Saarijärven Keväthiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.3.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 14.3.19 22:59:59
Kilpailun nimi Saarijärven Keväthiihdot
Kilpailun numero 143
Kilpailupaikka Saarijärvi
Kilpailupaikan osoite Hyppyrimäentie 2
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 16.03.2019
Yhteislähdöin! Haastavat Kusiaismäen ylälenkit käytössä.
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 2 km
N8 V 2 km
M10 V 3 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 6 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 8 km
M35 V 15 km
N35 V 8 km
M45 V 10 km
N50 V 6 km
M55 V 8 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Saarijärven Pullistus
Seuranumero 10344646
Yhteyshenkilö Jukka Hietaniemi
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0440 241 900
GSM
Fax
WWW-osoite www.pullistus.fi
Sähköposti jukka.hietaniemi@hietsu.fi
Ilmoittautumiset To 14.3.2019 klo 23.00 mennessä kilmoon
Osanottomaksut 16v alkaen 20e, nuoret 15e
Pankki ja tilinro OP FI08 54080420 023944 Saarijärven Pullistus
TD/TDA Esko Nyman
Tiedustelut ja lisäinfo Jukka Hietaniemi, 044-0241900
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Lähi alueen risteyksissä opasteet
Majoitus Kylpylä Hotelli Summassaari, vain 4 km päässsä!
Palkinnot ja palkintojen jako Pääsarjoissa rahapalkinnot, tavarapalkintoja.
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 3 km V 16.3. Emil Ruokostenpohja 2009 Jämsänkosken Ilves
M10 3 km V 16.3. Erkka-Voitto Heinonen 2009 Keuruun Kisailijat
M10 3 km V 16.3. Milo Äyrämö 2009 Kuoreveden Kärki
M10 3 km V 16.3. Jussi Kalilainen 2009 Pieksämäen Veikot
M10 3 km V 16.3. Sampo Heinonen 2010 Pieksämäen Veikot
M10 3 km V 16.3. Eemeli Suutari 2010 Ski Jyväskylä
M10 3 km V 16.3. Herkko Heikkinen 2010 Ski Jyväskylä
M10 3 km V 16.3. Kasper Ekonoja 2010 Ski Jyväskylä
M10 3 km V 16.3. Valtteri Hassinen 2009 Ski Jyväskylä
M10 3 km V 16.3. Miska Hokajärvi 2009 Viitasaaren Viesti
M10 3 km V 16.3. Ilmari Saari 2009 Ähtärin Urheilijat
M12 3 km V 16.3. Aapo Kuronen 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km V 16.3. Elias Ruokostenpohja 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km V 16.3. Jesse Ravolainen 2008 Kangasniemen Kalske
M12 3 km V 16.3. Paavo Ukkonen 2007 Kangasniemen Kalske
M12 3 km V 16.3. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M14 6 km V 16.3. Antto-Ville Heinonen 2006 Keuruun Kisailijat
M14 6 km V 16.3. Anssi Mustonen 2005 Koiviston Kipinä
M14 6 km V 16.3. Miska Männynsalo 2005 Pieksämäen Veikot
M14 6 km V 16.3. Vilho Stenman 2005 Uuraisten Urheilijat
M14 6 km V 16.3. Patrik Rautiainen 2006 Äänekosken Huima
M18 10 km V 16.3. Veeti Haapa-Aho 2001 Alajärven Ankkurit
M18 10 km V 16.3. Matias Sippo 2002 Kangasniemen Kalske
M18 10 km V 16.3. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
M18 10 km V 16.3. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
M18 10 km V 16.3. Eemil Salonen 2002 Kuoreveden Kärki
M18 10 km V 16.3. Eetu Lakanen 2001 Perhon Kiri
M18 10 km V 16.3. Erno Ruuskanen 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km V 16.3. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 16.3. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 16.3. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
M18 10 km V 16.3. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
M45 10 km V 16.3. Jari Kuhno 1968 Saarijärven Pullistus
M45 10 km V 16.3. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M55 8 km V 16.3. Juha Koskinen 1963 Keuruun Kisailijat
M55 8 km V 16.3. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M55 8 km V 16.3. Jari Mäkelä 1963 Vetelin Urheilijat
M65 5 km V 16.3. Juhani Välimäki 1951 Karstulan Kiva
M65 5 km V 16.3. Asko Happonen 1951 Kuopion Hiihtäjät
M8 2 km V 16.3. Peetu Puputti 2011 Kinnulan Kinuski Team
M8 2 km V 16.3. Aatos Pirttinen 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
M8 2 km V 16.3. Taavetti Tossavainen 2012 Äänekosken Huima
MYL 15 km V 16.3. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km V 16.3. Olli Jarva 1985 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 16.3. Aleksi Leino 1993 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 16.3. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 16.3. Mikko Harju 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 16.3. Tomi Kyrönlahti 2000 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 16.3. Henri Kaukanen 1986 Kuoreveden Kärki
MYL 15 km V 16.3. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 16.3. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 16.3. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 16.3. Pekka Karppanen 1993 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 16.3. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 16.3. Jonne Seppänen 1991 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 16.3. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 15 km V 16.3. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 15 km V 16.3. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
MYL 15 km V 16.3. Teemu Sillantaus 1997 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 16.3. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
MYL 15 km V 16.3. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL 15 km V 16.3. Veeti Seppälä 2002 Ylöjärven Ryhti
N10 2 km V 16.3. Mette Kanala 2009 Halsuan Toivo
N10 2 km V 16.3. Fanni Jokela 2009 Kaipolan Vire
N10 2 km V 16.3. Inka Kuningas 2009 KEITELEEN NUJU
N10 2 km V 16.3. Saana Puputti 2010 Kinnulan Kinuski Team
N10 2 km V 16.3. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 16.3. Alisa Koskinen 2010 Ähtärin Urheilijat
N10 2 km V 16.3. Miida Viinikka 2010 Ähtärin Urheilijat
N10 2 km V 16.3. Petra Rautiainen 2010 Äänekosken Huima
N12 3 km V 16.3. Jenna Ravolainen 2007 Kangasniemen Kalske
N12 3 km V 16.3. Sanni Korpi 2008 Kyrön Voima
N12 3 km V 16.3. Olivia Puranen 2008 Ski Jyväskylä
N12 3 km V 16.3. Martta Stenman 2008 Uuraisten Urheilijat
N12 3 km V 16.3. Minttu Saari 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 3 km V 16.3. Viola Jokiaho 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 3 km V 16.3. Taru Kautto 2008 Äänekosken Huima
N14 3 km V 16.3. Karoliina Hirvelä 2006 Jämsänkosken Ilves
N14 3 km V 16.3. Kaisa Koivisto 2006 Kaipolan Vire
N14 3 km V 16.3. Lottaliina Holm 2006 Viitasaaren Viesti
N16 5 km V 16.3. Hanna Koivisto 2003 Kaipolan Vire
N16 5 km V 16.3. Eveliina Lindsberg 2003 Rautalammin Urheilijat
N16 5 km V 16.3. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N18 8 km V 16.3. Sara Leppäsalmi 2002 Kuoreveden Kärki
N18 8 km V 16.3. Emilia Silkkola 2001 Rautalammin Urheilijat
N18 8 km V 16.3. Tessa Jormakka 2001 Ski Jyväskylä
N50 6 km V 16.3. Anne Hyytiäinen 1969 Saarijärven Pullistus
N8 2 km V 16.3. Ansa Kanala 2011 Halsuan Toivo
N8 2 km V 16.3. Hilla Ruokostenpohja 2011 Jämsänkosken Ilves
N8 2 km V 16.3. Ronja Koivisto 2011 Laukaan Urheilijat
N8 2 km V 16.3. Anni Kalilainen 2011 Pieksämäen Veikot
N8 2 km V 16.3. Valpuri Heikkinen 2013 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 16.3. Josefin Sandvik 1990 IF Brahe
NYL 10 km V 16.3. Sonja Katajamäki 1999 IK Falken
NYL 10 km V 16.3. Heta Jalonen 1991 Jämin Jänne
NYL 10 km V 16.3. Petra Viirumäki 1996 Järviseudun Hiihtoseura
NYL 10 km V 16.3. Kati Venäläinen 1975 Noormarkun Nopsa
NYL 10 km V 16.3. Sofia Joronen 1998 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 10 km V 16.3. Anita Kirvesniemi 1990 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 16.3. Maria Mikkonen 1988 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 16.3. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 16.3. Marie Sippus 1986 Vörå IF