Sata Häme Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.3.2019
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 13.3.19 23:59:59
Kilpailun nimi Sata Häme Hiihdot
Kilpailun numero 144
Kilpailupaikka Ikaalinen
Kilpailupaikan osoite Palinperäntie 1323 39500 Ikaalinen
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 16.03.2019
Sata Häme hiihdot on takaa-ajokilpailun 1. osa. ja 2. osa on Satakunta hiihdot 17.3. Jämillä
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M8 P 1.5 km
N8 P 1.5 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
N35 P 5 km
M40 P 10 km
M50 P 5 km
M60 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Ikaalisten Urheilijat
Seuranumero 10350614
Yhteyshenkilö Ari Kilpi
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 312 9119
GSM
Fax
WWW-osoite www.ikaalistenurheilijat.fi
Sähköposti ari.kilpi@tampere.fi
Ilmoittautumiset 13.3.2018 klo 23.23.59 mennessä. Takaa-ajon 1. ja 2.osaan pitää ilmoittautua erikseen.
Osanottomaksut 40 € 18 v ja vanhemmat sarjat, 30 € 16v ja nuoremmat. Maksu sisältää takaa-ajokilpailun 1.osan osan (Satahäme-hiihto Vatulassa) 2. osan /Satakunta-hiihto 17.3.Jämillä) Puolikkaalla maksulla (20 €/15€) maksulla voi osallistua takaa-ajon 1. osaan
Pankki ja tilinro Op Sata-Pirkka FI57 5070 0440 0030 97 Saaja Ikaalisten Urheilijat
TD/TDA TD Paavo Vesterinen
TDA Jorma Entonen
Tiedustelut ja lisäinfo Ikaalisten Urh. Ari Kilpi 050 312 9119, ari.kilpi@tampere.fi. Porin Seudun Hiihtäjät, Arto Anttonen 044 712 7626.
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 16.3. Lennu Seppänen 2009 Kangasalan Kisa
M10 2 km P 16.3. Viljo Linnamaa 2010 Kangasalan Kisa
M10 2 km P 16.3. Eetu Kinnunen 2009 Kankaantaan Kisa
M10 2 km P 16.3. Aaro Haapamäki 2009 Kauhajoen Karhu
M10 2 km P 16.3. Konsta Kalliomäki 2009 Kauhajoen Karhu
M10 2 km P 16.3. Luka Hohtari 2009 Nakkilan Vire
M10 2 km P 16.3. Väinö Koivu 2010 Vammalan Seudun Voima
M12 3 km P 16.3. Jaakko Jussila 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
M12 3 km P 16.3. Miika Raitinpää 2007 Jämin Jänne
M12 3 km P 16.3. Niilo Linnamaa 2008 Kangasalan Kisa
M12 3 km P 16.3. Frans Rintamäki 2007 Kankaanpään Urheilijat
M12 3 km P 16.3. Santeri Kallio 2007 Kokkolan Veikot
M12 3 km P 16.3. Aapeli Karislahti 2008 Lempäälän Kisa
M12 3 km P 16.3. Aapo Manner 2008 Noormarkun Nopsa
M12 3 km P 16.3. Juho Viitanen 2008 Noormarkun Nopsa
M12 3 km P 16.3. Sakarja Koivisto 2008 Noormarkun Nopsa
M12 3 km P 16.3. Erik Lillqvist 2007 Ylöjärven Ryhti
M14 5 km P 16.3. Joel Lehtinen 2005 Jämin Jänne
M14 5 km P 16.3. Henri Saunaluoma 2006 Kankaanpään Urheilijat
M14 5 km P 16.3. Rami Tuominen 2006 Kankaanpään Urheilijat
M14 5 km P 16.3. Verneri Lehtinen 2006 Lauttakylän Luja
M14 5 km P 16.3. Antti Urvanta 2006 Lempäälän Kisa
M14 5 km P 16.3. Otso Luodeslampi 2006 Lempäälän Kisa
M14 5 km P 16.3. Juhana Siivonen 2005 Rasti-Lukko
M14 5 km P 16.3. Konsta Uuttera 2005 Ylöjärven Ryhti
M16 5 km P 16.3. Jere Raitinpää 2004 Jämin Jänne
M16 5 km P 16.3. Joni Lehtinen 2003 Jämin Jänne
M16 5 km P 16.3. Aatu Seppänen 2004 Kangasalan Kisa
M16 5 km P 16.3. Artur Pahlman 2004 Pargas IF
M16 5 km P 16.3. Niko Mikkola 2004 Porin Seudun Hiihtäjät
M16 5 km P 16.3. Elias Lehtonen 2004 Ulvilan Ura
M18 10 km P 16.3. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M18 10 km P 16.3. Samuli Kuusinen 2002 Jämin Jänne
M18 10 km P 16.3. Santeri Leikas 2001 Teuvan Rivakka
M18 10 km P 16.3. Juho Veikkolainen 2002 Valkeakosken Haka
M18 10 km P 16.3. Kalle Ijäs 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km P 16.3. Tommi Valkolehto 2002 Ylöjärven Ryhti
M20 10 km P 16.3. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
M20 10 km P 16.3. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M20 10 km P 16.3. Eetu Tolvanen 2000 Lempäälän Kisa
M40 10 km P 16.3. Ilkka Nurminen 1974 Kangasalan Kisa
M40 10 km P 16.3. Jussi Haikka 1979 Kangasalan Kisa
M40 10 km P 16.3. Toni Hyyryläinen 1975 Pakilan Veto
M40 10 km P 16.3. Eero Lehtonen 1975 Ulvilan Ura
M50 5 km P 16.3. Heikki Haunia 1966 Honkajoen Seudun Urheilijat
M60 5 km P 16.3. Veikko Hietaoja 1959 Kankaanpään Urheilijat
M8 1.5 km P 16.3. Toivo Raitinpää 2011 Jämin Jänne
M8 1.5 km P 16.3. Eemeli Hietaoja 2011 Kankaanpään Urheilijat
M8 1.5 km P 16.3. Juho Kuuskoski 2011 Kankaanpään Urheilijat
MYL 10 km P 16.3. Wilhelm Stenbacka 1990 IF Sibbo-Vargarna
MYL 10 km P 16.3. Aki Järvelä 1990 Iso-Mustajärven Urheilijat
MYL 10 km P 16.3. Ville Juusola 1991 Kalajoen Junkkarit
MYL 10 km P 16.3. Juho Sihvola 1986 Tampereen Pyrintö
MYL 10 km P 16.3. Jyri Korhonen 1989 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km P 16.3. Noora Raitinpää 2010 Jämin Jänne
N10 2 km P 16.3. Elsa Hietaoja 2009 Kankaanpään Urheilijat
N10 2 km P 16.3. Jenny Viitanen 2010 Noormarkun Nopsa
N10 2 km P 16.3. Jenny Sköld 2009 Rasti-Lukko
N10 2 km P 16.3. Vilma Pyhtilä 2010 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km P 16.3. Kerttu Anttila 2008 Nakkilan Vire
N12 3 km P 16.3. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 16.3. Inka Harju 2006 Ilmajoen Kisailijat
N14 3 km P 16.3. Aino Anttila 2006 Nakkilan Vire
N14 3 km P 16.3. Anna Stenroos 2006 Nakkilan Vire
N14 3 km P 16.3. Emmi Patrikainen 2005 Nakkilan Vire
N14 3 km P 16.3. Suvi-Ester Koivisto 2006 Noormarkun Nopsa
N14 3 km P 16.3. Venla Lehtonen 2006 Ulvilan Ura
N14 3 km P 16.3. Johanna Naskali 2006 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km P 16.3. Silja Lamminmäki 2003 Kangasalan Kisa
N16 5 km P 16.3. Ada Mäkinen 2003 Noormarkun Nopsa
N16 5 km P 16.3. Aino Manner 2004 Noormarkun Nopsa
N18 5 km P 16.3. Heta Haunia 2002 Honkajoen Seudun Urheilijat
N18 5 km P 16.3. Kaarina Nurminen 2002 Kangasalan Kisa
N18 5 km P 16.3. Lisa-Sofie Fabig 2002 Noormarkun Nopsa
N18 5 km P 16.3. Vilma Tuominen 2001 Tampereen Pyrintö
N18 5 km P 16.3. Anni Laine 2002 Ylöjärven Ryhti
N20 5 km P 16.3. Amanda Saari 2000 Tampereen Pyrintö
N20 5 km P 16.3. Sonja Lahtinen 1999 Valkeakosken Haka
N8 1.5 km P 16.3. Heta Harju 2011 Ilmajoen Kisailijat
N8 1.5 km P 16.3. Anni Kinnunen 2012 Kankaantaan Kisa
N8 1.5 km P 16.3. Milja Anttila 2011 Nakkilan Vire
N8 1.5 km P 16.3. Susanne Koivisto 2011 Noormarkun Nopsa
N8 1.5 km P 16.3. Julia Sköld 2011 Rasti-Lukko
NYL 5 km P 16.3. Anna-Kajsa Lall 1991 IF Femman
NYL 5 km P 16.3. Hanna Varjus 1994 Imatran Urheilijat
NYL 5 km P 16.3. Sanni Alatalo 1997 Lempäälän Kisa
NYL 5 km P 16.3. Emmi Rajala 1997 Tampereen Pyrintö
NYL 5 km P 16.3. Krista Laitinen 1998 Tampereen Pyrintö