Kronans Nationella

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.3.2019
Kilpailun alkamisajankohta Kl. 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 12.3.19 23:59:59
Kilpailun nimi Kronans Nationella
Kilpailun numero 140
Kilpailupaikka Kronoby
Kilpailupaikan osoite Tössbackavägen 70 68500 Kronoby
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 16.03.2019
Sarja Matka
MYL V 30 km
NYL V 15 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 15 km
N18 V 10 km
M20 V 30 km
N20 V 15 km
M35 V 30 km
N35 V 15 km
M45 V 10 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 5 km
M65 V 5 km
N65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura IF Åsarna
Seuranumero 103485878
Yhteyshenkilö
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite www.ifasarna.idrott.fi/skidsektion
Sähköposti ifasarna.skiteam@gmail.com
Ilmoittautumiset Anmälningar via kilmo senast 12.3 kl. 24. Efteranmälan med licensnummer senast 14.3 kl. 18 på e-post: ifasarna.skiteam@gmail.com
Osanottomaksut Under 16 år 15€, övriga 20€ betalas i samband med anmälan
Pankki ja tilinro IF Åsarna Ski Team, OP FI56 5163 4020 0157 76
Tiedustelut ja lisäinfo Stefan Storvall 0400-698 436, Dan-Olav Spets 050-5123 726
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 16.3. Hannes Wägar 2009 IF Femman
M10 2 km V 16.3. Elias Sundberg 2010 IF Minken
M10 2 km V 16.3. Tobias Cederholm 2010 IF Minken
M10 2 km V 16.3. Wilhelm Åkerman 2010 IF Minken
M10 2 km V 16.3. Alex Ljungberg 2009 IF Åsarna
M10 2 km V 16.3. Cevin Spets 2010 IF Åsarna
M10 2 km V 16.3. Einar Björkfors 2010 IF Åsarna
M10 2 km V 16.3. Colin Ahlvik 2010 IK Falken
M10 2 km V 16.3. Jakob Klemets 2010 IK Falken
M10 2 km V 16.3. Leo Rautio 2009 Nivalan Urheilijat
M10 2 km V 16.3. Isak Hertsbacka 2009 Närpes Kraft Skidförening
M10 2 km V 16.3. Henrik Hjerpe 2010 Sundom IF
M12 3 km V 16.3. Teemu Simoinen 2007 Halsuan Toivo
M12 3 km V 16.3. Simon Söderlund 2007 IF Brahe
M12 3 km V 16.3. Elias Eriksson 2008 IF Femman
M12 3 km V 16.3. Hannes Sundell   2007 IF Femman
M12 3 km V 16.3. Zacharias Storm 2008 IF Femman
M12 3 km V 16.3. Eddie Wikblom 2007 IF Minken
M12 3 km V 16.3. Hannes Sundberg 2008 IF Minken
M12 3 km V 16.3. Robin Liljeqvist 2008 IF Minken
M12 3 km V 16.3. Björn Forsell 2008 IF Åsarna
M12 3 km V 16.3. Eelian Berg 2007 IF Åsarna
M12 3 km V 16.3. Emil Hahtokari 2008 IF Åsarna
M12 3 km V 16.3. Filip Dahlnäs 2007 IF Åsarna
M12 3 km V 16.3. Herman Sandbacka 2008 IF Åsarna
M12 3 km V 16.3. Philip Åkerlund 2008 IF Åsarna
M12 3 km V 16.3. William Strandvall 2008 IF Åsarna
M12 3 km V 16.3. Alvar Asplund 2008 IK Falken
M12 3 km V 16.3. Arvid Kock 2008 IK Falken
M12 3 km V 16.3. Emil Klemets 2007 IK Falken
M12 3 km V 16.3. Kevin Klemets 2008 IK Falken
M12 3 km V 16.3. Kevin Lindfors 2007 IK Falken
M12 3 km V 16.3. Sebastian Grankull 2008 IK Falken
M12 3 km V 16.3. Tony Ahlvik 2008 IK Falken
M12 3 km V 16.3. Elmeri Hietala 2007 Kaustisen Pohjan-Veikot
M12 3 km V 16.3. Arvid Hjerpe 2007 Sundom IF
M14 5 km V 16.3. Oscar Grannas 2005 IF Brahe
M14 5 km V 16.3. Filip Stark 2005 IF Femman
M14 5 km V 16.3. Edvin Brännkärr 2005 IF Åsarna
M14 5 km V 16.3. Kalle Pajala 2005 IF Åsarna
M14 5 km V 16.3. Isak Gunell 2006 IK Falken
M14 5 km V 16.3. Isak Liljeqvist 2005 IK Falken
M14 5 km V 16.3. Jesper Lindfors 2005 IK Falken
M14 5 km V 16.3. Ronnie Ahlvik 2005 IK Falken
M14 5 km V 16.3. Ville Nybacka 2006 IK Falken
M16 5 km V 16.3. Jani Simoinen 2003 Halsuan Toivo
M16 5 km V 16.3. Emil Sundell   2003 IF Femman
M16 5 km V 16.3. Lucas Hansén 2004 IF Åsarna
M16 5 km V 16.3. Jimmy Westerlund 2003 IK Falken
M18 15 km V 16.3. Robin Mäenpää 2002 IF Brahe
M18 15 km V 16.3. Jussi-Matti Rahja 2002 Kalajoen Junkkarit
M18 15 km V 16.3. Casper Hjerpe 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M18 15 km V 16.3. Christian Tarvonen 2001 NORRVALLA SKI TEAM
M18 15 km V 16.3. Jimi Aalto 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M18 15 km V 16.3. Oliver Rusk 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M18 15 km V 16.3. Roope Etelämäki 2002 Toholammin Urheilijat
M20 30 km V 16.3. Roni Etelämäki 2000 Toholammin Urheilijat
M35 30 km V 16.3. Jan Grankull 1980 IK Falken
M35 30 km V 16.3. Per-Anders Forsman 1975 Vörå IF
M35 30 km V 16.3. Stefan Grannas 1969 Vörå IF
M45 10 km V 16.3. Sören Svenlin 1970 IF Åsarna
M45 10 km V 16.3. Tommy Haglund 1968 IF Åsarna
M55 5 km V 16.3. Heikki Roimas 1961 Kälviän Tarmo
M65 5 km V 16.3. Tom Rosenlund 1954 Pargas IF
M8 1 km V 16.3. Nico Ekholm 2011 IF Minken
M8 1 km V 16.3. Oliver Spets 2012 IF Åsarna
M8 1 km V 16.3. Melwin Kock 2012 IK Falken
M8 1 km V 16.3. Oliver Sandell 2011 IK Falken
M8 1 km V 16.3. Robin Klemets 2011 IK Falken
M8 1 km V 16.3. Topias Keltamäki 2011 Kokkolan Veikot
M8 1 km V 16.3. Alex Hermans 2011 Oravais IF
MYL 30 km V 16.3. Patrick Kronberg 1991 IF Minken
MYL 30 km V 16.3. Benjamin Holmgren 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL 30 km V 16.3. August Högnabba 1998 IF Åsarna
MYL 30 km V 16.3. Eric Storvall 1989 IF Åsarna
MYL 30 km V 16.3. Hugo Karlström 1994 IF Åsarna
MYL 30 km V 16.3. Jonas Skog 1985 IF Åsarna
MYL 30 km V 16.3. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 30 km V 16.3. Viljam Knif 1990 IF Åsarna
MYL 30 km V 16.3. Konsta Puutio 1997 Kokkolan Veikot
MYL 30 km V 16.3. Alexander Ståhlberg 2002 NORRVALLA SKI TEAM
N10 2 km V 16.3. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
N10 2 km V 16.3. Agnes Sundvik 2010 IF Minken
N10 2 km V 16.3. Ellinor Forsman 2010 IF Minken
N10 2 km V 16.3. Thea Wikblom 2009 IF Minken
N10 2 km V 16.3. Carina Spets 2009 IF Åsarna
N10 2 km V 16.3. Ellinor Ollqvist 2010 IF Åsarna
N10 2 km V 16.3. Julia Strandvall 2010 IF Åsarna
N10 2 km V 16.3. Wilma Spets 2010 IF Åsarna
N10 2 km V 16.3. Daniela Grankull 2010 IK Falken
N10 2 km V 16.3. Elin Gunell 2010 IK Falken
N10 2 km V 16.3. Jessica Westerlund 2009 IK Falken
N10 2 km V 16.3. Ella Pesola 2010 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 2 km V 16.3. Liina-Maija Hietala 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 2 km V 16.3. Matilda Hermans 2009 Oravais IF
N12 3 km V 16.3. Annie Mäenpää 2008 IF Brahe
N12 3 km V 16.3. Wilma Grannas 2008 IF Brahe
N12 3 km V 16.3. Desiree Sandberg 2007 IF Minken
N12 3 km V 16.3. Kajsa Ekholm 2007 IF Minken
N12 3 km V 16.3. Sara Cederholm 2008 IF Minken
N12 3 km V 16.3. Alva Svenlin 2007 IF Åsarna
N12 3 km V 16.3. Carolina Spets 2007 IF Åsarna
N12 3 km V 16.3. Ellen Biskop 2008 IF Åsarna
N12 3 km V 16.3. Ellen Nyberg 2008 IF Åsarna
N12 3 km V 16.3. Elsie Björkfors 2007 IF Åsarna
N12 3 km V 16.3. Sigrid Karlström 2007 IF Åsarna
N12 3 km V 16.3. Vilma Hahtokari 2007 IF Åsarna
N12 3 km V 16.3. Agnes Liljeqvist 2007 IK Falken
N12 3 km V 16.3. Ester Nybacka 2008 IK Falken
N12 3 km V 16.3. Isabella Enlund 2007 Närpes Kraft Skidförening
N12 3 km V 16.3. Laura Eerikäinen 2008 Reisjärven Pilke
N12 3 km V 16.3. Dorothea Wikström 2008 Solf IK
N14 3 km V 16.3. Maja Söderlund 2005 IF Brahe
N14 3 km V 16.3. Malin Cederholm 2006 IF Minken
N14 3 km V 16.3. Wilma Nyberg 2006 IF Åsarna
N14 3 km V 16.3. Evelina Punsar 2006 IK Falken
N14 3 km V 16.3. Oona Sandell 2006 IK Falken
N14 3 km V 16.3. Mathilda Westermark 2006 Närpes Kraft Skidförening
N16 5 km V 16.3. Cajsa Mäenpää 2004 IF Brahe
N16 5 km V 16.3. Hannah Sjölund 2004 IF Brahe
N16 5 km V 16.3. Janica Hahtokari 2003 IF Åsarna
N16 5 km V 16.3. Nicolina Berg 2004 IF Åsarna
N16 5 km V 16.3. Matilda Punsar 2003 IK Falken
N16 5 km V 16.3. Matilda Lillkåla 2004 Kokkolan Veikot
N16 5 km V 16.3. Julia Enlund 2004 Närpes Kraft Skidförening
N16 5 km V 16.3. Ines Tuohimaa 2004 Solf IK
N18 10 km V 16.3. Josephine Sundqvist 2002 IF Femman
N18 10 km V 16.3. Linnea Backman 2002 IF Femman
N18 10 km V 16.3. Ellen Bäck 2001 IF Åsarna
N18 10 km V 16.3. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
N20 15 km V 16.3. Alexandra Stark 2000 IF Femman
N20 15 km V 16.3. Erika Storbacka 1999 IF Femman
N20 15 km V 16.3. Elin Björk 1999 IK Falken
N20 15 km V 16.3. Sandra Jordman 1999 NORRVALLA SKI TEAM
N45 5 km V 16.3. Ulrika Myrevik-Svenlin 1973 IF Åsarna
N8 1 km V 16.3. Clara Söderlund 2012 IF Brahe
N8 1 km V 16.3. Celine Åkerman 2012 IF Minken
N8 1 km V 16.3. Isa Caldén 2011 IF Minken
N8 1 km V 16.3. Siri Sundvik 2012 IF Minken
N8 1 km V 16.3. Ylva Wikblom 2013 IF Minken
N8 1 km V 16.3. Frida Nyberg 2012 IF Åsarna
N8 1 km V 16.3. Nova Enlund 2011 Närpes Kraft Skidförening
N8 1 km V 16.3. Lilli Eerikäinen 2011 Reisjärven Pilke
N8 1 km V 16.3. Benedikta Wikström 2011 Solf IK
NYL 15 km V 16.3. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 15 km V 16.3. Jennifer Antell 1993 IF Femman
NYL 15 km V 16.3. Jennie Lindvall 1995 IF Åsarna
NYL 15 km V 16.3. Hanna Ray 2000 IK Falken
NYL 15 km V 16.3. Johanna Skog 1980 IK Falken
NYL 15 km V 16.3. Johanna Niskakoski 1995 Reisjärven Pilke