Honkasprintti / HS-cupin osakilpailu 4/5

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 20.3.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo 18
Ilmoittautumisen eräpäivä 18.3.19 23:59:59
Kilpailun nimi Honkasprintti / HS-cupin osakilpailu 4/5
Kilpailun numero 678
Kilpailupaikka Honkajoki
Kilpailupaikan osoite Honkalantie, 38950 Honkajoki
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Ke 20.03.2019
Henkilökohtainen sprintti, iltakilpailu, sarjat N ja M 8,10, 12, 14, 16, sekä N, M, N35, M35, matkat 500-1000m. Kilpaillaan "eräsprinttinä": jokainen sarja starttaa useamman kerran yhteislähtönä, sijalukupisteet lasketaan yhteen, pienin pistemäärä voittaa.
Sarja Matka
MYL V 1 km
NYL V 0.5 km
M8 V 0.3 km
N8 V 0.3 km
M10 V 0.5 km
N10 V 0.5 km
M12 V 0.5 km
N12 V 0.5 km
M14 V 0.5 km
N14 V 0.5 km
M16 V 0.5 km
N16 V 0.5 km
M35 V 0.5 km
N35 V 0.5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Honkajoen Seudun Urheilijat
Seuranumero 10350287
Yhteyshenkilö Heikki Haunia
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin +358 400 427 004
GSM
Fax
WWW-osoite www.honkajoenseudunurheilijat.fi
Sähköposti heikki.haunia@honkajoki.fi
Ilmoittautumiset Kilmon kautta viim. ma 18.3. klo 23.59.59
Osanottomaksut alle 16 v. 10 euroa, muut 15 euroa
Pankki ja tilinro POP-pankki Honkajoki FI84 4720 1020 0054 59 Honkajoen Seudun Urheilijat tai maksurengas
Tiedustelut ja lisäinfo www.honkajoenseudunurheilijat.fi, puh. 0400-427004
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Matkat 8 v. n. 300 m, M n. 1km, kaikilla muilla n. 500m.
Alle 14 v. sarjoilla 2 lähtöä, muilla kolme. Eräsprintti: lähtöjen yhteeenlaskettujen sijalukupistemäärien mukaan pienin pistemäärä voittaa; tasapisteissa viimeisen lähdön sijoitus ratkaisee.
Riippuen sarjakohtaisista osanottajamääristä, saatetaan useamman sarjan lähtöjä yhdistää. Tavoitteena tarjota jokaiselle osanottajalle kunnon mies-miestä-vastaan sprinttikisahenkeä!
14- ja 16-sarjoissa lasketaan erikseen myös 13- ja 15- sarjojen sijoitukset Satakunnan HS-cupia varten.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 0.5 km V 20.3. Leevi Pein 2009 Kankaanpään Urheilijat
M10 0.5 km V 20.3. Aaro Haapamäki 2009 Kauhajoen Karhu
M10 0.5 km V 20.3. Konsta Kalliomäki 2009 Kauhajoen Karhu
M10 0.5 km V 20.3. Leevi Kiukkonen 2010 Kauhajoen Karhu
M10 0.5 km V 20.3. Luka Hohtari 2009 Nakkilan Vire
M12 0.5 km V 20.3. Miika Raitinpää 2007 Jämin Jänne
M12 0.5 km V 20.3. Frans Rintamäki 2007 Kankaanpään Urheilijat
M12 0.5 km V 20.3. Jere Peltomäki 2008 Kankaanpään Urheilijat
M12 0.5 km V 20.3. Lauri Peura 2008 Kauhajoen Karhu
M12 0.5 km V 20.3. Kalle Kyösti 2008 Parkanon Urheilijat
M12 0.5 km V 20.3. Oula Kuusiluoma 2008 Parkanon Urheilijat
M14 0.5 km V 20.3. Joel Lehtinen 2005 Jämin Jänne
M14 0.5 km V 20.3. Henri Saunaluoma 2006 Kankaanpään Urheilijat
M14 0.5 km V 20.3. Rami Tuominen 2006 Kankaanpään Urheilijat
M14 0.5 km V 20.3. Olli Lindroos 2006 Noormarkun Nopsa
M14 0.5 km V 20.3. Taneli Salminen 2005 Noormarkun Nopsa
M16 0.5 km V 20.3. Jere Raitinpää 2004 Jämin Jänne
M16 0.5 km V 20.3. Joni Lehtinen 2003 Jämin Jänne
M16 0.5 km V 20.3. Saku Jaakkola 2004 Kauhajoen Karhu
M16 0.5 km V 20.3. Topias Salminen 2004 Noormarkun Nopsa
M8 0.3 km V 20.3. Toivo Raitinpää 2011 Jämin Jänne
M8 0.3 km V 20.3. Väinö Äijö 2011 Kauhajoen Karhu
N10 0.5 km V 20.3. Noora Raitinpää 2010 Jämin Jänne
N10 0.5 km V 20.3. Anna Saine 2009 Kankaanpään Urheilijat
N10 0.5 km V 20.3. Emma Uusi-Rajasalo 2009 Kankaanpään Urheilijat
N10 0.5 km V 20.3. Jenny Sköld 2009 Nakkilan Vire
N10 0.5 km V 20.3. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N12 0.5 km V 20.3. Kerttu Anttila 2008 Nakkilan Vire
N12 0.5 km V 20.3. Inka Kuusiluoma 2008 Parkanon Urheilijat
N12 0.5 km V 20.3. Minea Yli-Kärkelä 2008 Parkanon Urheilijat
N14 0.5 km V 20.3. Aino Anttila 2006 Nakkilan Vire
N14 0.5 km V 20.3. Anna Stenroos 2006 Nakkilan Vire
N14 0.5 km V 20.3. Fanni Heikkilä 2006 Nakkilan Vire
N14 0.5 km V 20.3. Heini Vuori 2005 Nakkilan Vire
N14 0.5 km V 20.3. Lotta Sjöblom 2005 Nakkilan Vire
N16 0.5 km V 20.3. Siiri Peura 2004 Kauhajoen Karhu
N16 0.5 km V 20.3. Amanda Yli-Futka 2004 Nakkilan Vire
N16 0.5 km V 20.3. Siiri Heikkilä 2004 Nakkilan Vire
N16 0.5 km V 20.3. Ada Mäkinen 2003 Noormarkun Nopsa
N16 0.5 km V 20.3. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N8 0.5 km V 20.3. Aino Hietaoja 2011 Kankaanpään Urheilijat
N8 0.5 km V 20.3. Hilda Rintamäki 2011 Kankaanpään Urheilijat
N8 0.5 km V 20.3. Julia Sköld 2011 Nakkilan Vire
N8 0.5 km V 20.3. Milja Anttila 2011 Nakkilan Vire
N8 0.5 km V 20.3. Janna-Sofie Junkkala 2012 Vammalan Seudun Voima