Rullahiihdon SM-kilpailut ja kansallinen kilpailu/Vuokatti

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 24.8.2019-25.8.2019
Kilpailun alkamisajankohta Klo 10:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 15.8.19 23:59:59
Kilpailun nimi Rullahiihdon SM-kilpailut ja kansallinen kilpailu/Vuokatti
Kilpailun numero 005
Kilpailupaikka Vuokatti
Kilpailupaikan osoite Opistontie 1, Vuokatti Sportin rullarata, ampumaradan alue
Kilpailun luokitus SM-kilpailu,
Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 24.08.2019
Sprintti (SM -arvo MYL ja NYL) Tyyli P
Sarja Matka
MYL P 1 km
NYL P 1 km
M14 P 1 km
N14 P 1 km
M16 P 1 km
N16 P 1 km
M18 P 1 km
N18 P 1 km
M20 P 1 km
N20 P 1 km
Kilpailupäivä 2: Su 25.08.2019
Väliaikalähdöllä Tyyli V (SM -arvo MYL ja NYL)
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M14 V 5 km
N14 V 5 km
M16 V 10 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 10 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Vuokattisport Club
Seuranumero 11014959
Yhteyshenkilö Ann-Mary Ähtävä
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0443075759
GSM
Fax
WWW-osoite https://vuokattisport.fi/tapahtumat/rullahiihdon-sm-kilpailut-24-25-8-2019/
Sähköposti ann-mary.ahtava@vuokattisport.fi
Ilmoittautumiset to 15.8. klo 23:59 mennessä ja ilmoitathan samalla mikäli käytät SNS-sidejärjestelmää ann-mary.ahtava@vuokattisport.fi
Osanottomaksut MYL/NYL 30€/matka, muut sarjat 20€/matka
Pankki ja tilinro Vuokattisport Club ry Danske Bank FI54 8000 1979 3815 98
TD/TDA TD Jussi Prykäri
TD assistant Vesa Mäkipää.


Tiedustelut ja lisäinfo ann-mary.ahtava@vuokattisport.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Vuokatti SportIN rullarata, ampumarata-alue
Majoitus Vuokatti Sport 08-6191 500, myyntipalvelu@vuokattisport.fi
Palkinnot ja palkintojen jako SM kilpailut: Mitalit + 1. 250€, 2. 150€ ja 3. 75€. + juniorisarjoissa tavarapalkinnot
Muuta tietoa järjestäjien rullasukset MARWE
https://vuokattisport.fi/tapahtumat/rullahiihdon-sm-kilpailut-24-25-8-2019/
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M14 1 km P 24.8. Matias Mutka 2006 Kannuksen Ura
M14 1 km P 24.8. Paavo Mäntyvaara 2006 Teiskon Urheilijat
M16 1 km P 24.8. Aleksi Huttunen 2004 Iisalmen Visa
M16 1 km P 24.8. Jirka Oja 2004 Kalajoen Junkkarit
M16 1 km P 24.8. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
M16 1 km P 24.8. Luukas Mäkelä 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 1 km P 24.8. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 1 km P 24.8. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M16 1 km P 24.8. Jalmari Bergqvist 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 1 km P 24.8. Niilo Mäkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 1 km P 24.8. Arno Hautaniemi 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
M16 1 km P 24.8. Eetu Takomo 2004 Skiteam 105
M16 1 km P 24.8. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M18 1 km P 24.8. Eemeli Salmelin 2002 Espoon Hiihtoseura
M18 1 km P 24.8. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M18 1 km P 24.8. Ike Melnits 2003 IF Sibbo-Vargarna
M18 1 km P 24.8. Eemil Juntunen 2003 Iisalmen Visa
M18 1 km P 24.8. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
M18 1 km P 24.8. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
M18 1 km P 24.8. Ville Muhonen 2002 Jämsänkosken Ilves
M18 1 km P 24.8. Elias Mäkinen 2003 Kankaantaan Kisa
M18 1 km P 24.8. Konsta Mäntyvaara 2003 Kankaantaan Kisa
M18 1 km P 24.8. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M18 1 km P 24.8. Jussi Rantala 2003 Karihaaran Visa
M18 1 km P 24.8. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M18 1 km P 24.8. Ville-Valtteri Karvinen 2002 Kontiolahden Urheilijat
M18 1 km P 24.8. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M18 1 km P 24.8. Juuso Varis 2003 Liperin Hiihtoseura
M18 1 km P 24.8. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M18 1 km P 24.8. Oliver Rusk 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M18 1 km P 24.8. Nuutti Mäkinen 2003 Puijon Hiihtoseura
M18 1 km P 24.8. Samppo Kumpumäki 2002 Pyhäjärven Pohti
M18 1 km P 24.8. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M18 1 km P 24.8. Leevi Vuorinen 2003 Skiteam 105
M18 1 km P 24.8. Arttu Heilala 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 1 km P 24.8. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M18 1 km P 24.8. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M20 1 km P 24.8. Eero Iso-Tryykäri 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 1 km P 24.8. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 1 km P 24.8. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M20 1 km P 24.8. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
M20 1 km P 24.8. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M20 1 km P 24.8. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 1 km P 24.8. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 1 km P 24.8. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M20 1 km P 24.8. Eerik Nurminen 2000 Kangasalan Kisa
M20 1 km P 24.8. Jaska Lius 2000 Kankaantaan Kisa
M20 1 km P 24.8. Otto Invenius 2000 Keravan Urheilijat
M20 1 km P 24.8. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M20 1 km P 24.8. Eero Mannila 2001 Oulun Hiihtoseura
M20 1 km P 24.8. Kalle Ijäs 2001 Oulun Hiihtoseura
M20 1 km P 24.8. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M20 1 km P 24.8. Viljami Vuorre 2000 Oulun Hiihtoseura
M20 1 km P 24.8. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
M20 1 km P 24.8. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
M20 1 km P 24.8. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
M20 1 km P 24.8. Aapo Tilli 2000 Vehkalahden Veikot
M20 1 km P 24.8. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
MYL 1 km P 24.8. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
MYL 1 km P 24.8. Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 1 km P 24.8. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 1 km P 24.8. Lari Lehtonen 1987 Imatran Urheilijat
MYL 1 km P 24.8. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
MYL 1 km P 24.8. Santeri Erola 1994 Imatran Urheilijat
MYL 1 km P 24.8. Antti Ojansivu 1993 Jämin Jänne
MYL 1 km P 24.8. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL 1 km P 24.8. Ristomatti Hakola 1991 Jämin Jänne
MYL 1 km P 24.8. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
MYL 1 km P 24.8. Otto-Eemil Karvinen 1999 Kontiolahden Urheilijat
MYL 1 km P 24.8. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 1 km P 24.8. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 1 km P 24.8. Lauri Lepistö 1996 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 1 km P 24.8. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 1 km P 24.8. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 1 km P 24.8. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 1 km P 24.8. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 1 km P 24.8. Alexander Ståhlberg 2002 NORRVALLA SKI TEAM
MYL 1 km P 24.8. Lauri Mannila 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL 1 km P 24.8. Niilo Moilanen 2001 Oulun Hiihtoseura
MYL 1 km P 24.8. Petteri Laurén 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL 1 km P 24.8. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 1 km P 24.8. Iiro-Mikko Harju 1995 POHTI SKITEAM
MYL 1 km P 24.8. Joni Mäki 1995 POHTI SKITEAM
MYL 1 km P 24.8. Juuso Haarala 1996 POHTI SKITEAM
MYL 1 km P 24.8. Perttu Hyvärinen 1991 Puijon Hiihtoseura
MYL 1 km P 24.8. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
MYL 1 km P 24.8. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL 1 km P 24.8. Lauri Vuorinen 1995 Skiteam 105
MYL 1 km P 24.8. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 1 km P 24.8. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 1 km P 24.8. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 1 km P 24.8. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
MYL 1 km P 24.8. Janne Stenbäck 1989 Vantaan Hiihtoseura
MYL 1 km P 24.8. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL 1 km P 24.8. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 1 km P 24.8. Juho Mikkonen 1990 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 1 km P 24.8. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 1 km P 24.8. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 1 km P 24.8. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N14 1 km P 24.8. Helinä Niskanen 2007 Kuhmo-Ski
N14 1 km P 24.8. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N16 1 km P 24.8. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N16 1 km P 24.8. Sanni Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N16 1 km P 24.8. Hilla Niskanen 2004 Kuhmo-Ski
N16 1 km P 24.8. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N16 1 km P 24.8. Sanni Pirttikoski 2004 Oulun Hiihtoseura
N16 1 km P 24.8. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N16 1 km P 24.8. Nina Välimäki 2004 Vammalan Seudun Voima
N18 1 km P 24.8. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N18 1 km P 24.8. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N18 1 km P 24.8. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N18 1 km P 24.8. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
N18 1 km P 24.8. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N18 1 km P 24.8. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N18 1 km P 24.8. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
N18 1 km P 24.8. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 1 km P 24.8. Sofia Tivinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
N18 1 km P 24.8. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 1 km P 24.8. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 1 km P 24.8. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N18 1 km P 24.8. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N18 1 km P 24.8. Elsa Torvinen 2003 Ylöjärven Ryhti
N20 1 km P 24.8. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N20 1 km P 24.8. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N20 1 km P 24.8. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
N20 1 km P 24.8. Anni Huovinen 2000 Paltamon Urheilijat
N20 1 km P 24.8. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N20 1 km P 24.8. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 1 km P 24.8. Hilda Kukonlehto 2000 Valkeakosken Haka
N20 1 km P 24.8. Anne Penttilä 2000 Vehkalahden Veikot
NYL 1 km P 24.8. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
NYL 1 km P 24.8. Nea Katajala 1995 Espoon Hiihtoseura
NYL 1 km P 24.8. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
NYL 1 km P 24.8. Andrea Julin 1994 IF Minken
NYL 1 km P 24.8. Hanna Ray 2000 IK Falken
NYL 1 km P 24.8. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
NYL 1 km P 24.8. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 1 km P 24.8. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
NYL 1 km P 24.8. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL 1 km P 24.8. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL 1 km P 24.8. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
NYL 1 km P 24.8. Siiri Saalo 2000 Keravan Urheilijat
NYL 1 km P 24.8. Nastassia Kinnunen 1985 Kontiolahden Urheilijat
NYL 1 km P 24.8. Heidi Nikkinen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
NYL 1 km P 24.8. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
NYL 1 km P 24.8. Leena Nurmi 1994 Lempäälän Kisa
NYL 1 km P 24.8. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 1 km P 24.8. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 1 km P 24.8. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 1 km P 24.8. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 1 km P 24.8. Johanna Matintalo 1996 Pöytyän Urheilijat
NYL 1 km P 24.8. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 1 km P 24.8. Senni Vuolle 1996 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 1 km P 24.8. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä
NYL 1 km P 24.8. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
NYL 1 km P 24.8. Eveliina Piippo 1998 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 1 km P 24.8. Katri Lylynperä 1994 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 1 km P 24.8. Susanna Saapunki 1992 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 1 km P 24.8. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
M14 5 km V 25.8. Eeli Häikiö 2007 Joensuun Kataja
M14 5 km V 25.8. Urho Huttunen 2007 Joensuun Kataja
M14 5 km V 25.8. Valtteri Mäkelä 2006 Joensuun Kataja
M14 5 km V 25.8. Viktor Liljeqvist 2006 Joensuun Kataja
M14 5 km V 25.8. Matias Mutka 2006 Kannuksen Ura
M14 5 km V 25.8. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M14 5 km V 25.8. Paavo Mäntyvaara 2006 Teiskon Urheilijat
M16 10 km V 25.8. Aleksi Huttunen 2004 Iisalmen Visa
M16 10 km V 25.8. Juuso Jormanainen 2005 Ilomantsin Urheilijat
M16 10 km V 25.8. Jirka Oja 2004 Kalajoen Junkkarit
M16 10 km V 25.8. Jimi Klemettinen 2005 Keravan Urheilijat
M16 10 km V 25.8. Markus Myyry 2004 Kontiolahden Urheilijat
M16 10 km V 25.8. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
M16 10 km V 25.8. Luukas Mäkelä 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 10 km V 25.8. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 10 km V 25.8. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M16 10 km V 25.8. Herman Happonen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 10 km V 25.8. Jalmari Bergqvist 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 10 km V 25.8. Niilo Mäkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 10 km V 25.8. Arno Hautaniemi 2005 Seinäjoen Hiihtoseura
M16 10 km V 25.8. Eetu Takomo 2004 Skiteam 105
M16 10 km V 25.8. Arsi Tietäväinen 2004 Tohmajärven Urheilijat
M16 10 km V 25.8. Erno Tietäväinen 2005 Tohmajärven Urheilijat
M16 10 km V 25.8. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M18 10 km V 25.8. Eemeli Salmelin 2002 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 25.8. Pyry Rannikko 2002 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 25.8. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M18 10 km V 25.8. Ike Melnits 2003 IF Sibbo-Vargarna
M18 10 km V 25.8. Eemil Juntunen 2003 Iisalmen Visa
M18 10 km V 25.8. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
M18 10 km V 25.8. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 25.8. Ville Muhonen 2002 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 25.8. Elias Mäkinen 2003 Kankaantaan Kisa
M18 10 km V 25.8. Konsta Mäntyvaara 2003 Kankaantaan Kisa
M18 10 km V 25.8. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M18 10 km V 25.8. Jussi Rantala 2003 Karihaaran Visa
M18 10 km V 25.8. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M18 10 km V 25.8. Aron Pyssysalo 2002 Keravan Urheilijat
M18 10 km V 25.8. Mikael Juha Matti Kontturi 2003 Kontiolahden Urheilijat
M18 10 km V 25.8. Ville-Valtteri Karvinen 2002 Kontiolahden Urheilijat
M18 10 km V 25.8. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km V 25.8. Juuso Varis 2003 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km V 25.8. Nico Hämäläinen 2003 Maaningan Mahti
M18 10 km V 25.8. Oliver Rusk 2002 NORRVALLA SKI TEAM
M18 10 km V 25.8. Nuutti Mäkinen 2003 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km V 25.8. Samppo Kumpumäki 2002 Pyhäjärven Pohti
M18 10 km V 25.8. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 25.8. Leevi Vuorinen 2003 Skiteam 105
M18 10 km V 25.8. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M18 10 km V 25.8. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M20 15 km V 25.8. Eero Iso-Tryykäri 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 15 km V 25.8. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 15 km V 25.8. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M20 15 km V 25.8. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
M20 15 km V 25.8. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
M20 15 km V 25.8. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M20 15 km V 25.8. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M20 15 km V 25.8. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km V 25.8. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km V 25.8. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M20 15 km V 25.8. Jaska Lius 2000 Kankaantaan Kisa
M20 15 km V 25.8. Otto Invenius 2000 Keravan Urheilijat
M20 15 km V 25.8. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M20 15 km V 25.8. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
M20 15 km V 25.8. Juuso Kuosma 2001 Maaningan Mahti
M20 15 km V 25.8. Eero Mannila 2001 Oulun Hiihtoseura
M20 15 km V 25.8. Kalle Ijäs 2001 Oulun Hiihtoseura
M20 15 km V 25.8. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M20 15 km V 25.8. Viljami Vuorre 2000 Oulun Hiihtoseura
M20 15 km V 25.8. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
M20 15 km V 25.8. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
M20 15 km V 25.8. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
M20 15 km V 25.8. Santtu Panttila 2000 Teuvan Rivakka
M20 15 km V 25.8. Aapo Tilli 2000 Vehkalahden Veikot
M20 15 km V 25.8. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
MYL 15 km V 25.8. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
MYL 15 km V 25.8. Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 15 km V 25.8. Kalle Parantainen 1999 IF Minken
MYL 15 km V 25.8. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 15 km V 25.8. Lari Lehtonen 1987 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 25.8. Santeri Erola 1994 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 25.8. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 25.8. Antti Ojansivu 1993 Jämin Jänne
MYL 15 km V 25.8. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL 15 km V 25.8. Ristomatti Hakola 1991 Jämin Jänne
MYL 15 km V 25.8. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
MYL 15 km V 25.8. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
MYL 15 km V 25.8. Pyry Stevander 1999 Keravan Urheilijat
MYL 15 km V 25.8. Tuomas Harjula 1998 Keravan Urheilijat
MYL 15 km V 25.8. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
MYL 15 km V 25.8. Antti Repo 1994 Kontiolahden Urheilijat
MYL 15 km V 25.8. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 15 km V 25.8. Otto-Eemil Karvinen 1999 Kontiolahden Urheilijat
MYL 15 km V 25.8. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.8. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.8. Lauri Lepistö 1996 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.8. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 25.8. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 25.8. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 25.8. Lauri Niemi 1994 Lappeen Riento
MYL 15 km V 25.8. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.8. Alexander Ståhlberg 2002 NORRVALLA SKI TEAM
MYL 15 km V 25.8. Lauri Mannila 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.8. Niilo Moilanen 2001 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.8. Petteri Laurén 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.8. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.8. Iiro-Mikko Harju 1995 POHTI SKITEAM
MYL 15 km V 25.8. Joel Ikonen 1994 POHTI SKITEAM
MYL 15 km V 25.8. Joni Mäki 1995 POHTI SKITEAM
MYL 15 km V 25.8. Juuso Haarala 1996 POHTI SKITEAM
MYL 15 km V 25.8. Juuso Mäkelä 1994 POHTI SKITEAM
MYL 15 km V 25.8. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 15 km V 25.8. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 15 km V 25.8. Antti Honkimaa 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.8. Perttu Hyvärinen 1991 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.8. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.8. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
MYL 15 km V 25.8. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL 15 km V 25.8. Lauri Vuorinen 1995 Skiteam 105
MYL 15 km V 25.8. Juho Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km V 25.8. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km V 25.8. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 15 km V 25.8. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 15 km V 25.8. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
MYL 15 km V 25.8. Janne Stenbäck 1989 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.8. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.8. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.8. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 25.8. Tuomas Kotro 1993 Vehkalahden Veikot
MYL 15 km V 25.8. Juho Mikkonen 1990 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 25.8. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 25.8. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 25.8. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 25.8. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 25.8. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N14 5 km V 25.8. Bertta Silvennoinen 2006 Joensuun Kataja
N14 5 km V 25.8. Nella Voutilainen 2007 Joensuun Kataja
N14 5 km V 25.8. Mette Nevalainen 2006 Kontiolahden Urheilijat
N14 5 km V 25.8. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N16 5 km V 25.8. Sanni Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km V 25.8. Inka Hämäläinen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N16 5 km V 25.8. Saga Hurskainen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N16 5 km V 25.8. Hilla Niskanen 2004 Kuhmo-Ski
N16 5 km V 25.8. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 25.8. Sanni Pirttikoski 2004 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 25.8. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N16 5 km V 25.8. Nina Välimäki 2004 Vammalan Seudun Voima
N18 10 km V 25.8. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N18 10 km V 25.8. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N18 10 km V 25.8. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N18 10 km V 25.8. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
N18 10 km V 25.8. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N18 10 km V 25.8. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N18 10 km V 25.8. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
N18 10 km V 25.8. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 10 km V 25.8. Sofia Tivinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
N18 10 km V 25.8. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 10 km V 25.8. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 10 km V 25.8. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N18 10 km V 25.8. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N18 10 km V 25.8. Elsa Torvinen 2003 Ylöjärven Ryhti
N20 10 km V 25.8. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N20 10 km V 25.8. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
N20 10 km V 25.8. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N20 10 km V 25.8. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
N20 10 km V 25.8. Sanni Oikkonen 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
N20 10 km V 25.8. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N20 10 km V 25.8. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 10 km V 25.8. Anne Penttilä 2000 Vehkalahden Veikot
NYL 10 km V 25.8. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.8. Nea Katajala 1995 Espoon Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.8. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
NYL 10 km V 25.8. Andrea Julin 1994 IF Minken
NYL 10 km V 25.8. Hanna Ray 2000 IK Falken
NYL 10 km V 25.8. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km V 25.8. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km V 25.8. Erika Jänkä 1995 Jämin Jänne
NYL 10 km V 25.8. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL 10 km V 25.8. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.8. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.8. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.8. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
NYL 10 km V 25.8. Siiri Saalo 2000 Keravan Urheilijat
NYL 10 km V 25.8. Johanna Pykäläinen 1996 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 25.8. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 25.8. Nastassia Kinnunen 1985 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km V 25.8. Heidi Nikkinen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.8. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
NYL 10 km V 25.8. Leena Nurmi 1994 Lempäälän Kisa
NYL 10 km V 25.8. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.8. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 10 km V 25.8. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 10 km V 25.8. Sanna Markkanen 1990 Noormarkun Nopsa
NYL 10 km V 25.8. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.8. Johanna Matintalo 1996 Pöytyän Urheilijat
NYL 10 km V 25.8. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.8. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.8. Senni Vuolle 1996 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.8. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 25.8. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 25.8. Riina Sorsa 1997 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 25.8. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 10 km V 25.8. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.8. Jasmi Joensuu 1996 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km V 25.8. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 10 km V 25.8. Eveliina Piippo 1998 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 10 km V 25.8. Katri Lylynperä 1994 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 10 km V 25.8. Susanna Saapunki 1992 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 10 km V 25.8. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu