Finalclimb / Vörå

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 31.3.2019
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 27.3.19 23:59:59
Kilpailun nimi Finalclimb / Vörå
Kilpailun numero 704
Kilpailupaikka Vöyri
Kilpailupaikan osoite Hiihtomäentie 16
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 31.03.2019
D/H8 1km D/H10 1,5km D/H12 2,5 km D/H14 - D/H21, Coach 3,0 km. Maali laskettelumäen päällä / Målet uppe på slalombacken!
Sarja Matka
MYL V 3 km
NYL V 3 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 1.5 km
N10 V 1.5 km
M12 V 2.5 km
N12 V 2.5 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 3 km
N16 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Vörå IF
Seuranumero 10342680
Yhteyshenkilö Tor-Leif Häggman
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite www.voraif.fi
Sähköposti tor-leif@vsb.fi
Ilmoittautumiset Kilmon kautta 27.3.2019 klo 23:59 mennessä.
Osanottomaksut 15€ 6-16v , 20€ 21v. Coach sarjassa ei osanottomaksu eikä palkintoja.
Pankki ja tilinro FI2140550012039331 Vörå IF
Tiedustelut ja lisäinfo Tor-leif Häggman 0505259921 tor-leif@vsb.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Vörå IF kutsuu kaikki osallistumaan Finalclimbiin. Yhteislähtö 3 km. Maali Tour de Ski malliin, laskettelurinteen huipulla. M/N8 ei kiivetä laskettelurinteen huipulle!

Vörå IF inbjuder alla att delta i Finalclimb! Samstart 3 km avslutas
med klättring i slalombacken, målet uppe på slalombacken i äkta Tour de Ski anda. H/D8 klättrar inte upp i slalombacken!

https://voraif.fi/skidning/tavlingar/final-climb/
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1.5 km V 31.3. Arvi Riutta 2009 Härmänseudun Hiihtäjät
M10 1.5 km V 31.3. Rasmus Takala 2009 Härmänseudun Hiihtäjät
M10 1.5 km V 31.3. Jakob Karl Emil Jungell 2009 IF Brahe
M10 1.5 km V 31.3. Elwin Fröding 2010 IF Fyren
M10 1.5 km V 31.3. Elias Sundberg 2010 IF Minken
M10 1.5 km V 31.3. Tobias Cederholm 2010 IF Minken
M10 1.5 km V 31.3. Wilhelm Åkerman 2010 IF Minken
M10 1.5 km V 31.3. Colin Ahlvik 2010 IK Falken
M10 1.5 km V 31.3. Johannes Orhanen 2009 Ilmajoen Kisailijat
M10 1.5 km V 31.3. Konsta Kalliomäki 2009 Kauhajoen Karhu
M10 1.5 km V 31.3. Kalle Huhdankoski 2009 Kortesjärven Järvi-Veikot
M10 1.5 km V 31.3. Emil Appel 2009 Malax IF
M10 1.5 km V 31.3. Alexander Österberg 2010 Oravais IF
M10 1.5 km V 31.3. Aron Holmström 2009 Oravais IF
M10 1.5 km V 31.3. Onni Fränti 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 1.5 km V 31.3. Henrik Hjerpe 2010 Sundom IF
M10 1.5 km V 31.3. Linus Back 2009 Vörå IF
M10 1.5 km V 31.3. Ilmari Saari 2009 Ähtärin Urheilijat
M12 2.5 km V 31.3. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M12 2.5 km V 31.3. Aapo Väliharju 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 2.5 km V 31.3. Miro Auvinen 2007 IF Brahe
M12 2.5 km V 31.3. Arvid Hjerpe 2007 IF Femman
M12 2.5 km V 31.3. Christoffer Hildén 2008 IF Femman
M12 2.5 km V 31.3. Elias Eriksson 2008 IF Femman
M12 2.5 km V 31.3. Hannes Sundell 2007 IF Femman
M12 2.5 km V 31.3. Marius Ramstedt 2008 IF Fyren
M12 2.5 km V 31.3. Eddie Wikblom 2007 IF Minken
M12 2.5 km V 31.3. Hannes Sundberg 2008 IF Minken
M12 2.5 km V 31.3. Sander Wikblom 2008 IF Minken
M12 2.5 km V 31.3. Emil Hahtokari 2008 IF Åsarna
M12 2.5 km V 31.3. Alvar Asplund 2008 IK Falken
M12 2.5 km V 31.3. Lukas Jansson 2007 IK Falken
M12 2.5 km V 31.3. Sebastian Grankull 2008 IK Falken
M12 2.5 km V 31.3. Tony Ahlvik 2008 IK Falken
M12 2.5 km V 31.3. Santtu Mylläri 2008 Teuvan Rivakka
M12 2.5 km V 31.3. Kaleva Tyystjärvi 2007 Vähänkyrön Viesti
M12 2.5 km V 31.3. Rasmus Hemminki 2008 Vähänkyrön Viesti
M12 2.5 km V 31.3. Axel Grön 2008 Vörå IF
M12 2.5 km V 31.3. Elias Ehrs 2007 Vörå IF
M12 2.5 km V 31.3. Iivar Häggman 2007 Vörå IF
M14 3 km V 31.3. Emil Nyfors 2006 IF Brahe
M14 3 km V 31.3. Filip Stark 2005 IF Femman
M14 3 km V 31.3. Isak Finskas 2006 IF Femman
M14 3 km V 31.3. Noah Sjöblom 2006 IF Femman
M14 3 km V 31.3. Melker Wikblom 2006 IF Minken
M14 3 km V 31.3. Isak Liljeqvist 2005 IK Falken
M14 3 km V 31.3. Joni Grankull 2005 IK Falken
M14 3 km V 31.3. Ronnie Ahlvik 2005 IK Falken
M14 3 km V 31.3. Mika Kärkkäinen 2005 Norrvalla Ski Team
M14 3 km V 31.3. Viktor Krook 2005 Närpes Kraft Skidförening
M14 3 km V 31.3. William Holmström 2005 Oravais IF
M14 3 km V 31.3. Roope Hemminki 2006 Vähänkyrön Viesti
M14 3 km V 31.3. Hampus Berglund 2006 Vörå IF
M14 3 km V 31.3. Hugo Back 2005 Vörå IF
M16 3 km V 31.3. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M16 3 km V 31.3. Christian Hilden 2003 IF Femman
M16 3 km V 31.3. Emil Sundell 2003 IF Femman
M16 3 km V 31.3. Lucas Finskas 2003 IF Femman
M16 3 km V 31.3. Patrick Tallbäck 2003 IF Femman
M16 3 km V 31.3. Lukas Kuuttinen 2005 Närpes Kraft Skidförening
M16 3 km V 31.3. Leonard Markén 2003 Oravais IF
M16 3 km V 31.3. Petrus Genas 2003 Vaasan Hiihtäjät
M16 3 km V 31.3. Aaron Häggman 2003 Vörå IF
M8 1 km V 31.3. Sindre Ramstedt 2011 IF Fyren
M8 1 km V 31.3. Nico Ekholm 2011 IF Minken
M8 1 km V 31.3. Vidar Backlund 2012 IF Minken
M8 1 km V 31.3. Oliver Sandell 2011 IK Falken
M8 1 km V 31.3. Kaarlo Orhanen 2011 Ilmajoen Kisailijat
M8 1 km V 31.3. Alex Lundfors 2011 Malax IF
M8 1 km V 31.3. Casper Granlund 2011 Närpes Kraft Skidförening
M8 1 km V 31.3. Cornelis Granlund 2013 Närpes Kraft Skidförening
M8 1 km V 31.3. Oliver Krook 2011 Närpes Kraft Skidförening
M8 1 km V 31.3. Alex Hermans 2011 Oravais IF
M8 1 km V 31.3. Alf Hartvik 2011 Oravais IF
M8 1 km V 31.3. Melwin Långs 2012 Oravais IF
M8 1 km V 31.3. Theo Norrlin 2011 Oravais IF
M8 1 km V 31.3. Jonatan Hautala 2011 Sundom IF
M8 1 km V 31.3. Aatu Tuulikangas 2011 Vaasan Hiihtäjät
M8 1 km V 31.3. Jaakko Oinas 2011 Vaasan Hiihtäjät
M8 1 km V 31.3. Viljo Pouttu 2012 Vaasan Hiihtäjät
M8 1 km V 31.3. Elis Grön 2011 Vörå IF
MYL 3 km V 31.3. Pasi Auvinen 1980 IF Brahe
MYL 3 km V 31.3. Victor Lövdahl 1991 IF Femman
MYL 3 km V 31.3. Thomas Ramstedt 1984 IF Fyren
MYL 3 km V 31.3. Tommy Haglund 1968 IF Åsarna
MYL 3 km V 31.3. Jan Grankull 1980 IK Falken
MYL 3 km V 31.3. Jimi Aalto 2002 Norrvalla Ski Team
MYL 3 km V 31.3. Oliver Rusk 2002 Norrvalla Ski Team
MYL 3 km V 31.3. Petteri Mattila 2001 Norrvalla Ski Team
MYL 3 km V 31.3. Santeri Leikas 2001 Norrvalla Ski Team
MYL 3 km V 31.3. Sebastian Ginman 1978 Solf IK
MYL 3 km V 31.3. Mikael Eklund 1978 Vörå IF
MYL 3 km V 31.3. Stefan Grannas 1969 Vörå IF
MYL 3 km V 31.3. Thomas Granholm 1975 Vörå IF
N10 1.5 km V 31.3. Tilde Finskas 2009 IF Femman
N10 1.5 km V 31.3. Wilma Nylund 2009 IF Femman
N10 1.5 km V 31.3. Ellinor Forsman 2010 IF Minken
N10 1.5 km V 31.3. Thea Wikblom 2009 IF Minken
N10 1.5 km V 31.3. Venla Backlund 2010 IF Minken
N10 1.5 km V 31.3. Daniela Grankull 2010 IK Falken
N10 1.5 km V 31.3. Jessica Westerlund 2009 IK Falken
N10 1.5 km V 31.3. Mona Vertanen 2010 Kokkolan Veikot
N10 1.5 km V 31.3. Sanni Suomu 2009 Kokkolan Veikot
N10 1.5 km V 31.3. Inez Lundfors 2009 Malax IF
N10 1.5 km V 31.3. Malva Björndahl 2009 Malax IF
N10 1.5 km V 31.3. Erika Renvall 2009 Oravais IF
N10 1.5 km V 31.3. Eveliina Andersson 2009 Oravais IF
N10 1.5 km V 31.3. Fanny Långs 2009 Oravais IF
N10 1.5 km V 31.3. Lovisa Anna Irene Öling 2009 Oravais IF
N10 1.5 km V 31.3. Matilda Hermans 2009 Oravais IF
N10 1.5 km V 31.3. Saga Markén 2010 Oravais IF
N10 1.5 km V 31.3. Telma Eriksson 2009 Oravais IF
N10 1.5 km V 31.3. Tilde Jåfs 2009 Oravais IF
N10 1.5 km V 31.3. Kerttu Rajala 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 1.5 km V 31.3. Linnea Hyöty 2009 Solf IK
N10 1.5 km V 31.3. Celina Nordkvist 2009 Sundom IF
N10 1.5 km V 31.3. Julia Nordman 2010 Sundom IF
N10 1.5 km V 31.3. Agnes Berglund 2009 Vörå IF
N10 1.5 km V 31.3. Alina Grannas 2009 Vörå IF
N10 1.5 km V 31.3. Iina Häggman 2010 Vörå IF
N10 1.5 km V 31.3. Natalie Eklund 2010 Vörå IF
N12 2.5 km V 31.3. Annie Mäenpää 2008 IF Brahe
N12 2.5 km V 31.3. Wilma Grannas 2008 IF Brahe
N12 2.5 km V 31.3. Ida Nordkvist 2007 IF Femman
N12 2.5 km V 31.3. Linnéa Ståhl   2008 IF Femman
N12 2.5 km V 31.3. Agnes Berglund 2007 IF Fyren
N12 2.5 km V 31.3. Kajsa Ekholm 2007 IF Minken
N12 2.5 km V 31.3. Alva Svenlin 2007 IF Åsarna
N12 2.5 km V 31.3. Ellen Nyberg 2008 IF Åsarna
N12 2.5 km V 31.3. Vilma Hahtokari 2007 IF Åsarna
N12 2.5 km V 31.3. Agnes Liljeqvist 2007 IK Falken
N12 2.5 km V 31.3. Lotta Järvinen 2007 Kokkolan Veikot
N12 2.5 km V 31.3. Fanni Äyrä 2008 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 2.5 km V 31.3. Agnes Herlin 2007 Malax IF
N12 2.5 km V 31.3. Alva Karls 2008 Malax IF
N12 2.5 km V 31.3. Isabella Enlund 2007 Närpes Kraft Skidförening
N12 2.5 km V 31.3. Iza Hartvik 2008 Oravais IF
N12 2.5 km V 31.3. Jenny Östman 2008 Oravais IF
N12 2.5 km V 31.3. Linn Österberg 2007 Oravais IF
N12 2.5 km V 31.3. Stella Norrlin 2008 Oravais IF
N12 2.5 km V 31.3. Tindra Eriksson 2008 Oravais IF
N12 2.5 km V 31.3. Wilma Jåfs 2008 Oravais IF
N12 2.5 km V 31.3. Elsa Thors 2007 Vörå IF
N12 2.5 km V 31.3. Kajsa Back 2007 Vörå IF
N12 2.5 km V 31.3. Minttu Saari 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 2.5 km V 31.3. Viola Jokiaho 2008 Ähtärin Urheilijat
N14 3 km V 31.3. Emma Korhonen 2005 IF Femman
N14 3 km V 31.3. Wilma Nyberg 2006 IF Åsarna
N14 3 km V 31.3. Evelina Punsar 2006 IK Falken
N14 3 km V 31.3. Eveliina Keltamäki 2006 Kokkolan Veikot
N14 3 km V 31.3. Fanny Karls 2006 Malax IF
N14 3 km V 31.3. Signe Jakobsson 2006 Norrvalla Ski Team
N14 3 km V 31.3. Wilma Hjerpe 2006 Norrvalla Ski Team
N14 3 km V 31.3. Ellinor Halonen 2006 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km V 31.3. Johanna Häggkvist 2006 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km V 31.3. Mathilda Westermark 2006 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km V 31.3. Emilia Österberg 2006 Oravais IF
N14 3 km V 31.3. Jessica Renvall 2006 Oravais IF
N14 3 km V 31.3. Sirja Tyystjärvi 2005 Vähänkyrön Viesti
N14 3 km V 31.3. Alina Grön 2005 Vörå IF
N14 3 km V 31.3. Felicia Granholm 2005 Vörå IF
N14 3 km V 31.3. Ida Kastus 2006 Vörå IF
N16 3 km V 31.3. Cajsa Mäenpää 2004 IF Brahe
N16 3 km V 31.3. Hannah Sjölund 2004 IF Brahe
N16 3 km V 31.3. Matilda Punsar 2003 IK Falken
N16 3 km V 31.3. Frida Häggkvist 2003 Närpes Kraft Skidförening
N16 3 km V 31.3. Julia Enlund 2004 Närpes Kraft Skidförening
N16 3 km V 31.3. Michelle Nyback 2003 Oravais IF
N16 3 km V 31.3. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N16 3 km V 31.3. Linnea Källbacka 2003 Vörå IF
N16 3 km V 31.3. Tindra Jansson 2004 Vörå IF
N16 3 km V 31.3. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N8 1 km V 31.3. Amanda Grannas 2012 IF Brahe
N8 1 km V 31.3. Celine Åkerman 2012 IF Minken
N8 1 km V 31.3. Ylva Wikblom 2013 IF Minken
N8 1 km V 31.3. Frida Nyberg 2012 IF Åsarna
N8 1 km V 31.3. Elli Äyrä 2011 Kortesjärven Järvi-Veikot
N8 1 km V 31.3. Nova Enlund 2011 Närpes Kraft Skidförening
N8 1 km V 31.3. Hanna Sjöberg 2011 Vörå IF
N8 1 km V 31.3. Veera Salokangas 2011 Vörå IF
NYL 3 km V 31.3. Milla Rajala 1997 Ski Jyväskylä
NYL 3 km V 31.3. Marie Sippus 1986 Vörå IF