Etelä-Pohjanmaan piirinmestaruus hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.2.2019-17.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta 12:00 molempina päivinä
Ilmoittautumisen eräpäivä 12.2.19 23:59:59
Kilpailun nimi Etelä-Pohjanmaan piirinmestaruus hiihdot
Kilpailun numero 742
Kilpailupaikka Vaasa
Kilpailupaikan osoite Mullolantie 169, 66500 Vähäkyrö
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa P/V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 16.02.2019
N/M 8 ja 10 sarjat pm-kilpailun ulkopuolella
Sarja Matka
MYL V 9 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M13 V 3 km
N13 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M15 V 5 km
N15 V 5 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M17 V 9 km
N17 V 5 km
M18 V 9 km
N18 V 5 km
M20 V 9 km
N20 V 5 km
M35 V 9 km
N35 V 5 km
M45 V 6 km
M55 V 6 km
Kilpailupäivä 2: Su 17.02.2019
Pariviesti
Sarja Matka
MYL P 2x2x2 km
NYL P 2x2x2 km
M8 P 2x2x0.7 km
N8 P 2x2x0.7 km
M10 P 2x2x0.7 km
N10 P 2x2x0.7 km
M12 P 2x2x1 km
N12 P 2x2x1 km
M14 P 2x2x1 km
N14 P 2x2x1 km
M16 P 2x2x2 km
N16 P 2x2x2 km
M18 P 2x2x2 km
N18 P 2x2x2 km
M35 P 2x2x2 km
N35 P 2x2x2 km
M45 P 2x2x2 km
M55 P 2x2x2 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Vähänkyrön Viesti
Seuranumero 10342651
Yhteyshenkilö pasi keskinen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 552 7655
GSM
Fax
WWW-osoite www.vavi.sporttisaitti.com
Sähköposti pasi.keskinen@netikka.fi
Ilmoittautumiset Kilmon kautta 12.2.2019 klo 23.59 mennessä
Osanottomaksut Henkilökohtainen 20€/ pariviesti 30€
Pankki ja tilinro POP Pankki FI2947279020006610 Vähänkyrön Viesti
Tiedustelut ja lisäinfo Pasi Keskinen 0505527655
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 16.2. Arvi Riutta 2009 Härmänseudun Hiihtäjät
M10 2 km V 16.2. Rasmus Takala 2009 Härmänseudun Hiihtäjät
M10 2 km V 16.2. Eero Antikainen 2009 Ilmajoen Kisailijat
M10 2 km V 16.2. Johannes Orhanen 2009 Ilmajoen Kisailijat
M10 2 km V 16.2. Antero Yli-Peltola 2009 Jalasjärven Jalas
M10 2 km V 16.2. Jaakko Puumila 2010 Jalasjärven Jalas
M10 2 km V 16.2. Juho Puumila 2010 Jalasjärven Jalas
M10 2 km V 16.2. Rasmus Koski 2009 Jalasjärven Jalas
M10 2 km V 16.2. Jussi Niemelä 2010 Kauhajoen Karhu
M10 2 km V 16.2. Konsta Kalliomäki 2009 Kauhajoen Karhu
M10 2 km V 16.2. Kalle Huhdankoski 2009 Kortesjärven Järvi-Veikot
M10 2 km V 16.2. Joona Meriläinen 2010 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 2 km V 16.2. Onni Fränti 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 2 km V 16.2. Aapo Puro-Aho 2010 Vaasan Hiihtäjät
M10 2 km V 16.2. Joona Kurunmäki 2009 Vaasan Hiihtäjät
M10 2 km V 16.2. Otto Granqvist 2009 Vaasan Hiihtäjät
M10 2 km V 16.2. Paavo Anttonen 2009 Vaasan Hiihtäjät
M10 2 km V 16.2. Ilmari Saari 2009 Ähtärin Urheilijat
M10 2 km V 16.2. Matias Haavisto 2009 Ähtärin Urheilijat
M12 3 km V 16.2. Lauri Peura 2008 Kauhajoen Karhu
M12 3 km V 16.2. Otto Niemelä 2007 Kauhajoen Karhu
M12 3 km V 16.2. Johannes Syrjälä 2008 Kortesjärven Järvi-Veikot
M12 3 km V 16.2. Luukas Näsi 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km V 16.2. Matias Hietamäki 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km V 16.2. Santtu Mylläri 2008 Teuvan Rivakka
M12 3 km V 16.2. Lenni Autio 2007 Vaasan Hiihtäjät
M12 3 km V 16.2. Samuel Anttonen 2007 Vaasan Hiihtäjät
M12 3 km V 16.2. Kaleva Tyystjärvi 2007 Vähänkyrön Viesti
M12 3 km V 16.2. Niilo Keskinen 2008 Vähänkyrön Viesti
M12 3 km V 16.2. Rasmus Hemminki 2008 Vähänkyrön Viesti
M12 3 km V 16.2. Joonas Köykkä 2008 Ylistaron Kilpa-Veljet
M12 3 km V 16.2. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M13 3 km V 16.2. Jussi Jokilehto 2006 Ilmajoen Kisailijat
M13 3 km V 16.2. Samuel Kiviharju 2006 Ilmajoen Kisailijat
M13 3 km V 16.2. Arttu Viinamäki 2006 Jalasjärven Jalas
M13 3 km V 16.2. Lari Riippi 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M13 3 km V 16.2. Roope Hemminki 2006 Vähänkyrön Viesti
M13 3 km V 16.2. Topias Koskinen 2006 Ähtärin Urheilijat
M14 5 km V 16.2. Eetu Penttilä 2005 Jurvan Urheilijat
M14 5 km V 16.2. Mika Kärkkäinen 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
M14 5 km V 16.2. Topi Raunio 2005 Kyrön Voima
M14 5 km V 16.2. Arno Hautaniemi 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 5 km V 16.2. Lauri Hiisvirta 2005 Vaasan Hiihtäjät
M14 5 km V 16.2. Elias Pirneskoski 2005 Vähänkyrön Viesti
M14 5 km V 16.2. Jani Köykkä 2005 Ylistaron Kilpa-Veljet
M15 5 km V 16.2. Saku Jaakkola 2004 Isojoen Urheilijat
M15 5 km V 16.2. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
M15 5 km V 16.2. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M16 8 km V 16.2. Heikki Lehtelä 2003 Alajärven Ankkurit
M16 8 km V 16.2. Petrus Genas 2003 Vaasan Hiihtäjät
M16 8 km V 16.2. Eetu Keskinen 2003 Vähänkyrön Viesti
M18 9 km V 16.2. Veeti Haapa-Aho 2001 Alajärven Ankkurit
M18 9 km V 16.2. Artturi Hautaniemi 2001 Seinäjoen Hiihtoseura
M18 9 km V 16.2. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
M20 9 km V 16.2. Sameli Joronen 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
M35 9 km V 16.2. Jarkko Siltakorpi 1973 Kurikan Ryhti
M35 9 km V 16.2. Veli-Pekka Kurunmäki 1980 Vaasan Hiihtäjät
M35 9 km V 16.2. Per-Anders Forsman 1975 Vörå IF
M45 6 km V 16.2. Timo Vetämäjärvi 1966 Alavuden Urheilijat
M45 6 km V 16.2. Ari Orava 1967 Seinäjoen Hiihtoseura
M45 6 km V 16.2. Petri Kurunmäki 1970 Seinäjoen Hiihtoseura
M55 6 km V 16.2. Harri Ala-Lahti 1961 Seinäjoen Hiihtoseura
M8 1 km V 16.2. Kaarlo Orhanen 2011 Ilmajoen Kisailijat
M8 1 km V 16.2. Rasmus Näsi 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
M8 1 km V 16.2. Aatu Tuulikangas 2011 Vaasan Hiihtäjät
M8 1 km V 16.2. Jaakko Oinas 2011 Vaasan Hiihtäjät
M8 1 km V 16.2. Juuso Marttila 2011 Vähänkyrön Viesti
M8 1 km V 16.2. Sulo Nuuja 2011 Vähänkyrön Viesti
MYL 9 km V 16.2. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
MYL 9 km V 16.2. Mika Lammi 1992 Kauhajoen Karhu
MYL 9 km V 16.2. Eero Viitikko 1989 Teuvan Rivakka
MYL 9 km V 16.2. Valtteri Markkila 1997 Vaasan Hiihtäjät
N10 2 km V 16.2. Elina Viinamäki 2009 Jalasjärven Jalas
N10 2 km V 16.2. Essi Penttilä 2009 Jurvan Urheilijat
N10 2 km V 16.2. Neea Ruotsalainen 2009 Jurvan Urheilijat
N10 2 km V 16.2. Aija Koivisto 2009 Kortesjärven Järvi-Veikot
N10 2 km V 16.2. Venla Suomela 2009 Kortesjärven Järvi-Veikot
N10 2 km V 16.2. Anni Sippola 2010 Kyrön Voima
N10 2 km V 16.2. Viola Rinnekari 2010 Kyrön Voima
N10 2 km V 16.2. Anni Hietamäki 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km V 16.2. Hilja Kurunmäki 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km V 16.2. Kerttu Rajala 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km V 16.2. Sanni Koivula 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 km V 16.2. Aini Autio 2010 Vaasan Hiihtäjät
N10 2 km V 16.2. Oosa Pouttu 2009 Vaasan Hiihtäjät
N10 2 km V 16.2. Alisa Koskinen 2010 Ähtärin Urheilijat
N10 2 km V 16.2. Miida Viinikka 2010 Ähtärin Urheilijat
N10 2 km V 16.2. Reetta Hautala 2010 Ähtärin Urheilijat
N12 3 km V 16.2. Fiia Karjanlahti 2008 Ilmajoen Kisailijat
N12 3 km V 16.2. Ella Penttilä 2008 Jurvan Urheilijat
N12 3 km V 16.2. Miia Saari 2007 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 3 km V 16.2. Vilma Suomela 2007 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 3 km V 16.2. Sanni Korpi 2008 Kyrön Voima
N12 3 km V 16.2. Aliisa Riippi 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 3 km V 16.2. Minttu Meriläinen 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 3 km V 16.2. Viola Kurunmäki 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 3 km V 16.2. Minttu Saari 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 3 km V 16.2. Saima Kallioniemi 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 3 km V 16.2. Selina Hirvilampi 2007 Ähtärin Urheilijat
N12 3 km V 16.2. Siiri Hautala 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 3 km V 16.2. Viola Jokiaho 2008 Ähtärin Urheilijat
N13 3 km V 16.2. Sanni Hoskari 2006 Alavuden Urheilijat
N13 3 km V 16.2. Eeva Antikainen 2006 Ilmajoen Kisailijat
N13 3 km V 16.2. Serafina Karjanlahti 2006 Ilmajoen Kisailijat
N13 3 km V 16.2. Susanna Yli-Peltola 2006 Jalasjärven Jalas
N13 3 km V 16.2. Aino Huhdankoski 2006 Kortesjärven Järvi-Veikot
N13 3 km V 16.2. Nea Luhtasaari 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
N13 3 km V 16.2. Olivia Kumara 2006 Vähänkyrön Viesti
N13 3 km V 16.2. Oona Saarimäki 2006 Ähtärin Urheilijat
N14 3 km V 16.2. Aida Koivisto 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N14 3 km V 16.2. Anniina Nevamäki 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N14 3 km V 16.2. Eveliina Syrjälä 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N14 3 km V 16.2. Minea Näsi 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 16.2. Sini Hietamäki 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 16.2. Venla Koivula 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 16.2. Liisa Perälä 2005 Vaasan Hiihtäjät
N14 3 km V 16.2. Sirja Tyystjärvi 2005 Vähänkyrön Viesti
N15 5 km V 16.2. Lilja Lehtelä 2004 Alajärven Ankkurit
N15 5 km V 16.2. Sofia Karjanlahti 2004 Ilmajoen Kisailijat
N15 5 km V 16.2. Siiri Peura 2004 Kauhajoen Karhu
N18 5 km V 16.2. Neea Rintala 2001 Kortesjärven Järvi-Veikot
N18 5 km V 16.2. Anni Rinta-Keturi 2001 Seinäjoen Hiihtoseura
N18 5 km V 16.2. Aliina Vuorela 2001 Ylistaron Kilpa-Veljet
N20 5 km V 16.2. Suvi Hietaharju 1999 Ilmajoen Kisailijat
N20 5 km V 16.2. Anni-Sofia Ankkuri 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 5 km V 16.2. Noora Kupari 1999 Seinäjoen Hiihtoseura
N35 5 km V 16.2. Johanna Kujala 1979 Evijärven Urheilijat
N35 5 km V 16.2. Lotta Tuominen 1984 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km V 16.2. Vera Korkiakangas 2011 Härmänseudun Hiihtäjät
N8 1 km V 16.2. Emilia Yli-Peltola 2012 Jalasjärven Jalas
N8 1 km V 16.2. Katriina Yli-Peltola 2012 Jalasjärven Jalas
N8 1 km V 16.2. Elsa Sippola 2012 Kyrön Voima
N8 1 km V 16.2. Outi Hietamäki 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
N8 1 km V 16.2. Hertta Nuuja 2013 Vähänkyrön Viesti
N8 1 km V 16.2. Veera Marttila 2013 Vähänkyrön Viesti
NYL 5 km V 16.2. Sanna-Mari Purola 1997 Järviseudun Hiihtoseura
NYL 5 km V 16.2. Annukka Siltakorpi 1983 Kurikan Ryhti
NYL 5 km V 16.2. Sofia Joronen 1998 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 5 km V 16.2. Anni Ruostekoski 1991 Vaasan Hiihtäjät