FIS Visan Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 21.4.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo 12:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 15.4.19 23:59:59
Kilpailun nimi FIS Visan Hiihdot
Kilpailun numero 166
Kilpailupaikka Ylitornio
Kilpailupaikan osoite Alkkulanrinne 7 Ylitornio
Kilpailun luokitus
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 21.04.2019
FIS-koodi pakollinen yleisessä ja M/N20 -sarjoissa!!!
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 1 km
N10 V 1 km
M12 V 1.5 km
N12 V 1.5 km
M14 V 2.5 km
N14 V 1.5 km
M16 V 2.5 km
N16 V 2.5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 2.5 km
N45 V 2.5 km
M55 V 2.5 km
N55 V 2.5 km
M60 V 2.5 km
M65 V 2.5 km
M70 V 2.5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Karihaaran Visa
Seuranumero 10348804
Yhteyshenkilö Aarne Suojärvi
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite www.visaskiteam.fi
Sähköposti aarne.suojarvi@hsugroup.fi
Ilmoittautumiset Kilmolla 15.4.2019 klo 23.59
Osanottomaksut 16v ja nuoremmat 15€, muut 20€
Pankki ja tilinro Danske Bank FI90 8000 2406 8968 10 Karihaaran Visa
TD/TDA Esko Valikainen / Miia Hannunen
Tiedustelut ja lisäinfo https://www.visaskiteam.fi/64
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus https://www.visaskiteam.fi/69
Palkinnot ja palkintojen jako Kilpailukohtaiset palkinnot, lisäksi CUP palkinnot.
Muuta tietoa Koillismaa-Torniolaakso FIS-Cupin 3/4 osakilpailu.

1/4 19.4.2019 FIS Taivalkosken hiihdot / Taivalkoski
2/4 20.4.2019 FIS Taivalkosken hiihdot / Taivalkoski
3/4 21.4.2019 FIS Visan Hiihdot / Ylitornio
4/4 22.4.2019 FIS 59. Ainiovaaran hiihdot / Ylitornio

Cupin parhaat palkitaan Cup-pokaalein. Lisäksi M/N ja N20/M20 voittajat saavat 400 euron stipendit sekä M18/N18 voittajat 200 euron stipendit.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1 km V 21.4. Joona Ylimäki 2010 Karihaaran Visa
M10 1 km V 21.4. Milo Äyrämö 2009 Kuoreveden Kärki
M10 1 km V 21.4. Riko Mäntyranta 2010 Oulun Hiihtoseura
M10 1 km V 21.4. Marius Pitkänen 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 1 km V 21.4. Olli Mäyrä 2010 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 1 km V 21.4. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 1 km V 21.4. Lukas Karjaluoto 2010 Ski Jyväskylä
M10 1 km V 21.4. Arttu Huhtanen 2010 Ylivieskan Kuula
M12 1.5 km V 21.4. Nooa Kaunisto 2007 Karihaaran Visa
M12 1.5 km V 21.4. Iisak Liikavainio 2008 Muonion Kiri
M12 1.5 km V 21.4. Eino Ryytty 2008 Oulun Hiihtoseura
M12 1.5 km V 21.4. Onni Kukkonen 2007 Oulun Hiihtoseura
M12 1.5 km V 21.4. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M12 1.5 km V 21.4. Akseli Tanninen 2008 Valkeakosken Haka
M12 1.5 km V 21.4. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M12 1.5 km V 21.4. Atte Huhtanen 2008 Ylivieskan Kuula
M12 1.5 km V 21.4. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M14 2.5 km V 21.4. Jesse Ylimäki 2005 Karihaaran Visa
M14 2.5 km V 21.4. Johannes Paaso 2005 Karihaaran Visa
M14 2.5 km V 21.4. Tuukka Posio 2006 Keminsuun Kisa
M14 2.5 km V 21.4. Ronni Mäntyranta 2006 Oulun Hiihtoseura
M16 2.5 km V 21.4. Matias Karisaari 2004 Karihaaran Visa
M16 2.5 km V 21.4. Matias Riipi 2003 Karihaaran Visa
M16 2.5 km V 21.4. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M16 2.5 km V 21.4. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
M16 2.5 km V 21.4. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M16 2.5 km V 21.4. Verneri Tanninen 2004 Valkeakosken Haka
M18 10 km V 21.4. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M18 10 km V 21.4. Niilo Moilanen 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 21.4. Niklas Ekström 2002 Skiteam 105
M20 10 km V 21.4. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M20 10 km V 21.4. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
M20 10 km V 21.4. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M20 10 km V 21.4. Adiyajargal Tseren-Ochir 2000 Muonion Kiri
M20 10 km V 21.4. Jaakko Kotajärvi 1999 Oulunsalon Vasama
M35 10 km V 21.4. Heikki Karjaluoto 1977 Ski Jyväskylä
M35 10 km V 21.4. Pertti Pulkkinen 1979 Ski Jyväskylä
M45 2.5 km V 21.4. Juha-Pekka Hyttinen 1973 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M55 2.5 km V 21.4. Seppo Kuhanen 1961 Raision Kuula
M60 2.5 km V 21.4. Seppo Pajuniva 1955 Kuusamon Erä-Veikot
M65 2.5 km V 21.4. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M70 2.5 km V 21.4. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
M70 2.5 km V 21.4. Kai Saksi 1945 Muonion Kiri
M8 1 km V 21.4. Martti Pasula 2012 Aavasaksan Urheilijat
M8 1 km V 21.4. Aada Pesola 2012 Kaustisen Pohjan-Veikot
M8 1 km V 21.4. Eino Kinnunen 2011 Kittilän Urheilijat
M8 1 km V 21.4. Topias Karjaluoto 2012 Ski Jyväskylä
MYL 10 km V 21.4. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 10 km V 21.4. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 10 km V 21.4. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 10 km V 21.4. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 21.4. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 21.4. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 21.4. Vilho Moilanen 1992 Vantaan Hiihtoseura
N10 1 km V 21.4. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
N10 1 km V 21.4. Elisa Takkunen 2009 Karihaaran Visa
N10 1 km V 21.4. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N10 1 km V 21.4. Minttu Rossi 2010 Karihaaran Visa
N10 1 km V 21.4. Peppi Poutanen 2010 Karihaaran Visa
N10 1 km V 21.4. Ella Pesola 2010 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 1 km V 21.4. Olivia Rantakömi 2010 Lahden Hiihtoseura
N10 1 km V 21.4. Inka Ryytty 2009 Oulun Hiihtoseura
N10 1 km V 21.4. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N10 1 km V 21.4. Lotta Lindholm 2010 Savonlinnan Hiihtoseura
N10 1 km V 21.4. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N12 1.5 km V 21.4. Edith Kilpiäinen 2007 Karihaaran Visa
N12 1.5 km V 21.4. Lotta Rossi 2008 Karihaaran Visa
N12 1.5 km V 21.4. Veera Niskanen 2007 Keminsuun Kisa
N12 1.5 km V 21.4. Saana-Mari Ekström 2007 Muonion Kiri
N12 1.5 km V 21.4. Laura Ojala 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 1.5 km V 21.4. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N12 1.5 km V 21.4. Siiri Lindholm 2008 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 1.5 km V 21.4. Helmi Korpi 2006 Aavasaksan Urheilijat
N14 1.5 km V 21.4. Frida Kilpiäinen 2006 Karihaaran Visa
N14 1.5 km V 21.4. Hanna Niskanen 2005 Karihaaran Visa
N14 1.5 km V 21.4. Nea Knuuti 2005 Keminsuun Kisa
N14 1.5 km V 21.4. Ilona Rantakömi 2006 Lahden Hiihtoseura
N14 1.5 km V 21.4. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N14 1.5 km V 21.4. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N14 1.5 km V 21.4. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N14 1.5 km V 21.4. Elina Parpala 2005 Simon Kiri
N14 1.5 km V 21.4. Ella Tammi 2005 Simon Kiri
N14 1.5 km V 21.4. Veera Tammi 2005 Simon Kiri
N16 2.5 km V 21.4. Anna Korpi 2003 Aavasaksan Urheilijat
N16 2.5 km V 21.4. Heli Korpi 2004 Aavasaksan Urheilijat
N16 2.5 km V 21.4. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N16 2.5 km V 21.4. Anni Oikarinen 2003 Karihaaran Visa
N16 2.5 km V 21.4. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N16 2.5 km V 21.4. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N16 2.5 km V 21.4. Milla Kiviaho 2003 Keminsuun Kisa
N16 2.5 km V 21.4. Sara Niskanen 2004 Keminsuun Kisa
N16 2.5 km V 21.4. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N16 2.5 km V 21.4. Helmi Kukkonen 2003 Oulun Hiihtoseura
N16 2.5 km V 21.4. Iina Koskela 2003 TEAM SKIERS
N18 5 km V 21.4. Henna Korpi 2002 Aavasaksan Urheilijat
N18 5 km V 21.4. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km V 21.4. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N18 5 km V 21.4. Henna Hamari 2001 Karihaaran Visa
N18 5 km V 21.4. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N18 5 km V 21.4. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N18 5 km V 21.4. Kristiina Rantakömi 2002 Lahden Hiihtoseura
N18 5 km V 21.4. Elisa Reijonen 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 21.4. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N20 5 km V 21.4. Kaisa Salminen 2000 Aavasaksan Urheilijat
N20 5 km V 21.4. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N20 5 km V 21.4. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
N35 5 km V 21.4. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä
N45 2.5 km V 21.4. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N8 1 km V 21.4. Emma Kaunisto 2011 Karihaaran Visa
N8 1 km V 21.4. Elena Ryytty 2011 Oulun Hiihtoseura
N8 1 km V 21.4. Hilla Määttä 2012 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 21.4. Mari Maikku 1988 Aavasaksan Urheilijat
NYL 5 km V 21.4. Heidi Kuuttinen 1998 IF Minken
NYL 5 km V 21.4. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 5 km V 21.4. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 5 km V 21.4. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
NYL 5 km V 21.4. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 21.4. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 5 km V 21.4. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 21.4. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura