1970 Utajärven Urheilijat
M45 10 km V 16.3. Tapio Hökkä 1967 Yli-Iin Naseva
M55 5 km V 16.3. Seppo Laukkanen 1964 Iisalmen Visa
M55 5 km V 16.3. Juha Tuulaniemi 1964 Keminsuun Kisa
M55 5 km V 16.3. Ari Svanberg 1958 Lapinlahden Veto
M55 5 km V 16.3. Jari Svanberg 1959 Lapinlahden Veto
M55 5 km V 16.3. Väinö Mäkilä 1958 Saloisten Reipas
M55 5 km V 16.3. Heikki Salminen 1960 Yppärin Urheilijat
M65 3 km V 16.3. Seppo Illikainen 1954 Haukiputaan Heitto
M65 3 km V 16.3. Martti Tenhunen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 3 km V 16.3. Keijo Salonen 1951 Kuivasjärven Aura
M65 3 km V 16.3. Seppo Ranta-Eskola 1951 Oulaisten Huima
M65 3 km V 16.3. Paavo Oilinki 1953 Utajärven Urheilijat
M70 3 km V 16.3. Sauli Hujanen 1947 Iisalmen Visa
M70 3 km V 16.3. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
M70 3 km V 16.3. Esko Korhonen 1948 Oulun Kilpa-Veljet
M70 3 km V 16.3. Vesa Ranta-Eskola 1946 Saloisten Reipas
M8 1 km V 16.3. Riku Okkonen 2011 Karihaaran Visa
M8 1 km V 16.3. Juho Marttila 2011 Limingan Niittomiehet
M8 1 km V 16.3. Hannes Leinonen 2011 Utajärven Urheilijat
MYL 15 km V 16.3. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 16.3. Jani Sarkkinen 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 16.3. Lauri Gummerus 1996 Puijon Hiihtoseura
N10 2 km V 16.3. Martta Pekkala 2010 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 16.3. Ruuth Törmänen 2009 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 16.3. Sofi Rinta 2010 Laitasaaren Veto
N10 2 km V 16.3. Eevi Tulppo 2010 Limingan Niittomiehet
N10 2 km V 16.3. Iina-Emilia Häyry 2010 Limingan Niittomiehet
N10 2 km V 16.3. Mira Marttila 2009 Limingan Niittomiehet
N10 2 km V 16.3. Malla Määttä 2010 Oulun Hiihtoseura
N10 2 km V 16.3. Emmi Majava 2009 Pudasjärven Urheilijat
N10 2 km V 16.3. Alisa Luukkonen 2009 Rantsilan Raikas
N10 2 km V 16.3. Helmi Leinonen 2009 Utajärven Urheilijat
N12 3 km V 16.3. Lotta Talvensaari 2007 Kiimingin Urheilijat
N12 3 km V 16.3. Emilia Hakasalmi 2008 Kuivasjärven Aura
N12 3 km V 16.3. Hilla Mattila 2007 Limingan Niittomiehet
N12 3 km V 16.3. Vilja Kiviniemi 2007 Limingan Niittomiehet
N12 3 km V 16.3. Sanni Tyyskä 2007 Oulaisten Huima
N12 3 km V 16.3. Amalia Majava 2007 Pudasjärven Urheilijat
N12 3 km V 16.3. Sini Harjuhaahto 2008 Saloisten Reipas
N12 3 km V 16.3. Alina Kyllönen 2008 Tyrnävän Ahmat
N14 3 km V 16.3. Lania Karim 2006 Kempeleen Kiri
N14 3 km V 16.3. Iina Haataja 2005 Limingan Niittomiehet
N14 3 km V 16.3. Nelli-Lotta Karppelin 2006 Limingan Niittomiehet
N14 3 km V 16.3. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N14 3 km V 16.3. Roosa Vuori 2005 Saloisten Salama
N16 5 km V 16.3. Aino-Kaisa Parkkila 2004 Limingan Niittomiehet
N16 5 km V 16.3. Inka Mattila 2003 Limingan Niittomiehet
N16 5 km V 16.3. Neea Taskila 2004 Oulun Hiihtoseura
N18 5 km V 16.3. Anni Mäkinen 2002 Himangan Urheilijat
N18 5 km V 16.3. Salla Tyyskä 2002 Oulaisten Huima
N18 5 km V 16.3. Seela Peuralahti 2001 Oulun Hiihtoseura
N18 5 km V 16.3. Elisa Reijonen 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 16.3. Hannah Smart 2002 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 16.3. Heli Harjuhaahto 2002 Saloisten Reipas
N18 5 km V 16.3. Emilia Nissinaho 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
N18 5 km V 16.3. Helmi Peipinen 2002 Ylikiimingin Nuijamiehet
N18 5 km V 16.3. Roosa Riikola 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
N20 10 km V 16.3. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N20 10 km V 16.3. Aino-Maria Linna 2000 TEAM SKIERS
N35 5 km V 16.3. Johanna Magga 1975 Oulun Hiihtoseura
N35 5 km V 16.3. Niina Jaako 1980 Oulun Hiihtoseura
N35 5 km V 16.3. Raili Kokko 1976 Utajärven Urheilijat
N65 3 km V 16.3. Helli Similä 1952 Alavieskan Viri
N65 3 km V 16.3. Orvokki Mäyrä 1952 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 16.3. Eedith Törmänen 2011 Haapaveden Urheilijat
N8 1 km V 16.3. Fanny Pussila 2011 Keminsuun Kisa
N8 1 km V 16.3. Nella Matturi 2011 Limingan Niittomiehet
N8 1 km V 16.3. Roosa Rahkolin 2012 Limingan Niittomiehet
N8 1 km V 16.3. Saana Tulppo 2012 Limingan Niittomiehet
N8 1 km V 16.3. Sanni Siltala 2011 Oulaisten Taru
N8 1 km V 16.3. Hilla Määttä 2012 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 16.3. Mari Maikku 1988 Aavasaksan Urheilijat
NYL 10 km V 16.3. Anna-Riikka Tyni 1991 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 10 km V 16.3. Saana Ukkonen 1996 TEAM SKIERS
NYL 10 km V 16.3. Tanja Kellokumpu 1995 Tupoksen Tuisku
NYL 10 km V 16.3. Heini Nikander 1988 Vihdin Viesti
NYL 10 km V 16.3. Sanna Martikkala 1993 Vuokatti Ski Team Kainuu