Meri-Lappi Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 10.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 7.2.19 20:59:59
Kilpailun nimi Meri-Lappi Hiihdot
Kilpailun numero 099
Kilpailupaikka Keminmaa
Kilpailupaikan osoite Kallinkankaantie 169, 94400 Keminmaa
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 10.02.2019
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 3 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M40 P 5 km
N40 P 5 km
M50 P 5 km
N50 P 5 km
M60 P 5 km
M70 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Keminsuun Kisa
Seuranumero 10348817
Yhteyshenkilö Tuomo Pesonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 662 4351
GSM
Fax
WWW-osoite http://kemski.sporttisaitti.com/
Sähköposti keminsuunkisa@gmail.com, tuomo.pesonen@efora.fi
Ilmoittautumiset Ilmoittautumiset 7.2.2019 klo 21.00 mennessä, KILMO-ilmoittautumisjärjestelmää käytten, www.kilmo.fi
Osanottomaksut 16 v. ja nuoremmat, 12 €, 18 v. ja vanhemmat, 15 €
Pankki ja tilinro FI93 5131 2740 0097 22 Keminsuun Kisa
Tiedustelut ja lisäinfo kilpailun johtaja Miia Hannunen p. 050 373 0527
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Palkintojenjako suoritetaan hiihtostadionilla kilpailujen päätyttyä. Jokaisessa sarjassa palkitaan kolme parasta. 12-vuotiaisiin asti palkitaan kaikki osallistujat.
Muuta tietoa kisapaikalla kahvio ja makkaramyynti
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 10.2. Joona Ylimäki 2010 Karihaaran Visa
M10 2 km P 10.2. Jesper Torkell 2010 Keminsuun Kisa
M10 2 km P 10.2. Leevi Aapajärvi 2009 Keminsuun Kisa
M10 2 km P 10.2. Matias Latomaa 2009 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km P 10.2. Lauri Tapio 2010 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km P 10.2. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 3 km P 10.2. Elmeri Helander 2007 Karihaaran Visa
M12 3 km P 10.2. Erkka Petrelius 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 3 km P 10.2. Joel Tapio 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 3 km P 10.2. Jesse Ylimäki 2005 Karihaaran Visa
M14 3 km P 10.2. Tuukka Posio 2006 Karihaaran Visa
M16 5 km P 10.2. Matias Karisaari 2004 Karihaaran Visa
M16 5 km P 10.2. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M16 5 km P 10.2. Konsta-Elias Similä 2004 Kittilän Urheilijat
M16 5 km P 10.2. Roope Klemola 2004 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km P 10.2. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M20 10 km P 10.2. Viljami Vuorre 2000 Oulun Hiihtoseura
M40 5 km P 10.2. Juha Latomaa 1979 Oulun Hiihtoseura
M50 5 km P 10.2. Juha Tuulaniemi 1964 Keminsuun Kisa
M50 5 km P 10.2. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M50 5 km P 10.2. Arto Moilanen 1968 Rovaniemen Lappi
M60 5 km P 10.2. Veikko Imponen 1953 Kemijärven Urheilijat
M60 5 km P 10.2. Jussi Hytönen 1958 Pulkkilan Ponsi
M70 5 km P 10.2. Paavo Rytky 1948 Haapaveden Urheilijat
M70 5 km P 10.2. Mauri Miettunen 1942 Karihaaran Visa
M70 5 km P 10.2. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M70 5 km P 10.2. Jouni Roivainen 1948 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M8 1 km P 10.2. Jonatan Torkell 2012 Keminsuun Kisa
MYL 10 km P 10.2. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
MYL 10 km P 10.2. Max Enbuske 1996 Keminsuun Kisa
MYL 10 km P 10.2. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 10 km P 10.2. Samuli Ervasti 1996 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 10.2. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km P 10.2. Petteri Laurén 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km P 10.2. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 10.2. Niklas Niska 1992 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km P 10.2. Janne Uusitalo 1993 Pihtiputaan Tuisku
MYL 10 km P 10.2. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 10 km P 10.2. Markus Isola 1985 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 10 km P 10.2. Matias Tiiro 1993 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 10 km P 10.2. Riku Hakala 1997 Toholammin Urheilijat
N10 2 km P 10.2. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N10 2 km P 10.2. Satu Laajoki 2010 Oulun Hiihtoseura
N10 2 km P 10.2. Sofia Latomaa 2009 Oulun Hiihtoseura
N12 3 km P 10.2. Edith Kilpiäinen 2007 Karihaaran Visa
N12 3 km P 10.2. Veera Niskanen 2007 Karihaaran Visa
N14 3 km P 10.2. Helmi Korpi 2006 Aavasaksan Urheilijat
N14 3 km P 10.2. Sunna Vihervirta 2005 Inarin Yritys
N14 3 km P 10.2. Frida Kilpiäinen 2006 Karihaaran Visa
N14 3 km P 10.2. Nea Knuuti 2005 Karihaaran Visa
N14 3 km P 10.2. Heli Laajoki 2005 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km P 10.2. Selma Mäkäräinen 2006 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km P 10.2. Anni Tapio 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km P 10.2. Aino-Maria Tossavainen 2005 Savonlinnan Hiihtoseura
N16 5 km P 10.2. Anna Korpi 2003 Aavasaksan Urheilijat
N16 5 km P 10.2. Heli Korpi 2004 Aavasaksan Urheilijat
N16 5 km P 10.2. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N16 5 km P 10.2. Anni Oikarinen 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km P 10.2. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km P 10.2. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km P 10.2. Sara Niskanen 2004 Karihaaran Visa
N16 5 km P 10.2. Milla Kiviaho 2003 Keminsuun Kisa
N16 5 km P 10.2. Oili Holopainen 2003 Keminsuun Kisa
N16 5 km P 10.2. Enni Petrelius 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km P 10.2. Seliina Manninen 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km P 10.2. Eevi-Inkeri Tossavainen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 5 km P 10.2. Henna Korpi 2002 Aavasaksan Urheilijat
N18 5 km P 10.2. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N18 5 km P 10.2. Henna Hamari 2001 Karihaaran Visa
N18 5 km P 10.2. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N18 5 km P 10.2. Minna Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
N18 5 km P 10.2. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N18 5 km P 10.2. Aada Peltola 2002 Oulun Hiihtoseura
N18 5 km P 10.2. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km P 10.2. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km P 10.2. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N18 5 km P 10.2. Elisa Reijonen 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N18 5 km P 10.2. Vilma Kanerva 2002 Valkeakosken Haka
N20 5 km P 10.2. Kaisa Salminen 2000 Aavasaksan Urheilijat
N20 5 km P 10.2. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
N20 5 km P 10.2. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N20 5 km P 10.2. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
N20 5 km P 10.2. Eveliina Toivanen 2000 Karihaaran Visa
N20 5 km P 10.2. Oona-Maria Similä 1999 Kittilän Urheilijat
N20 5 km P 10.2. Anni Huovinen 2000 Paltamon Urheilijat
N40 5 km P 10.2. Kaisa Moilanen 1973 Rovaniemen Lappi
N8 1 km P 10.2. Fanny Pussila 2011 Keminsuun Kisa
NYL 5 km P 10.2. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL 5 km P 10.2. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 5 km P 10.2. Maria Hiivala 1997 Team Skiers
NYL 5 km P 10.2. Saana Ukkonen 1996 Team Skiers
NYL 5 km P 10.2. Tanja Kellokumpu 1995 Tupoksen Tuisku