HALTON hiihdot/ Para hiihto cup 4 osakilpailu

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.3.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo 11
Ilmoittautumisen eräpäivä 13.3.19 23:59:59
Kilpailun nimi HALTON hiihdot/ Para hiihto cup 4 osakilpailu
Kilpailun numero 138
Kilpailupaikka Lahti
Kilpailupaikan osoite Salpausselänkatu 8, 15110 Lahti
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 16.03.2019
Yhteislähtö. Para Hiihtocup 4. osakilpailu Lisätietoja Para hiihto cupista voi kysyä Nina Peltonen 050 400 1532 nina.peltonen@vammaisurheilu.fi K= kehitysvammaiset B=näkövammaiset LV= liikuntavammaiset pysty tai kelkkahiihtäjät E=elinsiirron saaneet
Sarja Matka
MYL V 10 km
MYL V Para B 5 km
MYL V Para E 5 km
MYL V Para K 5 km
MYL V Para LV 5 km
MYL V Para LV KELKKA 5 km
NYL V 10 km
NYL V Para B 2.5 km
NYL V Para E 2.5 km
NYL V Para K 2.5 km
NYL V Para LV 2.5 km
NYL V Para LV KELKKA 2.5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
M20 V Para B 2.5 km
M20 V Para E 2.5 km
M20 V Para K 2.5 km
M20 V Para LV 2.5 km
M20 V Para LV KELKKA 2.5 km
N20 V 10 km
N20 V Para B 2.5 km
N20 V Para E 2.5 km
N20 V Para K 2.5 km
N20 V Para LV 2.5 km
N20 V Para LV KELKKA 2.5 km
M40 V 10 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
M50 V Para B 2.5 km
M50 V Para E 2.5 km
M50 V Para K 2.5 km
M50 V Para LV 2.5 km
M50 V Para LV KELKKA 2.5 km
N50 V Para B 2.5 km
N50 V Para E 2.5 km
N50 V Para K 2.5 km
N50 V Para LV 2.5 km
N50 V Para LV KELKKA 2.5 km
M60 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Lahden Hiihtoseura
Seuranumero 10348419
Yhteyshenkilö Kari Koskinen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 491 164
GSM
Fax
WWW-osoite www.lahdenhiihtoseura.fi
Sähköposti koskinenk@phnet.fi
Ilmoittautumiset Kilmo 13.3. klo 24 mennessä
Osanottomaksut 15 EUR 16 v ja nuoremmat, 20 EUR muut sarjat
Pankki ja tilinro FI77 4212 0010 1357 35 Lahden Hiihtoseura
Tiedustelut ja lisäinfo Kari Koskinen, 0400 491 164, koskinenk@phnet.fi
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 16.3. Eelis Koskinen 2010 Hollolan Urheilijat -46
M10 2 km V 16.3. Hermanni Latonummi 2010 Hollolan Urheilijat -46
M10 2 km V 16.3. Aleksi Tella 2010 Keravan Urheilijat
M10 2 km V 16.3. Aapi Mannerkivi 2010 Lahden Hiihtoseura
M10 2 km V 16.3. Eevert Nurmela 2009 Lahden Hiihtoseura
M10 2 km V 16.3. Eikka Kiljunen 2010 Lahden Hiihtoseura
M10 2 km V 16.3. Veikka Rautio 2010 Mikkelin Hiihtäjät
M10 2 km V 16.3. Oiva Leppävuori 2009 Mäntsälän Urheilijat
M10 2 km V 16.3. Eeli Kallio 2010 Vehkalahden Veikot
M10 2 km V 16.3. Niilo Urpalainen 2010 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 16.3. Oskari Juures 2008 Artjärven Ahjo
M12 3 km V 16.3. Vilho Wirman 2008 Artjärven Ahjo
M12 3 km V 16.3. Valtteri Liukkonen 2007 Borgå Akilles
M12 3 km V 16.3. Evert Ikonen 2008 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 16.3. Hugo Hindsberg 2008 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 16.3. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 16.3. Juho Koskinen 2007 Hollolan Urheilijat -46
M12 3 km V 16.3. Emil Pukkila 2007 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km V 16.3. Olli Seppälä 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km V 16.3. Vilho Peltotalo 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km V 16.3. Arttu Lahti 2008 Lahden Hiihtoseura
M12 3 km V 16.3. Jere Kukkonen 2007 Lahden Hiihtoseura
M12 3 km V 16.3. Kasper Redman 2008 Lahden Hiihtoseura
M12 3 km V 16.3. Onni Mäiseli 2007 Lahden Hiihtoseura
M12 3 km V 16.3. Petr Bezdenezhnykh 2007 Lahden Hiihtoseura
M12 3 km V 16.3. Nooa Rautio 2007 Mikkelin Hiihtäjät
M12 3 km V 16.3. Olavi Luoto 2008 Mäntsälän Urheilijat
M12 3 km V 16.3. Aatos Hämäläinen 2008 Pakilan Veto
M12 3 km V 16.3. Aleksi Ahlfors 2007 Rasti-Lukko
M12 3 km V 16.3. Eelis Sahlsten 2007 Vantaan Hiihtoseura
M12 3 km V 16.3. Anton Vainio 2008 Vehkalahden Veikot
M14 5 km V 16.3. Teemu Wirman 2005 Artjärven Ahjo
M14 5 km V 16.3. Aksu Vuorensyrjä 2005 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 5 km V 16.3. Joel Seppälä 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 5 km V 16.3. Niilo Aivelo 2006 Keravan Urheilijat
M14 5 km V 16.3. Konsta Tervakangas 2005 Lahden Hiihtoseura
M14 5 km V 16.3. Hannes Sahlsten 2005 Vantaan Hiihtoseura
M14 5 km V 16.3. Joona Koskinen 2006 Viialan Viri
M16 5 km V 16.3. Anton Liukkonen 2003 Borgå Akilles
M16 5 km V 16.3. Aleksi Murtoniemi 2004 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 16.3. Elias Hannula 2003 Espoon Hiihtoseura
M16 5 km V 16.3. Paavo Vironen 2003 Hollolan Urheilijat -46
M16 5 km V 16.3. Konsta Soikkeli 2004 Kymin Koskenpojat
M16 5 km V 16.3. Topias Tenhunen 2004 Lahden Hiihtoseura
M16 5 km V 16.3. Sebastian Savolainen 2003 Tampereen Pyrintö
M18 10 km V 16.3. Adam Tallberg 2001 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 16.3. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 16.3. Miika Passila 2002 Hollolan Urheilijat -46
M18 10 km V 16.3. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km V 16.3. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km V 16.3. Taavi Nyström 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km V 16.3. Valtteri Heinimaa 2002 Kangasalan Kisa
M18 10 km V 16.3. Lauri Aaltonen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M18 10 km V 16.3. Jasper Saarinen 2002 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km V 16.3. Akseli Iivonen 2001 Mikkelin Hiihtäjät
M18 10 km V 16.3. Olli-Pekka Laitila 2001 Vehkalahden Veikot
M20 10 km V 16.3. Eetu Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M20 10 km V 16.3. Leevi Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M20 10 km V 16.3. Aleksi Lehtinen 1999 Hollolan Urheilijat -46
M20 10 km V 16.3. Joakim Nordström 2000 IF Sibbo-Vargarna
M20 10 km V 16.3. Joonas Sinkkonen 2000 Imatran Urheilijat
M20 10 km V 16.3. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
M20 Para K 2.5 V 16.3. Aleksi Sipponen 2004 Jämsänkosken Ilves
M40 10 km V 16.3. Arvo Luts 1976 Borgå Akilles
M40 10 km V 16.3. Paavo Ranta 1976 Keravan Urheilijat
M40 10 km V 16.3. Marko Väisänen 1971 Lahden Hiihtoseura
M50 Para K 2.5 V 16.3. Matti Haatainen 1952 Kangasniemen Kalske
M50 Para K 2.5 V 16.3. Jarmo Sarhola 1957 KISKON KISKOJAT
M50 Para LV 2.5 V 16.3. Kalervo Pieksämäki 1948 Pihtiputaan Tuisku
M50 Para LV KELKKA 2.5 V 16.3. Erkki Ojala 1947 Joensuun Hiihtoveikot
M60 5 km V 16.3. Kari Ahonen 1951 Hollolan Urheilijat -46
M60 5 km V 16.3. Risto Junnonen 1953 Lahden Kaleva
M60 5 km V 16.3. Klaus Sjöblom 1955 Lovisa Tor-Loviisan Tor
M60 5 km V 16.3. Juha Ovaska 1957 Ruokolahden Raju
M60 5 km V 16.3. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M8 1 km V 16.3. Juho Seppälä 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1 km V 16.3. Matias Joutvuo 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1 km V 16.3. Vilho Mennala 2012 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1 km V 16.3. Aapo Tella 2012 Keravan Urheilijat
M8 1 km V 16.3. Juho Kanervala 2011 Kerkkoon Urheilijat
M8 1 km V 16.3. Urho Kanervala 2011 Kerkkoon Urheilijat
M8 1 km V 16.3. Axel Koiranen 2011 Lahden Hiihtoseura
M8 1 km V 16.3. Elmo Kiiskinen 2011 Lahden Hiihtoseura
M8 1 km V 16.3. Peetu Pikkusaari 2013 Lahden Hiihtoseura
M8 1 km V 16.3. Niko Jaakkola 2011 Vehkalahden Veikot
M8 1 km V 16.3. Oiva Kallio 2012 Vehkalahden Veikot
MYL 10 km V 16.3. Frans Vainikka 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 10 km V 16.3. Jonas Nordström 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL 10 km V 16.3. Aku Hietaharju 1997 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 16.3. Anssi Kesonen 1986 Imatran Urheilijat
MYL 10 km V 16.3. Antti Kosonen 1980 Imatran Urheilijat
MYL 10 km V 16.3. Jarkko Sinkkonen 1992 Imatran Urheilijat
MYL 10 km V 16.3. Vesa Kallio 1990 Imatran Urheilijat
MYL 10 km V 16.3. Ville Ahonen 1994 Imatran Urheilijat
MYL 10 km V 16.3. Tero Turunen 1988 Keravan Urheilijat
MYL 10 km V 16.3. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.3. Marko Mänttäri 1980 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.3. Alexander Artemyev 1982 Lahden Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.3. Joonas Lotta 1988 Lahden Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.3. Jussi Tauriainen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km V 16.3. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
MYL 10 km V 16.3. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 10 km V 16.3. Konsta Kajan 1992 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.3. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.3. Otso Klemola 1993 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.3. Juuso Hämäläinen 1997 Vehkalahden Veikot
MYL 10 km V 16.3. Jukka Palo 1988 Vihdin Viesti
MYL 10 km V 16.3. Kalle Rytkönen 1988 Vihdin Viesti
MYL 10 km V 16.3. Vesa Raussi 1996 Vihdin Viesti
MYL 10 km V 16.3. Aki Heinonen 1986 Viialan Viri
MYL Para B 5 V 16.3. Inkki Inola 1999 SKITEAM KUUSA
MYL Para K 5 V 16.3. Teemu Toiviainen 1980 Imatran Urheilijat
MYL Para K 5 V 16.3. Mika Nyberg 1998 Ski Jyväskylä
MYL Para K 5 V 16.3. Ville Mäntynen 1994 Tampereen Pyrintö
N10 2 km V 16.3. Charlotte Knape 2009 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km V 16.3. Siru Soininen 2009 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km V 16.3. Alma Peltotalo 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 16.3. Venla Mennala 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 16.3. Aino Paaso-Rantala 2009 Lahden Hiihtoseura
N10 2 km V 16.3. Hilla Elina Hirvonen 2010 Lahden Hiihtoseura
N10 2 km V 16.3. Stella Seppälä 2009 Mäntsälän Urheilijat
N10 2 km V 16.3. Jonna Kolari 2010 Valkealan Kajo
N10 2 km V 16.3. Oona Jaakkola 2009 Vehkalahden Veikot
N12 3 km V 16.3. Alisa Kiiski 2007 Borgå Akilles
N12 3 km V 16.3. Sabina Luts 2008 Borgå Akilles
N12 3 km V 16.3. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 16.3. Sara Tuurinkoski 2007 Hollolan Nasta
N12 3 km V 16.3. Aino Tonteri 2008 Hyvinkään Hiihtoseura
N12 3 km V 16.3. Anni Töyrylä 2007 Hyvinkään Hiihtäjät
N12 3 km V 16.3. Elli Sipponen 2007 Jämsänkosken Ilves
N12 3 km V 16.3. Aino Kanervala 2008 Kerkkoon Urheilijat
N12 3 km V 16.3. Helmiina Nurmela 2007 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 16.3. Heta Ellen Hirvonen 2008 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 16.3. Ronja Turunen 2008 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 16.3. Saimi Paaso-Rantala 2007 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 16.3. Jenna Kolari 2008 Valkealan Kajo
N14 3 km V 16.3. Essi Laapas 2006 Anjalan Liitto
N14 3 km V 16.3. Sofia Kristina Luts 2005 Borgå Akilles
N14 3 km V 16.3. Elma Hannikainen 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 16.3. Julia Haaranen 2006 Hyvinkään Hiihtoseura
N14 3 km V 16.3. Meeri Summanen 2006 Hyvinkään Hiihtoseura
N14 3 km V 16.3. Evelia Mettälä 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N14 3 km V 16.3. Lotta Veikkolainen 2005 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 16.3. Silja Ruutiainen 2005 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 16.3. Veera Väisänen 2005 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 16.3. Venla Metsänvuori 2005 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 16.3. Viia Vuorikoski 2006 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km V 16.3. Saara Kervinen 2005 Lappeen Riento
N14 3 km V 16.3. Aino Sipiläinen 2006 Orimattilan Jymy
N14 3 km V 16.3. Katariina Outinen 2005 Vehkalahden Veikot
N14 3 km V 16.3. Liinu Urpalainen 2006 Vehkalahden Veikot
N16 5 km V 16.3. Ada Kiiski 2003 Borgå Akilles
N16 5 km V 16.3. Riina Alarotu 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N16 5 km V 16.3. Helmiina Lantta 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 5 km V 16.3. Chira Gullqvist 2001 Borgå Akilles
N18 5 km V 16.3. Rebecca Lönnqvist 2001 Borgå Akilles
N18 5 km V 16.3. Sofia Valasti 2001 Borgå Akilles
N18 5 km V 16.3. Anni Gustafsson 2002 Hollolan Urheilijat -46
N18 5 km V 16.3. Essi Leikas 2001 Hollolan Urheilijat -46
N18 5 km V 16.3. Jatta Tuominen 2001 Hollolan Urheilijat -46
N18 5 km V 16.3. Ida Tonteri 2001 Hyvinkään Hiihtoseura
N18 5 km V 16.3. Outi Haikama 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N18 5 km V 16.3. Sonja Hakala 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N18 5 km V 16.3. Elena Jyrkinen 2002 Imatran Urheilijat
N18 5 km V 16.3. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
N18 5 km V 16.3. Ella Levanen 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 16.3. Emmi Kiljunen 2002 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 16.3. Kristiina Rantakömi 2002 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 16.3. Roosa Vantaala 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 16.3. Anni Lindroos 2001 Pargas IF
N18 5 km V 16.3. Wilma Westerlund 2002 Pargas IF
N18 5 km V 16.3. Siiri Sipari 2001 Vehkalahden Veikot
N18 5 km V 16.3. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N20 10 km V 16.3. Matilda Suhonen 1999 Hollolan Urheilijat -46
N20 10 km V 16.3. Emma Metzner 1999 Kuusamon Erä-Veikot
N20 10 km V 16.3. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 10 km V 16.3. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 10 km V 16.3. Noora Koskelainen 2000 Vantaan Hiihtoseura
N20 10 km V 16.3. Riina Perkiö 1999 Vantaan Hiihtoseura
N20 10 km V 16.3. Sara Urpalainen 2000 Vehkalahden Veikot
N20 Para K 2.5 V 16.3. Silvia Quintero Kovanen 2002 Pakilan Veto
N50 Para K 2.5 V 16.3. Sari Haatainen 1969 Kangasniemen Kalske
N8 1 km V 16.3. Sanna Lehtinen 2011 Hollolan Urheilijat -46
N8 1 km V 16.3. Ada Puhakka 2011 Kymin Koskenpojat
N8 1 km V 16.3. Pinja Pikkusaari 2011 Lahden Hiihtoseura
N8 1 km V 16.3. Pipsa Kanerva 2012 Orimattilan Jymy
NYL 10 km V 16.3. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
NYL 10 km V 16.3. Essi Lievonen 1998 Hollolan Urheilijat -46
NYL 10 km V 16.3. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km V 16.3. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km V 16.3. Anna Keskisaari 1984 Imatran Urheilijat
NYL 10 km V 16.3. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL 10 km V 16.3. Mari Lindström 1988 Imatran Urheilijat
NYL 10 km V 16.3. Piritta Määttä 1992 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 10 km V 16.3. Alisa Pyrrö 1993 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km V 16.3. Katariina Hämäläinen 1991 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 10 km V 16.3. Lotta Tuominen 1984 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 10 km V 16.3. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km V 16.3. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura